Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

1. Który zespół zostanie złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016? 2. Czy Polska zdobędzie medal?

Czas głosowania minął 10 sie 2016, o 22:07

Brazylia
24
15%
Włochy
19
12%
Stany Zjednoczone
18
11%
Kanada
1
1%
Francja
7
4%
Polska
23
15%
Rosja
5
3%
Iran
0
Brak głosów
Tak
34
22%
Nie
26
17%
 
Liczba głosów: 157

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

I znowu losowanie ustawione. Brzydzą mnie ci brazole, w finale i tak dostaną baty.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: estril1992 »

Tylko , że jak wygramy to będzie pisać o jacy Oni są świetni.... a teraz to już na starcie ich skreślić
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: radek0389 »

A to juz pewne ze w ewentualnym półfinale gramy z Włochy/Iran?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Michal5 »

radek0389 pisze:A to juz pewne ze w ewentualnym półfinale gramy z Włochy/Iran?
Tak.

Co do meczu z USA. Faworytem są Amerykanie, mają lepszą zagrywkę i blok, musimy mieć naprawdę dobry dzień by ich powstrzymać bo z meczu na mecz grają coraz lepiej. Widzę nasze szanse, ale pod jednym warunkiem - do szóstki musi wskoczyć Nowakowski. Nie widzę szans z nic nie blokującym Bieńkiem, w ataku może być podobnie bo Pit wraca do swojej dyspozycji. Żadne ryzyko, a może wiele zmienić.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, o 10:06 przez Michal5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...) Francuzi w polu serwisowym ryzykowali, ale też na tle rywali z grupy dużo psuli. Wśród uwzględnionych tutaj czołowych dziewięciu zespołów większymi od nich "psujami" zagrywek na tym turnieju jesteśmy niestety tylko my.
Bo my ryzykowalismy jeszcze bardziej...

Dla mnie taka taktyka Francuzów (piszę na podstawie ostatniego seta, którego udało mi się obejrzec), to przykład antytaktyki. Jak można nie porzuci takiej taktyki mając wielki potencjał w obronie?

Po naszych meczach wydaje się oczywistym dlaczego na IO nie pojechał Możdzonek. Antiga wziął po prostu najbardziej ofensywnych z czwórki, bo przyjąc jest komu, gorzej z atakiem...

Nie jestesmy bez szans. O warunkach (niestety licznych) pisze wielu forumowiczów. Nie wiem jaki bedzie wynik. Spodziewam się zaciętego meczu. Czekam z ciekawością...
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Lineczka »

Spośród 4 zespołów z tamtej grupy (nie wliczając Włochów, bo było wiadome, że z nimi nie zagramy) nie chciałam byśmy trafili na USA... Cóż, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Brazylia też nie byłaby łatwym przeciwnikiem - mają za sobą kibiców i sędziów. Trzeba zagrać swoje. Mam nadzieję, że nasz zespół stanie na wysokości zadania. Wszyscy muszą wspiąć się na najwyższy poziom. Nie możemy grać samym Kurkiem (no chyba, że będzie miał 100% w ataku :D).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: niepoinformowany »

Michal5 pisze: Widzę nasze szanse, ale pod jednym warunkiem - do szóstki musi wskoczyć Nowakowski. Nie widzę szans z nic nie blokującym Bieńkiem, w ataku może być podobnie bo Pit wraca do swojej dyspozycji. Żadne ryzyko, a może wiele zmienić.
A Kłos? Bieniek przynajmniej coś dodaje w zagrywce a i w ataku będzie większym zagrożeniem. Ja bym wychodził Nowakowski - Bieniek.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Michal5 »

niepoinformowany pisze: A Kłos? Bieniek przynajmniej coś dodaje w zagrywce a i w ataku będzie większym zagrożeniem. Ja bym wychodził Nowakowski - Bieniek.
Patrzyłem na Kłosa jako lepiej blokującego, ale zapomniałem o jego dramatycznej dyspozycji na zagrywce w tym turnieju. Może być i Nowakowski-Bieniek, byle Piotrek wskoczył.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

radek0389 pisze:A to juz pewne ze w ewentualnym półfinale gramy z Włochy/Iran?
Znaczy i tak Włochów w doskonałej formie nie pokonamy, czy to naprawdę ważne odpaść rundę wcześniej lub później? Wyluzujcie.
Noworoczny pisze:No tak, ale tam był Wlazły itd itp.

