Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Mężczyźni

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

Trochę sobie podliczyłem i porachowałem punkty za ME i wychodzi mi, że w rankingu CEV na skutek awansu Bułgarów przynajmniej do półfinałów Mistrzostw Europy, oraz to na pewno większe zaskoczenie awansu Niemców do ćwierćfinałów tego turnieju, grozi nam obsuwa w rankingu europejskiej federacji o jedno miejsca z 4 na 5. W dodatku będziemy klasyfikowani na tym 5 miejscu już nie sami, ale ex aequo razem z Serbią.

Obecny ranking CEV wygląda następująco http://www.cev.lu/Rankings/Men.aspx

Spróbujmy podliczyć najpierw naszą drużynę - zostanie nam odjęte 96 punktów za ME 2011, w zamian dojdzie 90 punktów za 6 miejsce na ME 2015, czyli już wszystko razem wziąwszy i podliczywszy będziemy mieć teraz 316 punktów - o 6 punktów mniej niż dotychczas.

Wyprzedzą nas zatem w rankingu w pierwszej kolejności Bułgarzy, którzy mieli dotąd 316 punktów, ale po tym turnieju będą na pewno na plusie, bo w 2011 otrzymali 90 p. za szóste miejsce, a teraz będą mieć w zamian minimum 94 p. za czwarte, czyli w sumie w najgorszym razie zgromadzą nie mniej niż 320 punktów, co da im w europejskim rankingu awans na III miejsce.

Jak już wspomniano wyprzedzą nas w CEV-owskim rankingu i to już pewnie znacznie większe zaskoczenie dla wszystkich również Niemcy, którzy mimo kombinacji Vitala Heynena i podkładania się w meczu grupowym Holendrom, ostatecznie zostaną sklasyfikowani na tych ME na 8 miejscu. Awans na IV miejsce dla naszych zachodnich sąsiadów w rankingu CEV będzie możliwy głównie dzięki zwycięstwu siatkarzy Heynena na Igrzyskach Europejskich w Baku, oraz także temu, że ME 2011 były Niemców całkowicie nieudane – otrzymali za ten turniej tylko 72 punktów, a teraz po ich kasacji za 8 miejsce na ME dostaną znacznie więcej bo 86. Dojdzie im więc w ten sposób aż +14 punktów - ponieważ mieli dotąd 304, po zakończeniu ME będą mieć 318 punktów, czyli o dwa więcej niż my.

Serbowie, którzy podobnie jak my przegrali w ćwierćfinale skończą ME 2015 na siódmym miejscu czyli z 88 punktami. W 2011 wywalczyli ze złotem 100, więc teraz stracą aż 12 punktów i będą mieć summa summarum tylko 316 punktów – czyli dokładnie tyle samo co my. W nowym rankingu CEV będziemy więc zajmować z Serbami V miejsce ex aequo.

Słowenia mimo że awansowała do półfinału nie ma praktycznie żadnych szans, żeby zakwalifikować się do olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie, bo musiałaby nie tylko awansować do ścisłego finału, ale wręcz zdobyć złoto na tych ME. Raczej mało prawdopodobne. Za to wszystko na to wskazuje, że kosztem innego naszego sąsiada - tym razem z południa Słowacji zakwalifikował się do tego turnieju inny nasz rywal z grupy w Warnie - Belgia, która ostatecznie zajęła na tych ME 9 miejsce (84 punkty)

Podział na grupy na podstawie rankingu z tego co pisano wcześniej miał wyglądać tak:

Grupa A: 1, 4, 5, 8

Grupa B: 2, 3, 6, 7

Po ME nowy ranking CEV powinien przedstawiać się następująco:

1) Rosja 332 punkty (mieli 334 w tym 94 za IV miejsce na ME 2011, teraz dostaną 92 za V miejsce bo wyprzedzają nas po fazie grupowej lepszym ratio małych punktów)

2) Włochy – w razie zdobycia ME będą mieli najwyżej 330 punktów

3) Bułgaria minimum 320 punktów za IV miejsce na ME 2015)

4) Niemcy 318 punktów

5-6) Polska & Serbia po 316 punktów

7) Francja nie więcej niż 296 punktów w razie mistrzostwa Europy

8) Finlandia

9) Belgia


Włosi do Berlina na turniej kwalifikacyjny nie pojadą, czyli jeśli dobrze liczę w pierwszej grupie mielibyśmy rozstawioną Rosję, Polskę, Serbię i Belgię, a w drugiej Bułgarię, Niemcy, Francję i Finlandię.

