Liga Mistrzów 2022/2023

Swistolinka
Posty: 282
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Citizen pisze: 29 mar 2023, o 10:06 https://www.onet.pl/sport/przeglad-spor ... l,5e4c2379


Ciekawe. Ewidentnie widać, że coś nie gra w drużynie Perugii, a na tyle na ile można było poznać Kamila to jak mu coś nie pasuje to mówi o tym, co ma miejsce i w tym przypadku.

Wątpię, że chodzi o Leona, bo z tego co można było odczytać do tej pory z opisów reprezentacyjnych to nie jest gość, który się wywyższa i szuka konfliktów, więc raczej celowałbym w kogoś innego i naturalnie pierwsze co przychodzi do głowy to Giannelli.
Z tego wywiadu który wkleiłeś by wynikało, że to jednak Semeniuk zacznie mecz z Zaksą. (Za to Semeniuk twierdzi, że bardzo możliwe, że go w ogóle nie zobaczymy).
Miłe słowa Andrei o Kamilu, pytanie na ile to kurtuazja. Będzie ciekawie.
Pomocniczka
Posty: 2180
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Ten fragment zaprzecza tezie, która się tutaj niedawno pojawiła, że zgranie rozgrywającego z zawodnikami jest jakoś ważne i że można to szybko osiągnąć.
Trwa docieranie się z Simone Giannellim?
Dokładnie. Co prawda coraz bliżej już najważniejsza część sezonu, a my dalej szukamy, ale czasem tak bywa. Próbowaliśmy jednej rzeczy, chwilę funkcjonowało, ale potem okazało się, że to jednak nie to. Próbowaliśmy czegoś innego, docieraliśmy się, aż w końcu znaleźliśmy taki złoty środek i mamy nadzieję, że na tę najważniejszą część sezonu to będzie klucz do mojej dobrej gry.
Moje osobiste doświadczenia potwierdzają zdanie Kamila.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Pomocniczka pisze: 29 mar 2023, o 10:38 Moje osobiste doświadczenia potwierdzają zdanie Kamila.
I jakie są te piłki od Gianelliego? Płasko? Za wysoko? Tempo inne z pola i po perfekcyjnym przyjęciu? Chętnie się dowiemy, a i pozwoli nam to też zgłębić dlaczego Sememiuk w ataku wygląda jak wygląda.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2180
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Źle zrozumiałeś. Moje osobiste doświadczenia =/= moje osobiste doświadczenia z Giannellim (piszemy to nazwisko przez podwojone n). Moje osobiste doświadczenia pokazują, że nie jest tak łatwo rozgrywającemu zgrać się ze skrzydłowym, że dobre zgrranie rozgrywającego ze skrzydłowym to duży atut drużyny a brak zgrania jest poważną wadą drużyny. Nie należy lekceważyć kwestii zgrania rozgrywającego ze skrzydłowym (ze środkowym zresztą też nie). Kamil to potwierdza. Minął już cały sezon a oni (według Kamila) nie są dobrze zgrani. Co nie ułatwia Kamilowi gry na wysokim poziomie.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Pomocniczka pisze: 29 mar 2023, o 11:21 Moje osobiste doświadczenia pokazują, że nie jest tak łatwo rozgrywającemu zgrać się ze skrzydłowym, że dobre zgrranie rozgrywającego ze skrzydłowym to duży atut drużyny a brak zgrania jest poważną wadą drużyny. Nie należy lekceważyć kwestii zgrania rozgrywającego ze skrzydłowym (ze środkowym zresztą też nie). Kamil to potwierdza. Minął już cały sezon a oni (według Kamila) nie są dobrze zgrani. Co nie ułatwia Kamilowi gry na wysokim poziomie.
Nie sprecyzowałeś i już myślałem, że czegoś więcej się dowiemy.
Ale racja co do zgrywania, historia zna nie takie przypadki, gdzie MVP MŚ i MVP sezonu klubowego nie potrafią złapać wspólnego języka.
Na przykład Drzyzga z Leonem przez 3 lata nie znaleźli odpowiedniego tempa. O ile tu skrzydłowy z najwyższej półki, a sypacz z tier2, o tyle w umbryjskim przypadku jeszcze ciekawiej.
Kłamca.
Adriano
Posty: 601
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Adriano »

Semeniuk jest poprostu za cienki na Perugie i tyle.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: lukecik »

