NCAA 2024

Diomedea
Posty: 5000
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: NCAA 2024

Post autor: Diomedea »

rafak pisze: 28 maja 2024, o 16:58
Kudi pisze: 27 maja 2024, o 21:45 No o Sligh z Grand Canyon trafi do Niemczech do Giesen także spoko miejsce na przeskok do Europy
Bardzo dobry wybór, solidny zespół, do tego będzie miał kolegów z NCAA (Ewert, Champlin). Zacznę chyba znowu śledzić Bundesligę.

Camden Gianni, lider Grand Canyon, idzie do Finlandii. Ale to chyba jego pułap.
Ewert nie zostaje we Francji?
rafak
Posty: 604
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: NCAA 2024

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 30 maja 2024, o 13:50
rafak pisze: 28 maja 2024, o 16:58
Kudi pisze: 27 maja 2024, o 21:45 No o Sligh z Grand Canyon trafi do Niemczech do Giesen także spoko miejsce na przeskok do Europy
Bardzo dobry wybór, solidny zespół, do tego będzie miał kolegów z NCAA (Ewert, Champlin). Zacznę chyba znowu śledzić Bundesligę.

Camden Gianni, lider Grand Canyon, idzie do Finlandii. Ale to chyba jego pułap.
Ewert nie zostaje we Francji?
Mea culpa. Ewert gra we Francji, Hatch w Grizzlys. Nie wiem skąd ten Ewert mi wskoczył.
rafak
Posty: 604
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: NCAA 2024

Post autor: rafak »

W oczekiwaniu na kadrę Polski na IO, kilka wieści zza Oceanu.


Transfery NCAA -> Europa (lista na pewno niekompletna)

Rozgrywający:
Nick Slight (Grand Canyon) -> Helios Grizzlys Giessen
Bardzo dobry sezon w rewelacji sezonu. Powołany do VNL.

Brett Sheward (UCI) -> Savo Volley, Finlandia
Dobry sezon w UC Irvine, ale bez jakichś wielkich oczekiwań na karierę.

Do wzięcia jest Aidan Knipe, z Long Beach.

Skrzydła:
Ethan Champlin (UCLA) -> Helios Grizzlys Giessen
Super sezon, powołany do VNL, ale niski.

Will Rottman (Stanford) -> Catania, Serie B.

Jacob Pasteur (Ohio) -> Chaumont
Dobry zawodnik, bez wsparcia w Ohio.

Camden Gianni (Grand Canyon) -> Hurrikaani Loimaa
Kolejny lider z rewelacji sezonu. Był hajp na niego, no nie wiem. Nie przekonuje mnie.


Jackson Hickman (Grand Canyon) -> Saint-Quentin Volley, Francja
Skrzydłowy rewelacji sezonu, Grand Canyon. Nie za bardzo mogę coś o nim napisać.

Cole Ketrzynski (Pepperdine) -> SVG Luneburg
Jeden z trójki siatkarskiego rodzeństwa. Dobry sezon w NCAA, zobaczymy czy zrobi kolejny krok do przodu.

Środkowi

Guilherme Voss (Hawaje) -> Tours
Wydaje mi się, że zatrzymał się w rozwoju. Brak powołania do kadry Brazylii też o czymś świadczy.

Merrick McHenry (UCLA) -> Nice
Najlepszy środkowy NCAA. Do obserwacji i ewentualnego wyciągnięcia do +L.

Alakai Todd (Hawaje) -> Unicaja Almeria
Solidny, bez rewelacji.

Simon Torwie (UCLA) -> Luneburg
Czołowy środkowy NCAA. Do śledzenia.

Libero

Mason Briggs (Long Beach) -> Nice
Najlepszy libero w NCAA, potencjalny następca Shojiego.

NORCECA U21

USA wygrało z Kanadą w finale NORCECA U21.

Nazwiska do śledzenie i zapamiętania:
Sean Kelly (przyjmujacy, 2005, 201cm) - chyba największy amerykański talent na przyjęciu, zacznie szkołę w UCLA u Sperawa.

Jackson Cryst (środkowy, 2006, 208cm) - najlepszy środkowy w turnieju, zabijał blokiem.

Coel Hartke (przyjmujący, 2006, 213cm!!!) - idzie do NCAA, będzie grał w Pepperdine.

Tread Rosenthal - miał już dobry pierwszy sezon na sypie w Hawajach

Daniil Hershtynovich (młotek z Kanady, 2005, 206cm) - warunki ma, na razie za dużo nie pokazał w LBSU.

