Liga czeska 2023/24

Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Liga czeska 2023/24

Post autor: Streeter »

Składy zespołów:
http://laczynassiatka.pl/leagues/2023/a ... 832150ffc9

W Czechach w tym sezonie o mistrzostwo powalczy 12 ekip, w części z nich znajdziemy ludzi z naszego kraju: na pierwszy ogień niech pójdzie AERO Odolena Voda, gdzie trenerem jest Marcin Kryś, a rozgrywającym Kamil Durski. Jeżeli komuś mrugnie w składzie nazwisko Hadrava, to nie błąd, gdyż w Aero na pozycji libero występuje brat Janka, Michael. České Budějovice prowadzi z kolei Andrzej Kowal. Dość mocne jak na ligę czeską nazwisko znajdziemy w klubie VK Lvi Praha, gdzie na środek siatki udało się zatrudnić Pablo Crera. Całość składów w linku u góry posta.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Reacher1960
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2021, o 12:01
Płeć: M

Re: Liga czeska 2023/24

Post autor: Reacher1960 »

Udało mi się obejrzeć kilka meczów w tym sezonie (wszystkie są za darmo na https://volej.tv/ z komentarzem i jakości zbliżonej do telewizyjnej).

Obrońcy tytułu Lvi Praga, w czterech meczach nie stracili seta, ale z nikim mocnym nie grali do tej pory.
Liderami powinni być Duńczyk Madsen i Kanadyjczyk Schouten. Crer na razie nieźle w bloku i przeciętnie w ataku.
Powinien tam jeszcze dojechać Kubańczyk Luis Elian Estrada (podejrzewam kłopoty z wizą).
Dużo gry w rotacji powinien dostawć 20-letni atakujący Kollator.

Przeciętnie zaczął sezon Jihostroj Adrzeja Kowala (3 zwycięstwa za 3 punkty ale do tego porażki z Brnem i Kladnem).
Słabo gra atakujący van Schie więc atak opiera się głównie na Argentyńczyku Luengasie na lewym skrzydle.
Nieźle wygląda kanadyjscki środkowy Taylor-Parks.
Może problemy z prawym skrzydłem rozwiąże po powrocie z Igrzysk Panamerykańskich Kubańczyk Alejandro González Rodríguez.

Słaby początek sezonu zanotowali też w Karlovarsku. Porażki z Przybramem i Kladnem.
Trenerem jest Australijczyk Liam Sketcher, który w poprzednim sezonie był asystentem Marka Lebedewa w VFB.
Wydają się słabsi niż w poprzednim sezonie, gdzie przecież potrafili się mono postawić Zaksie w LM.
Docelowo pierwszym atakującym miał byc Słowak Lamanec, ale sezon na tej pozycji rozpoczął nominalny przyjmujący Matěj Pastrňák, który za jakieś 2 tygodnie skończy dopiero 18 lat. Wczoraj monster game z Duklą (akurat nie oglądałem) ale 21/35 z jednym tylko zablokowanym atakiem robi wrażenie. Chłopak do obserwacji.

Bardzo dobry początek zanotowało Kladno trenera Josseranda. W lidze 3/3, komplet punktów, pokonane Karlovarsko i Jihostroj, dodatkowo przeszli Menen w CEV Cupie.
Duże wrażenie zrobil na mnie Łotysz Kristaps Platacs, leworęczny atakujący, rocznik 99, porównałbym go do Hadravy pod względem sposobu gry, bardziej siła i kierunki niż ataki górą. Myślę, że ciekawa opcja dla klubów z dolnej połówki tabeli Plusligi.

Z drużyn z czołówki nie widziałem na razie Dukli. Patrząc na statystyki to nieźle wygląda przyjmujący Radek Suda i peruwiański środkowy Uruena.
Pierwszym rozgrywającym jest 20-letni Simon Bryknar, może Czesi doczekają sie w końcu przyzwoitego sypacza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czechy i Słowacja”