Pro A sezon 2023/24

Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pro A sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

Większość informacji o składach jest już dostępna, więc zebrałem wszystko do kupy i możecie już przeglądać ligę francuską:

http://laczynassiatka.pl/leagues/2023/9 ... d924111746

Bliżej początku sezonu jeszcze będzie update zawodników, którzy dojdą w międzyczasie i numerów, bo w większości przypadków nie udało mi się jeszcze znaleźć takich danych.

Dość sporo młodych Francuzów (o zgrozo, da się zatrudniać młodych, lokalnych zawodników, w lidze, gdzie nie ma żadnych limitów obcokrajowców :o) Polaków tym razem brak, ale mamy paru znajomych z naszej ligi (Concepcion, Kreek, McDonnell, Firkal, Iglesias, Reichert, Hugo de Leon, Miyaura, Nikola Kovacević, Krage, Karyagin, Gonzalo Quiroga, Parkinson). Całość składów w linku u góry posta :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Kiepski »

Ja powiem szczerze, że czekam na podsumowanie sezonu transferowego przez Huntera i jego prognozy na kolejny sezon. I kto z nowych, młodych warty jest do obserwowania. Brak właśnie na forum tutaj więcej takich merytorycznych wpisów jakie kolega Hunter czyni.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

Jasne, nikt Ligi Francuskiej nie rozpisze lepiej, niż Hunter :) ja aż takiej wiedzy na ten temat nie posiadam, więc nie będę się wymądrzał, jedynie dostarczam składy :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Diomedea »

Subiektywne uwagi co do ruchow transferowych:

Zwraca uwage mocna przebudowa Chaumont. Niby Prandi powinien juz byc przyzwyczajony, ale zawsze troche szkoda. Na sype przychodzi Worsley z Luneburga. Da rade? Corre do Montpellier. Przychodzi Cardoso, ktory w tych krotkich widzianych fragmentach nie zrobil na mnie duzego wrazenia, raczej do szostki. Do pary z Sestanem z Lubljany (???). Wiec przyjecie i sypa calkiem nowe.

Interesuje mnie czy troche dotknie boiska w Montpellier 17letni Tizi-Oualou. Amir to swiezy zloty medalista MS U19 i w odroznieniu od ciut starszych konkurentow do przyszlosci na sypie w kadrze nie ma deficytu wzrostu (197cm 2005rocznik, grudzien) . Ach beda miec Francuzi bol glowy z wyborami na sypie za te pare lat.
U nas kiedys 17 latek dotknal boiska na sypie? Bo na libero pamietam 16latkow. :D

Narbonne traci jeden z atutow-trenera, ktory sile tego klubu zbudowal. Falasca do Cisterny. Plus odejscie Ramona (za trenerem) i Jauffroy. Widze (chyba) lekkie oslabienie. Na przyjeciu przesuniecie srodka ciezkosci w strone przyjecia. Pytanie co gra ten atakujacy z Sofii?
Za Falasce -Redwitz. Wiec tez najlepsze mozliwe uzupelnienie.

Walsh zastapi Kozuba. Dawno go nie widzialam, kiedys wydawal mi sie raczej slaby, ma przewage centymetrow. Slaby sklad, Howe do obserwacji.

Toulouse traci Pothrona (3letni kontrakt z Tours), moze zyskac Duflos jako trenera, zostanie Karyagin, przyjdzie Winkelmuller,
Na srodku do obserwacji Nack-Minyem i Krage-generalnie ciekawy srodek. Mniej wiecej status quo?

Tours bierze zawodnikow rozwojowych Pothrona i Tammerau, traci Palonskiego i Derouillona. Moze byc przejsciowo lekkie oslabienie z mozliwoscia rozwoju. Traca Dieza, zastapi go Ramon, tez niestary i niezly. Wraca do rodzinnego miasta, wiec bylo to nastepstwo narzucajace sie. Fronckowiak ma kontrakt na 3lata. Zostaje Coric i po przekatnej Dramé. Podpisali tez po 2 lata z Mendezem na przyjeciu i Faganasem. Ten ostatni to atakujacy z 2004 roku, 200cm, wychowanek Narbonne, juz pokazywal sie w lidze min zapisujac 31 punktow przeciwko Sete.
Generalnie widac mocne stawianie na mlodszych graczy. I nw szostce (tych co juz sie pokazali) i w kwadracie (atak)

Czekamy na wiesci z beniaminka gdzie poza da Silva na sypie i Bultorem na srodku, oraz pozostaniem trenera, same niewiadome.

Ciekawie w Nantes z para Henno/Henno na 2 lata. Czy malolat zagra troche u taty po zlocie i indywidualnym wyroznieniu U19?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Kiepski »

Streeter pisze: 1 wrz 2023, o 06:38 Jasne, nikt Ligi Francuskiej nie rozpisze lepiej, niż Hunter :) ja aż takiej wiedzy na ten temat nie posiadam, więc nie będę się wymądrzał, jedynie dostarczam składy :)

Streeter
Streeter fajnie,że wrzuciłeś składy. Za to duży plus dla Ciebie. Mi chodziło tylko o takie, że tak nazwę sprawozdanie, które Hunter wrzucał zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Hunter coś wspominał w którymś poście o ograniczonym czasie na poświęcanie się forum i mam nadzieję że całkowicie się nie wycofa jak to zrobiło kilku innych użytkowników. Pamiętasz np. Dreamera? Wielu się czepiało go za umiłowanie do zawodników z Ameryki Południowej, ale dzięki niemu mieliśmy sporo wiedzy na temat tego rynku. A teraz wątek klubów z Ameryki Południowej praktycznie nie istnieje
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Streeter »

Kiepski pisze: 5 wrz 2023, o 07:48 Streeter fajnie,że wrzuciłeś składy. Za to duży plus dla Ciebie. Mi chodziło tylko o takie, że tak nazwę sprawozdanie, które Hunter wrzucał zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Hunter coś wspominał w którymś poście o ograniczonym czasie na poświęcanie się forum i mam nadzieję że całkowicie się nie wycofa jak to zrobiło kilku innych użytkowników. Pamiętasz np. Dreamera? Wielu się czepiało go za umiłowanie do zawodników z Ameryki Południowej, ale dzięki niemu mieliśmy sporo wiedzy na temat tego rynku. A teraz wątek klubów z Ameryki Południowej praktycznie nie istnieje
Pewnie, tyle już tu siedzę, że dużo takich "wymarłych" użytkowników pamiętam :) coraz mniej właśnie tych ludzi, którzy bardzo dobrze znają, nazwijmy to "niszowe" ligi i dzielą się tutaj informacjami, a szkoda, bo zawsze to człowieka wiedzę poszerzało. Ale co się dziwić, o reprezentacji Polski dyskutować się już nie da, o innych meczach ME też ciężko, bo giną w szambie. Coraz mniej "szaleńców". Ja też na tyle czasu wolnego nie mam, by jeszcze oglądać te "wynazki", które przygotowuję, choć i to pochłania w takim sezonie jak teraz niemal cały wolny czas :) o ile jeszcze taką ligę francuską to mamy Huntera, czy w USA/Kanadzie Rafaka, o tyle jak przygotuję Izrael, no to te składy to raczej wszystko, co możemy tutaj dostać :D o ile są w Polsce fanatycy, którzy oglądają Ligę Izraelską (może jakaś rodzina Sebastiana Pęcherza by się znalazła :D), to raczej nie gościmy ich na forum :)

