Liga Mistrzów 2023/24

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Obrona dzisiaj znacznie lepiej funkcjonuje niż we Włoszech.
Niestety znów za bardzo wisimy na Patry, który znów w super formie.
Piacenzie z kolei lepiej siedzi zagrywka, ale to może nawet lepiej bo njak wszyscy będą bić ile siły wlezie to nie grozi, że nas znów skrótami zaskoczą
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

Szymura to naprawdę jest niewystarczająco dobry na ten poziom. Średnio wierzę w to, że Carle będzie gorszy. Tym bardziej, że na środku będzie Brehme za Gładyra i to według mnie też zwiększy potencjał ofensywny na środku.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 28 lut 2024, o 18:30 Szymura to naprawdę jest niewystarczająco dobry na ten poziom. Średnio wierzę w to, że Carle będzie gorszy. Tym bardziej, że na środku będzie Brehme za Gładyra i to według mnie też zwiększy potencjał ofensywny na środku.
Szymura jest lepszy niż Carle
Problemem Szymury jest to, że nierówny
Nie jest w stanie zagrać równego sezonu na pełnych obciążeniach
Carle to poziom mniej więcej Sedlacka z tym, że Sedlacek bardziej uniwersalny.
Sprawdź tak swoją drogą jakie staty robi Carle z czołowymi przeciwnikami. Fatalne

Czy Brehme wzmocnieniem?
Potencjał ogromny, ale i Gładyr w tym sezonie super gra. Dla mnie 1:1, ale Brehme młodszy i może przeskoczyć poziom wyżej na poziom Kochana/Bieńka.

Ale Kaczmarek za Patry to już wzmocnienie mimo fajnej formy Patry ostatnio.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

Coś pięknego.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Dobrze jest
Brawo Gładyr
Jego ustawienie na zagrywce jest dzisiaj chyba najbardziej punktodajne
Świetna też forma Francuzów. Toniutti na razie góruje nad Brizardem.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

Od 2021r. żaden włoski klub nie wygrał meczu o coś z polskim. Co roku jest ten sam film, a Włosi są posrani w ważnym momentach, niczym Polacy na początku XXI wieku.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

Już dziś mogę napisać, że będzie finał Jastrzębie- Trento i wygra Jastrzębie zapisujcie.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Dom spokojnej starości Piacenza już na podtrzymywaniu życia, kończymy to!
bob
Posty: 64
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: bob »

Czy wygrana 3:0 załatwia awans czy wtedy jeszcze jest złoty set ?
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

Dopóki nie wrócią kluby z Rus, to tak będzie to wyglądać. Ita i Tur nie mają żadnych argumentów z polskimi z takim zaciągiem polskim na każdej pozycji.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

Ten mecz i poprzedni to chyba idealna odpowiedz do ludzi, ktorzy mowia, ze Patry to sredni zawodnik, od ktorego jest lepsza wiekszosc ligi, Fornal tez zamknal usta krytykom
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

Po prostu forma przyszła w kluczowym momencie. Widać, że to jest zaplanowane, a w takiej Piacenzy jest chaos. To samo było w zeszłym roku z Perugią, który ich Zaksa rozjechała w LM. Tutaj dodatkowo dochodzi też kwestia mentalna, że zarówno wczoraj, jak i dziś polskie kluby wygrywają kluczowe momenty i niszczą morale przeciwnika. Wczoraj był to 1 set, a dziś 2. Przy 1-1 była by inna gra. Mamy sytuację, że naszpikowana doświadczonymi graczami Piacenza w zasadzie oddaje w prezencie 2 seta, to o czym można pisać?
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Pawel9221 pisze: 28 lut 2024, o 19:07 Ten mecz i poprzedni to chyba idealna odpowiedz do ludzi, ktorzy mowia, ze Patry to sredni zawodnik, od ktorego jest lepsza wiekszosc ligi, Fornal tez zamknal usta krytykom
Tylko Patry tak gra dopiero miesiąc i po raz pierwszy od nie wiem 3 lat?
Ale jednak Mendez to cudotwórca. Nie wiem jak on te kariery zawodników ratuje. Boyer też przy nim wrócił do topu.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

