Liga angielska 2023/24

Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Liga angielska 2023/24

Post autor: Streeter »

Nikt nie pytał, nikt nie potrzebował, ale jest! Postanowiłem zrobić nikomu niepotrzebną rzecz i przygotowałem składy ligi angielskiej! Było to wyzwanie karkołomne, niemniej uważam, że wyszło świetnie, bo większości zawodników udało mi się przypisać do pozycji, dla sporej części znaleźć dane typu data urodzenia, wzrost, co nie zawsze było proste, bo wylądowałem nawet w jakichś poturniejowych pdf'ach albo YouTube :D

http://laczynassiatka.pl/leagues/2023/6 ... e7fb0f677c

To teraz troszkę o lidze, liczy 10 zespołów, większość pewnie kojarzy tylko Polonię Londyn :) patrząc na tabelę po 5 kolejkach jest to lider, więc możliwe, że najmocniejsza obecnie ekipa, choć wbrew pozorom nie najbardziej polska. Jak na poziom ligi sporo tu obcokrajowców - idzie nawet znaleźć gościa, który łapał się do pierwszej Modeny (Nicola Iannelli, libero Durham Palatinates). Są też zawodnicy z USA, Kanady, Cypru, Szwajcarii, Rumunii, Algierii, Bułgarii, Brazylii, Litwy, Rwandy, Zimbabwe, Australii, Portugalii, Francji, Czech, Hongkongu, Grecji, Malezji, Słowacji, Iranu, Japonii oraz z Meksyku. Warto wspomnieć też środkowego ekipy Malory Eagles, niejakiego Alexa Bialokoza. Rocznik 1963 :D

Polacy w lidze:
- Durham Palatinates: Jakub Graczyk, jest też Joe Kobylarz, mało angielskie nazwisko, więc możliwe że posiada polskie korzenie,
- IBB Polonia Londyn: trener Grzegorz Niski,
- Leeds Gorse VC: Adam Kupka, są też Pete Makowski (przyjmujący i zarazem trener) oraz Maksymilian Makowski - Ci występują pod angielskim paszportem,
- Newcastle Staffs: Sebastian Bukowski,
- Richmond Docklands: Tomasz Wysocki,
- Stockport Volleyball Club : trener i środkowy Rafał Łojewski, Maksymilian Kurzak, Artur Żyliński, Marcin Wielogórski, Tymoteusz Zadeberny, Patryk Walczak, Michael Smyk, Bartosz Baran.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”