Puchar CEV 2013/2014

Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Bazinga »

Skrzypek pisze: Wierz mi, ekstremalnie szybka piłka z taką niedokładnością to wręcz samobójstwo dla każdego atakującego.
gram w siatkowke, wiec wiem i wierze, tyle ze ja skacze max 60 cm, Wlazly ponad metr. i swoj wzrost tez ma.

hm 22-19 wystarczy ?

ps zeby nie bylo ze tak psiocze na wlazlego, dzis zagrywka kopie fenomenalnie. poziom niesamowity. szkoda ze w ataku nie prezentuje chociaz 1/4 tego.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

Bazinga pisze: gram w siatkowke, wiec wiem i wierze, tyle ze ja skacze max 60 cm, Wlazly ponad metr. i swoj wzrost tez ma


W takim razie powinieneś wiedzieć, że jeśli piłka jest niedociągnięta to momentalnie traci się zasięg
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 18:15 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 2 razy.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Skra seta ma, chociaż jeżeli przegrają kolejnego to wielkiego znaczenia to mieć nie będzie.

Fajnie w tym secie Skra na zagrywce (Wlazły przede wszystkim i Conte). Szkoda, że w ataku w dużej mierze grę ciągnie Antiga, a Wlazły według mnie od połowy pierwszego seta prezentuje się w ataku słabo.


EDIT: Prawdą jest też to, że atakujący nie będzie wiecznie dostawał szybkich piłek na pojedynczy blok. Atakujący musi według mnie dołożyć coś od siebie. Wlazły w ataku dzisiaj nic nie dołożył od siebie.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 18:14 przez Wymiatashi, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: weary_skier »

No i co? Za set ogólnoforumowa zmiana nastrojów o 180 stopni?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: kibic_siatki »

Set wygrany dzięki zagrywce. Zupełnie brak gry w ataku po stronie Skry. Tak dalej to się nie da tak grać.

edit
Czekam na Tuia na przyjęciu.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 18:15 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

weary_skier pisze:No i co? Za set ogólnoforumowa zmiana nastrojów o 180 stopni?
3:1 dla Guberniji będzie, więc raczej nie.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Bazinga »

Wymiatashi pisze: 3:1 dla Guberniji będzie, więc raczej nie.
juz przed chwila ktos inny pisal ze 3-0 jest "pewne", widze ze inni nie potrafia wyciagac wnioskow z takich wpisow
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

weary_skier pisze:No i co? Za set ogólnoforumowa zmiana nastrojów o 180 stopni?
Skoro Skra zmieniła grę na zagrywce o 180 stopni, to i nastroje mogą się zmienić.

Bez przesady z tą krytyką Wlazłego, w 1. secie najlepszy w Skrze, w trzecim wygrali dzięki jego zagrywce.
bumbum
Posty: 259
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 13:54
Płeć: K

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: bumbum »

Nudne są już te usprawiedliwienia Wlazłego.. Dostał czapę? Trudno, nawet najlepszym się zdarza.
Jakoś innych atakujących z wystaw się nie rozlicza tylko po prostu z umiejętności. Grają słabo to ich wina, a nie sypacza. Rolą atakującego z definicji jest kończyć trudne piłki. Po tym poznaje sie najlepszych.
Poza tym Wlazły dziś jest najlepszym zawodnikiem Skry i śmiem twierdzić, że przez większość czasu to sam walczył z Rosjanami.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sb.slav »

Bardzo dobre porównanie Uriarte do 5 koła u wozu :)
Ale żeby nie było, bo to nie tylko on gra dziś słabo, jeśli chodzi o swój koronny element, Ten z którego jest "rozliczany", czyli z gry kombinacyjnej - kompletne zero. Nie dość, że środka tyle co kot napłakał, to wystawy do centrów są jeszcze gorsze niż na skrzydła :] Oraz słaby w ataku, atakujący Wlazły. Na szczęście chociaż kopie tą zagrywką, tylko obawiam się, że ten set to ostatnie podrygi trupa, tudzież łabędzi śpiew(pszczele bzyczenie?) przegranego zespołu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Lineczka »

Skra zaczęła w końcu grać? Niestety od drugiego seta nie oglądałam, bo wolałam skoki.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
[edit]
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: PvK »

Basil pisze:Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
Realnie czy s-f?
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

Realnie czy s-f?
up to you, teoretycznie nie wiemy co jest realne czy nie więc każde takie rozważania są w kategoriach s-f :)
[edit]
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Dobre spotkanie, jeden problem ma Wlazły za dużo po prostu plasuje a może spróbować silnej wersji - możliwości ma tylko nie wiem czego się obawia.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: PvK »