Wracając do Pro A, to Prandi chyba najbardziej doświadczony wiekowo szkoleniowiec z tych takich "popularnych" lig :) choć w tym roku powraca na ławkę trenerską równie legendarny, ale jednak 3 lata młodszy Stelian Moculescu (Dinamo Bucuresti). W zeszłym sezonie pracował jeszcze w Izraelu Arie Selinger (1937, ojciec Avitala, zeszły sezon Maccabi Hod Hasharon), nie mam póki co informacji, czy nadal będzie trenował ten klub. To człowiek nawet o rok starszy od niezniszczalnego Nikołaja Karpola, który prowadząc Urałoczkę od 1969 roku do dziś, ustanowił rekord, którego chyba nikt nigdy nie pobije.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Kiepski pisze: 5 wrz 2023, o 07:48

Streeter fajnie,że wrzuciłeś składy. Za to duży plus dla Ciebie. Mi chodziło tylko o takie, że tak nazwę sprawozdanie, które Hunter wrzucał zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Hunter coś wspominał w którymś poście o ograniczonym czasie na poświęcanie się forum i mam nadzieję że całkowicie się nie wycofa jak to zrobiło kilku innych użytkowników. Pamiętasz np. Dreamera? Wielu się czepiało go za umiłowanie do zawodników z Ameryki Południowej, ale dzięki niemu mieliśmy sporo wiedzy na temat tego rynku. A teraz wątek klubów z Ameryki Południowej praktycznie nie istnieje
W okolicach meczu o superpuchar jakiś post pojawi się, na obecną chwilę jest jeszcze trochę niewiadomych odnośnie składów poszczególnych drużyn, więc nie ma sensu rozpisywać się. Choć kolejny rok z rzędu mam wrażenie, że liga osłabiła się, ale często sezon to weryfikował.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tours
Rogrywający: Coric, Gabin
Atakujący: Abouba, Faganas
Przyjmujący: Pothron, Tammearu, Mendez, Strehlau
Środkowi: Nascimento, Parkinson, Klajmon, Prevert
Libero: Ramon
Trener: Fronckowiak

Przyszli: Gabin, Faganas, Ramon, Prevert, Pothron, Tammearu
Odeszli: Chauvin, Joao Rafael, Derouillon, Palonsky, Ademar, Bruckert, Terjomienko, Diez

Wymieniona cała linia przyjęcia. Ramon to naturalny następca Dieza, więc o libero nie ma co się martwić. Mam nadzieję, że linię przyjęcia będą poza nim stanowić młodzi Pothron-Tammearu, ale jakoś mam przeczucia, że to Mendez będzie więcej minut dostawał kosztem któregoś z nich.
Dla mnie główny faworyt do mistrzostwa.



Chaumont
Rogrywający: Worsley, Liot
Atakujący: Indra, Toledo
Przyjmujący: Cardoso, Suihkonen, Sestan, Lecat
Środkowi: Gasman, McDonnell, Marshman
Libero: Closter
Trener: Prandi

Przyszli: Worsley, Cardoso, Suihkonen, Sestan, Lecat, McDonnell, Closter
Odeszli: Da Silva, Lomba, Galabov, Aciobanitei, Wounembaina, Plak, Thales

Kolejny sezon mam wrażenie, że Chaumont się osłabiło ale zawsze z tyłu głowy jest myśl, że trenuje ich Prandi.
Pallavolo w temacie Bundesligi pozytywnie wypowiadał się o Worsley'u, nie wiem, nie będę zgrywał się, że jakoś specjalnie chłopa kojarzę. W stosunku do Corre na pewno strata w polu zagrywki i w bloku.
Cardoso wydaje się mieć potencjał, Suihkonen miał dobry sezon w Plessis, ale czy nadaje się do drużyny z czołówki to nie wiem.
Perełką dla mnie jest sprowadzenie Clostera w miejsce Thalesa, od 6 lat jedzie w dół z formą.
Pomimo tego jest tam Prandi, który wyciśnie z nich tyle ile się da i co najmniej do czwórki wcisną się.

Nantes
Rogrywający: Chabboisant, Bonon
Atakujący: Chizoba
Przyjmujący: Lopez, M. Henno, de Leon, Ben Romdhane
Środkowi: Petrus, Huetz, Magnin
Libero: Massimino
Trener: H. Henno

Przyszli: Bonon, de Leon, Ben Romdhane
Odeszli: Gueye, Thoral, Horvath

Klub do obserwacji, pewnie o wynik z zeszłego sezonu będzie ciężko, ale jest sporo młodych z potencjałem.
Mam przeczucie, że młody Henno będzie pierwszym wyborem, a de Leon będzie od wsparcia.
Udało się zatrzymać Chizobe, podobno za ogromną gażę jak na francuskie warunki.
Awans do PO na luzie.

Tourcoing
Rogrywający: Giraudo, Louchart
Atakujący: Kukarcew
Przyjmujący: Quiroga, Robson, Barnes
Środkowi: Fasteland, Roehrig, Freimanis
Libero: Loubeyre
Trener: Rougeyron

Przyszli: Giraudo, Louchart, Kukarcew, Quiroga, Robson, Fasteland, Freimanis
Odeszli: Blankenau, Coulette, Renan, Reichert, Gempin, Strehlau, Van Berkel, Bultor

Dużo zmian. Nowy trener, nowy rozgrywający, nowi skrzydlowi.
Ciężko będzie zastąpić po takim sezonie Reicherta, ale sprowadzenie Quirogi i Robsona wygląda sensownie.
Ściągnięcie Kukarcewa i Fastelanda na papierze wyglądają super.
Z kolei Giraudo na sypie nie przekonuje mnie.
Miejsca 4-6.

St. Nazaire
Rogrywający: Isaacson, Greber
Atakujący: Ensing, Leon
Przyjmujący: Martins, Ewert, Zeljković, Halle
Środkowi: Spencer, Schnitzer, Burel
Libero: Duee
Trener: Rubinho

Przyszli: Greber, Leon, Zeljković, Ewert, Halle, Schnitzer
Odeszli: Abelitis, Rubio, Marelić, Hamacher, Sol

Powinni być na początku sezonu mocni, niewiele ruchów kadrowych, jedynie drobne roszady.
Został Isacsson i Spencer, jak dla mnie kluczowe postacie.
Myślę, że znowu mogą namieszać, do PO na luzie, okolice 5-6 miejsca.

Sete
Rogrywający: Garcia, Rajoharivelo
Atakujący: Cardin, Diop, Zolotjuchin
Przyjmujący: Zanotti, Limon, Abboub, Rippert
Środkowi: Gauna, Kreek, Hrytsenko
Libero: Deveze
Trener: Marquet

Przyszli: Rajoharivelo, Cardin, Limon
Odeszli: Epp, Russell, Sossenheimer, Picard

W końcu szansę jak pierwszy dostanie Garcia jako pierwszy, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie wiem czy Cardin jest w stanie wypełnić lukę po Russellu.
Cudów nie spodziewam się, o awans do ósemki będzie ciężko, okolice 10 miejsca.

Paris
Rogrywający: Paes, Ossart
Atakujący: Miyaura
Przyjmujący: Panou, Cowell, Kovacević, Sakanoko-Nadirian
Środkowi: Maase, Jurkovics, Wetter
Libero: Kapur
Trener: Storti

Przyszli: Miyaura, Cowell, Wetter, Maase, Kapur
Odeszli: Lawani, Mendez, Crer, Weidner, Gonzalez

Po wielu latach zmiana na stanowisku trenera. Rougeryon odszedł do Tourcoing, a szansę dostał Storti.
Transfery wyglądają bardzo ciekawie, choć czy to wypali ciężko stwierdzić.
Problemem może być niska średni wzrostu, poza Maase (i Jurkovicsem, który według mnie będzie rezerwowym) nikt nie ma powyżej 200 cm wzrostu.
Podobnie jak Sete, okolice 10 miejsca.

