Liga Mistrzów 2013/2014

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: pewniak »

Statystyki z meczu z Paryżem: http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=25662
Nie chodzi mi o zachłystywanie się, ale w szczególności Resovia dopasowywała się dotychczas poziomem do przeciwnika i nawet z teoretycznie słabszymi nie prezentowała się jakoś rewelacyjnie.
A wczoraj: przyjęcie drużyny 84%/65%, atak drużyny 67% i 15 bloków.
Ja jestem zbudowany :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: KChudz »

pewniak pisze:Statystyki z meczu z Paryżem: http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=25662
Nie chodzi mi o zachłystywanie się, ale w szczególności Resovia dopasowywała się dotychczas poziomem do przeciwnika i nawet z teoretycznie słabszymi nie prezentowała się jakoś rewelacyjnie.
A wczoraj: przyjęcie drużyny 84%/65%, atak drużyny 67% i 15 bloków.
Ja jestem zbudowany :)
Statysty cev'u nie brałbym na poważnie. W +L są one robione bardziej restrykcyjnie 8-)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: weary_skier »

Trochę dziwne te statystyki, bo jestem pewien, że Drzyzga zepsuł zgarywkę a Shoeps skończył atak zaraz po wejściu w trzecim secie.
Co ciekawe Nowakowski skończył 8 piłek na 10 z czego dwie ostatnie wystawiał mu Tichacek :D. Perłowski dobrze grał w ataku i bloku, ale co dziwne jego zagrywka nie sprawiała tyle trudności rywalom co zwykle.
Spodziewałem się zdecydowanie więcej po Francuzach. Wyrównana gra w drugim secie była zasługą fatalnej gry Resovii na zagrywce. Nie mówię o tym, że rzeszowianie nie kopali zza p. metra, ale w ogóle były problemy z trafieniem w pole. Wracając do drużyny z Paryża, to nie mogłem się nadziwić jak raz po raz otwierali Konarskiemu prostą w ogóle nie wyciągając wniosków z tego, że polski atakujący raz po raz nie miał problemów z posłaniem piłki w tym kierunku.
Cieszy dobre wejście Penczewa (btw. przyłącza się ktoś do fanklubu?) z drugiej smuci forma Alka, który po dwóch dobrych meczach stracił gtdzieś swoją dyspozycję.

@Mateusz1993
Dużo zależy od losowania. Asekuracyjnie powiem, że liczę iż Berlińczycy postawią się faworytowi a czy w pierwszej czy drigiej rundzie PO zależy od losowania.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Wczoraj bardzo fajnie zagrał Drzyzga i Nowakowski...naprawdę świetnie współpracują. Oczywiście bardzo dobre zawody rozegrał też Veres - pełna profesorka. Nadal jakoś nie przekonuje mnie Konarski, nie wiem czemu ale może mam jakieś uprzedzenie do niego.
weary_skier pisze:Cieszy dobre wejście Penczewa (btw. przyłącza się ktoś do fanklubu?)
Dołącz do fanklubu Skry, a ja dołączę do fanklubu Panczewa :D :D .
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: VernonRoche »

weary_skier pisze:Cieszy dobre wejście Penczewa (btw. przyłącza się ktoś do fanklubu?
Penchev wymiata. Fajna się drużyna zrobiła z tych zawodników.

A gdzie ten "dziadek" Veres, który "przyjmuje na poziomie Kurka?" jak na polską ligę to
zdecydowanie ma wystarczające przyjęcie. Gorzej może być z Bielgorodami..ale zobaczymy.
BadTrue pisze:Nadal jakoś nie przekonuje mnie Konarski
Nawet wczoraj przyzwoicie grał (przynajmniej na oko), gorzej z Shopsem, daleko mu
do zawodnika z przed paru lat choćby z gry ze Skrą w LM.

