Transfery przed sezonem 2009/10

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

osnazfsb pisze:
Może sięgną po Kadziewicza? :D
Patrzac na to ze sa skłonni zrezygnowac z Wołkowa to byłoby bardzo dziwne posuniecie bo jednak Kadziu bedac obcokrajiwcem jest o po pierwsze srodkowym a szkoda miejsca dla zawodnika na tej pozycji przy tylu dobrych Rosjanach a po drugie własnie za duzo jest dobrych Rosjan na tej pozycji zeby obockrajowca kontraktowac, co prawda w zeszłym sezonie grał na tej pozycji Titarenko ale był on sprowadzony w kryzysoiwej sytuacji i wiele sobie nie pograł.
Co prawda, Łukasz nie wylądował w Moskwie, ale będzie grał w innym czołowym rosyjskim klubie. Ja też do końca nie wierzyłem, że czołowy klub z Rosji zdecyduje się zakontraktować obcokrajowca. Widać, Kadziewicz ma dobrą renomę w Rosji.
Co do transferu Nilsona, akurat do beniaminka ekstraklasy jestem zdziwiony. Jednak być może w Kaliningradzie szykuje się team, który nawiąże walkę z największymi potęgami w kraju.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Elgarten pisze:
osnazfsb pisze:
Może sięgną po Kadziewicza? :D
Patrzac na to ze sa skłonni zrezygnowac z Wołkowa to byłoby bardzo dziwne posuniecie bo jednak Kadziu bedac obcokrajiwcem jest o po pierwsze srodkowym a szkoda miejsca dla zawodnika na tej pozycji przy tylu dobrych Rosjanach a po drugie własnie za duzo jest dobrych Rosjan na tej pozycji zeby obockrajowca kontraktowac, co prawda w zeszłym sezonie grał na tej pozycji Titarenko ale był on sprowadzony w kryzysoiwej sytuacji i wiele sobie nie pograł.
Co prawda, Łukasz nie wylądował w Moskwie, ale będzie grał w innym czołowym rosyjskim klubie. Ja też do końca nie wierzyłem, że czołowy klub z Rosji zdecyduje się zakontraktować obcokrajowca. Widać, Kadziewicz ma dobrą renomę w Rosji.
Co do transferu Nilsona, akurat do beniaminka ekstraklasy jestem zdziwiony. Jednak być może w Kaliningradzie szykuje się team, który nawiąże walkę z największymi potęgami w kraju.
Liga rosyjska i włoska mają to do siebie, że na jeden sezon to dobry zawodnik przyjdzie nawet jeśli dany zespół będzie się cały sezon bronił przed spadkiem. A to dlatego, że będzie miał okazję grać przeciw najlepszym na świecie, za nie najgorsze pieniądze (w Rosji wręcz kosmiczne) i przy świetnym poziomie organizacyjnym. Dlatego nie dziwię się Nilssonowi w ogóle.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

Co prawda, Łukasz nie wylądował w Moskwie, ale będzie grał w innym czołowym rosyjskim klubie. Ja też do końca nie wierzyłem, że czołowy klub z Rosji zdecyduje się zakontraktować obcokrajowca. Widać, Kadziewicz ma dobrą renomę w Rosji.
Co do transferu Nilsona, akurat do beniaminka ekstraklasy jestem zdziwiony. Jednak być może w Kaliningradzie szykuje się team, który nawiąże walkę z największymi potęgami w kraju.[/quote]
Liga rosyjska i włoska mają to do siebie, że na jeden sezon to dobry zawodnik przyjdzie nawet jeśli dany zespół będzie się cały sezon bronił przed spadkiem. A to dlatego, że będzie miał okazję grać przeciw najlepszym na świecie, za nie najgorsze pieniądze (w Rosji wręcz kosmiczne) i przy świetnym poziomie organizacyjnym. Dlatego nie dziwię się Nilssonowi w ogóle.[/quote]


Święta prawda Dennis.
Mimo iż to może być beniaminek czy jakiś ''mniej znany'' zespol, ale dobra wypłata, i widok po drugiej stronie siatki najlepszych dają takiego kopa do gry i możliwosci rozwoju, że nie jeden marzy aby tam zagrac :) Dlatego ten transfer jest w 101% uzasadniony ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

No i jeden z hitów transferowych tego lata: Gundars Celitans w Bankasi. I dlaczego Polacy nie rywalizowali o niego??
Kazakov w Nowosybirsku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