Ekipa Polsatu podglądała Turków na dzisiejszym treningu i podobno w hali nie było Nimira. Gdyby Holendra zabrakło to JW czekałoby o wiele łatwiejsze zadanie.
Trzymam kciuki za obie nasze drużyny i już pomalutku zaczynam odczuwać nerwówkę. Lać Turasów i Włochów dzisiaj i nie brać jeńców. 8-)
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Adriano pisze: 29 mar 2023, o 12:00 Semeniuk jest poprostu za cienki na Perugie i tyle.
Weź już sobie daruj, bo można kogoś nie lubić i być ciętym, ale trzeba mieć choć odrobinę obiektywizmu i rigczu.
granvorka
Posty: 764
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: granvorka »

lukecik pisze: 29 mar 2023, o 12:11 Ekipa Polsatu podglądała Turków na dzisiejszym treningu i podobno w hali nie było Nimira. Gdyby Holendra zabrakło to JW czekałoby o wiele łatwiejsze zadanie.
Trzymam kciuki za obie nasze drużyny i już pomalutku zaczynam odczuwać nerwówkę. Lać Turasów i Włochów dzisiaj i nie brać jeńców. 8-)
Taki fart z konieczności pociągałby za sobą bęcki w finale ;)
Adriano
Posty: 601
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Adriano »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 13:02
Adriano pisze: 29 mar 2023, o 12:00 Semeniuk jest poprostu za cienki na Perugie i tyle.
Weź już sobie daruj, bo można kogoś nie lubić i być ciętym, ale trzeba mieć choć odrobinę obiektywizmu i rigczu.
Obiektywie oceniam ze 3/4 w tym sezonie spotkań grał słabiznę i sam w wywiadzie mówi że nie jest mu łatwo z presją, co zresztą widać na boisku. Jak idziesz do takiego klubu jak Perugia to przede wszystkim musisz być pewny siebie. W Zaksie nie miał konkurencji, pewne miejsce w składzie i przenosiło się to na dobrą grę. W Perugi jest inaczej i wygląda to słabo. Dlatego twierdzę że jest za cienki na ten klub. Pozatym szukanie winowajców jego słabej gry tylko potwierdza ten fakt.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: FLPman »

Może kogoś zainteresuje zapowiedź dzisiejszych meczów w wydaniu Szóstego Seta :)

https://youtu.be/7bH1B71n_hI
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Hm, historycznie nie zgadzałem sie z Adriano i jego hurrapesymizmem co do Zaksy i polskich klubów ale dziś..
Jestem fanem młodego chłopaka z czerwonymi policzkami z mojej dzielni ale...tutaj ( w Kantaki i częściowo w Zawierciu) trafił nja odpowiednią ekipę, trenerów i zespół-spełniał inne role, były inne oczekiwania i inaczej traktowano go. W Italii nie jest no namem, przyszedł do zespołu z określonym statusem, a la Świderski. Może kwestia dopasowania lub jego charakteru, skrytości czy...perfekcji. Przynajmniej ma chłop odwagę Winiara a nie Wlazłego;))
najprawdopodobniej będzie zwycięzca LM i wygra scudetto, może nie jako zawodnik szóstkowy ale ma obok siebie najlepszego ligowego gracza dekady? i przezywającego top formy Płotnickiego. dajcie mu pograć. Czy to wina Giannelliego (mvp MS) czy wina Semeniuka, tez mvp...cóż, Perugia jest takim man City...mają ekipę marzeń, pieniędzy w bród, szalonych właścicieli , u siebie raczej dominują a w LM zawsze jakaś wtopa. To nie temat repry ale może Kamil po średnim (?!) sezonie ligowym odżyje w kadrze?
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: qtp »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 13:02 Weź już sobie daruj, bo można kogoś nie lubić i być ciętym, ale trzeba mieć choć odrobinę obiektywizmu i rigczu.
Drzyzga i Kaczmarek lubią to :P
Pomocniczka
Posty: 2180
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

kuchcik77 pisze: 29 mar 2023, o 13:31 Hm, historycznie nie zgadzałem sie z Adriano i jego hurrapesymizmem co do Zaksy i polskich klubów ale dziś..
Jestem fanem młodego chłopaka z czerwonymi policzkami z mojej dzielni ale...tutaj ( w Kantaki i częściowo w Zawierciu) trafił nja odpowiednią ekipę, trenerów i zespół-spełniał inne role, były inne oczekiwania i inaczej traktowano go. W Italii nie jest no namem, przyszedł do zespołu z określonym statusem, a la Świderski. Może kwestia dopasowania lub jego charakteru, skrytości czy...perfekcji. Przynajmniej ma chłop odwagę Winiara a nie Wlazłego;))
najprawdopodobniej będzie zwycięzca LM i wygra scudetto, może nie jako zawodnik szóstkowy ale ma obok siebie najlepszego ligowego gracza dekady? i przezywającego top formy Płotnickiego. dajcie mu pograć. Czy to wina Giannelliego (mvp MS) czy wina Semeniuka, tez mvp...cóż, Perugia jest takim man City...mają ekipę marzeń, pieniędzy w bród, szalonych właścicieli , u siebie raczej dominują a w LM zawsze jakaś wtopa. To nie temat repry ale może Kamil po średnim (?!) sezonie ligowym odżyje w kadrze?
Jestem za. Z tym że zwycięzcą LM już jest, to niech mu w tym sezonie wystarczy scudetto.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