Montpellier
Rogrywający: Corre, Tizi-Oualou
Atakujący: Dimitrow, Gomez
Przyjmujący: Palacios, Reichert, Marttila, Christiany
Środkowi: Le Goff, Seddik, Demjanenko
Libero: Ruiz
Trener: Tubertini

Przyszli: Corre, Gomez, Dimitrow, Reichert, Martilla, Seddik, Ruiz
Odeszli: Veloso, Leozinho, Dukić, Baranek, Renan Closter

W Montpellier bardzo ciekawie było w przerwie.
Odszedł po 7 latach trener Lecat, szkoda. Za niego będzie Tubertini, zobaczymy.
Pozbyli się parodysty Veloso i w jego miesce ściągnęli Corre.
Przyszedł Seddik, 17 lat, potencjał większy od Chinenyeze i powinien szybko posadzić Demjanenko.
Reichert po super sezonie, wspólnie z Palaciosem to będzie ciekawa para. Zawsze jest jeszcze Marttila.
Znaki zapytania na ataku i libero, ale zwyczajnie nie znam zbyt dobrze tych zawodników.
Jeśli to odpali, a ma szansę, to powinni powalczyć co najmniej o czwórkę.


Poitiers
Rogrywający: Walsh, Piskacek
Atakujący: Toy, Brahim
Przyjmujący: Raptis, Thoral, Elser, Noda
Środkowi: Howe, Concepcion, Roatta
Libero: Cannessant
Trener: Donat

Przyszli: Walsh, Piskacek, Raptis, Thoral, Elser, Roatta
Odeszli: Kozub, Diverchy, Candido, Awad, Bougerra, Manavi, Nikolić, Durand

Tu jak zawsze bez ładu.
Sprowadzają na przyjęcie trzech bardzo ciekawych graczy (Raptis, Thoral, Elser), a na bombę podpisują Toya, który może i 10 lat temu przejawiał jakiś potencjał, ale obecnie nikt go nawet w Turcji nie chce.
Pomimo tego powinni powalczyć o wejście do PO.


Toulouse
Rogrywający: Chirvino, Quinquis
Atakujący: Winkelmuller, Feral
Przyjmujący: Picard, Karjagin, Hervior, Bouchez
Środkowi: Krage, Nack-Minyem, Michel
Libero: Santucci
Trener: Duflos

Przyszli: Winkelmuller, Feral, Picard, Hervoir, Krage
Odeszli: Cagliari, Heptinstall, Pothron, Jaguszewski, Mota, Luizinho, Kartew

Zastąpienie Pothrona jest raczej niemożlwie.
Picard to w sumie całkiem spoko opcja.
Duży plus za Krage.
Kolejny sezon w dolnej części tabeli.


Narbonne
Rogrywający: Bostan, Njok
Atakujący: Cagliari, Galvis
Przyjmujący: Kovacević, Tatarow, Rios
Środkowi: Kolew, Rodriguez, Dijoud
Libero: Dagostino
Trener: Redwitz

Przyszli: Bostan, Njok, Cagliari, Kovacević, Tatarow, Rios, Rodriguez, Dagostino
Odeszli: Gelinski, Gabin, Vettori, Faganas, Rivas, Silveira, Ferragut, Ramon, Vasquez, Jouffroy

Trudne zadanie przed Redwitzem, bo zrobili mu wielką rewolucję.
O ile Kolew, Dagostino czy Cagliari mają już nazwijmy to uznaną markę we Francji to już Kovacević, Tatarow, Rios czy Bostan są dopiero na początku przygody z siatkówką.
Nie podejmuję się oceny ich potencjału.

Plessis Robinson
Rogrywający: Iglesias, Gnenegbe
Atakujący: Jeanlys
Przyjmujący: Firkal, Wounembaina, Ronkainen, Canovas
Środkowi: Jouffroy, Mitchem, Paofai
Libero: Debes
Trener: Logeais

Przyszli: Iglesias, Firkal, Wounembaina, Ronkainen, Jouffroy
Odeszli: Nevot, Rouzier, de Leon, Suihkonen, Benavidez, Henry

Mam wrażenie, że zrobią krok do przodu.
Wounembaina już nie zawsze dojeżdżał na mecze, ale w takiej drużynie jak Plessis jeszcze spokojnie sobie poradzi.
Jouffroy to ciągle czołówka na swojej pozycji, Firkal w sumie z niezłej strony pokazał się w Polsce.
O utrzymanie powinni być spokojni.


Nice
Rogrywający: Gonzalez, Mora
Atakujący: Hirsch, Paolinetti
Przyjmujący: Rebeyrol, Koprivica, Schalk
Środkowi: Ah-Kong, Todua, Medina
Libero: Le Meur, Currie
Trener: Montagnon

Przyszli: Hirsch, Koprivica, Todua, Currie
Odeszli: Cardin, Marshall, Doardo, Cuk, W. Nack-Minyem, Dagostino

Odnoszę wrażenie, że nieco osłabili się, ale szykuje się taki sezon, że nie powinno mieć to większego znaczenia.
Gdzieś tam około 13 miejsca powinni ulokować się.

Illac
Rogrywający: Da Silva, Paulin
Atakujący: Lilembo
Przyjmujący: Demirović, Bonnefoy, Tessier, Lafaivre
Środkowi: Guerin, Bultor, Toure
Libero: Phelut
Trener: Guechou

Przyszli: Da Silva, Bultor, Demirović
Odeszli: Hervoir, Bonon, Prevert

Kopciuszek na salonach, nie odeszli od swojej polityki kadrowej i uparcie stawiają jedynie na rodzimych graczy.
Najbardziej znanym zawodnikiem będzie Bultor, kadrowicz, który jak do tej pory miał ogromne problemy z ustabilizowaniem formy przez dłuższy okres.
Rozgrywać będzie Da Silva, poprzednie dwa sezony na ławce Chaumont, na takim poziomie jako pierwszy jeszcze nie grał.
Na bombie Lilembo, pamiętam go bardzo dobrze z sezonu 20/21 w Tourcoing, gdy kontuzję złapał Starović i ten zagrał w kilku meczach, w których był czwartą opcją u Sancheza, parodia.
Na przyjęcie sprowadzono Demirowicia, który jakieś 10 lat temu w miarę dobrze rokował.
Nie ma sensu oszukiwać się, będą chłopcami do bicia.
Pomimo tego, że mają fajnie prowadzony profil na Facebooku to ciężko tam coś znaleźć odnośnie ich kadry.
Jest informacja o przedłużeniu 5 kontraktów, 3 odejściach i 3 przyjściach.



Gdy ja pisałem sobie post Tours wygrało mecz o Superpuchar z Chaumont 3-1.
Nie oglądałem, więc nie będę lał wody.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tours
Rogrywający: Coric, Gabin
Atakujący: Abouba, Faganas
Przyjmujący: Pothron, Tammearu, Mendez, Strehlau
Środkowi: Nascimento, Parkinson, Klajmon, Prevert
Libero: Ramon
Trener: Fronckowiak

Przyszli: Gabin, Faganas, Ramon, Prevert, Pothron, Tammearu
Odeszli: Chauvin, Joao Rafael, Derouillon, Palonsky, Ademar, Bruckert, Terjomienko, Diez

Wymieniona cała linia przyjęcia. Ramon to naturalny następca Dieza, więc o libero nie ma co się martwić. Mam nadzieję, że linię przyjęcia będą poza nim stanowić młodzi Pothron-Tammearu, ale jakoś mam przeczucia, że to Mendez będzie więcej minut dostawał kosztem któregoś z nich.
Dla mnie główny faworyt do mistrzostwa.



