Liga Mistrzów 2021/2022

ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Kicu pisze: 30 mar 2022, o 20:25 Janusz MVP. W pełni zasłużone. Jak ten chłopak nie będzie numerem jeden w reprezentacji, to ja nie mam pytań.
Powiem tak, dochodzą słuchy, że związkowy beton chce mieć wpływ na powołania. Także niekoniecznie forma sportowa musi decydować o tym, kto jaką rolę w kadrze będzie pełnił.
Kłamca.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Oglądam mecz Perugia-Trento. To jest jakiś dramat :]
Sbertoli gra na poziomie Kędzierskiego a Gianelli nie wiem, Komendy jakiegoś.
Masa błędów, nieporozumień, jakieś przypadkowe piłki wpadające w boisko itp.
To jest niby ta silna liga włoska?
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

BuenoSausage pisze: 30 mar 2022, o 20:24
Szary Wilk pisze: 30 mar 2022, o 20:14 Kogo mają pokonać, by cię przekonać? Cofnąć się w czasie i pyknąć Trentino z Kazijskim i Juantoreną?
:]
Niech chociaż Plusligę wygrają.

Ja nie wiem jak można traktować mecze Zaksy z Jastrzębiem jako weryfikację formy którejkolwiek z drużyn.
ZAKSA jest najlepszą drużyną na świecie. Nie sztuką jest zbudować dream team z gwiazd, ale dobrze zbilansowany zespół. Takie coś co zbudowała Perugia, mógłby zbudować każdy średnio ogarnięty, a i tak jestem zdania, że ZAKSA byłaby ich w stanie pokonać, mając teoretycznie słabszy skład, kiedy bierzemy pod uwagę indywidualności, choć nie do końca, bo poza Leonem to jakiejś dużej przewagi też nie widzę na ten moment.

Janusz w tym sezonie pozamiatał konkurencję na rozegraniu i pokazał, kto będzie absolutnym numerem jeden w reprezentacji. Współczuję mu tylko tych, którzy będą "toczyć pianę z pyska" na widok tej zmiany, która nam się szykuje, bo będzie dla nich celem numer jeden do krytyki.

ciorny17 pisze: 30 mar 2022, o 20:26
Kicu pisze: 30 mar 2022, o 20:25 Janusz MVP. W pełni zasłużone. Jak ten chłopak nie będzie numerem jeden w reprezentacji, to ja nie mam pytań.
Powiem tak, dochodzą słuchy, że związkowy beton chce mieć wpływ na powołania. Także niekoniecznie forma sportowa musi decydować o tym, kto jaką rolę w kadrze będzie pełnił.
O kogo chodzi? Może być priv, proszę.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, o 20:35 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

ciorny17 pisze: 30 mar 2022, o 20:26
Kicu pisze: 30 mar 2022, o 20:25 Janusz MVP. W pełni zasłużone. Jak ten chłopak nie będzie numerem jeden w reprezentacji, to ja nie mam pytań.
Powiem tak, dochodzą słuchy, że związkowy beton chce mieć wpływ na powołania. Także niekoniecznie forma sportowa musi decydować o tym, kto jaką rolę w kadrze będzie pełnił.
Jeśli tak to dziwię się, że Gribić się na to dał namówić. Trochę mi nie pasuje do niego, że da sobą tak pomiatać.

BTW. Czy na tej syfiastej i kompletnie nieintuicyjnej stronie CEV-u można gdzieś znaleźć statystyki? Tylko takie normalne, z podziałem na zawodników, a nie to ogólne badziewie na podstronie meczu.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

michal1983 pisze: 30 mar 2022, o 15:55 Do kolegi Kiełbasy. Twoje teorie to jest czysta demagogia i jak zawsze złośliwość mająca na celu umniejszenie obu zespołom. Wszyscy rozumiemy przesłanie, rozumiemy co chcesz powiedzieć. Skra.
Nie zmieni to faktu że to Zaksa jest zwycięzcą LM i od kilku lat bezdyskusyjnie najlepszem polskim klubem. Nie zmieni tego że Jastrzebie jest Mistrzem Polski. Nie zmieni to faktu że oba zespoły walczą o o finał LM.
Jak widać ta moja "demagogia" jest całkiem słuszna.

