Transfery w ligach tureckich 2010/11

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Dreamerze, mam pytanie: czy media brazylijskie piszą coś o Bebeto w kontekście Ankary?? Wyczytałem na volleyball,it, że Bebeto podpisał kontrakt z tureckim klubem, lecz nie wiem, czy Brazylijczyk ma zostać trener.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Mate pisze:...czy media brazylijskie piszą coś o Bebeto w kontekście Ankary?? Wyczytałem na volleyball,it, że Bebeto podpisał kontrakt z tureckim klubem, lecz nie wiem, czy Brazylijczyk ma zostać trener.
Rzeczywiście, Paulo Roberto de Freitas (Bebeto) podpisal kontrakt z Halkbankiem Ankara i będzie w tym klubie trenerem!!! Prasa brazylijska od wczoraj o tym pisze, tu jest info ze strony internetowej http://www.melhordovolei.com.br/o_conte ... ia=n019328. Oznacza to, że okazję do pracy pod jego ręką będzie mial m.in. Piotr Gruszka, którego kontrakt też potwierdzono oficjalnie, a także oficjalnie potwierdzono przejście do Halkbanku Kubańczyka mieszkającego na stale w Brazylii - Alaina Roca Borrero.

Przyznam, że ja informacją o kontrakcie z Bebeto jestem bardzo zaskoczony. Ten kontrakt uważam za największe wydarzenie tegorocznego okresu transferowego w skali globalnej (do chwili obecnej, a sądzę, że nie będzie mialo już miejsca nic, co mogloby być ważniejsze). Pamiętam, że to pytanie już pojawilo się wcześniej na naszym forum (bodaj okolo lutego tego roku, gdy zaczęly przeciekać wieści, że Turcy usilnie naklaniają Bebeto do podpisania umowy) i mając na uwadze jego pozycję w klubie Botafogo (najważniejsza postać, prezydent klubu) bylem sceptycznie nastawiony do możliwości podpisania tego transferu.

Przy okazji można też powiedzieć, że ten transfer jest chyba dowodem na to, jak olbrzymie pieniądze zaczynają trafiać do tureckiej siatkówki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Były reprezentant Serbii A. Gerić podpisał kontrakt z Fenerbahce tym samym zrobiła się mała bałkańska kolonia w tym klubie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Dallas Soonias przechodzi z Almerii do tureckiego Maliye Milli Piyango. W dwa dni po zakontraktowaniu charyzmatycznego brazylijskiego trenera Bebeto de Freitasa Halkbank Ankara podpisał kontrakt z grającym w poprzednim sezonie w brazylijskim Brasil Volei Raphą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Kolejne wzmocnienia odnotowala zarówno żeńska jak i męska drużyna Besiktasu Stambul.

Ekipę żeńską wzmocnily Turczynka Sinem Barut z MKE Ankara oraz Ukrainka Olga Sawenczuk z Severodonczanki Severodonieck.

Drużyna mężczyzn wzbogacila się natomiast o drugiego klasowego przyjmującego. Obok kubańskiego Amerykanina - Yosleydera Cali Gerardo, w przyszlym sezonie w Besiktasie będzie gral Brazylijczyk Leonardo Caldeira, który poprzedni sezon spędzil w Olympiakosie Pireus.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Wczoraj wladze Arkas Spor Izmir oglosily oficjalnie, że nowym trenerem męskiej drużyny tego klubu będzie w przyszlym sezonie znakomity Kanadyjczyk Glenn Hoag (http://www.voleybolmagazin.com/haber.php?h=1004).
O szaleństwach Turków jeżeli chodzi o transfery zawodników i zawodniczek mówilo już w tym temacie kilka osób. Jednak ta ekspansja rozciąga się także na transfery szkoleniowców. Wcześniej oficjalnie potwierdzone transfery Ze Roberto i Bebeto, teraz Glenna Hoag'a...
Nieuniknione jest moim zdaniem to, że już niedlugo z tureckimi zespolami będą musieli liczyć się wszyscy. Ta liga rośnie w prawdziwą silę. Jeżeli tylko potrafią utrzymać zapal na dotychczasowym poziomie i nie dadzą się zdominować futbolowi, to sukces mają zapewniony.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Guilder »

