Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Raul Lozano
Posty: 22
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:40
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Raul Lozano »

woli pisze:Co tutaj robi Nowakowski czy Drzyzga, to nie mam pytań. :]

Nowakowski jeszcze jeszcze , ale Drzyzga nieporozumienie totalne
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

Czy ktoś mógłby podać daty i godziny naszych spotkań?

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Gerrard »

Terminarz gier Polaków w światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich:

28 maja (sobota): Polska - Kanada, godzina 8:30 czasu polskiego
29 maja (niedziela): Polska - Francja, godzina 8:30 czasu polskiego
30 maja (poniedziałek): dzień przerwy
31 maja (wtorek): Polska - Japonia, godzina 12:10 czasu polskiego
1 czerwca (środa): Polska - Chiny, godzina 8:30 czasu polskiego
2 czerwca (czwartek): Polska - Wenezuela, godzina 8:30 czasu polskiego
3 czerwca (piątek) dzień przerwy
4 czerwca (sobota): Polska - Iran, godzina 8:30 czasu polskiego
5 czerwca (niedziela): Polska - Australia, godzina 8:30 czasu polskiego
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Aranger »

Patrząc na ten terminarz, to już dwa pierwsze mecze będą być może nawet decydujące dla naszych losów na całym turnieju. Na początek gramy z Kanadą, czyli jedną z dwóch drużyn(obok Australii, Francji nawet nie liczę), która będzie w stanie nam choć trochę zagrozić w kontekście walki o awans. Jeżeli wygramy z Kanadą, to ciężko sobie wyobrazić, żebyśmy później zaliczyli tyle potknięć, żeby nie awansować. A jak się jeszcze uda ograć Francję...
emceblo89
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2013, o 06:49
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: emceblo89 »

Gerrard pisze:
Terminarz gier Polaków w światowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich:

28 maja (sobota): Polska - Kanada, godzina 8:30 czasu polskiego
29 maja (niedziela): Polska - Francja, godzina 8:30 czasu polskiego
30 maja (poniedziałek): dzień przerwy
31 maja (wtorek): Polska - Japonia, godzina 12:10 czasu polskiego
1 czerwca (środa): Polska - Chiny, godzina 8:30 czasu polskiego
2 czerwca (czwartek): Polska - Wenezuela, godzina 8:30 czasu polskiego
3 czerwca (piątek) dzień przerwy
4 czerwca (sobota): Polska - Iran, godzina 8:30 czasu polskiego
5 czerwca (niedziela): Polska - Australia, godzina 8:30 czasu polskiego

Która Godzina będzie obowiązywać ?
Z tego linka wszystko godzinę wcześniej .

http://siatka.org/pokaz/kiedy-z-kim-i-o ... kio-o-rio/
SerCos
Posty: 3022
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: SerCos »

Tamten artykuł był napisany przed zmianą czasu w Polsce.
SerCos
Posty: 3022
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: SerCos »

W ramach przygotowań do kwalifikacji olimpijskich Australijczycy rozegrali we włoskim Busto Arsizio trzy mecze kontrolne z reprezentacją Norwegii, która z kolei przygotowuje się do kwalifikacji do europejskiego championatu. Wszystkie mecz składały się z sześciu setów granych do 25 punktów. Wszystkie mecze wygrała reprezentacja Australii.
1 mecz: 6-0 (28-26, 25-23, 25-18, 25-23, 25-15, 25-16)
2 mecz: 5-1 (25-20, 25-21, 25-15, 23-25, 25-21, 25-20)
3 mecz: 4-2 (21-25, 25-19, 19-25, 25-18, 25-18, 25-21)

Do kadry australijskiej wrócił Aiden Zingel, którego brakowało w ubiegłym roku.

------------------------------

W ramach USAV Cup sparingi rozegrają reprezentacje Japonii i USA.

W pierwszym meczu wygrali Japończycy 3-1 (25-23, 25-20, 19-25, 25-20)

Jednak Amerykani grali w mocno rezerwowym składzie. Wyjściowa siódemka wyglądała następująco: Shoji - Clark, Taylor - Muagututia, McDonnell - Averill, Watten (l). W pełnym składzie na ten zabrakło najlepszych zawodników.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w środę. W kadrze na ten mecz są już mi. Anderson, Priddy, Jaeschke, Troy, Smith, Jablonsky czy Erik Shoji.

