Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Chal »

Myślę, że warto założyć ten temat, bo dzieje się w Belgii - mianowicie jest realna szansa, że po raz pierwszy od n lat w finale tamtejszej ligi nie zmierzą się ze sobą Noliko z Knackiem. Dziwny system rozgrywek (podział jak u nas po fazie zasadniczej na 1-6 i 7-10, przy czym punkty z zasadniczej się nie liczą, jedynie 1. zespół dostał handicap 5 punktów, 2. - 4 i odpowiednio aż do 6., który zaczynał z 0 na koncie) i sensacyjna postawa Lennika w ostatnich spotkaniach (wygrane u siebie 3:0 z Noliko i Knackiem) spowodowały, że ekipa ta ma na koncie 17 punktów po 7 kolejkach (startowali z 3), zaledwie o 1 mniej od Roeselare (rozpoczynało z 5), które na dodatek w ten weekend gra w Maaseik, podczas gdy Lennikowi zostały 3 spotkania z zespołami znajdującymi się na miejscach 4-6. Jeśli więc Knack nie ogra Noliko i to za 3 punkty (przy wygranej w tie-breaku liczyć będzie się stosunek setów, który obecnie lepszy ma Lennik), to może się okazać, że zabraknie ich w finale, do którego awansują 2 najlepsze zespoły po 10 kolejkach :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Lennik to już od jakiegoś czasu bardzo solidny zespół który np. w trzech ostatnich sezonach plasował sie tuż za wielką dwójką z Maaseik i Roeselare zdobywając brązowe medale Mistrzostw Belgii a w europejskich pucharach jego siłe poznał niedawno choćby Olsztyn który z nimi odpadł w Pucharze CEV 2007-08 a w tym sezonie europejskich rozgrywek Lennik w dwumeczu Pucharu CEV wyrzucił za burte bardzo dobrze grajacy w swojej lidze zespoł francuski Stade Poitiers który łatwo ograli dwa razy po 3:0.
A wracając do ligi belgijskiej to ostatni raz mistrzostwo Belgii nie padło łupem Noliko lub Knacku w sezonie 1992/93 kiedy to mistrzowską korone wywalczył zespół Maes Pils Zellik więc może w tym sezonie Lennikowi uda sie przełamać tą trwającą prawie dwadzieścia sezonów dominacje klubów z Roeselare i Maaseik.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Guilder »

Noliko też jest silne, zwłaszcza, że teraz skupiają się tylko na lidze, także moim zdaniem to wciąż jest faworyt. A że Roeselare zostanie wykopane przez Lennik? Lepiej dla ligi belgijskiej by tak właśnie się stało, wprowadzi to pewne ożywienie i świeżość, bo póki co to jest jedna z najbardziej "zastygłych" lig europejskich.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Finał ligi belgijskiej z udziałem Lennika stał sie faktem, w pierwszym meczu finału co prawda nie poszło im najlepiej bo na wyjeździe dostali od Noliko szybkie 0:3 ale może u siebie pokażą coś więcej, zdaje sie że stawką tego finału oprócz mistrzostwa jest też start w Lidze Mistrzów w której jest już Knack Roeselare jako triumfator Pucharu Belgii 2011.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Chal »

Wg tego, co można wyczytać na stronie CEV-u, to w Belgii awans do LM uzyskują finaliści mistrzostw.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Zdaje sie że to krajowe federacje które mają prawo do dwóch uczestników w LM wybierają czy bedą tam grały mistrz i zdobywca pucharu czy mistrz i wicemistrz wiec jeśli to prawda że z Belgii mają grać dwa najlepsze zespoły z ligi to wygląda na to że po raz pierwszy od niepamietnych lat zespołu Roeselare zabraknie w Lidze Mistrzów ( chyba że dostana dziką karte).

Można dostać link do tej informacji ze strony CEV na temat tego ze z Belgii zagra w LM mistrz i wice mistrz? Bo przeglądałem strone europejskiej federacji i nie natrafiłem na tą informacje.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga belgijska mężczyzn - 2010/11

Post autor: Chal »

http://www.cev.lu/mmp/online/website/ne ... 86_EN.html
as per the rules established by the Royal Belgian Volleyball Federation, the teams ranked first and second at the end of this campaign get the right to represent the country in the next edition of the CEV Champions League.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”