kamil1999 pisze: 28 lut 2024, o 19:15
Pawel9221 pisze: 28 lut 2024, o 19:07 Ten mecz i poprzedni to chyba idealna odpowiedz do ludzi, ktorzy mowia, ze Patry to sredni zawodnik, od ktorego jest lepsza wiekszosc ligi, Fornal tez zamknal usta krytykom
Tylko Patry tak gra dopiero miesiąc i po raz pierwszy od nie wiem 3 lat?
Ale jednak Mendez to cudotwórca. Nie wiem jak on te kariery zawodników ratuje. Boyer też przy nim wrócił.
Może celuje w Paryż 2024? A jak przy okazji obskoczy LM w tym sezonie dzięki braku Zaksy, to tym lepiej.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 28 lut 2024, o 19:15
Pawel9221 pisze: 28 lut 2024, o 19:07 Ten mecz i poprzedni to chyba idealna odpowiedz do ludzi, ktorzy mowia, ze Patry to sredni zawodnik, od ktorego jest lepsza wiekszosc ligi, Fornal tez zamknal usta krytykom
Tylko Patry tak gra dopiero miesiąc i po raz pierwszy od nie wiem 3 lat?
Ale jednak Mendez to cudotwórca. Nie wiem jak on te kariery zawodników ratuje. Boyer też przy nim wrócił do topu.
Bez przesady... A nawet jesli by tak bylo, to kogo obchodzi jak kto zagra przeciwko Nysie czy Gdanskowi skoro zespolowi idzie, wazne jest jak sie gra w waznych meczach, w NBA tez czesto zawodnicy jak sie patrzy na nich czy na statystyki nie graja super meczow, ale przychodza momenty clutch jak playoffy to pokazuja klase.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Kiepsko to zaczyna wyglądać
Przypomina mi się superpuchar

Komentatorzy powinni mieć zakaz używania określenia czaso-challendge.
Bo ten przed chwilą to raczej challendge desperacji a nie czasu

PS. Uff jednak się udało, ale już czarne scenariusze miałem w głowie jak widziałem tą topniejącą przewagę
No nic teraz Ziirat
Pawel9221 pisze: 28 lut 2024, o 19:20

Bez przesady... A nawet jesli by tak bylo, to kogo obchodzi jak kto zagra przeciwko Nysie czy Gdanskowi skoro zespolowi idzie, wazne jest jak sie gra w waznych meczach, w NBA tez czesto zawodnicy jak sie patrzy na nich czy na statystyki nie graja super meczow, ale przychodza momenty clutch jak playoffy to pokazuja klase.
No i chwała dla niego i tak może być jak ma tak grać w najważniejszych meczach. Ale o tym, że ma grać dobrze w ważnych meczach to nie pamiętał w Mediolanie. Nawet jak Mediolan eliminował Perugię to eliminował ją mimo Patry a nie dzięki niemu. Więc taka opinia wcześniej nie była zbytnio uzasadniona skoro jedyny super turniej u niego to było IO i ewentualnie kwalifikacje do niego
Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, o 19:27 przez kamil1999, łącznie zmieniany 4 razy.
przemik
Posty: 1562
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: przemik »

Fornal jest najlepszym skrzydłowym na świecie.
Amen.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Shift »

Shift pisze: 28 lut 2024, o 13:22 Życzę jak najlepiej dzisiaj Jastrzębiu i będę mocno trzymał kciuki, ale mam jakieś przeświadczenie o mocno brązowych spodenkach dziś u Fornala a to zawodnik kluczowy dla tego zespołu. Jeśli tak będzie, stawiam na Włochów.

Tfu, oby zapeszyć. ;)
Z wielką radością cieszę się że totalnie przestrzeliłem swój typ. Niepotrzebne nerwy i przestój w 3 secie, chyba 8:1 w sekwencji straciło Jastrzębie.

Fenomenalny dziś JW. Patry dwumecz z Piacenza monster level, Fornal kot, Toniutti mimo kontuzji swietny mecz. Każdy swoje dołożył. Półfinał raczej łatwiejszy niż dzisiejszy mecz. Przynajmniej na papierze.

Wielka sprawa, oby bez potknięcia dalej i później meczycho z Trento!
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: jaet »

Patry przejął oba mecze, a Tomek dzisiaj jak Tomek. I oby tak pozostało, bo ma w swoim repertuarze wszystko, do bycia wielkim siatkarzem, bez kalki i kombinowania.
Super i gratulacje dla całego zespołu.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

Jesli o Piacenzie sie mowi dom spokojnej startosci, to co powiedziec o Ziiracie ? :D
Eks- 39 lat
Anderson - 37 lat
Camejo - 38 lat
Ter Maat - 33 lata

Swoja droga cos czuje, ze dzisiaj Halkbank sie zmobilizuje i sprawia niespodzianke i bedzie zloty set
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Brązowe spodenki dziś w bardziej pomarańczowym odcieniu. Ale to pewnie nie był ważny mecz, w końcu Fornal zagrał dobrze, a więc to nie mógł być ważny mecz.

