Kwalifikacje olimpijskie 2024

Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

Przeciez wiemy.
Doswiadczenie. :D
hottakesbot
Posty: 1104
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: hottakesbot »

Firlej nie ma doświadczenia i umiejętności, a Lomaczowi się dostaje bo grał od dawna przy Kacprze Piechockim, Gianelli przy nim też by słabo wyglądał.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Firlej jest świetny, ale mu Grbić kazał grać źle w kadrze.
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: przemik »

Największą wadą Firleja jest to, że nie gra w ZAKSie. To praktycznie kończy temat.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Siekier
Posty: 307
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Siekier »

Gościem podcastu #VolleyTime był Mariusz Sordyl,

✅o pracy w Ukrainie 🇺🇦
✅świetnym sezonie reprezentacji 🇵🇱
✅swoich planach n najbliższe miesiące
✅czy Kuba Bednaruk faktycznie dobrze gra w golfa❓

Subskrybuj nas: https://youtube.com/@VolleyTime/?sub_confirmation=1

Wywiad:https://www.youtube.com/watch?v=f5AwYRZRV28
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Arw165 »

przemik pisze: 29 wrz 2023, o 07:49 Największą wadą Firleja jest to, że nie gra w ZAKSie. To praktycznie kończy temat.
A może ZAKSA ma dobre powody, że wolała zakontraktować Łomacza zamiast Firleja?
A nie, czekaj... :]
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

To jeszcze powiedz, co jest zaleta Lomacza?

Poza oczywiscie faktem, ze wybral go byly trener Zaksy, wiec musial miec racje.

Oby ten wybor okazal sie malo szkodliwy z powodu niewielkiej ilosci gry dla wybranca.

Najdzielniejszy, najaktywniejszy obronca wszelkich decyzji obecnego selekcjonera wtlumaczyl nam, ze Grbic ma racje, bo Grzesiu duzo nie zagra, ewentualnie podwojna . i nie ma znaczenia slaby blok i serwis . On wie najlepiej bo sam rozgrywa. :]
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Arw165 »

Jaki mam mieć interes w wymienianiu zalet Łomacza? Pisałam gdzieś, czy to zły czy dobry wybór? Już wcześniej wspominałam, że nie biorę się za ocenę umiejętności rozgrywania jako takiego, więc i wyborów na tej pozycji.
Nie pomogę.
dedede
Posty: 549
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: dedede »

Diomedea pisze: 29 wrz 2023, o 13:53 To jeszcze powiedz, co jest zaleta Lomacza?

Poza oczywiscie faktem, ze wybral go byly trener Zaksy, wiec musial miec racje.

Oby ten wybor okazal sie malo szkodliwy z powodu niewielkiej ilosci gry dla wybranca.

Najdzielniejszy, najaktywniejszy obronca wszelkich decyzji obecnego selekcjonera wtlumaczyl nam, ze Grbic ma racje, bo Grzesiu duzo nie zagra, ewentualnie podwojna . i nie ma znaczenia slaby blok i serwis . On wie najlepiej bo sam rozgrywa. :]
Sam nie jestem za Łomaczem, ale niby jak ten wybór miałby być szkodliwy? I tak wszystko zależy od Janusza czy da radę wszystko pociągnąć bo jeśli nie to czy tam będzie Łomacz, Firlej a nawet Drzyzga to i tak jesteśmy w czarnej...
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Ja wymienię.

Grzegorz Łomacz jako podstawowy zawodnik zdobył złoto, srebro i brąz ligi.

Jan Firlej przez 10 lat plusligowej kariery nie zdobył żadnego medalu. Żadnego.

Grzegorz Łomacz zdobył puchar Polski.

Jan Firlej nie zdobył żadnego pucharu.

Grzegorz Łomacz zdobył 2 razy superpuchar.

Jan Firlej nie zdobył żadnego superpucharu.

Grzegorz Łomacz grał w finale pucharu Challenge.

