Final Four Ligi Mistrzów 2013

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: hubert »

Hirako pisze:
hubert pisze:ZAKSA jako jedyny polski zespół w ciągu dekady awansowała normalną drogą do Final4 i za to należą się olbrzymie brawa.
10 lat - daje trochę do myślenia a wniosek jest taki, że liga bardziej odstaje od włoskiej czy rosyjskiej niż wielu się wydaje.
Widze że jednak ta ZAKSA musi zdobyć medal bo zapomną o niej jak o JW ;)
Rację macie. Moja pomyłka.

Inna sprawa: jaki jest limit obcokrajowców w LM? 3 ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: kuki91 »

W Lm nie ma żadnych limitów ;)
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: adi_tiger »

Przecież w Arkasie Izmir w pewnym momentach w meczu z ZAKSĄ czy SKRĄ grał tylko turecki libero :D
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: tomasol »

Za kilkadziesiąt minut zacznie się mecz który albo da ZAKSI-e medal pocieszenia i mimo wszystko sukces (bo pokonać trzeba najlepszą ekipę LM z ub.r.) albo zamieni wyjazd do Omska w smutną porażkę i z pewnością pozostawi spore uczucie niedosytu.
Jakie szanse ma ekipa Castellaniego w starciu z gigantami (dosłownie i w przenośni) z Kazania ??? Obawiam się, że jednak nieduże. Sportowo jakby nie patrzeć przewaga jest po stronie przeciwnika. Psychologicznie niby przewagę powinna mieć ZAKSA, ale wczoraj przegrała m.in. dlatego, że nie wytrzymała pojedynku także mentalnie. Więc nie jestem przekonany czy podobnie jak ekipa z Kazania, sama też nie przystąpi do meczu z poczuciem, że turniej już przegrała. Moim zdaniem byłby to błąd, ale to łatwo sobie tak pisać sprzed komputera. Będzie w pełni zrozumiałe, jeżeli ZAKSA wyjdzie dzisiaj z podciętymi skrzydłami. Zwłaszcza, że z obozu Kędzierzyńskiego docierały głosy, że chcą powalczyć o pełną pulę.
Można mieć poczucie, że wczoraj ZAKSA poległa bo nie grała tego co potrafi, ale ja myślę, że tak naprawdę to Cuneo na to nie pozwoliło. I podobnie może być dzisiaj, obawiam się, że wiele będzie zależeć od dyspozycji podopiecznych Alekny. Jeżeli trafią mocną zagrywką, a to potrafią, to tak jak wczoraj na dłuższym dystansie Kędzierzynianom zabraknie argumentów. Bo swoje słabsze przyjęcie będą w stanie zniwelować do pewnego stopnia siła ataku ze skrzydeł (Anderson, Michajłow a nawet Siwożelec). I może nie bronią tak jak ekipa włoska, ale z pewnością znacznie lepiej blokują i tu myślę, że ZAKSA straci jednak więcej punktów w porównaniu do pojedynku wczorajszego. Ale do póki piłka w grze zdarzyć może się wszystko i pozostaje wierzyć, że Kędzierzynianie nie wrócą z Azji całkowicie na tarczy.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: figol »

A mnie przed meczem najbardziej ciekawi to jaka tam dziś będzie realizacja transmisji z dzisiejszych spotkań, bo wczoraj to był jeden wielki skandal, w pewnym momencie gdy emocje były naprawdę dość spore to przez pana od transmisji kompletnie nie mogłem się połapać jaki jest wynik !
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: wojo90 »

