Kwalifikacje - Londyn 2012

Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Lineczka »

Już remis, nie wiem kto gorszy jako przeciwnik w finale - Rosjanki które mają tak świetną ławkę rezerwowych i są mocne czy Turczynki które grają przed własną publicznością i którym pomagają jak tylko mogą sędziowie?


Wolę Turczynki :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

No nie wiem, czy lepsze będą Turczynki w finale.
Teraz właśnie, po dwóch wyrównanych setach (pierwszy dla Rosji drugi dla Turcji na przewagi obydwa) w trzecim Turczynki zdławiły opór Rosjanek i miażdżą je.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Olla »

Tak myślę, że z Turczynkami z 3 seta to ja bym nie chciała spotkać się w finale, ale... jak chcemy jechać na IO to nie ma przebacz - trzeba wszystko wygrać!
O:)T
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Jeśli Rosja przegra to automatycznie grzebie szanse Niemek na grę w interkontynentalnym.
\
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Lineczka »

Mimo wszystko wolę Turczynki - widzę większe szanse w ich pokonaniu. Wygrać dwa razy z Rosją w jednym turnieju? Hm... mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Lineczka pisze:Mimo wszystko wolę Turczynki - widzę większe szanse w ich pokonaniu. Wygrać dwa razy z Rosją w jednym turnieju? Hm... mało prawdopodobne.
Jak patrzę na to, co Turczynki robią z Rosją w 3 i 4 secie, to molałbym nawet trzeci raz grać z Rosją.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Lineczka »

Turczynki mają problemy zdrowotne to raz.
Dwa wydaje mi się że drugiego tak dobrego spotkania nie zagrają.
Trzy my też gramy dobrze.
Cztery granie o taką stawkę przed swoją publicznością nie zawsze pomaga.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: troche zorientowany »

Nie zrażałbym sie postawą Rosjanek. One po prostu są bardzo delikatne gdy im nie idzie i wywiera się na nie presję.
Mam tylko nadzieję, że nasze panie przyzwyczajone do pełnej hali nie zdeprymuja się.
W dziejszym meczu np 2 set został podarowany Turczynkom bo jedna piłka decydowała o losach seta. Gdyby Rosjanki prowadziły 2 :0 w setach nie wypuściłyby już wygranej z rąk. Dlatego pomoc sędziów jest najwiekszym niebezpieczeństwem w finale. Nasze muszą w setach uzyskiwac zdecydowane prowadzenie bo inaczej końcówki będą podarowane Turczynkom!!!

I dodam. Nie Turczynki dzis grały rewelacyjnie , choć przynać trzeba że bardzo dobrze ale to Rosjanki nie potrafiły skończyć dobrych piłek a libero i nawet Sokołowa miłay ogromne kłopoty z przyjęciem.
Jeśli nasze panie utrzymają dobre przyjęcie wynik uważam za otwarty nawet z przewaga dla Polek.
W innym przypadku możemy szybko przegrać.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 19:06 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Naucz się edytować posty.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: hugo »

Jeśli chodzi o IO 2012
to Niemcy będą mieć tylko drużyny w hokeju na trawie...

PS.SIatkarze raczej nie dadzą rady.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 18:08 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: kassandra »

troche zorientowany pisze:i nawet Sokołowa miłay ogromne kłopoty z przyjęciem. Jeśli nasze panie utrzymają dobre przyjęcie wynik uważam za otwarty nawet z przewaga dla Polek.
ale właśnie to przyjęcie jest naszą nasłabszą stroną... z tak grającą Turcją jak w setach 3 i 4 nie mamy za wiele szans, no ale to jest kobieca siatkówka więc nie ma co obstawiać wyniku ;)
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: troche zorientowany »

Ja jednak obstawiam 3:2 dla Polek. :)
Streeter
Posty: 7493
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Wynik i gra tak naprawdę nie jest ważna. Najważniejsze, by dziewczyny osiągnęły to o czym marzą, bo są już bardzo blisko wymarzonych londyńskich paszportów. Mam tylko nadzieję, że sędziowie będą jutro obiektywni.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Sędziowie liniowi na 100% nie będą obiektywni. Ja mam natomiast nadzieję, że sędzia główny przynajmniej w takim stopniu jak to było w trakcie dzisiejszego meczu Turcja - Rosja, bie da się nabrać liniowym, wytrzyma presję i będzie podejmował właściwe decyzje.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: troche zorientowany »

do dreamer

problem nie tylko w jego obiektywności ale przede wszystkim w możliwości prawidłowej oceny danej sytuacji. Zwykle sędziowie liniowi tureccy oszukują. Nie wszystkie sytuacje nawet obaj sędziowie wyłapią.Zatem ci będę próbować 1-2 punkty niesprawiedliwie przyznać swoim a te mogą zaważyć na ostatecznym wyniku. Jedyne wyjście uzyskać prowadzenie 3-4 punktami na koniec aby jedna akcja nie zaważyła o wyniku seta.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

troche zorientowany pisze:...Jedyne wyjście uzyskać prowadzenie 3-4 punktami na koniec aby jedna akcja nie zaważyła o wyniku seta.
Podobno nikt jeszcze pewniejszej metody na sukces nie wymyślił.
Ja w to wierzę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: troche zorientowany »

do dreamer

i tego sie trzymajmy! ;)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Antonella Hard Core »

