Liga Mistrzów 2010-2011

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: KChudz »

GuessWhat pisze:Jest ktoś w stanie rozwikłać te ustawienia, Muserskij na zmiane, raz środek raz prawe skrzydło OCK?! :D
Muserski grywa jako atakujący. Jest dobry na obu pozycjach :o
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: norbertz90 »

Skra bez problemow prowadzi 2:0. Wywatrli presję zagrywka na przeciwkniku kilka bloków skuteczne ataki jedynie Winiar ma problemy ze zrozumieniem z Falasca.
Norbert
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: trampek22 »

Skra ma w meczu dobra:
1.zagrywke
2.serwis
3. wznowienie.

btw. nokaut w pierwszych 3 setach
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Italiano »

Dorobek w Europie wiecznie lekceważonego przez "fachowców" Noliko Maaseik:
Liga Mistrzów- 2.miejsce w 1997, 2.miejsce w 1999, 3.miejsce w 2000
Puchar CEV- 2.miejsce w 2008, 3.miejsce w 2010

więc jakby nie patrzeć to ci Belgowie mogą pochwalić sie większymi osiągnięciami w Europie niż oba nasze kluby grające w Lidze Mistrzów razem wziete. Ale dla niektórych to zawsze bedą słabiacy bo nie mają w składzie Giby,Juantoreny czy innego boga wszechwładnego, tylko że skoro ci Belgowie są niby tacy słabi to co można powiedzieć o naszych klubach które nie osiągneły nawet połowy tego co Noliko.
Dla kogo to niby są "słabiacy"? ;)

Ciężko będzie Skrze, jeżeli awansuje, rywalizować z tak grającym Zenitem...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: GuessWhat »

Mamy skre w dalszej części rozgrywek CHL, golden set ile ataków Wlazłego, ktoś liczył? ^^ świetny akcent Możdżon ma urodziny, leci sto lat.

Zaksa również przeszła dalej CEV Cup uratowany, a Niemcy kolejne lanie? :)
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: norbertz90 »

Słabiaków na tym szczeblu rozgrywek nie ma. Sa tylko zespoły, które na papierze mają słabszych zawodników. Z młodego Deroo z Knacka będą ludzi. Chłopak atakuje bardzo dobrzew zlotym secie reka przy zagrywce nie zadrżala troche problemow mial z zagrywką ale mało osób jest na świecie które są w stanie przyjomwac zagrywke Wlazłego z taka siłą i rotacją.

No i 4 nasze zespoly awanoswaly dalej w tym 3 po złotym secie.
Norbert
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: kuchcik77 »

Gratulacje dla Bełka z radosnego Kedzierzyna!
No powiedziałbym ze za rokmozna oderwac sie od Cev zrobic lige mistrzow z 3-4 ekipami z Polski Rosji Włoch i paru innych (B elgia Niemcy) transmisje z meczowwtv na zwor LM w kopanej....;)
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: depciak »

KChudz pisze:
GuessWhat pisze:Jest ktoś w stanie rozwikłać te ustawienia, Muserskij na zmiane, raz środek raz prawe skrzydło OCK?! :D
Muserski grywa jako atakujący. Jest dobry na obu pozycjach :o
w 1 lini grał jako srodkowy, a w drugiej lini po zagrywce jako atakujacy z 1 strefy, dopoki na boisko nie wszedl Dineykin.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: tomasol »

Awans Skry to żadne zaskoczenie, zresztą przy takiej ich grze nie mogło być inaczej, za to wynik ZASKY jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Nie przypuszczałem, ze taka drużyna jak Friedrischafen da się tak złoić.

Belgowie momentami wyglądali jakby zapomnieli jak się w siatkówkę gra a przy tym wydaje mi się, ze dość szybko doszli do wniosku, że ich jedyną szansą jest "złoty set". Ale w Skrze był dzisiaj Wlazły (znakomity występ) więc i to nie wyszło choć rzucili na szalę wszystko co mieli.

