Final Four 2012

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Four 2012

Post autor: dreamer »

koloss pisze:...1. Przy lepszym rozgrywającym mogliby dominować.
...2. Wlazły zawalił 4 set a co za tym idzie mecz...
Może jednak trzeba byłoby zdecydować się, kogo bardziej Skrze brakuje, klasowego atakującego, przyjmującego czy rozgrywającego (bo z Kurkiem też bardzo, bardzo... dzisiaj bylo).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Final Four 2012

Post autor: Arogancja »

Mówcie, co chcecie, ale mnie jest Skry po prostu żal. Od drugiego seta grali naprawdę dobry mecz. I to w sytuacji, gdy Wlazły ma duże problemy, a środkowi prawie nie atakują.

Zawodnicy Skry chyba od tego drugiego seta zaczęli tak realnie wierzyć w zwycięstwo. I było ono na wyciągnięcie ręki. Najbardziej jest mi szkoda tej przegranej ze względu na Zatora i Winiara. Dwaj najlepsi zawodnicy bełchatowian w tym meczu. A Paweł to już w ogóle samego siebie przechodził w tym spotkaniu. Fantastyczny występ. A najmniejsze doświadczenie w grze na takim poziomie. Cóż, u Wlazłego z kolei chyba wyszedł brak gry z najlepszymi na świecie. W tym roku Skra nie miała spotkań z europejskimi potentatami, a w kadrze Mariusz nie występuje. Chociaż Kurek statystycznie wygląda wyraźnie gorzej, to w trudnych momentach po prostu dawał drużynie punkty.

Ale z drugiej strony, "pianie" nad sukcesem Skry w przypadku zwycięstwa byłoby chyba nie do przeżycia...
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four 2012

Post autor: todus »

dreamer pisze:
todus pisze:To był piękny mecz, czapki z głów dla Skry.
Niestety Falasca odstaje od reszty zawodników Bełchatowa
i jest najsłabszym ogniwem.
Co do meczu jestem skłonny potwierdzić twoje słowa.
Jeżeli chodzi o Miguela, to co masz mu do zarzucenia (na tle pozostałych zawodników zespołu)?

dreamer
PS
Wdzę, że kil;ku fachowców już sobie obrało Falascę za kozła ofiarnego (to nie do ciebie todus)
Dreamer - zadajesz czasem bardzo dziwne pytania ?
Pomyśl jakby dzisiaj wyglądał mecz gdyby piłki w Skrze sypał np. Luciano de Cecco.
Przy takim rozegraniu wszyscy zawodnicy Skry zyskują na własnej wartości.

Niestety Hiszpan zagrał dzisiaj bardzo słabe spotkanie.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: dodonek »

nikt wazny pisze:
dodonek pisze:Był blok po małym palcu.. pokazali to w Atlas arenie?? No to nieźle.
Powtórka nie była jednoznaczna, żeby wydawać takie opinie...
Ja bym się nie podjął wydawania opinii nawet po tej powtórce. Mieli 2 szanse, nie wykorzystali - pretensje mogą mieć tylko do siebie.
Powtórka była jednoznaczna. Masz 14 cali? Palec się wygiął przy ostatnim zblizeniu przez Polsat. Niepotrzebnie to tylko pokazali w Atlasie bo teraz są gwizdy.. Ale że Zatora nie ma?
Dziękuję.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Four 2012

Post autor: weary_skier »

Jeśli chodzi o kwestię za kim trzymałem, to mimo wczorajszych deklaracji jakoś nie potrafilem się przemóc. Pod względem obstawania za którąś drużyną to ten mecz byl dla mnie równie neutralny jak rozliczanie PITów.

Mam wrażenie, że wygrał lepszy i dobrze.

Obmoczajew najlepszy libero, ładne jaja.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: krzychszp »

Libero z Kazania najlepszy??? Chyba to jakiś żart.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Final Four 2012

Post autor: Arogancja »

Jeśli Wlazły dostanie MVP turnieju, bo co ma dostać, to zjadę...

Edit: Ufff, jeszcze punktujący całe szczęście...