A więc jutro w Ankarze bedziemy mieli w finale powtórke sprzed prawie dekady a dokładnie z września 2003 roku kiedy też w meczu finałowym spotkały sie siatkarki Polski i Turcji, z tamtej naszej złotej drużyny do teraz ustała sie nam w kadrze jedynie K.Skowrońska ( u Turczynek zdaje sie są trzy zawodniczki pamietające ten historyczny dla tureckiej siatkówki mecz) a także trener S.Świderek który wtedy był asystentem A.Niemczyka.
Jutro ostateczna batalia naszych siatkarek o spełnienie ich olimpijskiego snu, ostatnia walka zawodniczek skreślonych już na starcie turnieju które jednak na boisku pokazały że mimo róznych kłopotów polska żeńska siatkówka wcale nie stoi nad przepaścią.
ewcia0133
Posty: 99
Rejestracja: 15 cze 2011, o 09:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: ewcia0133 »

czy dla turcji to też jest jedyna szansa na IO, czy mała możliwość zawodów interkontynentalnych?

a jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył jak to wygląda z awansami do IO. czy ktoś ma pewny awans bez jakiejkolwiek walki o IO, czy wszystkie reprezentację musza walczyć? bo dziwi mnie to, że np rosjanki- mistrzynie świata, czy serbia- mistrzynie europy (jeśli sie nie mylę) musiały walczyć tak samo jak Polki.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

ewcia0133 pisze:czy dla turcji to też jest jedyna szansa na IO, czy mała możliwość zawodów interkontynentalnych?

a jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył jak to wygląda z awansami do IO. czy ktoś ma pewny awans bez jakiejkolwiek walki o IO, czy wszystkie reprezentację musza walczyć? bo dziwi mnie to, że np rosjanki- mistrzynie świata, czy serbia- mistrzynie europy (jeśli sie nie mylę) musiały walczyć tak samo jak Polki.
1. Dla Turcji organizowany na ich terenie turniej jest ostatnią szansą tak jak dla nas.
2. Wszyscy muszą walczyć. Ani mistrzostwo z poprzednich Igrzysk, ani mistrzostwo świata, ani mistrzostwo kontynentalne nie zapewniało udziału w Igrzyskach. Pewny udział miały ekipa żeńska i męska gospodarzy (W. Brytania) a do nich dołączyły po trzy drużyny męskie i trzy kobiece z Pucharu Świata 2011. Reszta walczy o udział w turniejach kontynentalnych i interkontynentalnych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: ligamistrzow »

Co do meczu Turcja - Rosja to sędziowanie to była jedna wielka kpina i jestem wręcz pewien ze w meczu z Polska bedzie podobnie. Szczegolnie chodzi mi tu o 2 seta ktorego powinny wygrac rosjanki 25-23 gdyż pilka po ataku turczynki byla pol metra na aucie a sedzia pokazal boisko , nawet sama Turczynka sie zasmiala z tej decyzji.

Dreamer teraz pytanie do ciebie
Dzisiaj wygrywa Kuba czy Dominikana ? Jak widzisz ten mecz ?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Ja to widzę w ten sposób, że Kuba ma niesamowity potencjał. Każda z zawodniczek kubańskich to właściwie kandydatka na gwiazdę siatkarską. Brakuje im jednak doświadczenia - dopiero je zbierają.
Dominikana - prowadzona od kilku lat przez Brazylijczyka Marcosa Kwieka jest poukładanym, doświadczonym zespołem, mającym dodatkowo w swoich szeregach zawodniczki mogące pełnić rolę liderki - jak Bethania de la Cruz czy Priscilla Riviera.
To doświadczenie i zgranie drużyny przemawia za Dominikaną.
Jeżeli Dominikanki nic nie zawalą same, to powinny wygrać bez konieczności gry tie-breaka.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Streeter
Posty: 7493
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:Sędziowie liniowi na 100% nie będą obiektywni. Ja mam natomiast nadzieję, że sędzia główny przynajmniej w takim stopniu jak to było w trakcie dzisiejszego meczu Turcja - Rosja, bie da się nabrać liniowym, wytrzyma presję i będzie podejmował właściwe decyzje.

dreamer
A to że liniowi to wiadomo, nawet nie ma co na obiektywność liczyć. Właśnie chodziło mi o to, żeby główny sam podejmował decyzje, a nie jak liniowy pokaże. Bo panu, co dzisiaj sędziował Turcja - Rosja się to zdarzało słuchać liniowych.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Ale jeżeli uwzględnimy, że liniowi pokazywali prawie wszystkie akcje na korzyść Turczynek ;) , a główny dał się wmanewrować w przekręt może z 5-6 razy ewidentnie, to rzeczywiście nie zostaje nic innego jak gryźć glebę aby wyrobić sobie przed końcówką seta z 3 punkty przewagi. To powinno być bezpieczne rozwiązanie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Shibby »

Dreamer, czy w takim wypadku też byś negował wideoweryfikację, jako niedopuszczalne podważanie kompetencji sędziego? Swoją drogą sam podważasz kompetencje, co prawda nie głównego, tylko liniowych, jawnie oskarżając ich o przekręty i brak obiektywizmu. Ja uważam, że tu wideoweryfikacja jak najbardziej przydałaby się, aby ukrócić drukowanie pod gospodarzy.