Teraz czeka Kazań i będzie to strasznie trudny rywal. Myślę, że w Bełchatowie powinni trzymać kciuki za awans Cueno - w takim wypadku po przejściu Zenitu w półfinale czekałby na nich ktoś z pary Jastrzębie-Noliko czyli otwarta wręcz autostrada do finału.
rue
Posty: 32
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:48
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: rue »

Wspaniały dzien dla polskiej siatkówki. Ostatni raz tak sie cieszylem dwa lata temu jak bodajze jednego dnia AZS wygral z Copra Skra z Dynamem, a Jastrzebie z Sisleyem. Polska Liga to juz nie jest trzecia siła w europie, w tym momencie jestesmy na rowni z Włoską i Rosyjską, a za nami długo długo nic.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Chal »

rue pisze:Polska Liga to juz nie jest trzecia siła w europie, w tym momencie jestesmy na rowni z Włoską i Rosyjską, a za nami długo długo nic.
Skąd te wnioski? Póki co to udowodniliśmy, że mamy silniejszą ligę od niemieckiej...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Italiano »

rue pisze:Wspaniały dzien dla polskiej siatkówki. Ostatni raz tak sie cieszylem dwa lata temu jak bodajze jednego dnia AZS wygral z Copra Skra z Dynamem, a Jastrzebie z Sisleyem. Polska Liga to juz nie jest trzecia siła w europie, w tym momencie jestesmy na rowni z Włoską i Rosyjską, a za nami długo długo nic.
Uwielbiam te histeryczne reakcje po jakichkolwiek sukcesach z udziałem Polaków ;)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
osnazfsb

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: osnazfsb »

Oj widze juz zaczyna sie gadanie ze jestemy równi, ci co tak twierdza ogladaja czasem polska lige? Bo ja ogladam i ciezko zmeczyc zakalce mistrzów z Polski np ZAKSA-Resovia Skra- Resovia nie mówiac juz o meczach typu Czestochowa-Bydgoszcz. To ma byc liga równa rosyjskiej i włoskiej-wolne zarty :]
Pomijam fakt ze w tym roku losowanie nam mocno sprzyja i rewanze u siebnie- jak jestemy III liga to powinnismy Belgów Niemcow Hiszpanow 2 razy ogrywac bez potrzeby złotego seta. Na razie z Rosjanami nie gralismy z Włochami nie gralismy wiec tezy ze jestemsy równi sa kant o d.... wytluc
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Arff »

osnazfsb pisze:Oj widze juz zaczyna sie gadanie ze jestemy równi, ci co tak twierdza ogladaja czasem polska lige? Bo ja ogladam i ciezko zmeczyc zakalce mistrzów z Polski np ZAKSA-Resovia Skra- Resovia nie mówiac juz o meczach typu Czestochowa-Bydgoszcz.
i w sumie to chwała Ci, że jeszcze to oglądasz :P Bo mi już się po pierwszej fazie znudziło oglądanie wszystkich meczy... to po prostu jest jakaś masakra, a nie siatkówka :D A ilość transmisji zupełnie nie wspiera częstego oglądania tych przebijanek... nawet z nudów...

Brawa dla Skry... zagrali fantastyczny mecz i wygrali w pełni zasłużenie... choć z Zenitem będzie niezwykle ciężko... szykuje nam się duuuuża ilość punktów do rankingu CEV po tym sezonie :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: ciorny17 »

Ja bym w taki hurraoptymizm nie wpadał bo Zenit to będzie ciężki rywal. A co do Cueno powinno rozprawić się z Dynamem chociaż nie będzie im łatwo. Mecz Skry z Knackiem powinien tak samo wyglądać tydzień temu i nie byłoby nerwów. Patrząc obiektywnie, bełchatowianie nie zagrali na 100% i żeby wygrać z Zenitm muszą wspiąć się na wyżyny umiejętności bo mecz w Rosji to będzie arcytrudne zadanie. Jastrzębie w moim odczuciu nie jest faworytem w rywalizacji z Noliko i też może się ten dwumecz okazać nie lada zadaniem.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Fein »

Dwa lata temu była podobna sytuacja, dwie nasze ekipy w 1/4 i hurra jacy to mocni jesteśmy. Dopiero za te trzy tygodnie będzie można się cieszyć, moim zdaniem. Na dzisiaj, biorąc pod uwagę siłę przeciwników, to wykonaliśmy plan minimum.
osnazfsb

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: osnazfsb »

Arff pisze:
osnazfsb pisze:Oj widze juz zaczyna sie gadanie ze jestemy równi, ci co tak twierdza ogladaja czasem polska lige? Bo ja ogladam i ciezko zmeczyc zakalce mistrzów z Polski np ZAKSA-Resovia Skra- Resovia nie mówiac juz o meczach typu Czestochowa-Bydgoszcz.
i w sumie to chwała Ci, że jeszcze to oglądasz :P Bo mi już się po pierwszej fazie znudziło oglądanie wszystkich meczy... to po prostu jest jakaś masakra, a nie siatkówka :D A ilość transmisji zupełnie nie wspiera częstego oglądania tych przebijanek... nawet z nudów...