Ja na miejscu Jastrzębia na kolejne dwa mecze z Zaksą wyszedłbym rezerwami. Wynik i tak wiele się nie zmieni, a chociaż zmiennicy dostaną szansę na grę.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Okaże się niebawem. Do 3.05 muszą być podane składy na VNL. Nie mam pojęcia ile, ale pewnie w niedalekiej przyszłości będziemy wiedzieć czy jest samodzielny czy idzie z linią związku.

Staty
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=46085
Kłamca.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

O, dziękuję pięknie!

Niby Śliwka w pewnym momencie ciągnął grę ZAKS-y, a sumarycznie wypadł jednak najsłabiej w ataku ;)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, o 20:37 przez Kicu, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 30 mar 2022, o 20:33 Okaże się niebawem. Do 3.05 muszą być podane składy na VNL. Nie mam pojęcia ile, ale pewnie w niedalekiej przyszłości będziemy wiedzieć czy jest samodzielny czy idzie z linią związku.

Staty
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=46085
Napiszesz priv? Czy chodzi tradycyjnie o Fabiana, tak?
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

tomasol pisze: 30 mar 2022, o 20:18 W Jastrzębiu tylko Fornal cokolwiek gra ze skrzydłowych. Środek nie istnieje, a Toniutti jest dość dobrze czytany. Nad Popiwczakiem nie co się znęcać, takie dni się po prostu przytrafiają każdemu.
Jakby Piechocki zagrał tak beznadziejny mecz jak dzisiaj Popiwczak to forum by pewnie padło od samego zalewu krytyki Kacpra. Ale skoro to Popiwczak, to w sumie nic się nie stało..
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kicu »

BuenoSausage pisze: 30 mar 2022, o 20:37 Jakby Piechocki zagrał tak beznadziejny mecz jak dzisiaj Popiwczak to forum by pewnie padło od samego zalewu krytyki Kacpra. Ale skoro to Popiwczak, to w sumie nic się nie stało..
Naprawdę nie widzisz różnicy między zawodnikiem, który dobry mecz rozgrywa raz na kilka\kilkanaście meczów, a zawodnikiem, który rozgrywa jeden słaby mecz raz na kilkadziesiąt meczów?
szaman44
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2019, o 15:24
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: szaman44 »

Kacper Piechocki? W półfinale ligi mistrzów? Oszalałeś?
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Janusz jest trzeci sezon z rzędu zdecydowanie najlepszym Polskim rozgrywającym w Pluslidze, więc ciężko, żeby wreszcie w kadrze nie dostał poważnej szansy. W tym roku potwierdza klasę w mocniejszym zespole, z silniejszymi rywalami i pod większą presją. Za to jego poprzedni klub, który poprzednie 2 sezony był rewelacją ligi wygląda dużo gorzej, więc możliwe, że przez ostatnie 2 lata Janusz nie tylko nie był przeceniany (top 3 ligi zdaniem większości userów tego forum), ale może nawet był nieco niedoceniany (przynajmniej przez niektórych).

Mam nadzieję, że Grbic z Lavarinim nie dadzą sobie wejść na głowę i podejmą prawidłowe decyzje.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Kicu pisze: 30 mar 2022, o 20:31
BTW. Czy na tej syfiastej i kompletnie nieintuicyjnej stronie CEV-u można gdzieś znaleźć statystyki? Tylko takie normalne, z podziałem na zawodników, a nie to ogólne badziewie na podstronie meczu.
Klikasz w semi, potem przy meczu z prawej masz match centre. Po kliknieciu w to , znowu po prawej pojawie sie box score staustics.
Generalnie unikaj klikania w statistics na gorze.
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=46085
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, o 20:42 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

szaman44 pisze: 30 mar 2022, o 20:39 Kacper Piechocki? W półfinale ligi mistrzów? Oszalałeś?
Ale Kacper Piechocki już dwa razy grał w półfinale, więc nietrafiony komentarz ;)
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: kibic_siatki »