Pierwszy mecz z Japonią jest dostępny tutaj: http://www.teamusa.org/USA-Volleyball/E ... l/USAV-Cup
Na tej stronie ma być również transmitowany drugi pojedynek tych zespołów, który odbędzie się o 19:30 czasu amerykańskiego (to jest 4:30 czasu polskiego).
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ArsMoriendi »

Wybaczcie, ale zadam jedno (mogłoby wydawać się proste) pytanie dotyczące systemu turnieju kwalifikacyjnego w Tokio. Mianowicie: awans uzyskują 3 najlepsze drużyny + najlepsza drużyna z Azji. Rozumiem przez to , że jeśli w tej najlepszej trójce znajdzie się jakiś zespół z Azji (prawdopodobnie Iran) to jako awans z racji "najlepszej drużyny z Azji" uzyskuje kolejna reprezentacja z tej strefy w tabeli ?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Nie. Awans uzyskuje najlepsza drużyna "azjatycka" i trzy najlepsze drużyny oprócz niej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: timshel »

Noworoczny, jesteś pewien? Wiem, że temat był już wałkowany, ale przepis nadal jasno nie określa, czy w przypadku kiedy w top 3 znajdzie się najlepszy azjatycki zespół, to ten kolejny best ranked niezależnie od federacji, czy wykluczywszy azjatycką.
Przykładowo: 1 Francja, 2 Polska, 3 Iran, 4 Japonia, 5 Kanada, która drużyna w tym układzie kwalifikuje się jako 4, Japonia, czy Kanada? Jeśli chodzi o panie, to 4 lata temu awansowały: Rosja, Korea Południowa, Serbia i Japonia (najlepsze 4). A wg tego co piszesz, obecnie łapałaby się Kuba(6). Co więcej, w kwalifikacjach do Pekinu u pań mieliśmy taką sytuację:
Końcowa klasyfikacja: 1 Polska, 2 Serbia, 3 Japonia, 4 Republika Dominikany, 5 Kazachstan
Zakwalifikowała się pierwsza trójka (best 3) i Kazachstan jako best ranked Asian team outside the top 3.

Obecnie przepis jest tak skonstruowany, że można chyba wykluczyć sytuację jaka miała miejsce w 2008 roku (która zresztą wzbudziła sporo kontrowersji), ale wcale nie mam pewności jak by było w podanym przeze mnie przypadku. Obstawiam raczej Japonię, ale mogę się oczywiście mylić.

E: Czytam jeszcze raz Twoje zdanie i się zastanawiam, czy te 3 najlepsze oprócz niej oznaczają "niezależnie z jakiej federacji"? <Zwariować można z tymi nieprecyzyjnie sformułowanymi zasadami.>
Learn to love the process.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Mielewski i Lepa twierdzą, że ze zdrowiem Miki nie jest najlepiej i nie trenuje na pełnych obciążeniach. Ponadto Jerzy twierdzi, że do Tokio Antiga zabierze całą 15 by mieć gdzieś z boku Mateusza jako ewentualnego strażaka.
Kłamca.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ldz »

wydaje mi się, że jeśli klasyfikacja będzie wyglądała np 1. Polska 2. Francja 3. Iran 4. Japonia 5. Kanada to awansują pierwsze 4. Bo jeśli wśród trzech pierwszych znajduje się drużyna z Azji to awansuje po prostu czwarta, niezależnie skąd jest. Ja tak rozumiem zapis, który jest na stronie FIVB tego turnieju:
The best ranked Asian team and the top three ranked teams will qualify for the Rio 2016 Olympic Games. If an Asian team is ranked among the top three, then the next ranked team will be qualified.
http://worldoqt.japan.2016.men.fivb.com ... on/formula
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: fwasilcz »