Wystawy Drzyzgi do Nowakowskiego z trzeciego metra: nie ważne czy to zawsze wyjdzie i czy przekłada się
na realny zysk dla zespołu, ale jak to wygląda :)
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: BadTrue »

VernonRoche pisze:A gdzie ten "dziadek" Veres, który "przyjmuje na poziomie Kurka?" jak na polską ligę to
zdecydowanie ma wystarczające przyjęcie. Gorzej może być z Bielgorodami..ale zobaczymy.
Moim zdaniem trzeba poczekać na drużynę która naprawdę będzie solidnie zagrywała. Wczoraj też przeciętniak z Grecji pokazał jakie problemy z przyjęciem zagrywki może mieć Włodarczyk.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Brasil pisze:Travica?
A kto inny :)

******************************************************************
Statystyki potwierdzają to co było widać - nareszcie Resovia gra nie tylko skutecznie, ale też ładnie dla oka. Co znaczy otwarty atak ze wszystkich stref i dobry sypacz !!! Nie ma już tego siermiężnego stylu i ciągłego posyłania piłek na skrzydła, na zabicie dla atakujących, środkowi stali się ważnym elementem układanki i zdobywają dużo punktów dla zespołu.

W zasadzie dla mnie zespół wygląda na ten moment nawet lepiej, niż w końcówce poprzedniego, gdy zdobywali MP.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: kalosz »

Zbyt dobrze to wygląda. Jak wygramy z Jastrzębiem, to zacznę się martwić.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: VernonRoche »

sb.slav pisze: W zasadzie dla mnie zespół wygląda na ten moment nawet lepiej, niż w końcówce poprzedniego, gdy zdobywali MP.
Można się zgodzić w zasadzie z Drzyzgą seniorem, że jest to najsilniejsza Resovia.
Gdyby jeszcze do tego doszedł Grozer... :)
BadTrue pisze:Moim zdaniem trzeba poczekać na drużynę która naprawdę będzie solidnie zagrywała.
Ano racja. Tylko jaka to będzie drużyna? Najwyżej Skra w Polsce. W Rosji jednak zagrywają
zdecydowanie mocniej niż w Polsce i jakoś tam sobie radził.
kalosz pisze:Zbyt dobrze to wygląda. Jak wygramy z Jastrzębiem, to zacznę się martwić.
:D
Lepiej dla Jastrzębia żeby przegrało jak najwięcej, może wreszcie Bernardi wyleci.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: BadTrue »

VernonRoche pisze:Ano racja. Tylko jaka to będzie drużyna? Najwyżej Skra w Polsce. W Rosji jednak zagrywają
zdecydowanie mocniej niż w Polsce i jakoś tam sobie radził.
Masz rację, ja uważam że Veres przyjmuję solidnie i lepiej od Akhrema. Natomiast zestawienie Igła, Akhrem, Veres może być wrażliwe i to bardzo....ale wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić. Jedno jest pewne, zarówno mecz Resovii i Skry pokazał jak ważna jest dobra ławka i możliwość dobrej zmiany.
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: MAX »

Wydaje mi się ze dopiero w tym sezonie mamy naprawdę mocną ławke i co najmniej solidnych zmienników na każdej pozycji. W tej chwili w Resovii można wystawić dwie drużyny które spokojnie walczyłyby o pudło w +L.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Brasil

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Brasil »

Mateusz1993 pisze:Może nie śledzę wszystkiego jakoś super, ale spektakularnych wtop nie zauważyłem w twoich typach ;)
Dużo od siebie wymagam.
Mateusz1993 pisze:Schodząc na chwilę do pogrubionego, to nie zapominaj o graczu Modeny- chodzi mi o Berette, który wyróżniał się bardziej od tych, których wymieniłeś.
Nie grał lepiej niż Bira, ale też bardzo mi się podobał.
Zresztą do finału to głównie Zajcew ciągnął wózek o nazwie Italia, a jego występ w finale mocno rzutuje na jego ocene w tym turnieju, która zbyt dobra (mimo rzucania po pozycjach) być nie może. Wówczas wychodzi, że Travica grał po prostu dobrze.
Dla mnie Vettori grał lepiej niż Zajcew.