Jan Firlej to w ogóle grał w jakimś pucharze europejskim?

Rzekłby ktoś: no tak, ale Grzegorz grał w lepszych klubach. Ale inny by odpowiedział: lepsze kluby kontraktują lepszych zawodników - co nie jest kontrowersją.

Grzegorz Łomacz jako podstawowy zdobył 3 miejsce w pucharze świata.

Jan Firlej nigdy nie był pierwszym rozgrywającym kadry w żadnej imprezie (poza pojedynczymi meczami, w których grał źle - co prawda podobno trener mu tak kazał).

Grzegorz Łomacz z Zaksą ma 2-3 sezony kadrowe a ze środkowymi dużo więcej. Jest z nimi doskonale zgrany.

Czy Grbić ma rację, bo jest byłym trenerem Zaksy? Przede wszystkim jest byłym trenerem Perugii, ale to nie ma już znaczenia, bo jest obecnym trenerem reprezentacji, która wygrała obydwie imprezy w tym roku, tracąc w obu finałach 1 set a w pozostałych 4 półfinałach i ćwierćfinałach jeszcze 3, nigdy nie będąc zagrożonym.

Ogólnie te uwagi odbieram jako hejtowanie kadry. To jak komentarze hejterów Zaksy po trzykrotnym mistrzostwie LM, złotym i dwóch srebrnych medalach MP, trzech PP, że Zaksa ma słabego drugiego libero i jak się pierwszemu coś stanie to olaboga.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Właśnie widzieliśmy w sezonie kadrowym, jak świetnie zgrany z drużyną jest Łomacz. W szczególności świetnie wyglądały jego zgranie z Kaczmarkiem :] Jakie znaczenie ma to, że Łomacz miał jakieś sukcesy kilka lat temu? To jest już przeszłość, liczy się to co jest obecnie. Kadra to nie ZAKSA, więcej pokory i szacunku dla innych klubów. Jednak ciężko tego wymagać od niektórych pseudo kibiców ZAKSY. Nie można też generalizować, większość kibiców ZAKSY jest w porządku.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Łomacz miał sukcesy kilka lat temu a Firlej nigdy. A w +L już od 2013 roku jest. Licząc 1 sezon za granicą, to już 9 lat. Był czas, żeby się pokazać. Grzegorz Łomacz zdobył pierwszy medal w trzecim czy czwartym sezonie. Janusz, Kaczmarek, Śliwka, Fornal, Kochanowski, Huber, Łomacz, Kurek, Kłos, Semeniuk, a nawet Popiwczak, czyli wszyscy zawodnicy kadry Polski, zdobywali swoje pierwsze medale w drugim, trzecim, czwartym, może piątym sezonie w ekstraklasie. A Firlej już piękny jubileusz zaraz i wciąż nic. Zero. Nawet jednego brązu. Żadnego pucharu Polski, żadnego superpucharu. Nic. Podobnie zresztą, jak ten drugi co miał być zbawcą kadry. Niesamowicie fachowe są te komentarze ekspertów internetowych.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Diomedea »

Marcin Janusz zostal jedynka w bodajze osmym roku kariery. O ile dobrze pamietam do Zaksy przeszedl po 2 sezonach w Treflu, czyli po 10 latach.
Nie uwazam, zeby Firlej mial zblizony talent. Niemniej w stosunku do Marcina jakos do tylu nie jest w sensie timingu . Grac jako pierwszy zaczal dosyc szybko, szybciej niz Marcin. Stopniowo w coraz ambitniejszych klubach.
Wiec zobaczymy.
Obecnie Firlej w klubie jest lepszy niz Lomacz. Komenda tez zreszta.

Fakt, jak Marcin Janusz sie kontuzjuje, to sprawa wyglada slabo. Ale z Lomaczem wyjatkowo slabo.
O dziwo zadna inna z czolowych reprezentacji nie zastosowala takiego schematu, by do ogranego pierwszego dawac goscia w wieku mocno dojrzalym, ktory gra gdzies tam w dolach tabeli i jest zdecydowanie na schylku kariery.