Mendez to może pisać jakiś doktorat na temat doprowadzania do world class francuskich atakujących.

Chciałbym, żeby mój pracodawca cenił mnie tak bardzo jak kolega kamil1999 ceni Sedlacka.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

JW-Piacenza 3:0, 2:3
Projekt-Mozna 3:1, 3:1
Warta - Milano 3:0, 3:0
Resovia-Trentino 0:3, 3:2

Chyba tylko Trentino w pucharach ma jakiekolwiek argumenty na którykolwiek na nasze zespoły. Pod nieobecność Perugii, którą i tak stawiam niżej od Trentino na ten moment.

Możemy zgarnąć pełną pulę w tym roku - Ligę Mistrzów, Puchar CEV, Puchar Challenge.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

PioterZJastrzebia pisze: 28 lut 2024, o 20:00

Chciałbym, żeby mój pracodawca cenił mnie tak bardzo jak kolega kamil1999 ceni Sedlacka.
?
Nie cenię Sedlacka. Za słaby na JW.
Po prostu nie cenię też Carle. On w ataku z mocnymi nie istnieje a w innych elementach nic nie dołoży
Masa lepszych zawodników była do zakontraktowania. Nawet Ferreirę z Lublina mogliśmy wziąć a tu takie coś.
Czy opinia, że ta dwójka to podobny poziom jest kontrowersyjna? Chyba nie bo jeden nie sprawdził się w Serie A i w miarę sprawdza się w Bundeslidze, ale to nie jest czołowa liga(w LM sprawdza się głównie na tle słabych bo z silnymi go nie ma) a drugi w Serie A się w miarę sprawdził. Na poziomie takiego Branda w naszej. Czyli solidnie bez rewelacji.
Smutne, że w kontekście Jastrzębia musimy dyskutować czy lepszy jest Carle czy jednak Sedlacek bo to zawodnicy jednak na Suwałki z całym szacunkiem dla Suwałk

Szkoda, że odchodzi Szymurka mimo tego, że ma swoje wady
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 28 lut 2024, o 20:07
PioterZJastrzebia pisze: 28 lut 2024, o 20:00

Chciałbym, żeby mój pracodawca cenił mnie tak bardzo jak kolega kamil1999 ceni Sedlacka.
?
Nie cenię Sedlacka. Za słaby na JW.
Po prostu nie cenię też Carle. On w ataku z mocnymi nie istnieje a w innych elementach nic nie dołoży
Masa lepszych zawodników była do zakontraktowania. Nawet Ferreirę z Lublina mogliśmy wziąć a tu takie coś.
Czy opinia, że ta dwójka to podobny poziom jest kontrowersyjna? Chyba nie bo jeden nie sprawdził się w Serie A i w miarę sprawdza się w Bundeslidze, ale to nie jest czołowa liga(w LM sprawdza się głównie na tle słabych bo z silnymi go nie ma) a drugi w Serie A się w miarę sprawdził. Na poziomie takiego Branda w naszej. Czyli solidnie bez rewelacji.
Boyer był już na peryferiach siatkówki przed trafieniem pod skrzydła Mendeza, Patry grał na 40 % w ataku w Serie A. Ten 1 dziś jeden z najlepszych atakujących na świecie, ten drugi też ligowy top i dziś spuścił Piacenzę z Ligi Mistrzów. Gdyby Mendez był przeciwko Carle, to by go nie brali. Sedlacek był bardziej pozyskany na szybko, Carle jednak podpisany długo przed startem nowego sezonu. Mieli apetyt na większe nazwisko, ale jednak wzięli Francuza, a nie np Urnauta,Ebadipoura,Perrin itd. Szymury też nie zostawili.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 28 lut 2024, o 20:07
PioterZJastrzebia pisze: 28 lut 2024, o 20:00