tomasol pisze: Można mieć poczucie, że wczoraj ZAKSA poległa bo nie grała tego co potrafi, ale ja myślę, że tak naprawdę to Cuneo na to nie pozwoliło. I podobnie może być dzisiaj, obawiam się, że wiele będzie zależeć od dyspozycji podopiecznych Alekny. Jeżeli trafią mocną zagrywką, a to potrafią, to tak jak wczoraj na dłuższym dystansie Kędzierzynianom zabraknie argumentów. Bo swoje słabsze przyjęcie będą w stanie zniwelować do pewnego stopnia siła ataku ze skrzydeł (Anderson, Michajłow a nawet Siwożelec). I może nie bronią tak jak ekipa włoska, ale z pewnością znacznie lepiej blokują i tu myślę, że ZAKSA straci jednak więcej punktów w porównaniu do pojedynku wczorajszego. Ale do póki piłka w grze zdarzyć może się wszystko i pozostaje wierzyć, że Kędzierzynianie nie wrócą z Azji całkowicie na tarczy.
Ja bym kiepskiej gry ZAKSY nie bronił dobrą grą Cuneo, bo ich mecze też oglądałem i zagrali oni tak dobrze, ale normalnie jak na codzień grają. Niczym nie zaskoczyli. To ZAKSA zaskoczyla bardzo słabą grą. Do tego zawiedli ci najbardziej doświadczeni Zagumny i Gacek. Po Zagumnym można było w sumie trochę się tego spodziewać w końcu długo nie grał za to wcześniej grał Pilarz nie wiem czemu w takim razie go nie zmienił. No a Gacek no naprawdę chyba najgorszy w ZAKSIE. Do tego jak dodamy co poczyniła ZAKSA przed final 4 (przekładanie meczów półfinałowych w Pluslidze, przyjazd do Omska juz w poniedzialek zeby sie zaaklimatyzowac dobrze) no to naprawde odpadniecie, wielki minus
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: lipton »

figol pisze:A mnie przed meczem najbardziej ciekawi to jaka tam dziś będzie realizacja transmisji z dzisiejszych spotkań, bo wczoraj to był jeden wielki skandal, w pewnym momencie gdy emocje były naprawdę dość spore to przez pana od transmisji kompletnie nie mogłem się połapać jaki jest wynik !
Nie sądzisz chyba że w tej kwestii dojdzie w ciągu jednego dnia do jakiejś rewolucji na plus?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: adi_tiger »

lipton pisze:Nie sądzisz chyba że w tej kwestii dojdzie w ciągu jednego dnia do jakiejś rewolucji na plus?
No jest rewolucja ;D Chyba zmienił się koleś zmieniający punkty, bo faktycznie wczoraj to byla makabra, tyle błędów tyle opóźnień.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: tomasol »

wojo90 pisze:
Ja bym kiepskiej gry ZAKSY nie bronił dobrą grą Cuneo, bo ich mecze też oglądałem i zagrali oni tak dobrze, ale normalnie jak na codzień grają. Niczym nie zaskoczyli. To ZAKSA zaskoczyla bardzo słabą grą. Do tego zawiedli ci najbardziej doświadczeni Zagumny i Gacek. Po Zagumnym można było w sumie trochę się tego spodziewać w końcu długo nie grał za to wcześniej grał Pilarz nie wiem czemu w takim razie go nie zmienił. No a Gacek no naprawdę chyba najgorszy w ZAKSIE. Do tego jak dodamy co poczyniła ZAKSA przed final 4 (przekładanie meczów półfinałowych w Pluslidze, przyjazd do Omska juz w poniedzialek zeby sie zaaklimatyzowac dobrze) no to naprawde odpadniecie, wielki minus
Gra się tak jak przeciwnik pozwala, niby przyjęcie ZAKSA miała lepsze i w miarę dobre (55%, 26%) to jednak było niestabilne i to też nie pozostaje bez wpływu na jakość rozegrania. Do tego technicznie włoska ekipa nie ustępuje ZAKSI-e i znacznie lepiej radziła sobie w trudnych czy nietypowych sytuacjach. Po prostu wielu użytkowników tego forum nie doceniło siły włoskiego zespołu.
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: norbertz90 »