Travica na ME po prostu grał świetnie. W spotkaniu z Finlandią był zdecydowanie MVP - przez cały turniej doskonale prowadził grę Włochów i to też zasługa Dragana, że środkowi, którzy wydawali się największym mankamentem włoskiej ekipy - byli doskonale obsługiwani i zdobywali naprawdę mnóstwo punktów. Zresztą w Lidze Światowej też grał znakomicie, poza półfinałem z Rosją.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: sb.slav »

kalosz pisze:Zbyt dobrze to wygląda. Jak wygramy z Jastrzębiem, to zacznę się martwić.
Są jednak pewne sprawy, które się nie zmieniają. Nadal nasi flotowcy ładują bezmyślnie piłki w siatkę, albo w aut. Zdarzało się i podczas meczu z BBTS, i o superpuchar, i wczoraj. Dla mnie to nie do zaakceptowania. Nie widziałem, żeby ktoś serwujący flota z zespołów z topu psuł tyle takiego rodzaju zagrywek.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: kalosz »

@sb.slav
zgadzam się w 100%
BadTrue pisze:Nadal jakoś nie przekonuje mnie Konarski, nie wiem czemu ale może mam jakieś uprzedzenie do niego.
Trzeba jednak przyznać, że w najważniejszym momencie wczorajszego spotkania (w końcówce 2 partii) Konarski zagrał bez zarzutu, a to nie jest oczywiste w przypadku polskich atakujących.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: BadTrue »

kalosz pisze:Trzeba jednak przyznać, że w najważniejszym momencie wczorajszego spotkania (w końcówce 2 partii) Konarski zagrał bez zarzutu, a to nie jest oczywiste w przypadku polskich atakujących.
Co ważne, to nie jest oczywiste dla samego Konarskiego. Wiele osób pisało że po 2 przerwie technicznej przestaje grać i było troszke w tym racji, że w ważnych momentach blokuje się. Miejmy nadzieje że się w końcu przełamie i będzie grał tak jak wczoraj.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: kalosz »

:)

Korzystając z okazji wklejam statystyki z wczorajszego meczu mistrza Polski AD2012 - Marko Bojicia.
http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=25663

Warto podkreślić, że sympatyczny Czarnogórzec zajmuje obecnie 2 miejsce w klasyfikacji najlepiej zagrywających LM, znajdując się tuż za samym Muserskim 8-)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Hirako »

Jeśli Halkbank dostanie organizacje F4 to do play-offów wchodzi 3 drużyna z ich grupy czy ktoś z najlepszym bilansem ze wszystkich grup?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: niepoinformowany »

Hirako pisze:Jeśli Halkbank dostanie organizacje F4 to do play-offów wchodzi 3 drużyna z ich grupy czy ktoś z najlepszym bilansem ze wszystkich grup?
Przecież masz 7 grup. Najsłabszy 'drugi' nie wchodzi do PO
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Fein »

sb.slav pisze:Są jednak pewne sprawy, które się nie zmieniają. Nadal nasi flotowcy ładują bezmyślnie piłki w siatkę, albo w aut. Zdarzało się i podczas meczu z BBTS, i o superpuchar, i wczoraj. Dla mnie to nie do zaakceptowania. Nie widziałem, żeby ktoś serwujący flota z zespołów z topu psuł tyle takiego rodzaju zagrywek.
Czemu wszyscy czepiają się zepsutych flotów? Afresywny flot, który powoduje zamieszenie w szeregach przeciwnika jest równie ryzykowny, co silna zagrywka z wyskoku. Jeśli ktoś oddaje balonika na drugą stronę to owszem, kiedy zepsuje taki serwis to ma się czego wstydzić. Ale zarówno Nowakowski jak i Perłowski mocno cisną swoim flotem i nic dziwnego, że czasem trafiają w aut albo siatkę. To, że takiemu Cichemu prawie zawsze zdarza się to w końcówkach setów, to inna sprawa. W każdym razie dobra zagrywka szybująca ma prawo zostać zepsuta na równi z rotacyjną z całej siły.
Brasil

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Brasil »

Fein pisze:W każdym razie dobra zagrywka szybująca ma prawo zostać zepsuta na równi z rotacyjną z całej siły.
Proporcje zepsutej zagrywki agresywnym flotem do rotacyjnego serwisu z wyskoku, to około 1:2,5 na przestrzeni całego spotkania.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Fein »

Brasil pisze:Proporcje zepsutej zagrywki agresywnym flotem do rotacyjnego serwisu z wyskoku, to około 1:2,5 na przestrzeni całego spotkania.
Brzmi ciekawie, możesz napisać szerzej co to za statystyka?
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: kalosz »