Jasne, najlepiej zrobić dużą przewagę jako sposób na oszustwa liniowych. Ale to trzeba zagrać wtedy zdecydowanie lepiej. W przypadku w miarę wyrównanego meczu może niestety zdarzyć się tak, że wygra drużyna pod którą drukowali sędziowie, a która niekoniecznie wygrałaby podczas sprawiedliwej rywalizacji.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że nasze panie zagrają na tyle lepiej od gospodyń, że nawet sędziowie nie wiele będą w stanie nadrukować.
ewcia0133
Posty: 99
Rejestracja: 15 cze 2011, o 09:53
Płeć: K

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: ewcia0133 »

dreamer, dziękuje za wytłumaczenie, już wszystko dla mnie jasne :-)

co do dziewczyn, to wow, przed kwalifikacjami nie dawałam im nawet półfinału, a tu dzisiaj gramy finał. no właśnie, z turcja, której sędziowie pomagaja jak mogą. i jakby nie patrzec z dobrze grająca turcja. trochę sie boję o dzisiejszy mecz i obawiam sie, że polegniemy 3:1, co mam nadzieję, że sie nie spełni:-) a wy jak obstawiacie?
daniel67751
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2012, o 12:31

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: daniel67751 »

Powiem tak Rosjanki są idealnym przykładem jak zmarnować potencjal drużyny przez zatrudnienie trenera przed ktorym takie gwiazdy nie maja zapewne ani troche szacunku 8-) Rosjanki powinny zmiażdżyc turczynki aż milo potencjał jest tam taki ,że powinny rządzić na kazdym turnieju !!! ,a tu klops :o i nie jest to powód do radości bo zimne rosjanki mozna wykończyć mentalnie co Polkom zawsze się udawało,a teraz będzie istne szaleństwo,ale siatkarsko jesteśmy daleko przed turczynkami i dziewczyny powinny je pokonać :D Pozostaje nam wszystkim na tym forum trzymać kciuki za nasze dziewczyny i być z nich dumnym bez względu na wynik bo bardziej walecznej druzyny ten kraj w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu nie ma !!! 8-)
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: figol »

Źle się stało że w finale imprezy spotykamy się z gospodyniami, no ale trudno trzeba z nimi zagrać a najlepiej to jeszcze wygrać, szkoda by było, żeby po tak już teraz mogę to napisać udanej imprezie,cała praca naszych zawodniczek poszła na marne i nie awansowały na Igrzyska.
poznasz głupiego po czynach jego
Streeter
Posty: 7493
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: Streeter »

Do zaszczytnego grona drużyn, które zagrają na Igrzyskach dołączyła reprezentacja Dominikany, pokonując Kubanki 3:1. Oglądał ktoś może ten mecz i mógłby powiedzieć co nieco o grze obu drużyn w tym spotkaniu?
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: AsurBaniPal »

może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Polska nie ma już szans na dalsze kwalifikacje po przegranej w turnieju a NP taka rosja czy niemcy mogą jeszcze grać w innym turnieju ?
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje - Londyn 2012

Post autor: SerCos »

Turczynki będą pod olbrzymią presją:
- Naszego zadania jeszcze nie wykonaliśmy... Dziękujemy wszystkim kibicom w Ankarze, są wspaniali. Musimy jeszcze wygrać jeden mecz. Jeśli te dziewczyny poradzą sobie z presją, mogą wygrać nawet igrzyska - mów prezydent tureckiej federacji siatkarskiej Erol Ünal.
Ten pan się chyba trochę zapędził.

Turczynki mają przewagę na środku, rozgrywające podobnej klasy, w tureckiej ekipie podobnie jak u nas podział na dwie skrzydłowe typowo ofensywne - Darnel i Ozsoy i jedna raczej w cieniu - Gumus (Kirdar), przy czym Gumus bądź Kirdar słabsze od Werblińskiej, a i libero tureckiej reprezentacji wydaje się słabszą siatkarką niż Paulina Maj.

Polki nie mają szans na "dalsze kwalifikacje", bo są za nisko w rankingu, do turnieju interkontynentalnego brane są pod uwagę dwie najwyżej klasyfikowane reprezentacje w rankingu FIVB, czyli już wiadomo, że w turnieju w Tokio wystąpią z Europy Rosjanki i Serbki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”