Chaumont
Rogrywający: Worsley, Liot
Atakujący: Indra, Toledo
Przyjmujący: Cardoso, Suihkonen, Sestan, Lecat
Środkowi: Gasman, McDonnell, Marshman
Libero: Closter
Trener: Prandi

Przyszli: Worsley, Cardoso, Suihkonen, Sestan, Lecat, McDonnell, Closter
Odeszli: Da Silva, Lomba, Galabov, Aciobanitei, Wounembaina, Plak, Thales

Kolejny sezon mam wrażenie, że Chaumont się osłabiło ale zawsze z tyłu głowy jest myśl, że trenuje ich Prandi.
Pallavolo w temacie Bundesligi pozytywnie wypowiadał się o Worsley'u, nie wiem, nie będę zgrywał się, że jakoś specjalnie chłopa kojarzę. W stosunku do Corre na pewno strata w polu zagrywki i w bloku.
Cardoso wydaje się mieć potencjał, Suihkonen miał dobry sezon w Plessis, ale czy nadaje się do drużyny z czołówki to nie wiem.
Perełką dla mnie jest sprowadzenie Clostera w miejsce Thalesa, od 6 lat jedzie w dół z formą.
Pomimo tego jest tam Prandi, który wyciśnie z nich tyle ile się da i co najmniej do czwórki wcisną się.

Nantes
Rogrywający: Chabboisant, Bonon
Atakujący: Chizoba
Przyjmujący: Lopez, M. Henno, de Leon, Ben Romdhane
Środkowi: Petrus, Huetz, Magnin
Libero: Massimino
Trener: H. Henno

Przyszli: Bonon, de Leon, Ben Romdhane
Odeszli: Gueye, Thoral, Horvath

Klub do obserwacji, pewnie o wynik z zeszłego sezonu będzie ciężko, ale jest sporo młodych z potencjałem.
Mam przeczucie, że młody Henno będzie pierwszym wyborem, a de Leon będzie od wsparcia.
Udało się zatrzymać Chizobe, podobno za ogromną gażę jak na francuskie warunki.
Awans do PO na luzie.

Tourcoing
Rogrywający: Giraudo, Louchart
Atakujący: Kukarcew
Przyjmujący: Quiroga, Robson, Barnes
Środkowi: Fasteland, Roehrig, Freimanis
Libero: Loubeyre
Trener: Rougeyron

Przyszli: Giraudo, Louchart, Kukarcew, Quiroga, Robson, Fasteland, Freimanis
Odeszli: Blankenau, Coulette, Renan, Reichert, Gempin, Strehlau, Van Berkel, Bultor

Dużo zmian. Nowy trener, nowy rozgrywający, nowi skrzydlowi.
Ciężko będzie zastąpić po takim sezonie Reicherta, ale sprowadzenie Quirogi i Robsona wygląda sensownie.
Ściągnięcie Kukarcewa i Fastelanda na papierze wyglądają super.
Z kolei Giraudo na sypie nie przekonuje mnie.
Miejsca 4-6.

St. Nazaire
Rogrywający: Isaacson, Greber
Atakujący: Ensing, Leon
Przyjmujący: Martins, Ewert, Zeljković, Halle
Środkowi: Spencer, Schnitzer, Burel
Libero: Duee
Trener: Rubinho

Przyszli: Greber, Leon, Zeljković, Ewert, Halle, Schnitzer
Odeszli: Abelitis, Rubio, Marelić, Hamacher, Sol

Powinni być na początku sezonu mocni, niewiele ruchów kadrowych, jedynie drobne roszady.
Został Isacsson i Spencer, jak dla mnie kluczowe postacie.
Myślę, że znowu mogą namieszać, do PO na luzie, okolice 5-6 miejsca.

Sete
Rogrywający: Garcia, Rajoharivelo
Atakujący: Cardin, Diop, Zolotjuchin
Przyjmujący: Zanotti, Limon, Abboub, Rippert
Środkowi: Gauna, Kreek, Hrytsenko
Libero: Deveze
Trener: Marquet

Przyszli: Rajoharivelo, Cardin, Limon
Odeszli: Epp, Russell, Sossenheimer, Picard

W końcu szansę jak pierwszy dostanie Garcia jako pierwszy, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie wiem czy Cardin jest w stanie wypełnić lukę po Russellu.
Cudów nie spodziewam się, o awans do ósemki będzie ciężko, okolice 10 miejsca.

Paris
Rogrywający: Paes, Ossart
Atakujący: Miyaura
Przyjmujący: Panou, Cowell, Kovacević, Sakanoko-Nadirian
Środkowi: Maase, Jurkovics, Wetter
Libero: Kapur
Trener: Storti

Przyszli: Miyaura, Cowell, Wetter, Maase, Kapur
Odeszli: Lawani, Mendez, Crer, Weidner, Gonzalez

Po wielu latach zmiana na stanowisku trenera. Rougeryon odszedł do Tourcoing, a szansę dostał Storti.
Transfery wyglądają bardzo ciekawie, choć czy to wypali ciężko stwierdzić.
Problemem może być niska średni wzrostu, poza Maase (i Jurkovicsem, który według mnie będzie rezerwowym) nikt nie ma powyżej 200 cm wzrostu.
Podobnie jak Sete, okolice 10 miejsca.

Montpellier
Rogrywający: Corre, Tizi-Oualou
Atakujący: Dimitrow, Gomez
Przyjmujący: Palacios, Reichert, Marttila, Christiany
Środkowi: Le Goff, Seddik, Demjanenko
Libero: Ruiz
Trener: Tubertini

Przyszli: Corre, Gomez, Dimitrow, Reichert, Martilla, Seddik, Ruiz
Odeszli: Veloso, Leozinho, Dukić, Baranek, Renan Closter

W Montpellier bardzo ciekawie było w przerwie.
Odszedł po 7 latach trener Lecat, szkoda. Za niego będzie Tubertini, zobaczymy.
Pozbyli się parodysty Veloso i w jego miesce ściągnęli Corre.
Przyszedł Seddik, 17 lat, potencjał większy od Chinenyeze i powinien szybko posadzić Demjanenko.
Reichert po super sezonie, wspólnie z Palaciosem to będzie ciekawa para. Zawsze jest jeszcze Marttila.
Znaki zapytania na ataku i libero, ale zwyczajnie nie znam zbyt dobrze tych zawodników.
Jeśli to odpali, a ma szansę, to powinni powalczyć co najmniej o czwórkę.


Poitiers
Rogrywający: Walsh, Piskacek
Atakujący: Toy, Brahim
Przyjmujący: Raptis, Thoral, Elser, Noda
Środkowi: Howe, Concepcion, Roatta
Libero: Cannessant
Trener: Donat

Przyszli: Walsh, Piskacek, Raptis, Thoral, Elser, Roatta
Odeszli: Kozub, Diverchy, Candido, Awad, Bougerra, Manavi, Nikolić, Durand

Tu jak zawsze bez ładu.
Sprowadzają na przyjęcie trzech bardzo ciekawych graczy (Raptis, Thoral, Elser), a na bombę podpisują Toya, który może i 10 lat temu przejawiał jakiś potencjał, ale obecnie nikt go nawet w Turcji nie chce.
Pomimo tego powinni powalczyć o wejście do PO.