Jeżeli macie takie wrażenie, że gdzieś się w tych swoich rachunkach pomyliłem, to bardzo zachęcam, aby zgłaszać uwagi, lub ewentualnie także korekty. :)
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

A Niemcy nie będą rozstawieni z nr 1 ??? czyli wyszło by Niemcy, Polska, Serbia Belgia?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

meduza123 pisze:A Niemcy nie będą rozstawieni z nr 1 ??? czyli wyszło by Niemcy, Polska, Serbia Belgia?
Nie przypuszczam, żeby w przypadku tego turnieju grupy ustawiano pod gospodarzy. Kwalifikacje do IO to jednak zbyt poważna sprawa i podział na grupy powinien wynikać z rankingu CEV, a na przykład w takiej grupie: Niemcy, Polska, Serbia, Belgia mielibyśmy drużyny sklasyfikowane na miejscach 4, 5, 6, 9 w Europie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: StanLee »

A Wielka Brytania na Igrzyskach nie miała czasem najwyższego rozstawienia w serpentynie? To chyba ogolnie standard. Przyjmując logikę z większego na mniejsze...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:A Wielka Brytania na Igrzyskach nie miała czasem najwyższego rozstawienia w serpentynie? To chyba ogolnie standard. Przyjmując logikę z większego na mniejsze...
Brytyjczycy owszem zostali rozstawieni, albo odwrotnie zostali dokooptowani do stawki, ale oni się w tym rankingu FIVB zupełnie się wtedy przecież nie liczyli. A Niemcy, którzy po ME przeskoczą w rankingu CEV zarówno nas, jak i Serbów w wypadku takiego ustalenia grup mieliby przecież najwyższy ranking w naszej grupie nawet bez rozstawienia. Nie nadążam co prawda za pomysłami panów z FIVB, i CEV, ale porządek, w którym drużyny z miejsc 4-5-6 (a w zasadzie pod nieobecność Włochów 3-4-5) w rankingu znalazłyby się w jednej grupie, w teorii sprawiedliwy na pewno nie jest. Samym Niemcom też by to raczej chyba mniej odpowiadało, bo pewnie jednak woleliby trafić do grupy z Bułgarią, Francja i Finlandia niż z nami i z Serbami.

Choć z drugiej strony właśnie Serbom odpowiadałoby pewnie zdecydowanie bardziej, a mówi się, że na czele CEV Meyera na dniach (przy okazji finałów ME w Sofii odbywają się wybory prezesa europejskiej federacji) ma całkiem spore szansę zastąpić Aleksandar Boricic, który jak wiadomo jest Serbem i dodatkowo zawsze miał też opinię operatywnego "załatwiacza". A jak komuś będzie bardzo zależało, to nawet najdziwniejsze rozwiązania można przeforsować.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: maciek77 »

Ja bym poczekał do oficjalnej informacji, bo takie rozstawienie jakoś mi do CEVnie pasuje. Za prosto, za przejrzyście.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SerCos »

Niemcy będą rozstawieni z jedynką w kwalifikacjach tak jak choćby Turczynki czy Bułgarzy cztery lata temu. Przywilej gospodarza.
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: meduza123 »

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html

Grupa z Nimcami, Belgią i Finlandią??? To byłby żart, no ale dla nas nawet miły. Jakoś w to nie wierzę, ale skoro Heynen tak mówi to pewnie coś wie:D
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Z kolei Hochstim w Dzienniku Łódzkim pisze, że Polacy najprawdopodobniej wylądują w grupie z Niemcami, Serbią i Belgią, a w drugiej rywalizować będą Rosjanie, Bułgarzy, Francuzi i "Fińczycy". Nie lepiej po prostu poczekać na oficjalne ogłoszenie ;)
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

timshel pisze:Z kolei Hochstim w Dzienniku Łódzkim pisze, że Polacy najprawdopodobniej wylądują w grupie z Niemcami, Serbią i Belgią, a w drugiej rywalizować będą Rosjanie, Bułgarzy, Francuzi i "Fińczycy". Nie lepiej po prostu poczekać na oficjalne ogłoszenie ;)
Pomijając problemy z deklinacją, ta druga wersja podziału grup ma przynajmniej walor prawdopodobieństwa, bo w teorii mogłaby zostać ustalona na podstawie nowego rankingu CEV i metody serpentyny. Natomiast jaki klucz można by było zastosować w przypadku takiego podziału, który Vital Heynen "sprzedał" ponoć polskim dziennikarzom , a konkretnie"PS" i Kamilowi Drągowi, to ja już zupełnie nie wiem. :| Na pewno nie jest prawdą, że Finowie są zagrożeni, jeśli chodzi o ich udział w turnieju kwalifikacyjnym. Belgowie w teorii tego udziału w berlińskich kwalifikacjach przynajmniej w teorii faktycznie nie są jeszcze do końca pewni, ale żeby Słowenia mogła ich wyprzedzić w rankingu i zepchnąć z 9 na 10 miejsce musiałby wygrać jeszcze dwa mecze na tym turnieju: półfinał i finał i zgarnąć 100 punktów rankingowych, co jest, powiedzmy to wprost, bardzo mało prawdopodobne.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