Tylko, że wciąż brakuje im najważniejszego: potencjału wśród krajowych graczy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: dreamer »

Dennis Guilder pisze:Tylko, że wciąż brakuje im najważniejszego: potencjału wśród krajowych graczy.
Trudno się z tym nie zgodzić, choć ja nie demonizowalbym opinii o totalnej slabości tureckiej siatkówki męskiej. Jest to solidna, średnia drużyna europejska i mniej więcej tak też ocenilbym potencjal tureckich ligowców. Wedlug mnie nawet warto bardziej akcenty w dyskusji o tym, co może stać się w siatkówce tureckiej w najbliższym czasie, przenieść choćby na takie sprawy, jak np. szansa na w miarę szybkie okrzepnięcie tureckich graczy w rodzimych klubach u boku bardzo dobrych zawodników zagranicznych, a co może ważniejsze - bardzo dobrych trenerów zagranicznych.
Ja w każdym razie widzę realne możliwości szybkiego doganiania europejskiej czolówki ligowej przez ligę turecką.

Przychodzi mi też taka refleksja, że pojawianie się w lidze gwiazd, praktycznie w każdym kraju musi wywrzeć w przewidywalnej perspektywie czasu pozytywne piętno na zainteresowaniu siatkówką mlodzieży - z jednej strony, a na wladzach siatkarskiej centrali dążenie do poprawy jakości szkolenia tej mlodzieży - z drugiej strony.
Oczekuję zatem także w najbliższych latach wzrostu poziomu mlodzieżowych reprezentacji Turcji. Będę obserwowal ich wyniki pilnie, bo naprawdę zaczyna mnie to bardzo interesować jak Turcy potrafią wygrać dla siebie tem boom siatkarski który do nich coraz śmielej zagląda - bo że to szeroką falą idą lepsze czasy dla tureckiej siatkówki, nie mam najmniejszych wątpliwości.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Guilder »

Nie można popadać w skrajności, to prawda, niemniej jednak widać wyraźną różnicę pomiędzy najlepszymi graczami tureckimi (Tanik, Gokhan) a pozostałymi. I nawet, gdy tych najlepszych zebrano do jednej drużyny (reprezentacja), to szału nie było. Świadczy to o tym, że jeszcze sporo pracy przed Turkami, a na efekty przyjdzie parę lat poczekać.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: krzysiu »

Besiktas z powodów finansowych opuszczają Leonardo Caldeira i Yosleider Cala , którzy przybyli przed tym sezonem do tego klubu.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Amerykanka H.Bown zastąpi wpadkowiczke J.Barazze na środku siatki w drużynie Eczacibasi.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