DObrze zaczęli. Komunikacja Zagumny- pozostali wygląda lepiej. Gacek już musiał babola zrobić. Gladyr co zagrywka to 5 m aut.
Norbert
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: wojo90 »

tomasol pisze: Gra się tak jak przeciwnik pozwala, niby przyjęcie ZAKSA miała lepsze i w miarę dobre (55%, 26%) to jednak było niestabilne i to też nie pozostaje bez wpływu na jakość rozegrania. Do tego technicznie włoska ekipa nie ustępuje ZAKSI-e i znacznie lepiej radziła sobie w trudnych czy nietypowych sytuacjach. Po prostu wielu użytkowników tego forum nie doceniło siły włoskiego zespołu.
Wiadomo ze to dobry zespol bo slabe nie graja w finalowym turnieju Ligi Mistrzow, ale to ZAKSA zagrala slabo i swoja kiepska gra napedzala Cuneo takie moje zdanie
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: norbertz90 »

Wejscie Bereshko trochę zmieniło grę. Zaksa słabo środkiem kilka słabych przyjęć i po secie... chociaż przez ponad połowę prowadziliśmy kilkoma punktami.
Norbert
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: cba »

Gwoli ścisłosci to nie ZAKSA przekładala mecze 1/2 finału
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: akukuk »

Ale gwóźdź Możdżonka :o Nie wierzę, że on tak potrafi.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: figol »

A ja dalej nie mogę wyjść z podziwu co się stało z Gladyrem, trochę wcześniej był to nie wątpliwie najlepszy środkowy w Polsce i jeden z najlepszych w Europie a teraz gra beznadziejnie, bez zagrywki, bez bloku, słabo w ataku, szkoda.
poznasz głupiego po czynach jego
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: kuki91 »

Gdyby nie Rouzier, to już by było 3:0, super trzyma atak
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: dodonek »

Zagumny gra środkiem niczym Iza Bełcik..z całym szacunkiem do Izy... dla mnie to jest szok to co widzę. Możdżon drewno i ten jeden gwóźdź tego nie zmieni bo najwyraźniej źle trafił w piłkę i tak wyszło ;) następny atak w pół siatki, Jurka nie ma bo nie grał nic, Wiśnia też jakiś zfermentowany.. Gdzie ta nasza przewaga na środku. Nawet jeśli Guma gra dziś trochę dokładniej niż wczoraj, choć popełnia baaardzo dziwne błędy w wystawianiu to nie potrafi tego z czego słynie, czyli wykreować sobie tak grę by ze środkowych przeciwnika zrobić wiatrak.. ale wracając..co się dzieje z Możdżonkiem. Gdyby był u Nawrockiego to by padały gromy, że go trener zniszczył..
EDIT: Zagumny chyba to przeczytał.. ;) fajna krótka z Wiśnią i wreszcie ładny pipe z FF.
Dziękuję.
bela500
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2010, o 18:03
Płeć: M
Lokalizacja: Pisz - Mazury
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: bela500 »

Wymiana spojrzeń między Vermiglio i Zagumnym po ostatnich akcjach - bezcenna :D
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: jinx »

dodonek pisze:Zagumny gra środkiem niczym Iza Bełcik..z całym szacunkiem do Izy... dla mnie to jest szok to co widzę. Możdżon drewno i ten jeden gwóźdź tego nie zmieni bo najwyraźniej źle trafił w piłkę i tak wyszło ;) następny atak w pół siatki, Jurka nie ma bo nie grał nic, Wiśnia też jakiś zfermentowany.. Gdzie ta nasza przewaga na środku. Nawet jeśli Guma gra dziś trochę dokładniej niż wczoraj, choć popełnia baaardzo dziwne błędy w wystawianiu to nie potrafi tego z czego słynie, czyli wykreować sobie tak grę by ze środkowych przeciwnika zrobić wiatrak.. ale wracając..co się dzieje z Możdżonkiem. Gdyby był u Nawrockiego to by padały gromy, że go trener zniszczył..
EDIT: Zagumny chyba to przeczytał.. ;) fajna krótka z Wiśnią i wreszcie ładny pipe z FF.
Tak dużo wiesz a jakoś zapomniałeś o Achillesie Marcina...ehh
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: kibic_siatki »