Toulouse
Rogrywający: Chirvino, Quinquis
Atakujący: Winkelmuller, Feral
Przyjmujący: Picard, Karjagin, Hervior, Bouchez
Środkowi: Krage, Nack-Minyem, Michel
Libero: Santucci
Trener: Duflos

Przyszli: Winkelmuller, Feral, Picard, Hervoir, Krage
Odeszli: Cagliari, Heptinstall, Pothron, Jaguszewski, Mota, Luizinho, Kartew

Zastąpienie Pothrona jest raczej niemożlwie.
Picard to w sumie całkiem spoko opcja.
Duży plus za Krage.
Kolejny sezon w dolnej części tabeli.


Narbonne
Rogrywający: Bostan, Njok
Atakujący: Cagliari, Galvis
Przyjmujący: Kovacević, Tatarow, Rios
Środkowi: Kolew, Rodriguez, Dijoud
Libero: Dagostino
Trener: Redwitz

Przyszli: Bostan, Njok, Cagliari, Kovacević, Tatarow, Rios, Rodriguez, Dagostino
Odeszli: Gelinski, Gabin, Vettori, Faganas, Rivas, Silveira, Ferragut, Ramon, Vasquez, Jouffroy

Trudne zadanie przed Redwitzem, bo zrobili mu wielką rewolucję.
O ile Kolew, Dagostino czy Cagliari mają już nazwijmy to uznaną markę we Francji to już Kovacević, Tatarow, Rios czy Bostan są dopiero na początku przygody z siatkówką.
Nie podejmuję się oceny ich potencjału.

Plessis Robinson
Rogrywający: Iglesias, Gnenegbe
Atakujący: Jeanlys
Przyjmujący: Firkal, Wounembaina, Ronkainen, Canovas
Środkowi: Jouffroy, Mitchem, Paofai
Libero: Debes
Trener: Logeais

Przyszli: Iglesias, Firkal, Wounembaina, Ronkainen, Jouffroy
Odeszli: Nevot, Rouzier, de Leon, Suihkonen, Benavidez, Henry

Mam wrażenie, że zrobią krok do przodu.
Wounembaina już nie zawsze dojeżdżał na mecze, ale w takiej drużynie jak Plessis jeszcze spokojnie sobie poradzi.
Jouffroy to ciągle czołówka na swojej pozycji, Firkal w sumie z niezłej strony pokazał się w Polsce.
O utrzymanie powinni być spokojni.


Nice
Rogrywający: Gonzalez, Mora
Atakujący: Hirsch, Paolinetti
Przyjmujący: Rebeyrol, Koprivica, Schalk
Środkowi: Ah-Kong, Todua, Medina
Libero: Le Meur, Currie
Trener: Montagnon

Przyszli: Hirsch, Koprivica, Todua, Currie
Odeszli: Cardin, Marshall, Doardo, Cuk, W. Nack-Minyem, Dagostino

Odnoszę wrażenie, że nieco osłabili się, ale szykuje się taki sezon, że nie powinno mieć to większego znaczenia.
Gdzieś tam około 13 miejsca powinni ulokować się.

Illac
Rogrywający: Da Silva, Paulin
Atakujący: Lilembo
Przyjmujący: Demirović, Bonnefoy, Tessier, Lafaivre
Środkowi: Guerin, Bultor, Toure
Libero: Phelut
Trener: Guechou

Przyszli: Da Silva, Bultor, Demirović
Odeszli: Hervoir, Bonon, Prevert

Kopciuszek na salonach, nie odeszli od swojej polityki kadrowej i uparcie stawiają jedynie na rodzimych graczy.
Najbardziej znanym zawodnikiem będzie Bultor, kadrowicz, który jak do tej pory miał ogromne problemy z ustabilizowaniem formy przez dłuższy okres.
Rozgrywać będzie Da Silva, poprzednie dwa sezony na ławce Chaumont, na takim poziomie jako pierwszy jeszcze nie grał.
Na bombie Lilembo, pamiętam go bardzo dobrze z sezonu 20/21 w Tourcoing, gdy kontuzję złapał Starović i ten zagrał w kilku meczach, w których był czwartą opcją u Sancheza, parodia.
Na przyjęcie sprowadzono Demirowicia, który jakieś 10 lat temu w miarę dobrze rokował.
Nie ma sensu oszukiwać się, będą chłopcami do bicia.
Pomimo tego, że mają fajnie prowadzony profil na Facebooku to ciężko tam coś znaleźć odnośnie ich kadry.
Jest informacja o przedłużeniu 5 kontraktów, 3 odejściach i 3 przyjściach.



Gdy ja pisałem sobie post Tours wygrało mecz o Superpuchar z Chaumont 3-1.
Nie oglądałem, więc nie będę lał wody.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tours-d'illac 3-2
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 1-2024.pdf

Mecz który w teorii mistrzowie powinni wygrać w godzinę na stojącą w praktyce trwał grubo ponad trzy godziny i gospodarzom momentami palił się grunt pod stopami.
Nagle okazało się, że Lilembo to nie jest aż taki kasztan jak go zapamiętałem i grał całkiem spoko, a na pewno lepiej od Abouby.
Da Silva o dziwo potrafi rozgrywać i na pewno robił to lepiej od Coricia (choć tragiczny błąd w końcówce tb zaliczył), a jak miał piłkę na nosie to młócił środkiem w opór.
Na duży plus środkowi Bultor i Guerin.
MVP dostał Pothron i raczej tu innego wyboru być nie mogło, utrzymuje formę z poprzedniego sezonu.
W formie z poprzedniego sezonu jest również Mendez. Bezpowrotny zjazd do bazy w 3 secie i na moje oko Tammearu wyglądał lepiej.
Bardzo fajny debiut Ramona.
Corić sabotażysta, co chłop kasztany rzucał to głowa mała...
Mecz sam w sobie bardzo słaby, z długimi przerwami, niedokładnościami i dyskusjami z sędziami.


Sete-Tourcoing 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

Nantes-Montpellier 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 5-2024.pdf
Nie wiem o co tam chodzi, bo nie miałem czasu czytać. U gości sypał 18-latek. Corre i Palacios nieobecni. Chizoba 19/30.

Narbonne-Paris 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 7-2024.pdf

Plessis-Poitiers 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 2-2024.pdf

Nice-Toulouse 3-2
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 4-2024.pdf

Chaumont-St.Nazaire 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 6-2024.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tak jeszcze krótko o pojedynczych zawodnikach co mi się tam rzuciło w oczy.
M.Henno jednak na ławce.
Kukarcew ładnie przywitał się z ligą 16/30.
Cardin jedyny jasny punkt Sete 20/34.
Daniel Wetter będzie ciekawym środkowym.
Currie będzie ciekawym libero.
Dagostino jeśli zdrowie pozwoli będzie najlepszym libero.
Magnin wjechał z buta w sezon.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Montpellier-Sete 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 0-2024.pdf

Odpaliłem sobie głównie z powodu Tizi Oualou. I co to dużo mówić było dobrze, niedociągnięcia oczywiście były, ale generalnie podobał mi się młody. Widać, że dużo myśli na boisku. Do tego dodaje niezłą zagrywkę (2 asy) i blok (2 punktowe i co najmniej 2 wybloki). Nie mam wątpliwości, że gdy Corre wróci do gry to młody pójdzie do kwadratu, ale Francuzom rośnie kolejny rozgrywający.
A poza nim Reichert widać, że jest wypompowany, Martilla jeśli ustabilizuje zagrywkę i jednak trochę poprawi przyjęcie to będzie kotem, bo w ataku wygląda bardzo dobrze.
Dimitrow widać, że ma ciężką łapę i fajnie trzyma kierunki, sporo sytuacyjnych dostawał, więc te procenty nie robią wielkiego wrażenia.
W Sete jasny punkt to znowu Cardin no i może Kreek.
Sprowadzony przed sezonem Gonzalez na razie zapowiada się na wtopę na miarę zeszłorocznego Sossenhaimera. Nie przyjmuje, nie atakuje, nie zagrywa, nie ten poziom.