FLPman pisze: 29 mar 2023, o 13:27 Może kogoś zainteresuje zapowiedź dzisiejszych meczów w wydaniu Szóstego Seta :)

https://youtu.be/7bH1B71n_hI
Mało w was wiary, Filip :D
Troszkę, w mojej ocenie, nie doceniliście tego, jak Perugia wygląda w grze na duże bramki. Dodatkowo to, co pisali wam w komentarzach na czacie: Perugia nie grała w tym sezonie z takim zespołem jak Zaksa, pod względem organizacji gry w bloku. Jeśli powiem, że obecny Kędzierzyn, to najlepiej blokująca drużyna w Europie to nie będzie to odważna teza. Kolejnym aspektem jest fakt, że w przeciwieństwie do Perugii, Zaksa wygrywa te mecze, które ma wygrać. Tyle jeśli chodzi o aspekt mentalny.

Sportowo, pod względem całości, to Perugia wydaje się być mocniejsza. Jednak dalej uważam, że zespół Anastasiego ma plan B tylko w postaci rezerwowych. Jeśli im nie będzie szło na zagrywce, albo jeśli Zaksa przetrzyma szturm i da sobie radę na wysokiej piłce, wówczas może przestać być tak hegemonicznie jak się wszystkim wydaje.
Kłamca.
buzinga
Posty: 1316
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 29 mar 2023, o 14:25
FLPman pisze: 29 mar 2023, o 13:27 Może kogoś zainteresuje zapowiedź dzisiejszych meczów w wydaniu Szóstego Seta :)

https://youtu.be/7bH1B71n_hI
Mało w was wiary, Filip :D
Troszkę, w mojej ocenie, nie doceniliście tego, jak Perugia wygląda w grze na duże bramki. Dodatkowo to, co pisali wam w komentarzach na czacie: Perugia nie grała w tym sezonie z takim zespołem jak Zaksa, pod względem organizacji gry w bloku. Jeśli powiem, że obecny Kędzierzyn, to najlepiej blokująca drużyna w Europie to nie będzie to odważna teza. Kolejnym aspektem jest fakt, że w przeciwieństwie do Perugii, Zaksa wygrywa te mecze, które ma wygrać. Tyle jeśli chodzi o aspekt mentalny.

Sportowo, pod względem całości, to Perugia wydaje się być mocniejsza. Jednak dalej uważam, że zespół Anastasiego ma plan B tylko w postaci rezerwowych. Jeśli im nie będzie szło na zagrywce, albo jeśli Zaksa przetrzyma szturm i da sobie radę na wysokiej piłce, wówczas może przestać być tak hegemonicznie jak się wszystkim wydaje.
Jest jeszcze jeden aspekt, który uważam za piętę achillesową Perugii i ściśle łaczy się z tym o czym piszesz. Sztab szkoleniowy, oni co roku mają ten sam problem, że grają cały sezon najrówniej, ale brakuje im tego błysku na końcu. Konkretnie nie potrafią za bardzo zbudować top formy na najważniejsze mecze. W kościach czuje, że rywalizacja z Zaksą będzie wyglądać trochę tak jak finał ostatnich MŚ. Tyle, że Perugia to Polska z szeroką ławką i milionem możliwości taktycznych, a Kędzierzyn wąski skład Włoch w top formie. No, bo przecież kiedyś musimy zobaczyć szczyt formy Kentaki, a tu już tak dużo grania nie zostało, więc wypadałoby teraz ;) Ja tam jestem człowiekiem dużej wiary i wierzę w polski finał LM.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Jeśli ZAKSA nie zostanie rozstrzelana w serwisie (zwłaszcza Bednorz), to wygra z Perugią. Czyli brak super serii Leona i Semeniuka na zagrywce i według mnie szanse 60-40 Kędzierzyn.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Patrol035 pisze: 29 mar 2023, o 08:11
Rusticola pisze: 29 mar 2023, o 05:13 Dodam że kluczem do sukcesu Zaksy jest posadzenie Smitha na ławkę i gra parą Huber-Paszycki.
Smith jest za niski i za słaby w bloku, Leon będzie bez ceregieli jechał nad nim górą. Naszych dwóch wielkoludów będzie go wyblokowywać A Śliwka ustawiony na 10 metrze będzie to wszystko wyłapywał.
Większej głupoty dawno nie czytałem.
No chyba nie oglądałeś dwumeczu z Trento gdzie najlepsze ustawienia to były te z Paszyckim/Huberem przy siatce. Jak był Smith to Sberoli orał Lisinacem i wszystko wchodziło jak w masło.
A to że najwięcej brejkow robilismy z Amerykaninem na zagrywkę wynika z tego że nie było go wtedy przy siatce ;)
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 627
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Będzie dziś ogień na Mostowej !!! Zrobimy taki kocioł, jak niegdyś podczas meczów Mostostalu-Azoty w hali na al. JPII. To oczywiście nie zapewni nam zwycięstwa, ale może pomóc ;) Ciekawie czy kibice Perugii zabrali ze sobą swoją słynną syrenę? :] Ale nawet taki "gadżet" można przecież zagłuszyć :D Szczęśliwcom, którym udało się kupić bilety na to spotkanie - mówię do zobaczenia w hali. Powoli do K-K zjeżdżają się już kibice z całej Polski !!!
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Garp »