Jeśli mają przegrać z USA i z ZSRS to na medal nie zasłużyli. Ja jednak jestem spokojny. Floatem zabiją przyjmujących a Biszkopt nie będzie fikał przy indywidualnym kryciu naszego cz*łonka komisji zawodniczej.
ROTFL.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: mily66 »

A ja pomarudzę, że znowu ruskich trzyma się jakieś szczęście, w zeszłym roku praktycznie wszystkie mecze przegrane w LŚ, a punktów do rankingu dostali podobnie co my. Kilku zawodników na dopingu, ale oficjalnie nikt nic nie wie. No i teraz dostali Kanadę na 1/4.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

Niestety najgorsze losowanie jakie mogło nam się trafić. Teoretycznie najłatwiejszy mecz byłby w finale :] Jedyna nasza szansa to dobra zagrywka w Sandera, a niestety dobrą zagrywkę mieliśmy do tej pory tylko w meczach ze słabszymi. Też jestem ciekawy jak zagramy w 1/4, mam nadzieję że skończy się inaczej niż w Londynie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

sb.slav pisze:
radek0389 pisze:A to juz pewne ze w ewentualnym półfinale gramy z Włochy/Iran?
Znaczy i tak Włochów w doskonałej formie nie pokonamy, czy to naprawdę ważne odpaść rundę wcześniej lub później? Wyluzujcie.
Yyy, że co? Nie widzisz różnicy między odpadnięciem w 1/4 a przegranym meczem półfinałowym gdzie jeszcze jest mecz o brąz?
italia16
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2016, o 11:03
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: italia16 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, o 11:38 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
Valente
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2015, o 09:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Valente »

Obstawiam ze do finału dojdzie Rosja, a my wygramy z USA 3:2
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

bytrek pisze:Sami pesymiści. Amerykanie niby maja zagrywkę, a nic poważnego na tym turnieju nie wygrali.
A Polacy co takiego poważnego wygrali na tym turnieju? Z Argentyną i Egiptem? XD Amerykanie wygrali z BR i FR, to oprócz Włochów najpoważniejsze zespoły na IO.

Cóż, przez głupi terminarz pewnie przegrałbym zakład z Noworocznym - nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, że Francuzi wciągnęliby Rosjan nosem?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: kanimo »

Ja mam.
W Berlinie jakos nie wciagneli. A doszedl Michajlow zas Tietiuchin raczej jest w formie. I Kliuce powoli przybywa ogrania.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

kanimo pisze:Ja mam.
W Berlinie jakos nie wciagneli. A doszedl Michajlow zas Tietiuchin raczej jest w formie. I Kliuce powoli przybywa ogrania.
Doszedł Michajłow, odszedł Muserski.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Chal »

Faktycznie, występ Muserskiego w Berlinie był imponujący.

50:50, zadecyduje dyspozycja dnia, chłodniejsza głowa, dzień konia jednego z zawodników. Truizmy, ale jakże adekwatne 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: meduza123 »

Chal pisze:Faktycznie, występ Muserskiego w Berlinie był imponujący.

