Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: drukjul »

niepoinformowany pisze:No ale w tym rzecz właśnie. Kto jest na lewym ataku po stronie Łomacza.
W tym wypadku też lecimy selekcją negatywną. Jeżeli nie jest zły i nie ma kieł to nie może to być Dzik.
lipton pisze:Ja myślę, że z całej masy wykonanych podczas treningu zdjęć nie bez powodu zostało opublikowane właśnie to... 8-)
majka86 pisze: skoro Buszek i Bednorz są po jednej stronie, to Łomacz musi zasłaniać Kubiaka, a poza kadrem, w drużynie B gra Konarski i Kłos
Na pewno nieprzypadkowo. Bo że Konarski jest poza kadrem to jeszcze rozumiem. Ale gdzie właściwie jest Kłos? Zdjęcie musiało być retuszowane. Pełna dezinformacja. :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: majka86 »

drukjul pisze: Na pewno nieprzypadkowo. Bo że Konarski jest poza kadrem to jeszcze rozumiem. Ale gdzie właściwie jest Kłos? Zdjęcie musiało być retuszowane. Pełna dezinformacja. :D
może Kłos coś bronił i leży gdzieś na 9 metrze? ;) Zgadzam się, że uważnie wybierają teraz zdjęcia, by nie zdradzić szóstki (a jako jedni z nielicznych z czołówki mamy ją BARDZO niejasną), ale nie podejrzewam, żeby specjalnie retuszowali zdjęcia :]

przyznam szczerze, że zupełnie nie wiem, czego się po nich spodziewać. Niby wszystko wskazuje na to, że dadzą ciała, ale ta drużyna od jakichś 10 lat wygrywa tylko wtedy, gdy nikt w nich nie wierzy, więc kto to wie? ;)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: ciacho23 »

Jak przejdziemy ćwierćfinał to zdobędziemy złoto ☺
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: majka86 »

ciacho23 pisze:Jak przejdziemy ćwierćfinał to zdobędziemy złoto ☺
:] :] :]

nie mogę zdecydować, czy brać urlop na czwartek po ćwierćfinale. Możemy grać późno w nocy, więc urlop by się przydał, ale z drugiej strony, jak znowu przewalimy, to już lepiej iść do pracy niż płakać w domu ;)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: madlark »

Ciekawe, kto robi za czwartego środkowego?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: StanLee »

Swoją drogą, sprawdziłem sobie bilanse państw w ćwierćfinałach Igrzysk Olimpijskich
Panowie:

Włochy 5/6
WNP/Rosja 5/6
Brazylia 4/6
USA 3/4
Holandia 2/3
Jugosławia/Serbia i Czarnogóra/Serbia 2/4
Argentyna 1/4
Bułgaria 1/3
Kuba 1/3
Grecja 0/1
Australia 0/1
Hiszpania 0/1
Japonia 0/1
Chiny 0/1
Niemcy 0/1
Polska 0/3
Może to dobry prognostyk, że żaden kraj na świecie w ćwierćfinałach Igrzysk nie radzi sobie tak źle (u pań jedynie Włoszki mają bilans 0/3), a passa w końcu musi zostać przełamana? ;)

Według mnie Polacy szanse na to mają relatywnie duże.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

timshel pisze:
Noworoczny pisze:Nie tak dawno temu, kilka lat wstecz, polska sztafeta 4*400 zdobyła złote medale mistrzostw świata w biegu, który odbył się kilkanaście lat temu. Jednemu z Amerykanów udowodniono doping
Nie tak dawno temu, kilka tygodni wstecz, Szymon Kołecki zdobył złoto IO 2008, po tym jak wykryto, że Ilja Ilijn stosował doping. Ani ten medal tak nie smakuje, ani mu hymnu nie zagrali.
To ważne, ale z finansowego punktu widzenia stokroć ważniejsza jest wartość reklamowa złotego medalisty. Abstrahując już od osoby Kołeckiego, gdyby na podstawie innych mistrzów olimpijskich wycenić taką wartość i z powództwa cywilnego wytoczyć proces o utracone korzyści, myślę, że to mogłoby poprawić sytuację.
timshel pisze:
Noworoczny pisze:Nie ma takiej bramy, której by nie sforsował osiołek obładowany złotem.
Chyba że kierujący osiołkiem zdenerwują odźwiernego i ten zamiast otworzyć, próbującym sforsować pierdutnie furtką przed nosem i jeszcze kłódkę powiesi. Juczne zwierzę Maszy raczej hojnie było obładowane, a jednak na nic się zdały te kopytek podrygi.
Znaj proporcją Mocium Pani! Co insze prywatna baba, choć faktycznie bogata, co insze mocarstwo światowe. Zwłaszcza, że Marysia mogła wysłać tylko osiołka z drobnymi, a państwo do sztabki mogło dołączyć głowę konia albo zdjęcie Litwinienki.