Jestem fanem Lokomotiwu-Biełogorie od lat i bardzo mnie to zdziwiło, że Kadziewicz tam trafił. Nie dlatego, że słaby zawodnik ale dlatego, że LB ma ogromne kłopoty finansowe. Powszechnie wiadome jest to, że zawodnikom w tym sezonie bardzo długo nie wypłacano pensji. Przecież tylko i wyłącznie dlatego Celitans, Kosariew, Tietiuchin a być może Chamuckich i inni odchodzą do innych klubów. Wierzę w to, że nasze Biełogorie wyjdzie z tego trudnego położenia. W końcu GJ znajdował już wyjścia z jeszcze trudniejszych sytuacji.
xyz91
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

A gdzie Kosariew idzie?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Fakieł prowadzi rozmowy z Kosariewem.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Według moich informacji nie tyle prowadzi negocjacje co juz jest w Fakiele.
Dynamo Jantar sprowadziło za to mistrza swiata juniorów z 2005 roku Ilie Żylina. http://news.sport-express.ru/online/nte ... 06098.html
Z kolei w Iskrze Odincowo bedzie grał przyjmujacy/libero Artom Jermakow http://www.championat.ru/other/_volley/news-239743.html . Czyli doszło do podmianki miedzy tymi dwoma klubami z korzyscia dla IZenita
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Zoran Gajić w Ufie.
Yaroslav Antonow trenerem Dynama-Yantar, a Choroszev zawodnikiem Dynama.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Jak ktos zna rosyjski to tu moze sobie przejsrzec wszytkie transfery dokonane w Rosji na dzien 8 czerwca 2009 r. Cos na wzór postów Mate'a
http://yarvolley.ru/index.php?option=co ... 5&Itemid=1
Pogrubionym transfery dokonane zwykła czcionka to transfery o których sie dyskutuje
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

Niektóre zespoły niewątpliwie się wzmocniły jak np. Nowosybirsk(Kazakow i Korniejew) czy też Ufa(Matkowski, Bovdui i trener). Na razie nic nie słychać o wzmocnieniach w Dynamie, ciekawe kiedy poznamy nowych graczy tej drużyny ;) Spore też straty w Biełgorodzie, gdzie odszedł już Ceiltans i Tietiuchin i najprawdopodobniej odejdzie Kosariew. Ciekawie zapowiada się skład beniaminka z Kaliningradu. Oprócz Nilssona, zakontraktowali też Titarenko.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Jeżeli Kazań nie zdobędzie złota w tym sezonie to nie wiem :D . Jak na razie Dynamo Moskwa straciło dwóch podstawowych graczy i Grankin ma jeszcze odejść. Tylko ciekawe kogo zakupi Dynamo na przyjęcie?? Chyba, że zakupią Korneeva(Kosarieva), a na libero i rozegranie obcokrajowców. Patrząc na tą tabelę to Iskra, Dynamo Moskwa i Biełgorod osłabiły się. Po części też Fakieł. No i oczywiście Yaroslavich oraz Surgut.

Korneev w Nowosybirsku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Ciekaw jestem, jaka jest sytuacja w Iskrze. Verbov odszedł, Butko odszedł, Abramov odszedł. 3 graczy podstawowych. Ciekawe, jaka byłaby sytuacja, gdyby Giba nie przedłużył kontraktu przed tamtym sezonem....
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Arff »

Transfer Abramowa był możliwy, bo Iskra Odincowo ma kłopoty finansowe. - Chodzi o ogólną politykę finansową wobec klubów. Dostały one prikaz: "Słuchajcie, jest kryzys, więc musimy udawać, że jesteśmy skromni, bo tak życzy sobie premier Putin". Sygnał ten został źle odebrany przez siatkarzy. Inne gwiazdy, jak Giba i Aleksiej Werbow też odchodzą z Odincowa - wyjaśnia menedżer Andrzej Grzyb.
Z tym zostawaniem Giby to nie byłbym taki pewien :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Arff pisze:...Z tym zostawaniem Giby to nie byłbym taki pewien :)
No Andrzej grzyb właśnie mówi, że jego zostanie w Iskrze to nic pewnego (nawet mówi więcej - że na 100% odchodzi, choć jak twierdzą Brazylijczycy, nie jest jeszcze pewne, czy odchodzi z Odincowa, a tym bardziej nie jest pewne dokąd pójdzie). Z drugiej strony tajem,nicą poliszynela jest, że Giba ma właściwie obgadane na 100% sprawy w Brazylii, jak tylko powie "tak" to brazylijska drużyna na niego czeka z orwartymi rękami.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Biciut »