Obydwa zespoły tak jak wczoraj nie mają przyjęcia, co tłumaczy dlaczego jest to mecz o 3 miejsce. Przy dobrym przyjęciu piłka uderza bezpośrednio w boisko nie dotykając bloku. Dlatego trudno narzekać na rozgrywających.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: dodonek »

Nie zapomniałem. Nie oczekuję od Marcina rzucania się w obronie czy w ogóle jakichś ekstremalnych rzeczy. Ale jeśli mamy rozpatrywać wszystkie kontakty Marcina z piłką poza tym jednym gwoździem czyli atak w poł siatki (współwinny Guma) wystawa do Antka na siatkę i jakieś dziwne przebicie oburącz drugiej piłki gdzie został zablokowany i jego brak czucia bloku z czego słynie w kategoriach kontuzji.. no ok. Pewnie nie jest się w rytmie meczowym i wysokiej formie ale.. ok - może przesadzam i za bardzo się czepiam.
Dziękuję.
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: norbertz90 »

Wiśniewski nie wytrzymał. Pierwszy w jego życiu duży turniej w, którym gra. Blok nie taki jak przeciwników w PLSie to większość piłek wyblokowana albo zablokowana. Zagumny tez nie pomagał mu.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, o 12:45 przez norbertz90, łącznie zmieniany 1 raz.
Norbert
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Kicu »

norbertz90 pisze:Wiśniewski nie wytrzymał. Pierwszy w jego życiu duży turniej w, którym gra.
Zapomniałeś o Pucharze Świata.
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: norbertz90 »

Za dużo powiedziane, że grał w Pucharze Świata. Był w szerokim składzie. Na boisku nie pojawiał się czesto.
Norbert
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: mikser »

norbertz90 pisze:Za dużo powiedziane, że grał w Pucharze Świata. Był w szerokim składzie. Na boisku nie pojawiał się czesto.
Ale jak już się pojawił to debiut miał ładny. Puchar Świata to niezła szkoła jazdy dla siatkarza, zwłaszcza młodego i nowego w kadrze. Wiśnia to nie jest taki znowu żółtodziób, nie sądzę, że dziś przerosła go ranga wydarzenia.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: OlaMleko »

Bardzo ciężko się to ogląda. Porażki są bolesne, bo Zaksa pokazała, że MOŻE grać dzisiaj dobrze, a tu nagle takie błędy i stracone serie... Gdyby to był jakiś inny polski zespół, to chyba wyłączyłabym telewizor i czekała na wynik.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: sb.slav »

mikser pisze:
norbertz90 pisze:Za dużo powiedziane, że grał w Pucharze Świata. Był w szerokim składzie. Na boisku nie pojawiał się czesto.
Ale jak już się pojawił to debiut miał ładny. Puchar Świata to niezła szkoła jazdy dla siatkarza, zwłaszcza młodego i nowego w kadrze. Wiśnia to nie jest taki znowu żółtodziób, nie sądzę, że dziś przerosła go ranga wydarzenia.

Twierdzę, że nie wytrzymał i wtedy i teraz. Niech się ogra lepiej w LŚ, żeby się nie plątać pod siatką jak kadet.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: adi_tiger »

Alekno to chyba najlepszy trener świata. Ma takie czucie trenerskie, takiego nosa ze można podziwiać.
W finale akcja z Muserskim a dziś Lee.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: grzegorzg »

adi_tiger pisze:Alekno to chyba najlepszy trener świata. Ma takie czucie trenerskie, takiego nosa ze można podziwiać.
W finale akcja z Muserskim a dziś Lee.
Lee jest pokłosiem Berezhki.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Four Ligi Mistrzów 2013

Post autor: Marcy$ »

A u nas by wystarczyło może na chwilę wpuścić Pilarza i zobaczyć co się dzieje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”