To mamy odpowiedź dlaczego Zaksa w ostatnich meczach tak słabo wyglądała. Po prostu przygotowywała się do tego meczu. Jakie znaczenie ma oklep od Lubina czy Radomia? To spotkanie wyszło im perfekcyjnie, choć jedynym zawodnikiem, który klepał był Kaczmarek. Cretu udowodnił napinaczom kto jest prawdziwym trenerem. Gratulacje.
JW zaprezentował się słabo: jedynie Fornal i Boyer grali na akceptowalnym poziomie, choć Francuz pojawił się za późno. Nie wiem jaki wpływ na ich postawę miały problemy zdrowotne, natomiast widać, że Zaksa im nie leży. Styl zbliżony do własnego, natomiast poziom obrony na zupełnie innym lewelu. W finale LM większe szanse miałby klub górniczy, natomiast raczej do tego nie dojdzie.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: michal1983 »

Zaksa jest zwyciezca ubieglorocznej LM. Kazdy ma miekkie nogi bedac po drugiej stronie siatki. Tylko i az tyle. W dodatku Jastrzebie zagralo slabo a Zaksa po prostu swoje. Warto zwrocic uwage ze Zaksa przegrywala ostatnio nic nie znaczace mecze o pietruszke a gdy przychodzi do grania o "cos" wygrywaja. Po tym poznaje sie najlepszych.

Kielbasa. Przypomnij o co gra Skra kolejny sezon z rzedu?
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

BuenoSausage pisze: 30 mar 2022, o 20:41
szaman44 pisze: 30 mar 2022, o 20:39 Kacper Piechocki? W półfinale ligi mistrzów? Oszalałeś?
Ale Kacper Piechocki już dwa razy grał w półfinale, więc nietrafiony komentarz ;)
Kiedyś miałem cię za normalnego gościa, ale trochę odpłynąłeś. 100 % twojego contentu to ból 4 liter o ZAKSĘ. Daj sobie spokój.
Kkud
Posty: 130
Rejestracja: 10 mar 2014, o 16:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Kkud »

Niepotrzebnie podejmujecie w ogóle temat i dyskutuje z tym zbolałym, zaślepionym człowiekiem.
PioterZJastrzebia
Posty: 1274
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Jastrzębie przejechało się po Zaksie... jak ruski czołg po ukraińskiej kładce :]

Mam nadzieję że z tymi problemami zdrowotnymi w JW było coś na rzeczy, w przeciwnym wypadku nie ma żadnego usprawiedliwienia na taki blamaż. Zaksa dziś o niebo lepiej niż w ostatnich spotkaniach, ale i przeciwnik nie stawiał wielkiego oporu. Cieszy niezły mecz Janusza.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, o 21:01 przez PioterZJastrzebia, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Też swego czasu mocno jechałem po ZAKSIE i chciałem im umniejszyć. Ale tak jak pisałem - Dlatego, że lali innych w lidze, a w pucharach niezrozumiale odpadali z Biełgorodem czy Kemerowem. I nie byłem przekonany do Semeniuka, ale zeszły sezon mi otworzył oczy, a ten sezon i gra Janusza tylko mnie już utwierdziła w przekonaniu, bo też pisałem, że to będzie pewnie in minus, a nie jest.

No ale z tą utratą Semeniuka to już może być ciężęj, ale oczywiście dalej będą grać o mistrzostwo, tylko w LM może być trochę więcej problemów, jeśli Deroo się nie odbuduje
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Citizen »

BuenoSausage pisze: 30 mar 2022, o 20:37
tomasol pisze: 30 mar 2022, o 20:18 W Jastrzębiu tylko Fornal cokolwiek gra ze skrzydłowych. Środek nie istnieje, a Toniutti jest dość dobrze czytany. Nad Popiwczakiem nie co się znęcać, takie dni się po prostu przytrafiają każdemu.
Jakby Piechocki zagrał tak beznadziejny mecz jak dzisiaj Popiwczak to forum by pewnie padło od samego zalewu krytyki Kacpra. Ale skoro to Popiwczak, to w sumie nic się nie stało..
Kompromitujesz się chłopie z każdym kolejnym postem. Błazenada i nic więcej.

Co do meczu, to nie spodziewałem się, że pójdzie aż tak łatwo.