Brawa dla Skry... zagrali fantastyczny mecz i wygrali w pełni zasłużenie... choć z Zenitem będzie niezwykle ciężko... szykuje nam się duuuuża ilość punktów do rankingu CEV po tym sezonie :)
A ogladam z braku laku zeby sie nie kompromitowac nieznajomoscia zawodników typu Mariusz Zniszczoł. Tak sie zastanawiam czy polskie zespoły tak stawiaja na europejskie puchary jak zadna inna powazna siatkarska nacja z silniejsza liga czy tez w kraju odwalaja chałture. Ja jak ide a Polibude to jednak wale w bilet kilkadzisiat złociszy i wymagam pełnego zaangazowania a mam co do tego pewne watpliwosci w tym sezonie. Taki poziom jak ostatnio na pewno renomy ligi nie buduje ale to temat na inna dyskusje

Zreszta co wy sie tak tymi punktami do rankingu CEV podniecacie i tak Włochów przez najblisze 5 lat nie przescigniemy a tylko to daje nam 3 miejsca w LM. Rosjanie to juz jakis czas temu zrozumieli i odpuszczaja puchary poza LM
Dwa lata temu była podobna sytuacja, dwie nasze ekipy w 1/4 i hurra jacy to mocni jesteśmy. Dopiero za te trzy tygodnie będzie można się cieszyć, moim zdaniem. Na dzisiaj, biorąc pod uwagę siłę przeciwników, to wykonaliśmy plan minimum.
Pęłna zgoda
Redaktor Swędrowski łezkę upuścił w złotym secie...chóralne "sto lat" po meczu, prezes ściska zawodników...A gościu w studiu bełkocze, że "coś wstrząsnęło siatkarskim krajem" Czy stało się coś wielkiego o czym nie wiem, czy po prostu poziom euforii po wyeliminowaniu mistrza Belgii świadczy o tym w jak bardzo ciemnej d...ie znaleźliśmy się po roku 2010...?
Ostatnio zmieniony 9 lut 2011, o 20:28 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: GuessWhat »

Pamiętacie tak dobry sezon polskich zespołów na arenie międzynarodowej bo ja nie i hurraoptymizm jest nad wyraz niewskazany. Poczekajmy z ocenami po dojściu któregoś z naszych zespołów do F4, bo wtedy naprawdę będzie to można nazwać sukcesem.
Fein pisze:Dwa lata temu była podobna sytuacja, dwie nasze ekipy w 1/4 i hurra jacy to mocni jesteśmy. Dopiero za te trzy tygodnie będzie można się cieszyć, moim zdaniem. Na dzisiaj, biorąc pod uwagę siłę przeciwników, to wykonaliśmy plan minimum.
Ja też.
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: damian940915 »

W drugiej rundzie Skra z Zenitem Kazań a Jastrzębski z Noliko. Gdzie gramy pierwsze mecze?
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Jeśli chodzi o Jastrzębie to chyba nikt (szczególnie po pierwszych przegranych trzech meczach w grupie) nie sądził że ten zespół zamelduje sie w ćwierćfinale (II fazie play-off) Ligi Mistrzów. Że Skra dzisiejszą wygraną wypełniła plan minimum to sie zgodze ale Jastrzębie patrząc na tegosezonowe dokonania w lidze tego klubu to w Lidze Mistrzów osiągneło wynik bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Chal »

damian940915 pisze:W drugiej rundzie Skra z Zenitem Kazań a Jastrzębski z Noliko. Gdzie gramy pierwsze mecze?
Oba zespoły pierwsze mecze grają u siebie, a rewanże na wyjeździe.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Antos »

Apeluje alby sie orgazmowac dopiero wtedy jak przejdziemy przeciwnikow wyzej w rankingu od nas.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Klugenhammer »

W jedenastce najlepszych klubów Europy (7 z LM i 4 z CEV Cup) są aż 4 zespoły z Plusligi.
Polska jest największą klubową potęgą Starego Kontynentu Wszech Czasów!
Poważnie - jesteśmy mega-potęgą tej galaktyki.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Logan »