Chciałbym, żeby mój pracodawca cenił mnie tak bardzo jak kolega kamil1999 ceni Sedlacka.
?
Nie cenię Sedlacka. Za słaby na JW.
Po prostu nie cenię też Carle. On w ataku z mocnymi nie istnieje a w innych elementach nic nie dołoży
Masa lepszych zawodników była do zakontraktowania. Nawet Ferreirę z Lublina mogliśmy wziąć a tu takie coś.
Czy opinia, że ta dwójka to podobny poziom jest kontrowersyjna? Chyba nie bo jeden nie sprawdził się w Serie A i w miarę sprawdza się w Bundeslidze, ale to nie jest czołowa liga(w LM sprawdza się głównie na tle słabych bo z silnymi go nie ma) a drugi w Serie A się w miarę sprawdził. Na poziomie takiego Branda w naszej. Czyli solidnie bez rewelacji.
Smutne, że w kontekście Jastrzębia musimy dyskutować czy lepszy jest Carle czy jednak Sedlacek bo to zawodnicy jednak na Suwałki z całym szacunkiem dla Suwałk

Szkoda, że odchodzi Szymurka mimo tego, że ma swoje wady
Ferreira to bylby niezly pomysl, ale jakies 5 lat temu, regularnie go obserwuje w tym sezonie i chlop od 3 seta srednio ledwo na nogach stoi. Jego kazdy ruch jest bardzo ergonomioczny, bo widac, ze fizycznie gra w Korei go troche podniszczyla. Carle to nie jest taki zly wybor, na pewno duzo lepszy niz El Grauoi.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Bilans meczów Polska - Włochy w ostatnich czterech edycjach LM w fazie play offs:

Polska 7

Włochy 0 (słownie: zero)



Bilans meczów Polska - Włochy w pucharach europejskich w tym sezonie w play offs:

Polska 3

Włochy 0 (słownie: 0).
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

Ciekawe co tam u @hottakesbot i jak ocenia dziś grę "wysokiego Andringi".
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 28 lut 2024, o 20:21 Ciekawe co tam u @hottakesbot i jak ocenia dziś grę "wysokiego Andringi".
Zagrał dobry mecz ze średniakiem ligi włoskiej, o czym tu się rozwodzić? Na ten moment jest przyjmującym numer 4 w kadrze, więc trochę szkoda czasu o nim rozmawiać.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 28 lut 2024, o 20:26
Szary Wilk pisze: 28 lut 2024, o 20:21 Ciekawe co tam u @hottakesbot i jak ocenia dziś grę "wysokiego Andringi".
Zagrał dobry mecz ze średniakiem ligi włoskiej, o czym tu się rozwodzić? Na ten moment jest przyjmującym numer 4 w kadrze, więc trochę szkoda czasu o nim rozmawiać.
3 drużyna w tabeli i brązowy medalista Serie A to średniak ligowy? To kto tam jest mocny? Lube Fornal też załatwił rok temu na luzie.

A według mnie Fornal jest numerem 3. Semen dostał dużo meczów ja odbudowanie, ale na najważniejsze zmiany na pozycji na ME wchodził Fornal. Potem też pod nieobecność Leona grał w wyjściowym składzie w eliminacjach do IO.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2023/24

Post autor: Slovan »

Po prostu różnice robią polscy zawodnicy. W każdym czołowym klubie Polacy grają główne skrzypce. Wtedy musisz uzupełnić skład 1-2 zagraniczniakiem na poziomie, jak Patry i jest git. Za to Włosi nie mają takiej ilości miejscowych konkurencyjnych graczy i muszą w zasadzie całe składy budować na zagranicznych najemnikach, jak Piacenza, najczęściej w podstarzałym wieku. To jest różnica. Jedynym klubem, gdzie grają w większości czołowi Włosi jest Trentino, ale ich jest tak mało, że mogą tylko 1 zespół zbudować na takiej bazie. W Polsce można 3-4 takie stworzyć, bo głębia składu jest niesamowita + jeszcze dodatkowo np. Semeniuk z Leonem grają za granicą i Kurek przez wiele lat. Z 10-15 lat temu mocna była tylko Skra, bo ściągała najlepszych Polaków i 2-3 mocnych grajków z zagranicy, a reszta klubów nie była w stanie ich przelicytować. Co z tego, że Jastrzębie kiedyś ściągnęło Abramova, czy Konstantinova skoro zaciąg polski był o wiele słabszy, a najlepsi grali w Skrze lub za granicą np. Winiarski.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, o 20:37 przez Slovan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”