Basil pisze:
Realnie czy s-f?
up to you, teoretycznie nie wiemy co jest realne czy nie więc każde takie rozważania są w kategoriach s-f :)
Ngapeth :-) Murillo
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, o 18:36 przez PvK, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Skrzypek »

sb.slav pisze:Brawo Falasca. Wypuszczać na Gubernię na serwis Maćkowiaka. Może przeciwnicy umrą ze śmiechu i jakiś efekt to przyniesie :]
Maćkowiak? ;) :)
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Bazinga »

Basil pisze:Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
sadze ze moze realny by byl uros kovacevic, mlody, bardzo perspektywiczny, po tym sezonie powinien byc tanszy bo bardzo malo gra, mial kontuzje i slaba forma. w sumie podobnie deroo.

na moje w modenie po tym sezonie zrobia ogromne czyszczenie i beda budowac wszystko od ngapehta+bruno, reszta zawodnikow moze dostac wolna reke, ale to takie moje "jasnowidzenie".

deroo i uros kovaecivic zdecydowanie warci zainteresowania i mozliwe ze do wyciagniecia. choc we wlsozech na pewno w innych klubach dostana oferty.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

Ngapeth :-) Murillo
No właśnie - czy taki transfer przy zachowaniu obecnego stanu posiadania pozwoliłby teoretycznie na walkę z europejskimi potentatami?
[edit]
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: sowa »

PvK pisze:
Basil pisze:
Realnie czy s-f?
up to you, teoretycznie nie wiemy co jest realne czy nie więc każde takie rozważania są w kategoriach s-f :)
Ngapeth :-) Murillo
Było nawet ostatnio gdzieś wspominane... Murilo
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: PvK »

No właśnie - czy taki transfer przy zachowaniu obecnego stanu posiadania pozwoliłby teoretycznie na walkę z europejskimi potentatami?
IMO moze zabraknac kogos do ataku z wysokiej


oczywiscie Murilo, przepraszam
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Bazinga »

jak to jest ze bylo pewne ze Gubernia wygra 3-0, nastepnie 3-1, a jest 2-2 :o :o
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

Jednak piąty set.

Skra w tym czwartym secie w końcu zagrała dobrze. Trzeci set był wygrany, ale gra Skry pozostawiała sporo do życzenia i myślałem, że Rosjanie w czwartym zakończą.

Teraz piąty set. Skra już osiągnęła dobry wynik. Czyli po wizycie w Rosji będzie dobrze albo bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Basil »

IMO moze zabraknac kogos do ataku z wysokiej
No właśnie, wychodzi na to, że kogokolwiek by Skra nie ściągnęła (a możemy założyć ukierunkowanie na przyjmujacego o defensywnej charakterystyce gry) to i tak byłoby im ciężko. Wlazły jest z roku na rok coraz gorzej dysponowany, mało prawdopodobne aby powtórzył fantastyczny występ z finałów z Zenitem, środkowi moim zdaniem nie są jednak z najwyższej półki...
[edit]
Brasil

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Brasil »

Skrę ogranicza atakujący, lepszego siatkarza niż Antiga nie znajdą.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale wydaje mi się, że do Wlazłego rozgrywa Uriarte ciut za nisko.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: totmes »

Basil pisze:Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
Sądzę, że powinien to być zawodnik bardziej defensywny, ponieważ para Conte-Tuia, która gra najwięcej ostatnio nie da sobie rady na przyjęciu z zespołami mocno zagrywającymi. Skra powinna obserwować Włochy i Brazylię, RJX się rozpada, zawsze można wyciągnąć dobrego zawodnika za niższe pieniądze, ponadto tacy zawodnicy nadawaliby się jak: Marko Ivović, Lucarelli (za WW), może ktoś z Iranu :P
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: PvK »

Skra moze byc piekielnie mocna jesli
a) Rosjanie podziekuja Winiarskiemu
b) Atanasijevic jest tylko wypozyczony (kontrakt mial 2+2?)
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: BadTrue »

Wreszcie dobry mecz Conte z silnym przeciwnikiem.
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Puchar CEV 2013/2014

Post autor: Wymiatashi »

totmes pisze:
Basil pisze:Zakładając, że wszystko zostanie w Skrze na przyszły sezon jak jest to jakiego zawodnika sprowadzilibyście w miejsce Antigi tak aby Skra stała się bardziej konkurencyjna dla klubowych potentatów w Europie?
Sądzę, że powinien to być zawodnik bardziej defensywny, ponieważ para Conte-Tuia, która gra najwięcej ostatnio nie da sobie rady na przyjęciu z zespołami mocno zagrywającymi. Skra powinna obserwować Włochy i Brazylię, RJX się rozpada, zawsze można wyciągnąć dobrego zawodnika za niższe pieniądze, ponadto tacy zawodnicy nadawaliby się jak: Marko Ivović, Lucarelli (za WW), może ktoś z Iranu :P
Piszesz, że powinien to być zawodnik bardziej defensywny, a wymieniasz Ivovica. Coś tu jest nie tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”