Edit 2: A jednak... Nie mam słów. Tym bardziej, że grał po prostu w tym turnieju mocno średnio...
Ostatnio zmieniony 18 mar 2012, o 20:11 przez Arogancja, łącznie zmieniany 2 razy.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: dodonek »

MVP Wlazły? Atakujący Kurek? Libero Obmoczajew? To chyba też kupione jak całe to sędziowanie i finały...
Dziękuję.
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Final Four 2012

Post autor: Dee-Jay »

Hah przeciwnicy Skry macie swoje święto.Zenit zmiażdzył Skre i pokazał jak beznadziejną jest drużyną.Rzeczywiście Skra nadaje się do gry z Bledem czy innymi Pogoricami:D

Co do meczu to takie emocje jak podczas pamiętnego meczu na MŚ 06.Szkoda,że Apalikov zafarcił z zagrywką w 4 secie ale Skra też sama sobie winna z niewypełnieniem taktyki.Kapitalny mecz Zatorskiego.Nie wiem co macie do Wlazłego i Falasci ale zagrał dobrze choć powiniem grać więcej z Pliną bo Możdzonek to drewno w ataku.W sumie finały powinny być w Łodzi co roku bo atmosfera kapitalna i chyba sami przyznacie,że nigdzie indziej takiej nie ma.
Nawet nie smucę się z porażki bo mecz był kapitalny i emocjonujący.Oby za rok się udało.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four 2012

Post autor: Klugenhammer »

antoninette pisze:Nie wierzę w to, co tutaj czytam. Kibicowanie drużynie rosyjskiej w starciu z naszą jest moim zdaniem poniżej pewnego poziomu.
Poniżej poziomu to jest wiara w to że najkrótsza droga do pucharu prowadzi przez układy, dziekie karty, rozstawienia itd.
Ruskie wszystko co osiągnęli wywalczyli sobie na boisku. I do tego sypnęli Trentino.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: Chal »

Całe szczęście, a już dwukrotnie miałem przed oczami czytanie peanów na cześć skrzatów aż do porzygu. Zenit zagrał w LM 12 meczów, wygrał 11, przegrywając jedyny w ostatniej kolejce, już po zapewnieniu sobie 1. miejsca w grupie, ograł obrońcę trofeum i faworyta turnieju. Zwyczajnie na to zwycięstwo zasłużył i na szczęście, mimo że ten mecz nie układał się po ich myśli, potrafił to udokumentować.

I tylko Zatorskiego mi szkoda. Jeden z bardzo nielicznych normalnych spośród siatkarzy z Bełchatowa, a do tego zagrał dzisiaj kapitalnie, wg mnie MVP tego meczu.

Haha, Wlazły MVP, ale żal... Chyba nagroda dla Obmoczajewa to rodzaj rekompensaty dla Zenita za tę kpinę, bo z kolei tutaj zdecydowanie Zatorski.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Four 2012

Post autor: dreamer »

todus pisze:...1. Pomyśl jakby dzisiaj wyglądał mecz gdyby piłki w Skrze sypał np. Luciano de Cecco.
2. Przy takim rozegraniu wszyscy zawodnicy Skry zyskują na własnej wartości...
Staram się być (tak, tak) obiektywny, i dlatego mam prawo przy takich twoich słowach odpowiedzieć:
1. Potrafię sobie to wyobrazić, ale równie dobrze potrafię sobie wyobrazić kilku atakujących i przyjmujących, którzy zagraliby lepiej od Wlazłego i Kurka. Kto z zawodników Skry najbardziej zawalił dzisiejszy mecz? Potrafisz odpowiedzieć?
Cała rzecz widzisz w tym (moim zdaniem), że trzeba patrzeć na to co jest tu i teraz, a nie na to, kto zagrałby lepiej od tych zawodników którzy grali. Z tego punktu widzenia przynajmniej kilku zawodnikom Skry sprawiedliwie można rozdzielić udziały w porażce.
2. Równie dobrze można powiedzieć, że przy takich głupio traconych punktach jak to robiła Skra (w newralgicznych momentach) gdyby nawet taki Kurek czy Wlazły mieli wcześniej po 30 oczek na koncie dla drużyny, to są winni porażki.

dreamer
Ostatnio zmieniony 18 mar 2012, o 20:14 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: jinx »

To piechocki organizuje też nagrody mvp??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
koloss
Posty: 104
Rejestracja: 1 paź 2011, o 20:11
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: koloss »

dreamer pisze:
koloss pisze:...1. Przy lepszym rozgrywającym mogliby dominować.
...2. Wlazły zawalił 4 set a co za tym idzie mecz...
Może jednak trzeba byłoby zdecydować się, kogo bardziej Skrze brakuje, klasowego atakującego, przyjmującego czy rozgrywającego (bo z Kurkiem też bardzo, bardzo... dzisiaj bylo).