50:50, zadecyduje dyspozycja dnia, chłodniejsza głowa, dzień konia jednego z zawodników. Truizmy, ale jakże adekwatne 8-)
Indywidualności są w obydwóch zespołach. Jakoś ja stawiam delikatnie na nas, mam wrażenie że będziemy gryźli parkiet i w końcu podejmiemy ryzyko. Zadecyduje zagrywka. Mam nadzieje, że zaryzykujemy. Fakt, że dużo błędów w tym elemencie robimy, ale podawanie piłki - jak to miało miejsce w tie breaku z Rosjanami będzie nie do zaakceptowania. Nie wybaczalne zatem będą lekkie zagrywki Kubiaka i 4 na 6 zagrywki Bieńka flotowe, kiedy kilka razy (PŚ z Włochami) pokazał on, że w ważnych meczach potrafi zagrywką wiele zrobić. Przy dobrej zagrywce my będziemy faworytem, USA też dobrze serwuje ale chyba nasze przyjęcie jest lepsze, taką mam nadzieje i chce wierzyć w to co piszę.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

Co wy macie z tym gryzieniem parkietu, tzn. co, Amerykanie nie będą biegać do piłek w obronie? Albo lżej atakować bo im się nie chce? lol
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Marcy$ »

meduza123 pisze:i 4 na 6 zagrywki Bieńka flotowe, .
Na początku myślałem, że te jego flotoskróty to błędy przy zagrywce. Teraz widzę, że to zamierzone a co ważne skuteczne. Akurat do niego nie miałbym pretensji że zagrywa flotem a nie mocną. Co innego regularność. Jednak Amerykanie czasem wrażliwi na zagrywkę szybującą.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Aranger »

Tak się zastanawiam, czy aby nie powinniśmy wyjść z Buszkiem w szóstce. Ogólnie rzecz biorąc grają z Miką na podobnym poziomie na tym turnieju, ale Rafał gwarantuje stabilniejsze przyjęcie, co przy jakości zagrywki Amerykanów może się okazać kluczowe - z nim w składzie trudniej im będzie nas rozstrzelać. Do tego zagrywa lepiej od Mateusza, a to drugi element, który w potyczce z Amerykanami powinien odgrywać bardzo ważną rolę.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: weary_skier »

Pierwsza sprawa:
Czremu Mika porzucił swojego ostrego flota na rzecz niedookreslonej i zupełnie niegroźnej zagrywki z wysokoku?

Druga. Nie upatruję w gościu, który leczył się cały rok zbawiciela w 1/4 finału IO, ale muszę przyznać, że podobało mi się jak serwował Nowakowski, zupełnie jak nie on. Myślę, że jeśli utrzyma poziom zagrywki z meczu z Kubą warto poświęcić popsute serwisy po 20 punkcie na rzecz dwóch trzech ostrych flotów w środku seta.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: qtp »

Jak Russel przyjmuje flota?
Awatar użytkownika
zdystansowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 maja 2010, o 15:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: zdystansowany »

Dawno mnie tutaj nie było, ale czytam Was drodzy koledzy conajmniej 2-3 razy dziennie :)

Otóż moim skromnym zdaniem - szansę na nasz półfinał rozkładają się 50/50.
Mam wrażenie, że ciężko nam się gra z zespołami 'fizycznymi' - z Rosją, z Bułgarią (notoryczne baty od nich), czy właśnie z USA - bo za taki zespół ich uważam - bardziej z tych fizycznych niż techników. Widzieliśmy mecz z 'technikami' z Argentyny - wszystko nam wychodziło, to samo ostatnio często jest z Brazylią czy Francją (jakoś sobie radziliśmy) - gorzej właśnie z takimi zespołami jak Rosja czy USA. Jakoś nie pasujemy do ich stylu gry - kto jedyny nas ograł na Mundialu w naszym kraju, kiedy graliśmy przez większość turnieju siatkówkę poza zasięgiem dla Brazylii, Niemców, Rosjan czy Serbów ? Właśnie Jankesi nas ograli.
Nie jestem ekspertem (na forum większość z Was pewnie siedzi w siatkówce dużo więcej niż ja, może nie dłużej - bo oglądam jak mogę od 2003-2004 roku, ale na pewno częściej tą dyscypline śledzicie) i moim zdaniem kluczem będzie różnorodność - nie może być tak, że Mika z Kubiakiem i ze środkowymi dostaną 30 piłek, a sam Kurek dostanie ich 60, tak nie damy rady. Trzeba zagrać jak z Argentyną - starać się w przyjęciu i grać siatkówkę różnorodną, wtedy to może i ta nasza 'straszna' zagrywka nie będzie potrzebna aż tak do zwycięstwa w meczu z USA.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: sb.slav »