Co do zdjęć, to stawiam kasztany przeciwko orzechom, że Fabię wskoczył do pierwszego squadu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: troche zorientowany »

na tę statystykę patrzę inaczej. Raczej tak niemoc się utrwala na lata. To tak jak pokonać Niemców w piłce nożnej. Trzeba było czekać całe stulecie.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

madlark pisze:Ciekawe, kto robi za czwartego środkowego?
Kurek to logiczne rozwiązanie. Może to będzie nasza roszada na miarę złota. Powtórzymy odwrotny manewr Alekny i pykniemy Kanarki 3:2.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

sb.slav pisze:
madlark pisze:Ciekawe, kto robi za czwartego środkowego?
Kurek to logiczne rozwiązanie. Może to będzie nasza roszada na miarę złota. Powtórzymy odwrotny manewr Alekny i pykniemy Kanarki 3:2.
FIK!

Z innej beczki. Polska we wszystkich ałtrajtach na 6 miejscu a ZSRS na 3., 4., albo piątym. Założyłbym się, że Polska nie przyjdzie za Związkiem - choć prawdopodobne, że obie drużyny odpadną w 1/4.

Jest też zakład, że ZSRS zajmie pierwsze miejsce w grupie. Założę się, że nie będzie wyżej od Polski.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: bytrek »

Michal5 pisze:https://pbs.twimg.com/media/CoYMLt_WYAAKw8y.jpg

Czyżby pierwsza '6' była z Łomaczem, Konarskim i Buszkiem? W drugiej widać, że gra Fabian, Kurek i Mika+pewnie Bieniek lotny. Dla mnie wygląda to średnio jeśli mamy grać w tym zestawieniu. Bo raczej skład z Drzyzgą i Nowakowskim nie jest pierwszym.
eee tam ja widzę 6 z Drzyzgą :P

Obrazek
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: radek0389 »

troche zorientowany pisze:na tę statystykę patrzę inaczej. Raczej tak niemoc się utrwala na lata. To tak jak pokonać Niemców w piłce nożnej. Trzeba było czekać całe stulecie.
Analogia do pokonania Niemców nie trafiona. Nie wygralismy z nimi przez x lat, bo byliśmy o dwie klasy słabszym zespołem. Tu nie było żadnego fatum a różnica umiejętności. A w siatkówce jednak tak to nie wygląda.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: mily66 »

bytrek pisze:
Michal5 pisze:https://pbs.twimg.com/media/CoYMLt_WYAAKw8y.jpg

Czyżby pierwsza '6' była z Łomaczem, Konarskim i Buszkiem? W drugiej widać, że gra Fabian, Kurek i Mika+pewnie Bieniek lotny. Dla mnie wygląda to średnio jeśli mamy grać w tym zestawieniu. Bo raczej skład z Drzyzgą i Nowakowskim nie jest pierwszym.
eee tam ja widzę 6 z Drzyzgą :P

Obrazek
Ja bym się zawsze sugerował tym gdzie stoi Zatorski.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

Nie przesadzacie przypadkiem z tym dochodzeniem naszej podstawowej szóstki na podstawie jednego zdjęcia, na którym niewiele widać ? Ja rozumiem, że Polacy powinni zgrywać szóstkę, ale bez przesady.
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Ja bym się zawsze sugerował tym gdzie stoi Zatorski.
Czyli wychodzimy z Buszkiem i Dzikiem oraz Konarem?

Kiedys powiedziala byz, ze to bzdura.
Po obserwacji FS uwazam za mozliwe. Ale sukcesow wielkich nie wroze takiemu skladowi.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Też jestem za tym żeby nie wyciągać jakichś wniosków z tego zdjęcia, ale moim zdaniem, to Kubiak jest tam w drużynie z Kurkiem i Drzyzgą (wnioskuję tak po jego pozycji w obronie) i jak już to ona jest tą podstawową. Zatorskim bym się nie sugerował, z tego względu, że w drużynie został tylko jeden libero i możliwe, że po prostu na treningu ustawiany jest tam gdzie potrzeba (np. do obrony ataków Kurka).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: lipton »

Kamil92 pisze:(...) moim zdaniem, to Kubiak jest tam w drużynie z Kurkiem i Drzyzgą (wnioskuję tak po jego pozycji w obronie) (...)
Czy mógłbyś wytłumaczyć na jakie dokładnie szczegóły zwracałeś uwagę, aby rozpoznać Kubiaka po pozycji w obronie na tym zdjęciu (i jak odróżniłeś go od Bednorza)? 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

lipton pisze:
Kamil92 pisze:(...) moim zdaniem, to Kubiak jest tam w drużynie z Kurkiem i Drzyzgą (wnioskuję tak po jego pozycji w obronie) (...)
Czy mógłbyś wytłumaczyć na jakie dokładnie szczegóły zwracałeś uwagę, aby rozpoznać Kubiaka po pozycji w obronie na tym zdjęciu (i jak odróżniłeś go od Bednorza)? 8-)
Na 100% Kubiak. Dłoń
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, o 15:24 przez Ewa6, łącznie zmieniany 2 razy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: weary_skier »

Ewa6 pisze:
To Kubiak na 100%. Dłoń.
Muszę trochę podrążyć. Co rózni dłoń Kubiaka od dłoni Bednorza?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Noworoczny pisze:
sb.slav pisze:
madlark pisze:Ciekawe, kto robi za czwartego środkowego?
Kurek to logiczne rozwiązanie. Może to będzie nasza roszada na miarę złota. Powtórzymy odwrotny manewr Alekny i pykniemy Kanarki 3:2.
FIK!
A co cię tak bawi? Jestem w stanie uargumentować zawsze swoje zdanie, a jeśli tego nie robię, to z tego względu, że wydaje mi się oczywiste dla czytających co pod jakimś oczywistym stwierdzeniem się kryje.