dreamer
Nic nie trzeba. Ani mnie to ziębi ani grzeje. Oceniłem tylko dzisiejszy mecz subiektywnie, a ktoś tu szuka zaczepki.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Four 2012

Post autor: Nagor »

Co za syf, ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego wlazły jest MVP ? Chyba tylko dlatego, że FF jest w Polsce... :| Kupić sobie FF to za mało, jeszcze obkupić nagrody indywidualne :|

No ale przynajmniej zasłużenie wygrał Zenit, który nie musiał wykładać hajsu na stół CEVu.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Final Four 2012

Post autor: mitam »

ciekawe kto dzielił nagrody indywidualne dla zawodników ???
brak nagrody dla Zatora no i wisienka na torcie MVP dla Wlazłego
przecież to wszystko to jest jakaś jedna wielka farsa .....
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: kevinpsb »

Chal pisze:Haha, Wlazły MVP, ale żal... Chyba nagroda dla Obmoczajewa to rodzaj rekompensaty dla Zenita za tę kpinę, bo z kolei tutaj zdecydowanie Zatorski.
Dla mnie twój post to czysta prowokacja...
Całe nagrody indywidualne to żal... W zasadzie zgadzam się tylko z wyborem Winiara, Vermiglio i Mikhaiłova na serwującego.
Jeśli ktoś ze Skry miał dostać MVP turnieju, to tylko Zatorski!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: Murilo0 »

MVP dla Wlazłego po to, żeby się opamiętał i wrócił do repry :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Final Four 2012

Post autor: Arogancja »

To już wiadomo, dlaczego Wlazły został MVP: bo jest kapitanem zespołu, który uratował cztery litery CEV-owi.

Chyba ten atak to nie był ze statystyk? Bo wtedy to już bardziej Winiar by do tej kategorii pasował niż Kurek. Libero to oczywiście kolejna dziwna decyzja. Po prostu niedorzeczna. MVP to już pisałam. Te trzy nagrody skrzywdziły zawodników, które naprawdę na nie zasłużyli.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Final Four 2012

Post autor: Pele »

Chal pisze:Całe szczęście, a już dwukrotnie miałem przed oczami czytanie peanów na cześć skrzatów aż do porzygu. Zenit zagrał w LM 12 meczów, wygrał 11, przegrywając jedyny w ostatniej kolejce, już po zapewnieniu sobie 1. miejsca w grupie, ograł obrońcę trofeum i faworyta turnieju. Zwyczajnie na to zwycięstwo zasłużył i na szczęście, mimo że ten mecz nie układał się po ich myśli, potrafił to udokumentować.

I tylko Zatorskiego mi szkoda. Jeden z bardzo nielicznych normalnych spośród siatkarzy z Bełchatowa, a do tego zagrał dzisiaj kapitalnie, wg mnie MVP tego meczu.

Haha, Wlazły MVP, ale żal... Chyba nagroda dla Obmoczajewa to rodzaj rekompensaty dla Zenita za tę kpinę, bo z kolei tutaj zdecydowanie Zatorski.
Popieram!
Zenit ograł nie tylko obrońcę tytułu i głownego faworyta ale i faworyzowanego gospodarza (faworyzowany bo nie musi się przedzierać przez dwie rundy play off). Dwie nagrody indywidualne się chyba organizatorom pomyliły ale pewnie nie ogladali finału! Zatora skrzywdzili nie dając mu nagrody! wlazłego skrzywdzili bo dali mu nagrodę!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Final Four 2012

Post autor: Hirako »

Piechocki zawiesza Rosjanom złote medale na szyi- ależ cios dla Don Konrada :o
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
martin19
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2011, o 20:53
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdroj

Re: Final Four 2012

Post autor: martin19 »

Nie rozumiem gwizdów na siatkarzy Zenitu.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: dodonek »

Zator 48 zagrywek na niego i 69% i 40%
Obmoczajew 39 zagrywek 56 i 33%

Gwizdy są zdecydowanie nie na miejscu ale podejrzewam że gdyby nie było powtórki ostatniej akcji na ekranie telebeemu w atlasie byłoby normalne docenienie klasy rywala. Tak to trochę dezaprobata w kierunku sędziów chyba no ale...