Paris-Tours 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 1-2024.pdf

d'illac-Plessis 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Chaumont-Narbonne 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 2-2024.pdf

St.Nazaire-Nice 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

Toulouse-Nantes 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 8-2024.pdf

Tourcoing-Poitiers 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 4-2024.pdf

W skrócie.
Miyaura fajnie 19/33 + 3 asy i blok. Panou też 14/26 + 4 asy. Wetter też 6/8 + 4 bloki.
Z kolei Pothron bardzo słabo.
Jeanlys znowu bardzo fajnie 27/39 + + 3 bloki, ale uwagę trzeba zwrócić na Nathana Canovasa. Przyszedł przed sezonem z francuskiej Spały, już w poprzednim meczu dał super zmianę, teraz zaczął od początku i było zacnie 17/30 + as + 2 bloki.
Narbonne zbiera oklep w 3 secie do 9, ciężki początek sezonu...
Kukarcew znowu na duży plus 17/28 + as + 3 bloki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

DNACG, czyli taki organ kontrolny we Francji, po raz kolejny pokazał, że mają jaja.
Tym razem padło na Cannes.
Degradacja po sezonie.
Zakaz transferowy.
Ban na PO w tym sezonie.
Mowa o drużynie, która dwa lata temu zdobyła mistrzostwo Francji. W składzie jest jeszcze dwóch zawodników, którzy wtedy byli podstawowymi graczami (Klymar, Mouiel), grają tam Jimenez, Jacobsen, a trenuje ich Serniotti.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tours-Montpellier 2-3
https://lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/Men/MSL015-2024.pdf

Naprawdę bardzo fajny mecz.
Generalnie wygląda to na moje oko tak...
Dimitov z każdym meczem wygląda lepiej. Marttila to będzie kot za 2-3 lata, co chłop kończy z sytuacyjnych to głowa mała. Reichert jak dojedzie z formą to skrzydła będą kompletne.
Tizi Oualou chwalony poprzednim razem przeze mnie tym razem może nieco słabiej, choć generalnie nie było źle. Opuściła go pewność siebie w trzecim secie, zaliczył kilka baboli, przeszedł na flota, który nie przynosił żadnych korzyści. Ewidentnie widać było, że chłopakowi potrzebny jest zmiennik, a takiego zwyczajnie nie było.
Podobał mi się Tubertini, który w końcówkach wpuszczał młodych z mocną zagrywką i finalnie zyskał na tym.
Tours kiepsko wchodzi w sezon. Niby mogło to pójść w obie strony, ale jakoś odnoszę wrażenie, że wygrana gospodarzy byłaby niezasłużona.
W statystykach wyróżnia się Abouba, ale szczerze mówiąc chłop miał od groma farta w tym meczu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Poitiers-Chaumont 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 7-2024.pdf

Indra kozacko, 20/29 , a zaczął na ławce.
Problem ma Prandi z Cardoso, chłop zwyczajnie jest słaby jak na razie, a Sestan/Suihkonen to nie wiem czy nadają się do gry o medale.
Strasznie szybko próbuje grać Worsley, nie zawsze to wychodzi dobrze. Dużo do poprawy w kwestii współpracy ze środkiem.

Nantes-St. Nazaire 3-2
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 0-2024.pdf
Podobała mi się młodzież Nantes, fajną zmianę dał Henno. Chizoba znowu w roli konia pociągowego. Lopez znowu cichy bohater, a jak dla mnie MVP.
St. Nazaire ciągle bez Issacsona, kolejny raz rozgrywał Varier, w sumie całkiem poprawnie, choć miał kiepskie przyjęcie, więc sporo było świec i kiepska skuteczność skrzydeł.

Paris-Toulouse 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 1-2024.pdf

Tourcoing-Plessis 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 6-2024.pdf

Sete-Nice 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 8-2024.pdf

Narbonne-d'illac 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Fatalny początek Narbonne, jeszcze wypadł im Cagliari. d'illac pierwsze zwycięstwo.
Da silva młócił środkiem (Bultor 14/21, Guerin 10/14).
Kukarcew ciągle bawi się 18/28.
Canovas znowu występ godny uwagi.
Krage 9/10. Karjagin 0/6 :) zmieniający go Hervoir zrobił MVP.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Tours-Chaumont 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf
Czwarta z rzędu porażka Tours, chyba śmiało można mówić o kryzysie.
I nie widać zbyt wielu pozytywów. Sfrajerzyli pierwszego seta, gdzie mieli 24-21 i mecz mógł pójść w drugą stronę.
Nie było dzisiaj Mendeza, a przydałby się, bo Pothron znowu słabo.
Bardzo słabo Abouba, Corić kolejny raz rzucał kasztany.
Jedynie Tammearu bronił się swoją grą,
Pisałem ostatnio, że Cardoso jest daremny, to gość dzisiaj był liderem.
Te statystyki perfekcyjnego przyjęcia Chaumont to jakieś dziwne są, optycznie nie wyglądało to źle.


W tygodniu rozegrano czwartą kolejkę.
Z ciekawych rzeczy Tuluza ogoliła Tours. Winkelmuller 22/30, Nack-Minyem 6/10, 2 asy, 3 bloki, Krage 5 bloków,
Raptis w końcu na miarę swoich możliwości 67/25% i 12/19.
Jeanlys robi 32 punkty w tym 6(!) bloków.
Tourcoing w 4 setach zalicza 22 punktowe bloki z czego Giraudo 8(!!!), a Fasteland 6(!)


Narbonne w miejsce kontuzjowanego Cagliariego ściąga Edsona Valencie. Nie mam pojęcia kto to jest. Jeden wynalazek z Wenezueli już mają w kadrze, więc biorą następny. 36 lat, poprzedni sezon w Izraelu, wcześniej Portugalia. To już wolałbym jakiegoś Farynę, chyba jest ciągle wolny.
Kiepskie rokowania na przyszłość, to skończy się rozpaczliwą walką o utrzymanie. Szkoda mi Redwitza, bo chyba nie wiedział w jakie szambo pakuje się.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Narbonne-Tourcoing 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 5-2024.pdf

Musiałem w końcu obejrzeć Narbonne.
Delikatnie mówiąc jest dramat. W przegranym gładko meczu najlepiej wypadł Dagostino.
Bostan na rozegraniu mocno niedokładny.
Ten ściągnięty w tygodniu Valencia 48/27% w ataku.
I żeby nie było, Tourcoing grało bez Barnesa i ogólnie przeciętnie.