timshel pisze:Noworoczny, jesteś pewien? Wiem, że temat był już wałkowany, ale przepis nadal jasno nie określa, czy w przypadku kiedy w top 3 znajdzie się najlepszy azjatycki zespół, to ten kolejny best ranked niezależnie od federacji, czy wykluczywszy azjatycką.
Były już nawet zapytania do FIVB na TT i potwierdzają: wpierw bierze się najwyżej sklasyfikowaną drużynę z Azji, a potem dobiera 3 z czołówki z pozostałych.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

fwasilcz pisze:
timshel pisze:Noworoczny, jesteś pewien? Wiem, że temat był już wałkowany, ale przepis nadal jasno nie określa, czy w przypadku kiedy w top 3 znajdzie się najlepszy azjatycki zespół, to ten kolejny best ranked niezależnie od federacji, czy wykluczywszy azjatycką.
Były już nawet zapytania do FIVB na TT i potwierdzają: wpierw bierze się najwyżej sklasyfikowaną drużynę z Azji, a potem dobiera 3 z czołówki z pozostałych.
A jak w trójce są 2 z Azji to co, 3 pozostałe? Więc nie wpierw dobiera się drużynę z Azji, tylko

1. Jedzie najlepsza 3
2. a) Jak w najlepszej 3 jest zespół z Azji, to jedzie 4
2. b) Jak w najlepszej 3 nie ma zespołu z Azji, to jedzie najwyżej sklasyfikowany zespół z Azji

Co tu komplikować ludzie?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

ciorny17 pisze:Mielewski i Lepa twierdzą, że ze zdrowiem Miki nie jest najlepiej i nie trenuje na pełnych obciążeniach. Ponadto Jerzy twierdzi, że do Tokio Antiga zabierze całą 15 by mieć gdzieś z boku Mateusza jako ewentualnego strażaka.
Oczywiście nie jest to dobra wiadomość, ale należało się spodziewać tego, że Mika może nie być w pełni zdrowia. Niemniej, myślę, że z linią przyjęcia Kubiak - Zatorski - Szalpuk (Bednorz) powinniśmy też spokojnie dać radę awansować z tego turnieju.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

@ Timszel - jest tak, jak piszą Ldz i Niepoinformowany. Z Twojego przykładu Japonia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

Kamil92 pisze:
ciorny17 pisze:Mielewski i Lepa twierdzą, że ze zdrowiem Miki nie jest najlepiej i nie trenuje na pełnych obciążeniach. Ponadto Jerzy twierdzi, że do Tokio Antiga zabierze całą 15 by mieć gdzieś z boku Mateusza jako ewentualnego strażaka.
Oczywiście nie jest to dobra wiadomość, ale należało się spodziewać tego, że Mika może nie być w pełni zdrowia. Niemniej, myślę, że z linią przyjęcia Kubiak - Zatorski - Szalpuk (Bednorz) powinniśmy też spokojnie dać radę awansować z tego turnieju.
Szczerze mówiąc to nie spodziewam się innej trójki w przyjęciu na IO, Mika fizycznie coraz bardziej przypomina Winiarskiego niestety. Jeśli Szalpuk zrobi znaczący postęp latem jak kiedyś Mika, to nie powinno być źle.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: StanLee »

Czy większego sensu nie miałoby danie Mice czasu na wyleczenie się?

Swoją drogą, gdyby porównać skład naszej reprezentacji do tego z 2008 roku, to trochę nie ma porównania...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Swoją drogą, gdyby porównać skład naszej reprezentacji do tego z 2008 roku, to trochę nie ma porównania...
Ano właśnie, tamten to był swoisty dream team. Co śmieszniejsze, ten pewnie wystarczy na identyczny etap. Tzn. przynajmniej taki sam etap jest praktycznie pewny.
Ale to mniej więcej miałem na myśli po finale MŚ pisząc, że poziom obecnej siatkówki jest gorszy, niż drzewiej. Oczywiście nadrabia się szybkością gry (Oglądam czasem sławetny mecz Polska - Rosja i wygląda, jakby grali w slimie) i ustawieniem na boisku, ale poziom zawodników, ich klasy, wyraźnie się obniżył.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: StanLee »

Nom, tyle, że Grankin dalej jest pierwszym sypaczem u ruskich, a Guma byłby pierwszym sypaczem u nas. To opiewanie szybkości gry obecnej siatkówki ma w sobie sporo przesady.