Rownie dobrze te 2-3 lata temu mozna bylo do Kurka dowolac Wlazlego. Byl czynnym zawodnikiem, gral w klubie wyzej notowanym niz Lomacz obecnie. Byloby to podobne myslenie.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Wiadomo, że Grbić się po prostu nie zna. Każdy ekspert internetowy wie to doskonale. W dodatku nie ma pojęcia co to rozegranie, bo nigdy nie rozgrywał.

A ten Banach? No dajcie spokój!
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Pomocniczka pisze: 29 wrz 2023, o 21:00 Łomacz miał sukcesy kilka lat temu a Firlej nigdy. A w +L już od 2013 roku jest. Licząc 1 sezon za granicą, to już 9 lat. Był czas, żeby się pokazać. Grzegorz Łomacz zdobył pierwszy medal w trzecim czy czwartym sezonie. Janusz, Kaczmarek, Śliwka, Fornal, Kochanowski, Huber, Łomacz, Kurek, Kłos, Semeniuk, a nawet Popiwczak, czyli wszyscy zawodnicy kadry Polski, zdobywali swoje pierwsze medale w drugim, trzecim, czwartym, może piątym sezonie w ekstraklasie. A Firlej już piękny jubileusz zaraz i wciąż nic. Zero. Nawet jednego brązu. Żadnego pucharu Polski, żadnego superpucharu. Nic. Podobnie zresztą, jak ten drugi co miał być zbawcą kadry. Niesamowicie fachowe są te komentarze ekspertów internetowych.
Dlaczego ma to być akurat Firlej, jeśli nie Łomacz? Proszę wytłumacz mi to? Czy ja napisałem gdzieś coś odnośnie Firleja? Dla mnie może to być Komenda lub Kubicki, skoro zmiennik Janusza jest bez znaczenia jak często twierdzisz? Łomacz nie wnosi obecnie do kadry żadnej jakości. W przypadku jakiegoś urazu Janusza i tak jesteśmy "w lesie". Tak więc lepiej gdyby zmiennikiem był Komenda, który już nawet ma sukces w kadrze, VNL 2019 bodajże i jest znacznie młodszy od Łomacza. Ma również lepsze warunki fizyczne. Można również zacząć inwestować w Kubickiego, zbierałby potrzebne doświadczenie. Ciekawe jest też, dlaczego Komenda nie otrzymał żadnej szansy w VNL. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie miał dobry. Możliwe, że na koniec będzie wyżej niż klub Łomacza. Słabo to wygląda w Skrze, Konarski, odejście Bieńka, Kłosa.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Pomocniczka »

Najbardziej to chodzi mi o to, że Diomedea i Simao lepiej wiedzą, kto ma być drugim rozgrywającym w kadrze Polski od Grbicia, który wprowadził Polskę na nr 1 w rankingu, jest mistrzem olimpijskim na rozegraniu, wygrał ME jako zawodnik i trener, zdobywał medale MŚ jako zawodnik i trener, medale LŚ jako zawodnik i jako trener, wygrał LM jako zawodnik i jako trener. I przychodzi Simao do domu po drugiej zmianie, bierze z lodówki zapiekankę i piwo, siada do kompa i mówi, że Grbić robi złe wybory na rozegraniu. Czy są gdzieś granice absurdu? Bo na forum siatkarskim ich nie ma.
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Marcy$ »