Sete-Paris 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

Zmarnował Miyaura poprzedni sezon, teraz dopiero widzę, że ma całkiem fajne papiery na granie. 16/33 i zacnie siedziała zagrywka.
Podobnie Maase, który kopał niemiłosiernie. Wetter słabo wszedł w mecz, zmienił go potężny Jurkovics i zaliczył 8 bloków.
Sete bez Zanottiego, zastępujący go Rippert bez szału.
Cardin kolejny fajny występ 25/40.
Garcia zaczyna spłacać kredyt zaufania.

d'illac-Montpellier 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 1-2024.pdf

Walec. -16, -17, -17.
Montpellier 11 asów, w tym 7 Dimitrow, Bułgar do tego dołożył 11/14 i 3 bloki.
Oj zaczyna co raz bardziej podobać mi się ta drużyna.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: dyletant »

Strasznie dziwnie się czyta tę krytykę Tours, po tym jak rozjechali Resovię na Podpromiu a wcale się też nie zdziwię jak dziś postawią się mocno Trentino. Może to ich taki mecz na przełamanie? Z ciekawością będę śledził ich losy w tym sezonie, bo potencjał pokazali ogromny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Trochę zaległości.
Tak w skrócie.
Chaumont delikatnie odjechało stawce, Indra w mega formie, ciekawe co im Prandi dosypuje do herbaty.
Lekką zadyszkę złapało Nantes, ostatnie zwycięstwa tylko za dwa punkty do tego dwie porażki, w tym o zgrozo z Narbonne.
Jak już przy Narbonne to wygrali dwa mecze i już zrównali się z Illacaise, już tak tragicznie nie jest. Cagliari powoli wraca do zdrowia. Chodzą słuchy, że Bostan będzie ewakuował się do Turcji, w ostatnich dwóch meczach sypał Njok i właśnie te mecze wygrali, ciekawe.
Seddik w końcu dostał szansę i robi 12 bloków punktowych w dwóch meczach. Tizi Oualou pomimo powrotu do zdrowia Corre utrzymuje miejsce w składzie. Marrtila będzie świetny za jakiś czas.
Coś tam drgnęło w Tours, cztery zwycięstwa z rzędu, chyba stabilizują się.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Nantes-Toulouse 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 2-2024.pdf

Ważne zwycięstwo Nantes z niewygodnym rywalem. Ciągle bez Chizoby (chyba jakieś problemy z kolanem) i Henno (kadra).
Dziwny to był mecz. Nantes dużo lepiej zagrywało i przyjmowało, ale w ataku opornie, z kolei Toulouse w ataku całkiem spoko, pomimo słabego meczu Winkelmullera.
Fajną zmianę dał Feral na bombie. Nack Minyem bardzo fajnie na siatce 7 bloków + 6/10. Fajnie byłoby go zobaczyć pod innym rozgrywającym, który nie stara się każdej wystawy przyśpieszyć.


Tak jak pisałem, Bostan wrócił do Turcji do Belediyespor, za niego łeb za łeb przyszedł Hoff. Narbonne rozwiązało również kontrakt z Kovaceviciem, a ściągany awarynie Valencia ma wrócić do Izraela.
Paris sprowadził drugiego Japończyka, Masato Kai, fajne warunki, w poprzednim meczu wchodził zadaniowo na zagrywkę, może ktoś go kojarzy i coś o nim napisze?
Poitiers z kolei ściągnęło kolejnego Kanadyjczyka, Pierce Johnson, nie znam.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: buzinga »

hunter pisze: 6 sty 2024, o 00:02

Paris sprowadził drugiego Japończyka, Masato Kai, fajne warunki, w poprzednim meczu wchodził zadaniowo na zagrywkę, może ktoś go kojarzy i coś o nim napisze?
Był na kadrze w ubiegłym sezonie numerem 4. Też gównie wchodził zadaniowo na zagrywkę. Dużo nie pograł. Prócz serwisu wydawał się dość przeciętny w stosunku do pozostałej 3. Także w sumie gówno napisałem. Był jeszcze jakiś jeden młody Japończyk na kadrze rok temu albo dwa na przyjęciu, nie pamiętam nazwiska, ale wydawał się być bardziej utalentowany. Coś jednak zniknął z radaru.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Chaumont-Tours 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 4-2024.pdf

Po pierwszym secie nie było żadnych przesłanek, żeby mecz zakończył się wynikiem 3-0, set wygrany do 17, Tours bez Abouby, a Pothron znowu nie domaga w ataku.
Drugie set w sumie nie zaczął się lepiej, szybko zjazd do bazy zaliczył Pothron po dwóch nieskończonych atakach, za niego wszedł młody Strehlau, więc to naprawdę nie miało prawa się udać.
Ale jakoś im się udało wygrać, głównie środkiem i obroną, muszę też pochwalić Coricia za prowadzenie gry, dużo lepiej wyglądał od Worsley'a.
Tours wchodziły też zagrywki i to w kluczowych momentach, w 2 Nascimento przy 35-35 robi asa, a druga też poszła mocno i dzięki temu ustawili potrójny blok. W 3 wszedł Prevert zadaniowo w okolicach 20 punktu i też zrobił fajną serię. A tb skończył asem Pothron.
Jedno zdanie o młodych z Tours, Faganas w poprzednim meczu wypadł po prostu słabo, ale tutaj było bardzo poprawnie, Strehlau straszna kłoda w przyjęciu, w ataku w miarę poprawnie.
W Chaumont tym razem zabrakło Indry grającego na swoim poziomie, kosmicznie za to wypadł Almeida, szkoda, że takie występy przydarzają mu się raz na miesiąc, niesamowicie chimeryczny gość.


Montpellier-Illac 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 5-2024.pdf

Marttila jest chyba tylko wypożyczony z Monzy, ale tego gościa trzeba wyjąć po tym sezonie, bo inaczej będzie za późno.

Tourcoing-Paris 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Kukarcew coś zjechał z formą 4/14 i zjazd do bazy w drugim secie. Roehrig i Fasteland odpowiednio 6 i 4 bloki.
Ten Kai to mam nadzieję, że za chwilę do składu wskoczy, bo Kovacević beznadziejnie.

Poitiers-Nice 3-2
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Narbonne-St. Nazaire 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

Sete-Plessis 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 0-2024.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Lorenzo Tubertini zwolniony z Montpellier, nowym starym trenerem został Loic Le Marrec.
A więc już drugi trener z Włoch traci pracę w trakcie sezonu, wcześniej Fabio Storti zwolniony z Paris, za niego przyszedł Nikola Matijasević.
Colton Cowell nie jest już zawodnikiem Paris.
Sezon zakończył już Cardin, problemy z więzadłami, konieczna operacja.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Swistolinka »

hunter pisze: 11 sty 2024, o 21:14 Lorenzo Tubertini zwolniony z Montpellier, nowym starym trenerem został Loic Le Marrec.
A więc już drugi trener z Włoch traci pracę w trakcie sezonu, wcześniej Fabio Storti zwolniony z Paris, za niego przyszedł Nikola Matijasević.
Colton Cowell nie jest już zawodnikiem Paris.
Sezon zakończył już Cardin, problemy z więzadłami, konieczna operacja.
Karyagin odchodzi z Tuluzy do rosji, oficjalka na dniach.
:|
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Swistolinka pisze: 13 sty 2024, o 11:47 Karyagin odchodzi z Tuluzy do rosji, oficjalka na dniach.
:|
Dokładnie, nie uważam, żeby to był dla niego odpowiedni kierunek, jeśli chce jeszcze wyprowadzić karierę na właściwe tory to musi grać, w Rosji będzie mu o to ciężko. Obecnie jest (jeszcze) w klubie z trenerem, który z młodymi potrafi pracować, były pozytywne momenty, ale od kilku tygodni zszedł do głębokiej rezerwy.

