Holenderska a-league dames

Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Holenderska a-league dames

Post autor: pawcioss »

Czyli Liga Holenderska Kobiet;] Występuje w niej 8 zespołów:

1. DELA Martinus (mistrz)
2. ARKE/Pollux
3. Plantina Longa
4. Sliedrecht Sport
5. GTI-Nesselande
6. Rijnmond Volleybal
7. Dros/Alterno
8. AMVJ

Zbytnio się na Lidze Holenderskiej nie znam, lecz wydaje mi się że zdecydowanie największe szanse na mistrzostwo ma obrońca tytułu - DELA Martinus, gdyż występują w niej praktycznie wszystkie zawodniczki z reprezentacji Holandii na czele z Flier, Visser, Wensink i Debby Stam:) Może by tak w Polsce zrobić taką drużynę...:P np "Złotka Bonity" albo "Golden Girls" z siedzibą najlepiej gdzieś w górach - najlepiej Szczyrk (świeże powietrze, ładna okolica, blisko mnie:D, nic tylko trenować, grać i wygrywać). Wtedy nie mielibyśmy sobie równych:)
siatkarka0713
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:26
Płeć: K

Re: Holenderska A-league Dames

Post autor: siatkarka0713 »

czy ALEAGUE holenderska kobiet jest na wyższym poziomie niż 1liga kobiet w Polsce np.wisŁa kraków?
Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Re: Holenderska A-league Dames

Post autor: pawcioss »

Wydaje mi się że Wisła, gdyby grała w Lidze Holenderskiej to na pewno nie byłaby ani na pierwszym ani na ostatnim miejscu;] A która liga jest lepsza 1 polska czy holenderska A-league Dames to nie mam pojęcia:P A jeszcze jakby porównać LSK z ligą holenderską to większość drużyn LSK z całą pewnością mogło by tam grać, a z drużyn holenderskich w naszej lidze to chyba tylko i wyłącznie DELA Martiuns. Ale czy byłaby najlepsza? - tego się raczej nigdy nie dowiemy:D Ale może jakaś polska drużyna spotka się z nią w II fazie LM, i zobaczymy kto będzie lepszy...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Holenderska A-league Dames

Post autor: dreamer »

Sądzę, że opinia, iż tylko DELA Martinus miałby szansę rywalizować z zespołami LSK, jest dość daleka od prawdy. Nesselande i PlantinaLonga Lichtenvoorde to też solidne firmy. Zresztą Lichtenvorde często dzielnie poczyna sobie w europejskich pucharach. Ie trzy zespoły z pewnością przewyższają "średni poziom" LSK.

Gdybym miał wskazać faworytki do tytułu w tym roku, to te trzy drużyny, ale jednak ze wskazaniem na Martinus Amstelveen.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
siatkarka0713
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:26
Płeć: K

Re: Holenderska A-league Dames

Post autor: siatkarka0713 »

jakie drużyny występują w 1lidze holenderskiej kobiet[nie w Aleague]
Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Re: Holenderska A-league Dames

Post autor: pawcioss »

dreamer pisze:Sądzę, że opinia, iż tylko DELA Martinus miałby szansę rywalizować z zespołami LSK, jest dość daleka od prawdy. Nesselande i PlantinaLonga Lichtenvoorde to też solidne firmy. Zresztą Lichtenvorde często dzielnie poczyna sobie w europejskich pucharach. Ie trzy zespoły z pewnością przewyższają "średni poziom" LSK.
No DELA Martinus średni poziom w LSK przewyższa i to zdecydowanie, wydaje mi się nawet że mogła by naszą ligę wygrać;p W końcu grają tam wszystkie zawodniczki z podstawowego składu reprezentacji Holandii... Ostatnio odbył się mecz o superpuchar Holandii i DELA Martinus pewnie wygrała z Platiną 3-0 (25-15, 25-20, 25-11). Więc nie wydaje mi się żeby Platina Longa, gdyby grała w LSK znalazła by się w najlepszej czwórce. A co do GTI Nesselande to też raczej jakoś dobrze by nie wypadała na tle najlepszych zespołów LSK, gdyż nawet w lidze holenderskiej nie jest w czołówce (przynajmniej w poprzednim sezonie). Ale to tylko moja opinia;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”