czy ktoś może znający język Rosyjski przetłumaczyć reakcje kibiców na wieści o Abramowie w JW?
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Biciut pisze:czy ktoś może znający język Rosyjski przetłumaczyć reakcje kibiców na wieści o Abramowie w JW?
Jakos nie ma na ten transfer praktycznie zadnej reakcji wieksze poruszenie budzi odejscie Giby.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Fein »

osnazfsb pisze:Jakos nie ma na ten transfer praktycznie zadnej reakcji wieksze poruszenie budzi odejscie Giby.
Mógłbyś mi podać link do jakiegoś rysyjskiego forum siatkarskiego ? Spróbowałem volleyball.ru, ale to widać mało uczęszczany strona . :P
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

to skupiajace wielu userów z całej Rosji forum Lokomotiwu Biełgorod i watek poswiecony transferom - http://forum.belogorievolley.ru/viewtop ... &start=240
Volley.ru to nie forum a portal w styli leggavolley.
Zreszta for poswieconych samej siatkówce jest w Rosji duzo mniej niz w Polsce bo to jednak sprt duzo bardziej swietlicowy niz u nas.
piranha
Posty: 72
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:46
Płeć: K
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: piranha »

http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Volejbol

to jedna ze stron z komentarzami. Jak ktoś nie zna rosyjskiego, polecam wklepać je na slownik.ukraincow.net do przetłumaczenia.


Na forum tego portalu jest nawet sporo o siatkówce, ale o tym transferze nic nie widziałam.

Jeszcze na innych stronach widziałam komentarze na ten temat, jak znajdę je ponownie - napiszę.
; )
Paveu
Posty: 170
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:08

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Paveu »

Ciekawe co z Czopsem zostanie w rosji czy przeniesie sie na zachód europy?
AR
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

czy ktoś może znający język Rosyjski przetłumaczyć reakcje kibiców na wieści o Abramowie w JW?
Rosyjscy kibice zastanawiaja sie czy Abramow nie bedzie miał w Polsce łatwiejszego zycia z tego powodu ze walka na siatce i blok stoja jednak na nizszym poziomie a on ma problemy z konczeniem piłek ostatnio vide skutecznosc 41% w sezonie i 37% w fazie playoff. Genberalnie wszyscy zycza mi powodzenia i nie ma jakis opinni o nizszosci polskiej ligi-doceniaja fakt ze w Poslce gara wielu dobrych siatkarzy i poziom jest w miare wysoki. Mimo wszystko transfer budzi zdziwienie zreszta u nas w kraju tez.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

osnazfsb pisze:
czy ktoś może znający język Rosyjski przetłumaczyć reakcje kibiców na wieści o Abramowie w JW?
Rosyjscy kibice zastanawiaja sie czy Abramow nie bedzie miał w Polsce łatwiejszego zycia z tego powodu ze walka na siatce i blok stoja jednak na nizszym poziomie a on ma problemy z konczeniem piłek ostatnio vide skutecznosc 41% w sezonie i 37% w fazie playoff. Genberalnie wszyscy zycza mi powodzenia i nie ma jakis opinni o nizszosci polskiej ligi-doceniaja fakt ze w Poslce gara wielu dobrych siatkarzy i poziom jest w miare wysoki. Mimo wszystko transfer budzi zdziwienie zreszta u nas w kraju tez.
Blok na niższym a obrona na wyższym - i nic z tego nie wynika...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:Zoran Gajić w Ufie.
Świetny transfer Uralu. Myślę, że Ural będzie liczył się w walce o wysokie pozycje w Superlidze.
Nie wie ktoś czy wraz z Zoranem przychodzą Paja Sretenovic i Nedzad Osmankac?
xyz91
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: maksik »

Korniejew i Kazakov w Lokomotiwie.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Lokomotivie Nowosybirsk, pozwolę sobie dopowiedzieć ;) bo jest jeszcze m.in Biełgorod.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: maksik »

No tak. Trafna uwaga.
Dennis Guilder pisze:pozwolę sobie dopowiedzieć
pozwalam ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Niejaki Roman Iakovlev zagra w przyszłym sezonie w Dynamie Moskwa :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Arff »

Mate pisze:Niejaki Roman Iakovlev zagra w przyszłym sezonie w Dynamie Moskwa :) .
On jeszcze gra ??? :D To ten koleś podobny do tego niższego z Ani mru mru... tylko "trochę" większy :D Pamiętam że zawsze dostarczał nam najwięcej punktów jak graliśmy z Rosją :D Jakoś strasznie nie pasował mu polski blok :) Niestety potem zmieniał go Baranov i na zagrywce wszystko odrabiał... i to nawet z nawiązką :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

No i pomógł Grbicowi w najsłynniejszej akcji siatkarskiej :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”