Lucas Conde nowym przyjmującym Paris.

Tours-Nantes 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Mecz niby wyrównany, ale było widać, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą.
Podobnie jak i w poprzednim meczu z Chaumont odpalali w decydujących momentach. Ogromna różnica na siatce była widoczna.
Indywidualnie Faganas i Pothron (nie wiem skąd nagroda MVP) po super meczu z Resovią tym razem bardzo przeciętnie, w drugim secie na atak wszedł Strehlau i wyglądał całkiem obiecująco, nie wiem czy to nie powinna być jego pozycja docelowo.
Chizoba po kontuzji na razie jak cień samego siebie, a bez niego, bez Henno będącym na kadrze i De Leonem, który po prostu nie potrafi atakować nie da się nawiązać walki w takim meczu.


St.Nazaire-Montpellier 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 0-2024.pdf

A tu już z kolei z kibicowskiego punktu widzenia mega ciekawy mecz, zwłaszcza jego drugi set.
MVP dla Corre, do tej pory zarzucano mu sporo niedokładności, dzisiaj faktycznie było w miarę ok i gdy już zgra się z drużyną to Le Marrec będzie miał spory dylemat kogo wystawić na sypie. Niemniej mnie oczarował Le Goff, rzadko spotyka się taką czujkę w bloku i to w decydujących momentach.
A poza tym Marttila i Reichert wywiązali się ze swoich zadań, Dimitrow trochę falował, Demjanenko i Ruiz pozytywnie.
U gospodarzy najlepiej wyglądął Ewert, na obecną chwilę lider tej drużyny. Ensing w obronie top, pozostałe elementy co najwyżej poprawnie.
Nijako Spencer i Schnitzer, a bardzo słabo Martins, prosił się o zmianę.

Toulouse-Sete 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 2024.pdf77

Sete bez Cardina, Zanottiego i Limona, więc każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy byłoby niespodzianką.
Ale warto zaznaczy, że zastępujący Cardina, Diop w przegranym meczu robi 20/32.

Paris-Poitiers 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 2-2024.pdf

Zastanawia mnie co dzieje się z Thoralem, jeśli przy nieobecności Elsera cały mecz gra dinozaur Noda i gra całkiem poprawnie.

Plessis-Narbonne 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 7-2024.pdf

9 asów Jouffroy, chyba jakiś rekord.
W Narobonne mecz zaczął ten nowy rozgrywający Hoff, ale w sumie szybko zaliczył zjazd do baz i mecz kończył Njok.
Nie ma już Valenci, teoretycznie zdrowy już Cagliari robi 1/11 i mecz na bombie znowu kończy Tatarow.

Illac-Chaumont 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 8-2024.pdf

Nice-Tourcoing 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 1-2024.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: Swistolinka »

On w tym sezonie zagrał zaledwie w dwóch meczach i to nie całych. Tak jak piszesz, okopany w głębokiej rezerwie w Tuluzie.
Ponoć odchodzi do lidera ligi rosyjskiej Nowosybirska, który rozważał Atana, a skończyło na Karyaginie więc wygląda na to, że idzie tam na atak, pewnie dlatego, że trenerem jest Konstantinow, co nie zmienia faktu, że to dziwna decyzja. I ze strony lokomotiwu i ze strony samego karyagina.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Poitiers-Tours 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 6-2024.pdf

Poitiers ciągle bez Elsera, do tego wypadł Howe, w szóstce reanimowany kilka tygodni temu weteran Noda, więc i tak dla mnie zaskoczeniem było, że długo nawiązywali walkę. W pierwszym secie mieli nawet 21-17 (fajna seria zagrywek Abouby, choć bez asa).
Za ten mecz tym razem można pochwalić Raptis, niesamowice celowany zagrywką, ale generalnie wytrzymywał, w ataku również było ok.
W Tours do gry wrócił wspomniany Abouba i był to dobry mecz 22/38 + blk + as.
Tammearu znowu żenująco, szybki zjazd do bazy (1/8 w 1 secie), za niego wszedł Pothron i zaliczył kolejny dobry mecz, oby ustabilizował już formę.
Jak zawsze na swoim wysokim poziomie środkowi oraz Ramon.

Chaumont-Plessis 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 8-2024.pdf

Ciekawe ile kilometrów zrobił Worsley, bo beznadziejnie mu przyjmowali.
Nie oglądałem jakoś szczególnie uważnie, więc nie będę lał wody
U gości debiut ściągniętego w tygodniu Ronkainena, w cyferkach bez szału.

St.Nazaire-Nantes 2-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 9-2024.pdf

Dzięki uprzejmości beIN Sports nie dane było mi obejrzeć, albo nie potrafię tego znaleźć, a szkoda bo chyba fajny mecz był.
Chabboisant drugi mecz z rzędu jest zmieniany i już nie wraca.
Do gry wrócił Chizoba i zrobił 29 pkt. Plotki krążą, że od przyszłego sezonu idzie do Turcji, szkoda, że nikt od nas nie zwrócił na niego uwagi.

Toulouse-Paris 1-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

Tourcoing-Illac 3-1
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 4-2024.pdf

Sete-Narbonne 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 5-2024.pdf

Sete bez Cardina, Zanottiego i Garcii.
Jeśli Cagliari miałby grać tak w każdym meczu to utrzymają się spokojnie.

Montpellier-Nice 3-0
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 7-2024.pdf
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: dyletant »

Będzie jeszcze coś z Concepciona czy to +- kariera na miarę Davida Fiela, czyli kompletnie zmarnowany potencjał fizyczny? Dalej nie umie zagrywać?
To jest top 3 rozgrzewkowych zawodników jakich widziałem na żywo.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

dyletant pisze: 24 sty 2024, o 15:11 Będzie jeszcze coś z Concepciona czy to +- kariera na miarę Davida Fiela, czyli kompletnie zmarnowany potencjał fizyczny? Dalej nie umie zagrywać?
To jest top 3 rozgrzewkowych zawodników jakich widziałem na żywo.
Concepcion jest trzeci sezon we Francji i trzeci sezon z rzędu ma innego rozgrywającego oraz innych przyjmujących, w większości przyjmujących kiepsko. I trzeci sezon z rzędu jest w czołówce blokujących i punktujących na swojej pozycji. Ta zagrywka jest przeciętna, nie da się ukryć (0,13 as/set). W tym miejscu można zaznaczyć, że taki Le Goff ma okrągłą liczbę 0 w rubryce punktów zdobytych z zagrywki. Jak dla mnie to Concepcion jest fajnym środkowym jak na francuską ligę, raczej lepszym od Fiela, spokojnie można go wstawić do takiego Tours w miejsce Parkinsona. Pewnie w jakimś klubie ze środka/dołu tabeli w Polsce/Włoszech poradziłby sobie, ale czy ktoś odda mu "limitowane" miejsce?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Pro A sezon 2023/24

Post autor: hunter »

Poitiers-Tourcoing 0-3
https://www.lnv.fr/pdf/2023/DataVolley/ ... 3-2024.pdf

W dalszym ciągu Poitiers bez Elsera, Howa i Thorala (czeka go operacja, sezon już zakończył), a do tego na rozgrzewce posypał się Raptis.
Wobec tego na przyjęciu Donat wystawił Node i podpisanego wczoraj Wendta, który na co dzień to pyka sobie na ataku, a zaczynał jeśli dobrze pamiętam na środku i był bez klubu od kilku miesięcy.
Nie bardzo jest o czym pisać, bo nic się nie działo, pełna kontrola gości.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”