Zresztą odnosiłem się bardziej do tego, że dwa lata po MŚ, rozgrywać ma u nas 30-latek z 5. zespołu ligi, a przyjmować 20-latek z 6. zespołu ligi. Co by nie mówić, to nawet cztery lata temu Anastasi miał do wyboru Gumę, a także Żygadłę w formie.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Jednak Mika jedzie, Bednorz zostaje w Polsce.
http://www.pzps.pl/Sklad-Reprezentacji- ... Tokio.html
Kłamca.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: iti »

Mika zeby kolano wyleczyc w pelni potrzebuje ok 2 miesiecy czasu wraz z rehabilitacja. Bez artroskopii sie nie obejdzie, sam zastrzyk po graniu na blokadach, znieczuleniach etc to wedlug mnie bedzie za malo.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:przyjmować 20-latek z 6. zespołu ligi.
Można o nim też powiedzieć "najlepiej punktujacy przejmujący ligi", ale rozumiem o co Ci chodzi :)
Moim zdaniem ten turniej, to spora szansa dla Szalpuka żeby w kadrze Antigi zaistnieć i wywalczyć sobie powołanie na ewentualne IO. Jest po dobrym sezonie, wygrał rywalizację z Bednorzem, Mika jest kontuzjowany, a Buszek nie wiadomo w jakiej formie. Uważam, że w parze z Kubiakiem nasza reprezentacja będzie najbardziej zbilansowana.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: StanLee »

IMHO tudzież WMO, branie Miki na blokadach na zasadzie "może pomoże" jest lekko bez sensu w obliczu tego, że wcale w tym Tokio nie będzie potrzebny, za to podleczony Mika w Rio na pewno byłby... To trochę wygląda tak, że problemy po sezonie 14/15 i wcześniejszej grze na kadrze były całkiem normalnie, kłopot zaczyna się gdy od tego momentu Mika gra bo musi gdzie popadnie. Jeżeli Mika ma być w Tokio rezerwowym, to z perspektywy laika takie jego prowadzenie jest chyba jeszcze bardziej bez sensu. Jeżeli na rozegraniu ma grać Łomacz, a na przyjęciu Buszek, to ja tego Rio nie widzę, Mika w formie ośmieszał Brazylię w finale MŚ... Ale ani nie jestem lekarzem, ani nie mam pojęcia jak jest ze zdrowiem Mateusza, więc tylko wyrażam wątpliwości.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Niestety ,ale to wygląda ,że chłopak tak naprawdę nie wyleczy tego kolana - sam mówi,że to jest coś z więzadłem . Żeby się nie okazało ,że je za jakiś czas tak nadwyręży ,że się skończy gra , a po IO ile jest czasu do rozpoczęcia Ligi ? Pewnie znów będzie jechał na przeciwbólowych,blokadach itd.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

To co się dzieje z Miką to jakiś skandal. I bez niego musimy awansować z tego turnieju, bez przesady. A bez zdrowego Miki lecimy w Rio już w 1/4, jak zawsze.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ciorny17 »

Problem wydaje się być złożony. Kto by przypuszczał na początku 2014 rok, że nasza kadra stanie się "niewolnikiem" Miki?
Potrzebujemy zdrowego Mateusza w Rio, nie w Tokio. Podobnie jak Stan nie widzę medalu na IO z Buszkiem, z Łomaczem może trochę bardziej. Czy przez okres wakacyjny Mika się wyleczy? Wątpię. Mógł po zakończeniu ligi od razu poddać się może nie artroskopii bo nie wiem co mu dolega, ale mniej inwazyjnemu zabiegowi i na wylot do Brazylii by zdążył.
Kłamca.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: ldz »

czekam na czyjąś opinię, że młody to musi grać wszędzie i nic mu nie będzie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

niepoinformowany pisze:To co się dzieje z Miką to jakiś skandal. I bez niego musimy awansować z tego turnieju, bez przesady. A bez zdrowego Miki lecimy w Rio już w 1/4, jak zawsze.
Sugerujesz, że ze zdrowym Miką byloby inaczej?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”