A.Żekow z przeżywającego problemy finansowe Olimpiakosu przeszedł do Galatasaray, podobno w jego miejsce do Pireusu ma zawitać były reprezentant Brazylii Marcelinho który został kilka dnin temu wyszedł ze swojego brazylijskiego klubu.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Rodrigao jest bliski przejścia do Halkbanku Ankara. Jaki jest limit obcokrajowców w tureckiej lidze?? Jeżeli 3, to Gruszka będzie miał nieciekawą sytuację.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Rodrigao jest bliski przejścia do Halkbanku Ankara. Jaki jest limit obcokrajowców w tureckiej lidze?? Jeżeli 3, to Gruszka będzie miał nieciekawą sytuację.
Gruszka i tak nie gra tam w pierwszym składzie. W jego miejsce dużo lepiej radzi sobie Serhat. Obok niego Roca i Raphael na przyjęciu.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Gruszka przeszedł operację barku pod koniec grudnia i teraz jest w trakcie rehabilitacji. Ma wrócić dopiero na play-offy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Gruszka przeszedł operację barku pod koniec grudnia i teraz jest w trakcie rehabilitacji. Ma wrócić dopiero na play-offy.
Wiem. Chodzi mi o okres przed kontuzją, kiedy i tak był na ławce po pierwszych 3 spotkaniach (2 słabe).
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Serhat nie grał na MŚ ;) . Gdyby nie kontuzja to Piotrek z pewnością doszedłby do wysokiej formy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Podobno Rodrigao jednak nie zagra w drużynie P.Gruszki a w innym tureckim klubie Ziraat Bankasi Ankara (być może ten zespół zawita do Kędzierzyna na mecze Pucharu CEV jeśli ZAKSA wyeliminuje VFB). Nie zmienia sie tylko jedno, podobnie jak w drużynie Halbanku tak i Ziracie Brazylijczyk będzie czwartym obcokrajowcem z tym że w obu drużynach stranieri grający na ataku obecnie są kontuzjowani. Jednak Łotysz G.Calitans ma wrócić do gry znacznie wczesniej niż P.Gruszka a wtedy oprócz niego trener zespołu z Ankary P.Konstantinow będzie musiał wybierać miedzy Niemcem S.Tischnerem, Czech P.Platenikiem i właśnie Rodrigao i pewnie jako że środkowi raczej najmniej wnoszą do siły drużyny to Brazylijczyk zawiądzie na ławce ( coś na wzór Resovii gdzie tez utytułowany amerykanin siedział na ławce).
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: KadrO »

Antonella Hard Core pisze:Podobno Rodrigao jednak nie zagra w drużynie P.Gruszki a w innym tureckim klubie Ziraat Bankasi Ankara (być może ten zespół zawita do Kędzierzyna na mecze Pucharu CEV jeśli ZAKSA wyeliminuje VFB). Nie zmienia sie tylko jedno, podobnie jak w drużynie Halbanku tak i Ziracie Brazylijczyk będzie czwartym obcokrajowcem z tym że w obu drużynach stranieri grający na ataku obecnie są kontuzjowani. Jednak Łotysz G.Calitans ma wrócić do gry znacznie wczesniej niż P.Gruszka a wtedy oprócz niego trener zespołu z Ankary P.Konstantinow będzie musiał wybierać miedzy Niemcem S.Tischnerem, Czech P.Platenikiem i właśnie Rodrigao i pewnie jako że środkowi raczej najmniej wnoszą do siły drużyny to Brazylijczyk zawiądzie na ławce ( coś na wzór Resovii gdzie tez utytułowany amerykanin siedział na ławce).
Wątpię że Rodrigao zawita do Ziraatu Bankasi, choć pieniędzy tam na pewno nie brakuje i działacze spełnią każdą swoją zachciankę. Trzeba po prostu szczerze powiedzieć, że Brazylijczyk jeśli zostanie sprowadzony, to za pewne jedynie w celu pomocy w pucharze CEV, bo są tam jednymi z faworytów do tytułu. Celitans i Platenik to przecież fenomenalni gracze, a do tego Tisher. Ciężko posadzić któregokolwiek z nich na ławkę rezerwowych. Zresztą po co, jeśli ten zespół lideruje w lidze tureckiej tak więc pomocy nie potrzebują. Co ciekawe, jeśli ZAKSA przejdzie Vfb i trafi na Ankarę, to o awans będzie dużo trudniej niż w meczu z Fryderykami.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Mate »

Bernardo Rezende powiedział, że Rodrigao może już nie dostać powołania w tym roku. Oczywiście jest jeden warunek - występy w klubie. Rodrigao musi szybko znaleźć klub z wolnym miejscem dla obcokrajowca.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w ligach tureckich 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Zamiast Rodrigao w Halkbanku na środku ma grać J.Kral który opuścił tonący okręt z Pireusu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”