Pliński łzy w oczach ale tekst puścił jak go kamera złapała: "Dobra spier....my stąd"

No ..jak w Kazaniu jeszcze będzie Juantorena to klękajcie narody..
Dziękuję.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Four 2012

Post autor: todus »

dreamer pisze: Staram się być (tak, tak) obiektywny, i dlatego mam prawo przy takich twoich słowach odpowiedzieć:
1. Potrafię sobie to wyobrazić, ale równie dobrze potrafię sobie wyobrazić kilku atakujących i przyjmujących, którzy zagraliby lepiej od Wlazłego i Kurka. Kto z zawodników Skry najbardziej zawalił dzisiejszy mecz? Potrafisz odpowiedzieć?
Cała rzecz widzisz w tym (moim zdaniem), że trzeba patrzeć na to co jest tu i teraz, a nie na to, kto zagrałby lepiej od tych zawodników którzy grali. Z tego punktu widzenia przynajmniej kilku zawodnikom Skry sprawiedliwie można rozdzielić udziały w porażce.
2. Równie dobrze można powiedzieć, że przy takich głupio traconych punktach jak to robiła Skra (w newralgicznych momentach) gdyby nawet taki Kurek czy Wlazły mieli wcześniej po 30 oczek na koncie dla drużyny, to są winni porażki.

dreamer
Dreamer jesteś cięty na Skrę od zawsze więc trudno o obiektywizm.
Można im zarzucić, że nie wykonywali założeń taktycznych i psuli zagrywkę.

Jednak to Hiszpan uruchamia pipa gdzie ostatnie zagranie przez środek było wieki temu.
To Hiszpan notorycznie niedokładnie dogrywa na skrzydła, psuje zagrywki, mało gra środkiem itd. itp.
Według mnie to jest najsłabszy punkt programu i w zasadzie nie ma zmiennika,
bo Woickiego trudno nazwać równorzędnym zmiennikiem dla Migela.
Jeśli Skra chce coś ugrać w LM w przyszłym roku musi wzmocnić rozegranie.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Final Four 2012

Post autor: Klugenhammer »

martin19 pisze:Nie rozumiem gwizdów na siatkarzy Zenitu.
Tak samo było z CR7 w Warszawie i z Kliczko we Wrocławiu. Oto są ci wspanaili polscy kibice.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: hugo »

Czeski błąd.

Trzeba wprowadzić challenge przy bloku.
\
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four 2012

Post autor: tomasol »

Brawo dla zwycięzców i chwała pokonanym - Skra zagrała dzisiaj świetnie, ale wybaczcie mi kibice Skry, byłoby coś niewłaściwego w tym gdyby Bełchatów miał zostać zwycięzcą LM. Puchar trafił w godne ręce i do drużyny która zasłużyła na to całokształtem swoich poczynań w tegorocznych rozgrywkach. Choć zawodników Skry zwyczajnie mi żal. Niektórzy już winią tutaj Falascę, ale jeżeli Falasca grał źle to jak określić to co wyprawiał Vermiglio po pierwszym secie przez następne trzy partie ??? Druga liga to mogłoby być za mało. Jeżeli już koniecznie trzeba szukać winnych to skupiłbym się na Kurku (słaby występ jeśli wziąć pod uwagę cały mecz) i Wlazłym (nie poradził sobie w newralgicznych momentach), ewentualnie na kiepskiej grze blokiem środkowych Bełchatowa. No i Zator ewidentnie zasłużył na nagrodę najlepszego libero. Jeszcze raz brawa dla Rosjan, bo potrafili przełamać dziś swoje słabości.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: jinx »

Popko żal, skończ z tym piep@#@niem
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Four 2012

Post autor: Roan »

Bardzo dobry mecz. Skra wydawała się nawet lepsza, ale w kluczowych momentach wymiękli. Apalikov jak dla mnie zawodnik, który zrobił różnicę. Co do zawodników Skry to Wlazły poza pierwszą częścią meczu pokazała na co go stać, zdecydowanie lepszy niż Max, Winiar i Zatorski też zdecydowanie lepsi od swoich vis-a-vis, Kurek czasami brak zimnej głowy, ale jakby popatrzeć na potencjał to zdecydowanie najlepszy.

PS. Wlazłemu faktycznie trochę częstszych kontaktów z najlepszymi brakuje.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Final Four 2012

Post autor: Chal »

Roan pisze:Bardzo dobry mecz
Pod względem emocji na pewno, jeśli chodzi o poziom, to co najmniej półkę niżej, jak nie dwie, niż wczoraj.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”