Friedrichshafen przegrał dziś trzeci mecz z rzędu licząc wszystkie rozgrywki. Buhl, Knack i dziś Generali. Oby w środę dołączyła do nich ZAKSA ;)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Ronnie_Weronica
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2012, o 20:10
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: Ronnie_Weronica »

wie ktoś może o której są treningi na Podpromniu?
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: ksjw90 »

Ronnie_Weronica pisze:wie ktoś może o której są treningi na Podpromniu?
Co to ma wspólnego z tematem LIGA MISTRZÓW?
anty
Posty: 330
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: anty »

ksjw90 pisze:
Ronnie_Weronica pisze:wie ktoś może o której są treningi na Podpromniu?
Co to ma wspólnego z tematem LIGA MISTRZÓW?
Być może tyle, że chodzi o treningi zespołów przed jutrzejszym meczem?
bono
Posty: 3532
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: bono »

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,389.html

Cos mi się wierzyc nie chce że na pierwszym meczu LM w TwieRRdzy będą puste krzesełka.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: pewniak »

bono pisze:http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,389.html

Cos mi się wierzyc nie chce że na pierwszym meczu LM w TwieRRdzy będą puste krzesełka.
Dzisiaj rezerwowałem dwa bilety i na głównych trybunach w każdym sektorze było po 2-3 wolne miejsca maks. Sektory boczne trafią do wolnej sprzedaży jutro.
Faktem jest, że sporo karnetowców nie wykupiło swoich miejscówek, ale te się rozeszły do dzisiaj. Myślę, że ok 3,5 tys już jest wykupione.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

JW wymęczył końcówkę I seta z Austriakami. Laola 1 prowadzi w tym sezonie transmisję w małym oknie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: sb.slav »

bono pisze:http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,389.html

Cos mi się wierzyc nie chce że na pierwszym meczu LM w TwieRRdzy będą puste krzesełka.
Skomplikowany system rezerwacji, wymagający od kibica prawdziwej determinacji by zdobyć bilet zbiera swoje żniwo.
A dzisiaj nie można od ludzi oczekiwać, że w natłoku spraw będą latać specjalnie i wyrabiać jakieś karty kibica i dodatkowo za to płacić - dziś załatwiasz wszystko jednym kliknięciem przez internet, albo przepadasz.
Nie wiedzieć czemu klub postanowił zniechęcić do siebie sporą część kibiców - może nie najwierniejszą, może pogardliwie nazywanych na forum Resovii "piknikami", ale kibiców gotowych zapłacić za bilet i pofatygować się na mecz. Teraz oni nie przyjdą, wybiorą kino czy cholera wie co, a klub zostanie z pustymi krzesełkami.

Tak to mniej więcej - dość pesymistycznie widzę w tym sezonie. A jak jest - powie nam nie maks kolonko, a statystyki frekwencji na koniec sezonu. Ja uważam, że frekwencja na meczach zmniejszy się.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Post autor: pewniak »

sb.slav pisze:Skomplikowany system rezerwacji, wymagający od kibica prawdziwej determinacji by zdobyć bilet zbiera swoje żniwo.
A dzisiaj nie można od ludzi oczekiwać, że w natłoku spraw będą latać specjalnie i wyrabiać jakieś karty kibica i dodatkowo za to płacić - dziś załatwiasz wszystko jednym kliknięciem przez internet, albo przepadasz.
Nie wiedzieć czemu klub postanowił zniechęcić do siebie sporą część kibiców - może nie najwierniejszą, może pogardliwie nazywanych na forum Resovii "piknikami", ale kibiców gotowych zapłacić za bilet i pofatygować się na mecz. Teraz oni nie przyjdą, wybiorą kino czy cholera wie co, a klub zostanie z pustymi krzesełkami.

Tak to mniej więcej - dość pesymistycznie widzę w tym sezonie. A jak jest - powie nam nie maks kolonko, a statystyki frekwencji na koniec sezonu. Ja uważam, że frekwencja na meczach zmniejszy się.
No chyba jednak nie. Karnety zostały sprzedane wszystkie, a zapotrzebowanie na pozostałe miejsca jest na tyle duże, że klub może sobie pozwolić na wprowadzanie kart kibica. Jest popyt więc podażą można manewrować.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”