Wnioski dwa po dzisiejszym meczu i oba dotyczą Janusza. Nie powinno być już wątpliwości, że to musi być numer 1 w reprezentacji, a każda inna decyzja będzie skandalem. Zresztą nie chce mi się wierzyć, że Grbic na to pozwoliłby. Zresztą sam budował pośrednio skład ZAKSY na ten sezon, w którym widział właśnie Janusza, jako zastępstwo Toniuttiego.

Druga sprawa to gra Janusza z Huberem. Te zagrania z 3 metra to była najwyższa półka. Aż się przypominały zagrania De Cecco i Simona z poprzedniej edycji LM. Naprawdę klasa. Oby tak dalej chłopaki.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Słabo fizycznie wygląda Perugia. Leon chyba jakieś problemy mięśniowe.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Bardzo ladny mecz rozgrywajacego.
Kolego Kielbasa, odpusc. Mieliscie chlopaka u siebie, to rzadko sie z lawki ruszal.
Mam tylko nadzieje, ze Swider przepchnie partyjny, tfu zwiazkowy beton. I ze Grbic wstawi Janusza na jedynke.
Seba wyraza nadzieje, ze Michal bedzie pomagal zawodnikom, zostanie blisko reprezentacji i beda sie oni na nim wzorowac.
Ja z kolei mam nadzieje, ze to dyplomatyczne zabiegi, majace ten beton uspic, i ze na Michale mlodzi reprezentanci wzorowac sie nie beda.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Skra miała przecież u siebie nie tylko Janusza, ale i Kochanowskiego i Hubera. I potencjału żadnego z nich nie wykorzystali :] Nie wspomnę już o tym, że kopnęli w 4 litery Zatorskiego, żeby utorować drogę dla swojaka, który jest od niego kilka klas gorszy.

Jeśli Resovia to mem, to Skra tym bardziej.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Orduna »

Niech ktoś kto regularnie ogląda Serie A napisze czy zawsze tak słabo tam grają. Przecież w meczu Katowice - Lubin jest więcej jakości. Jak tak oglądam to ,,widowisko” to jestem dziwnie spokojny o naszą wygraną w finale obojętnie czy to JW czy Zaksa.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Orduna pisze: 30 mar 2022, o 21:09 Niech ktoś kto regularnie ogląda Serie A napisze czy zawsze tak słabo tam grają. Przecież w meczu Katowice - Lubin jest więcej jakości. Jak tak oglądam to ,,widowisko” to jestem dziwnie spokojny o naszą wygraną w finale obojętnie czy to JW czy Zaksa.
To jest prosta gra, piła do Leona i siła razy ramię. Ja sam się zastanawiam czy Wilfredo jest odpowiedni dla naszej reprezentacji, bo według mnie każda drużyna, która ma Leona, zapomina o tym jak się gra, bo przecież Leon wygra mecz. Oczywiście z Zenitem było inaczej, ale to od tego czasu też sporo się w siatkówce zmieniło. Perugia ma go od 4 lat i tak na dobrą sprawę, to poza Pucharem Włoch nic nie wygrali. 0 Mistrzostw, 0 Złotych medali LM. Zresztą, oni żadnego medalu LM nie wygrali. A teraz są na najlepszej drodze do przegranej z Trentino u siebie.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2022, o 21:14 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Pięknie przygotował taktycznie Trento do tego spotkania Lorenzetti.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Leon 2/7 i 2 czapy w tym secie. Słania się na nogach nasz reprezentant. Świetny Rychlicki trzyma Perugię na powierzchni.
Michieletto natomiast 9/12 tylko w 3. partii.
Kłamca.
dedede
Posty: 549
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: dedede »

Choć nie jadam mięsa to tym razem trochę zgodzę się z kielbasa.. Zaksa wbrew pozorom nie zagrała wcale wybitnie, nie powiedziałbym że już definitywnie wyszła z kryzysu. Jastrzębskie zagrywki były na poziomie Nysy a mimo to Semeniuk i Śliwka nie najlepiej w przyjeciu. Skra czy Resovia pokazały że mocną i regularną zagrywką można tę Zaksę ruszyć i mimo tego wyniku dalej tak uważam..
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. 7. raz w tym sezonie Perugia i Trentino grają razem, możliwe, że jak zagrają razem w playoffach (muszą dojść do finału) to będzie kilkanaście meczów w sezonie. :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”