Bardzo jestem ciekaw jak spisze się Jastrzębie, bo do tej pory nie miał poważnych przeciwników, którzy by sprawdzili prawdziwą wartość i mental zespołu: w meczach na krawędzi, w skrajnych emocjach... Jastrzębie lubi pękać, co pokazały mecze z ZAKSĄ. A Halbank to jednak nie kelnerzy... A ZAKSA ? Tu będzie zapewne haratanina na zupełnie innym poziomie niż pierwszy półfinał.
Patrol035
Posty: 371
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Garp pisze: 29 mar 2023, o 16:57 Bardzo jestem ciekaw jak spisze się Jastrzębie, bo do tej pory nie miał poważnych przeciwników, którzy by sprawdzili prawdziwą wartość i mental zespołu: w meczach na krawędzi, w skrajnych emocjach... Jastrzębie lubi pękać, co pokazały mecze z ZAKSĄ. A Halbank to jednak nie kelnerzy... A ZAKSA ? Tu będzie zapewne haratanina na zupełnie innym poziomie niż pierwszy półfinał.
Perugia też może ciśnienia nie wytrzymać, bo często jej się to zdarzało w ważnych meczach. A może ty być groźniejsze właśnie z przeciwnikiem takim jak ZAKSA, który mental ma wręcz potworny.
Semper fidelis
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Fornal ratuje JW. Na razie mocno niepewnie grają nasi.
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: sroka88 »

Turcy gdyby miał nie zagrać Nimir to tak naprawdę by nie istnieli. Dobrze, że nie dali się dojść w końcówce bo mogli by zacząć trochę pękać.
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Na razie łatwo, potrzebne są kilkupunktowe serie Nimira, żeby złamać JW a i tak są w stanie utrzymać piłkę w grze. Ciężka do złamania drużyna*

*Chyba że gra z ZAKsą.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: bono »

Jastrzębie leci na 3-0💪
To taka przystawka przed mega pojedynkiem prawdopodobnie 2 najlepszych ekip w Europie.
Do zobaczenia na hali🔥🔥🔥
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Shift
Posty: 280
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Shift »

Wizualnie średni poziom meczu na razie, dużo zepsutych zagrywek po stronie polskiego zespołu.

Boyer niestety zaczyna grać dla Ankary.

Edit. Napisałem i dwa ataki skonczyl ;)
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Ankara nie daje łatwo za wygraną, ale jest 2-0. Trzeba ich teraz dobić i Jastrzębie jest krok od wielkiego finału :)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: jimiq »

Szary Wilk pisze: 29 mar 2023, o 18:01 Ankara nie daje łatwo za wygraną, ale jest 2-0. Trzeba ich teraz dobić i Jastrzębie jest krok od wielkiego finału :)
dokładnie teraz dobić. jest dobrze , mądrze grają
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Halkbank totalnie bez Nimira który na oko gra na jakieś 25% a i tak szalenie wyrównany mecz. Boje się o wynik jak wróci Holender.
PioterZJastrzebia
Posty: 1274
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

2:0, ale Jastrzębie bardziej walczą ze sobą niż z przeciwnikiem. Mądra gra, ale czasem niepotrzebnie miękka. Na całe szczęście Nimir dziś nie istnieje. Teraz tylko nie dać Turkom się podnieść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”