Klugenhammer pisze:W jedenastce najlepszych klubów Europy (7 z LM i 4 z CEV Cup) są aż 4 zespoły z Plusligi.
Polska jest największą klubową potęgą Starego Kontynentu Wszech Czasów!
Poważnie - jesteśmy mega-potęgą tej galaktyki.
I nie wiem po co ta ironia jestemy najlepsza liga Europy w tym sezonie !!! !!! !!! -zeby jeszcze Czestochowa tego trzeciego pucharu nie odpuscila to moznaby powiedziec ze miazdzymy kazdego rywala
Jednym słwem Skra zrobiła miazge z Belgów to samo JSW z Niemcow. Podobnie ZAKSA z Fryderykow a Resovia nawet na wyjezdzie wygrała.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Arff »

raczej, póki co, najbardziej farciarską ligą europy, bo sprzyja nam losowanie :P Podkreślam "póki co" bo za 3 tygodnie może się to znacznie zmienić :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: BadTrue »

Wróciłem właśnie z meczyku Skry...i mogę napisać tylko jedno....już wiem że pomysł powrotu do starej hali przy ul. Skorupki...była trafny w 100%...niesamowita atmosfera....a to co kibice wraz ze mną zaprezentowali w "Złotym Secie"....myślałem po trzech setach że głośniej nie można....a jednak można :D :D :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Elgarten »

Arff pisze:raczej, póki co, najbardziej farciarską ligą europy, bo sprzyja nam losowanie :P
Dobrze, ale jednak dobre losowanie trzeba też umieć wykorzystać. Zresztą...już nie przesadzajmy z tym super losowaniem. Zgoda, Jastrzębiu się w tym sezonie LM ogólnie "pofarciło", ale z drugiej strony rywale Skry w tym sezonie to już nie takie przeciętniaki.
Jednakże, oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że polska liga jest na równi z Serie A....
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
bubus5
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2010, o 21:34
Płeć: M
Lokalizacja: Wie(życzka)luń

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: bubus5 »

Powrót do hali na "Polibudzie" super trafiony pomysł.
Może Atlas Arena ma swoje zalety i może pomieścić więcej kibiców, ale jak zasiadłem przed meczem to wrócił sentyment do tego miejsca:).
Doping suuperrr.
Na rozgrzewce było widać spięcie zawodników Skry i ... wystraszonych Belgów.
Pomysł z wachlarzami + hymn Skry (Lady Pank - Zawsze tam gdzie ty) super zabrzmiał.
Mecz do jednej bramki można powiedzieć.
Skra zagrała dobry mecz z małymi błędami (przyjęcie i obrona oraz słabsza postawa Winiarskiego). Można psioczyć na Wlazłego, ale trzeba powiedzieć szczerze, że Mariusz jest w "gazie" i dzisiaj zagrał bardzo dobrze.
W zespole wystraszonych gości w 1wszych dwóch setach na przyzwoitym poziomie zagrał Vlam i w złotym secie Hoho.

Patrząc w przyszłość i mecz z Zenitem Kazań szykuje się bardzo ciężki 2mecz.
Dzisiaj zagrywka siedziała i był Wlazły wspomagany Kurkiem i środkowymi. Na zespół rosyjski będzie to zdecydowanie za mało, żeby awansować do FF.

Awans i powrót do hali przy ul.Skorupki cieszy i oby po meczu z Zenitem była taka sama atmosfera i uśmiechy na twarzy. :)
"Or do you think, that I might forget oh your love, is radiating… The farther away I go".
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: todus »

Skra zagrała naprawdę na pełnym gazie i rozniosła Belgów.
Wlazły i spółka naprawdę się spięła i pokazała co potrafi.

Martwi jednak w dalszej perspektywie pozycja Bartka Kurka na boisku.
Ewidentnie chłopak robi za drugiego atakującego i praktycznie nie istnieje
w przyjęciu i obronie.
Na polską ligę i europejskich średniaków taktyka POKRYWANIA ;)
Kurka wystarczy, ale na wyższej półce Bartek może zostać wyeliminowany
i Skra kwiczy i leży - niestety.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Mistrzów 2010-2011

Post autor: Pele »

A tak w kwestii formalnej:
Friedrichshafen z LM odpdpadło z zespołem z CEV
Teruel z LM odpadło z zespłem z CEV
jeszcze jutro może odpaść trzeci zespół z LM
więc wynik jest lepszy niż w ubiegłym sezonie bo wówczas odpadł tylko 1 zespół z LM z tego co pamiętam
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”