Canada raczej wygra z Holandią, Przed chwilą piękny blok na NImirze.
Nie wiem skąd pomysł, że wyjdziemy z tego turnieju grając plecami do siatki....
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Pomocniczka pisze: 30 wrz 2023, o 05:19 Najbardziej to chodzi mi o to, że Diomedea i Simao lepiej wiedzą, kto ma być drugim rozgrywającym w kadrze Polski od Grbicia, który wprowadził Polskę na nr 1 w rankingu, jest mistrzem olimpijskim na rozegraniu, wygrał ME jako zawodnik i trener, zdobywał medale MŚ jako zawodnik i trener, medale LŚ jako zawodnik i jako trener, wygrał LM jako zawodnik i jako trener. I przychodzi Simao do domu po drugiej zmianie, bierze z lodówki zapiekankę i piwo, siada do kompa i mówi, że Grbić robi złe wybory na rozegraniu. Czy są gdzieś granice absurdu? Bo na forum siatkarskim ich nie ma.
Wiesz, nie mierz wszystkich swoją miarą. To jest forum dyskusyjne i trzeba szanować zdanie innych. Niektórzy mieli lub mają więcej styczności z siatkówką niż Ty. Z perspektywy Twoich postów mogę wywnioskować, że Ty oprócz kibicowania, oglądania siatkówki z boku nie miałeś/aś styczności z siatkówką. Tak na marginesie to nie wszystkich życie wygląda jak Twoje, np. ja wieczorami często jestem na siłowni, nie piję "piwa" i unikam jedzenia typu fast food, mam nieregularny, elastyczny czas pracy. Wszystko chybione w tej Twojej analizie ;) Chyba już wiem, dlaczego tutaj tak trollujesz, masz po prostu nudne, mam nadzieję że nie smutne życie prywatne. Pewnie taka forma spędzania wolnego czasu. Jeszcze jedną rzecz nie trafiłeś/aś (nie wiem już w jakiej osobie zwracać się). Nie pamiętam kiedy ostatnio umieściłem tu jakiś post za pośrednictwem komputera, laptopa. Wchodząc tu na forum korzystam z telefonu, w wolnych chwilach z różnych miejsc poczytam sobie opinie różnych userów i często sam udzielę się, wyrażę swoją opinię. Mam do tego prawo jak każdy inny, również Ty :) Grbić zrobił najlepsze wyniki z kadrą w swojej dotychczasowej pracy w porównaniu do wszystkich wcześniejszych trenerów. Przynajmniej, jeśli chodzi o XXI wiek. Nikt tego nie neguje. Nie oznacza to jednak, że jest jakiś nieomylny. Ty zaczynasz tu tworzyć jakieś dogmaty o nieomylności naszego trenera. Ma to miejsce już od jakiegoś czasu. Zresztą nie tylko Ty. Grbić popełnia błędy jak każdy inny, finalnie może to nie mieć znaczenia. Jednak w pewnym momencie może okazać się, że ten błąd może mieć znaczny wpływ na końcowy wynik. Odnośnie Grzegorza Łomacza widać po ważnych meczach, że Grbić sam mu nie ufa. Było w sezonie kilka ważnych meczy, gdzie można było łatwo to wywnioskować. W sytuacji, gdyby miał pełne zaufanie do Łomacza, zagrałby On więcej meczy na dłuższym dystansie na ME. Wchodził również na dłuższe zmiany w secie za Janusza. Możliwe, że Grbić ma taką wizję, że jest jeden lider na rozegraniu, a zmiennik to tylko uzupełnienie. Moim zdaniem tak to wygląda, bo On naprawdę widzi jak "wygląda" na boisku Łomacz. Wracając jeszcze do Firleja, nie wiem czym jest to spowodowane, ale On na kadrze robił wszystko, aby był w niej Łomacz. Natomiast Komenda nie otrzymał szansy na żadnym turnieju VNL. Moim zdaniem jest to bardzo wymowne. To jest moja subiektywna opinia, mam do tego prawo. Często powtarzam, że najważniejsze są końcowe wyniki. Grbić w tej chwili ma znakomite wyniki. Za pracę i prowadzenie kadry należy mu się duży szacunek. Jednak nie można udawać, że wszystko jest idealnie. Zawsze jest coś do poprawy, ciągle trzeba się rozwijać, analizować wszystko i wyciągać odpowiednie wnioski. Ciągle iść do przodu, ponieważ konkurencja "nie śpi".
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Arw165 »