Nagrody za sezon 2024 w NCAA

Bryan Ivie Avard (najlepszy młotek w sezonie regularnym): Parker Van Buren, Loyola. W czołówce wspomniany wyżej Camden Gianni.

Karch Kiraly Award
Oczywiście Hilir Henno, UC Irvine. W czołówce też Ethan Champlin, UCLA, Jacob Pasteur, Ohio State oraz Sotiris Siapanis, Long Beach.

Ryan Millar Award (najlepszy środkowy): Merrick McHenry, UCLA. W czołówce
Simon Torwie, Long Beach, Toby Ezeonu, Penn State, Cameron Thorne, Grand Canyon (od nowego sezonu w UCLA).
Aershis
Posty: 1320
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: Aershis »

Poruszaliśmy ten temat przy okazji NORCECA - Grant Sloane trafia do Leixoes SC, klubu z Portugalii.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8352
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: NCAA 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aershis pisze: 1 wrz 2024, o 11:23...
Sparing Monza-UCLA jeśli Ci się nudzi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=OMcRLDyoKLA

Wcześniej 2-2 z mocnym drugoligowcem Brescią, tu bez strumyka, przynajmniej ja nie znalazłem, po cyferkach wnioskuję, że w jednym meczu dobry Robinson, a w drugim Kelly, niestety tym niestrumykowanym, bo tutaj za wiele nie pokazał:

https://www.legavolley.it/2024/2-2-versus-ucla/?lang=en
Aershis
Posty: 1320
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: Aershis »

Tragiczny jest Robinson w przyjęciu, ale w ataku jest sporo potencjału[trochę taki Russell vibe tam widzę], blok w NCAA też ustawiał fajnie[to podobno był jeden z powodów, dla których Speraw go tak cenił], a zagrywka ma potencjał na x-factorowy.

Kelly chyba będzie trochę lepiej przyjmował, a w ataku to ciężko mi czegoś od niego oczekiwać na ten moment.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8352
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: NCAA 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ja od Kelly'ego oczekiwałem dużych rzeczy na bazie MŚ U19 od pierwszego sezonu, ale ciężko to wyczuć na bazie zdawkowych informacji, niemniej rok temu komfortowo złomował Bułgarię na MŚ, a to top3 w Europie, nie podobał mi się z Monzą.

Nie wiem czy o tym z @rafak wspominaliście, pooglądałem trochę meczów z tych młodzieżowych imprez w NORCECA i strasznie wyrośnięte te amerykańskie kadry:

- Rosenthal 203 cm na rozegraniu, świetny duet Foley-Kelly, obaj +dwa metry (ten Foley zagrał lepszy turniej, ale poziom słaby, zobaczymy co pokaże w USC), na ataku sprawny 211-213 cm, ale siatkarsko tak sobie (Hartke),
- w roczniku 2007 na przyjęciu para 201-208 cm, ten pierwszy chyba największy talent w US HS z tego co czytałem, ten drugi sprawny i może z tego wyrosnąć coś ciekawego.

Może ich nauczą grać w siatkówkę.

I jeszcze 0-4 ze Sieną w sparingu, też nie widzę widjo.
Aershis
Posty: 1320
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: Aershis »

Tzn - ja generalnie też od niego oczekuje dużych rzeczy, ale nie oczekiwałem w meczu z Monzą bo to za duży przeskok na ten moment. Jest jeszcze przed debiutem chociażby w NCAA więc generalnie sporo czasu na otrzaskanie się z trochę innymi poziomem fizyczności przed nim.

Ten sparing że siena był o tyle dziwny, że znalazłem informacje jakoby w składzie byli Champlin czy McHenry, więc chyba bez wideo ciężko by było cokolwiek o tym meczu napisać bo nie sądzę, że ww panowie grali w tym meczu(zwłaszcza że UCLA wrzucało zdjęcia z wypadu do Włoch i na jednym z nich Ethan jest ale na kamerze w telefonie Coopera :D ]. Z drugiej strony w artykułach są opisywane akcje Knighta, który też zakończył szkołę.
Aershis
Posty: 1320
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: Aershis »

https://www.instagram.com/p/DAWjOUyTYUk ... e=ig_embed
Speraw odchodzi z UCLA

Ciekawe czy to oznacza, że z kadrą też kończy.

E: W sumie to raczej na pewno to oznacza, więc pytanie kto za niego.
ciorny17
Posty: 8819
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: ciorny17 »

A czasam nie dostał jakieś fuchy w amerykańskim związku?
Kłamca.
Aershis
Posty: 1320
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: NCAA 2024

Post autor: Aershis »

Tak, "President & CEO of USA Volleyball". Ciekawe kto teraz na trenera kadry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „USA i Kanada”