W tym wypadku uważam, że Kurek ze swoim bardzo dobrym blokiem na poziomie najlepszych środkowych świata - i Konarski na młocie to w pewnej sytuacji może być niezłe rozwiązanie, czy na przykład w przypadku tak zwanego "chwytania się brzytwy" ;) Z taką zresztą niezbyt poważną intencją postawiłem na Kurka przy Bieńku.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Ewa6 »

weary_skier pisze:
Ewa6 pisze:
To Kubiak na 100%. Dłoń.
Muszę trochę podrążyć. Co rózni dłoń Kubiaka od dłoni Bednorza?
Po prostu zawsze zracam uwagę na dlonie. Po pierwszym spojrzeniu wiedziałam, że Kubiak 8-)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, o 15:26 przez Ewa6, łącznie zmieniany 2 razy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: weary_skier »

Kobiety :)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: lipton »

Nie wiem weary o co Ci chodzi, mnie Ewa przekonała, to na pewno dłoń Kubiaka. 8-)
Obrazek

Aż mi się przypomniało: http://img.memecdn.com/just-csi-and-tho ... 555103.jpg
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: timshel »

Tak się tylko upewniam. Debatujecie o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki, Bednorz, czy Kubiak, podczas gdy obok Buszka na zdjęciu widać wyraźnie Bartosza w całej okazałości? I trzeba rozkminiać szczegóły anatomii w postaci ręki, żeby ustalić kogo zakrywa Łomacz? Z kolei na tym niewyraźnym z instagrama Oskara, Bednorz jest w drużynie z Kurkiem i Drzyzgą. To tak odnośnie do pierwszej szóstki ;>
Learn to love the process.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

lipton pisze:Czy mógłbyś wytłumaczyć na jakie dokładnie szczegóły zwracałeś uwagę, aby rozpoznać Kubiaka po pozycji w obronie na tym zdjęciu (i jak odróżniłeś go od Bednorza)? 8-)
Szczerze mówiąc, to jak popatrzyłem pierwszy raz na to zdjęcie, to od razu pomyślałem, że to Kubiak, takie pierwsze wrażenie. Dlatego też napisałem, że moim zdaniem, bo to było po prostu takie odczucie ;)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: maciek77 »

timshel pisze:Tak się tylko upewniam. Debatujecie o tym, kto stoi po drugiej stronie siatki, Bednorz, czy Kubiak, podczas gdy obok Buszka na zdjęciu widać wyraźnie Bartosza w całej okazałości? I trzeba rozkminiać szczegóły anatomii w postaci ręki, żeby ustalić kogo zakrywa Łomacz? Z kolei na tym niewyraźnym z instagrama Oskara, Bednorz jest w drużynie z Kurkiem i Drzyzgą. To tak odnośnie do pierwszej szóstki ;>
Gdzie ten Bednorz bo chyba jestem ślepy?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: lipton »

Dobra misiaki, to ja Wam powiem co ja myślę:
- po stronie Antigi, od lewej: Zati (dogrywa w piątce), Kłosik (idzie na odkę), Buszek (idzie na pajpa), Łomacz (wiadomo),
- po stronie Blaina, pod siatką: Kurek, Bieniek, Mika (wiadomo), w obronie Fabian, tajemniczym zasłoniętym gościem jest moim zdaniem Bednorz, a to z tego powodu, że na kostkach nie widzę u niego ochraniaczy, w których zwykł grać Kubiak.

Handlujcie z tym. 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

Noworoczny pisze:
sb.slav pisze:
madlark pisze:Ciekawe, kto robi za czwartego środkowego?
Kurek to logiczne rozwiązanie. Może to będzie nasza roszada na miarę złota. Powtórzymy odwrotny manewr Alekny i pykniemy Kanarki 3:2.
FIK!

Z innej beczki. Polska we wszystkich ałtrajtach na 6 miejscu a ZSRS na 3., 4., albo piątym. Założyłbym się, że Polska nie przyjdzie za Związkiem - choć prawdopodobne, że obie drużyny odpadną w 1/4.

Jest też zakład, że ZSRS zajmie pierwsze miejsce w grupie. Założę się, że nie będzie wyżej od Polski.
Może mały zakład o to, że żaden z zespołów z polskiej grupy nie będzie w półfinale?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”