weary_skier pisze:Druga. Nie upatruję w gościu, który leczył się cały rok zbawiciela w 1/4 finału IO, ale muszę przyznać, że podobało mi się jak serwował Nowakowski, zupełnie jak nie on. Myślę, że jeśli utrzyma poziom zagrywki z meczu z Kubą warto poświęcić popsute serwisy po 20 punkcie na rzecz dwóch trzech ostrych flotów w środku seta.
Też zwróciłem uwagę na przyzwoitą zagrywkę Nowakowskiego. Może dołożyć także blok.

Co do obsady środka postawiłbym na Kłosa i Nowakowskiego, Bieniek w takiej roli w jakiej do tej pory oglądaliśmy Nowakowskiego - na zadaniową zagrywkę. Musimy coś blokować, a z tym u MB dramatycznie. Fajnie że Mateusz skutecznie atakuje, ale wolałbym żeby robił w pierwszym rzędzie to co wymaga się od jego specjalności - blokował.

Ale ogólnie dajta spokój - Łomacz tego nie udźwignie, już widzę te niedokładności i "rozegranie" Kurek, Kurek, Kurek...

Ale nie tylko on. Za dużo warunków do spełnienia:
1. Łomacz musi wytrzymać, a raczej nie wytrzyma.
2. Bieniek musi blokować, a nie blokuje.
3. Mika musi być wsparciem dla Kurka i Kubiaka a jest raczej ciężarem.

To się nie może udać.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: chemical_brother »

Od blokowania byłby Możdżonek, ale Antiga wolał zabrać kumpla kalekę z Resovii na wycieczkę...
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: Memo »

A tu znów płacz... to się nie może udać? MŚ nam się udały?
Wierzę w naszych, wierzę że odpowiednia forma i wszystkie pokłady sił zostaną rzucone na ten mecz.
Jestem pewny że wszystko zależeć będzie od dnia, oby nasi zagrali z wiarą w siebie.
Bądźmy dobrej myśli, ktoś tu ładnie wcześniej napisał, chyba hunter, jeśli chcemy zdobyć złoto trzeba pokonać najlepszych, a więc do dzieła Orły!
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: mily66 »

Memo pisze:A tu znów płacz... to się nie może udać? MŚ nam się udały?
Wierzę w naszych, wierzę że odpowiednia forma i wszystkie pokłady sił zostaną rzucone na ten mecz.
Jestem pewny że wszystko zależeć będzie od dnia, oby nasi zagrali z wiarą w siebie.
Bądźmy dobrej myśli, ktoś tu ładnie wcześniej napisał, chyba hunter, jeśli chcemy zdobyć złoto trzeba pokonać najlepszych, a więc do dzieła Orły!
Muszą przejść ten ćwierćfinał, bo nie zdzierżę wygranej piłkarzy jako drużyny roku w plebiscycie PS.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro 2016 – mężczyźni

Post autor: hubert »

Z USA przegraliśmy na MŚ, ale wygraliśmy na PŚ, więc nie ma co się ich bać. Ciekawe czy wyjdziemy z Nowakowskim czy Bieńkiem.
Nie wiem czy ktoś zauważył ale Bieniek ma mały błąd techniczny przy naskoku do ataku. Lewa noga jest minimalnie wcześniej od prawej przez co zmniejsza się moc wyskoku a w konsekwencji zasięg. Dla mnie najwięcej zależy od Miki. Jak nie puści przyjęcia i dołoży parę punktów z ataku to będzie dobrze. Plusem jest też to, że Amerykanów prędzej ruszy float niż mocna zagrywka.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”