Zaczynamy Fornal+Śliwka, czyli tak jak na ME. Oby zagrał ten skład tak samo, ale w trzech setach.
ciorny17
Posty: 8598
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Ale trzepak w akcji na 3:2 XD

Belgowie chyba profilaktycznie zaczęli przyjmować na 5. metr nasze nie najmocniejsze zagrywki żeby rozgrzać się na później.
Kłamca.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ptrlnd »

Początek seta a już Fornal zdążył wkurzyć plasami i najściem do ataku xD
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

ptrlnd pisze: 30 wrz 2023, o 09:21 Początek seta a już Fornal zdążył wkurzyć plasami i najściem do ataku xD
Ale to nie z Fornalem jest coś nie tak, tylko z Marcinem Januszem. Przy akcji na 3:2 atakowało aż 4 zawodników - Śliwka,Kaczmarek,Fornal,Huber i każdy kiwał. Poza tym, Olek na 5 ataków nie skończył żadnego, 4 razy kiwał i 2 razy zepsuł. Do stanu 11:11 Kaczmarek bytł jedynym, który indywidualnie zdobywał punkty, a to dlatego, że jest bardzo plastyczny.

Dziś Janusz zaczął bardzo źle.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, o 09:25 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 3 razy.
ciorny17
Posty: 8598
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Odważnie pan sędzia z Bośni z tym gwizdkiem dla Śliwki
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Szary Wilk »

Fornal 2/5
Śliwka 0/7
Huber 0/1

Pozdro. Spacerek miał być, a zaczyna się tak, że Janusz trochę topi zawodników.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ptrlnd »

ciorny17 pisze: 30 wrz 2023, o 09:23 Odważnie pan sędzia z Bośni z tym gwizdkiem dla Śliwki
Trzeba przyjąć, że te jego niesione piłki będą gwizdane coraz częściej, zwłaszcza, że jak Swedro powiedział, mamy tutaj dużo lepszy skład sędziowski niż na ME. Janusz nie pomaga dziś wystawami i gramy za miękko w ataku i mecz na styku. Samo się nie wygra.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Arw165 »

Może od drugiego seta bez Śliwki na początek?
ciorny17
Posty: 8598
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: ciorny17 »

Fakt, słaby miał początek Janusz i trochę rozregulował, ale już gra ok. 0/8 Śliwki to może w 2,3 przypadkach konto Janusza.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Simao »

Jeszcze niedawno niektórzy twierdzili, że wygramy ten turniej tyłem do siatki. Kłania się szacunek do rywali. Nie mamy potentatów w grupie, ale jest ona dużo bardziej wymagająca niż ta na ME. Czekam kiedy Fornal ogarnie się, zaczyna mnie już irytować. Od ME jedyna zmiana jaka u niego zaszła, to na głowie :]
Ten set trochę na konto trenera. Przespał, za późno zmiany. Semen powinien wejść na boisko od drugiego seta za Fornala. Śliwka ogarnie się, natomiast Fornal wątpię. Rozpoczynamy kwalifikacje od przegranego seta. Belgowie są wymagającym rywalem, trzeba zagrać na odpowiednim poziomie, aby ich pokonać.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, o 09:42 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Shift
Posty: 280
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: Shift »

Mieliśmy tu seta nie przegrać a zrobiło się 0:1. Uznajmy to za rozgrzewkę ;) nasi mięciutko, a Belgowie zaskakująco solidnie
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwalifikacje olimpijskie 2024

Post autor: tomasol »

Poza Kaczmarkiem reszta wygląda słabo, może jeszcze to kłopoty aklimatyzacyjne. No ale trzeba się ogarnąć bo Belgowie pomagać nie zamierzają, tak jak w Bari na ME. Fatalnie wyglądamy zwłaszcza na lewym skrzydle, środek też kilka razy wyłapany wyblokiem i obroną przez rywali. Trochę pobudka potrzebna, może jakąś zmianą ??? Leon, Semeniuk ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”