drukjul pisze:Natomiast jaki klucz można by było zastosować w przypadku takiego podziału, który Vital Heynen "sprzedał" ponoć polskim dziennikarzom , a konkretnie"PS" i Kamilowi Drągowi, to ja już zupełnie nie wiem.
Może zadecydowały preferencje samych Niemców względem rywali ;>
Pomijając problemy z deklinacją
Słuszna uwaga, przepisałam bezmyślnie jak stało w artykule. Winno być Niemcami, Serbami i Belgami. "Fińczycy" mojego autorstwa, ale zostali ujęci w cudzysłów ;)
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: drukjul »

timshel pisze: jak stało w artykule
Tak właśnie podejrzewałem. :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

A więc niemcy, Polska, Serbia i Belgia a w drugiej rosja, Francja, Bułgaria i jakiś patałach.
Z pierwszej wychodzi Polska (dajmy na to z pierwszego) i niemcy/Serbia a z drugiej Francja i Bułgaria. Fajnie dla dramaturgii, bo niegdyś jedynie finał był meczem o coś a teraz aż trzy mecze (nie licząc grupowych). Wygrany półfinał jest takim malutkim finałem, bo daje już interkontynentala. Wygrany finał oczywiście udział w IO ale nawet w przypadku przegranego półfinału gra się drugi malutki finał o udział w interkontynentalu. Emocji co niemiara.

Ale, oczywiście oprócz awansu naszych, kluczowe jest odpadnięcie rosji (na co jest spora szansa), bo wtedy lepiej ułoży się serpentynka w Rio.
Do A idzie Brazylia, do B dwie najwyżej rozstawione drużyny. Czyli gdyby rosja weszła, to rosja i Polska. Do A wtedy Włochy i USA, do B Argentyna i Bułgaria (albo Francja), do A Iran (albo Irak). I Polska w razie awansu do 1/4 grałaby z kimś z grupy Brazylia, Włochy, USA, Iran (albo Irak). Z każdym przegrać łatwo a brak pierwszego miejsca to już w ogóle tragedia.
Za to, gdyby rosja nie weszła, to do B idą Polska i Włochy, do A USA i Argentyna, do B Bułgaria (dajmy na to) i Iran, a do A jakaśtam Australia czy Japonia. I wtedy pierwsze miejsce daje od razu awans do 1/2 a z drugiego/trzeciego jest szansa trafić na Argentynę.

Bo, rozumiem, że w przeciwieństwie do kibiców siatki żeńskiej, nie interesuje nas sam udział, lecz medal i to najlepiej z Au.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: lipton »

Awansujmy najpierw na te Igrzyska, potem będziemy dzielić medale.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: StanLee »

I mnie nie wychodzi nic innego, jak Niemcy, Polska, Serbia, Belgia oraz Rosja, Bułgaria, Francja, Finlandia. To chyba podobny dylemat co na Igrzyskach, czy wybierasz mocniejszą grupę, czy trudniejszy półfinał. Z racji dyskutowanej tu i tam psychiki naszych siatkarzy, wolałbym jednak, żeby tych najtrudniejszych przeciwników (tzn. Rosję albo Francję) nasi spotkali w grupie, choć to na pewno dużo bardziej skomplikowany temat. Wydaje mi się, że aż tak hardkorowo nie będzie, żeby wywalczyć awans na Intera wystarczy pyknąć Belgię, Niemcy/Serbię i znowu Niemcy/Serbię. Od wszystkich tych drużyn jesteśmy lepsi, zatem nie kreśliłbym żadnych katastroficznych wizji w tym momencie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: lipton »

W sumie jest to jakieś pocieszenie, że za kadencji Antigi nasz zespół (nie licząc oczywiście środowej wpadki ze Słowenią) jeszcze nie przegrał meczu "o coś" ze słabszym na papierze rywalem. Zarówno na MŚ jak i na PŚ z tymi teoretycznie słabszymi zawsze sobie radziliśmy.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: SevenUP »

Noworoczny pisze:Ale, oczywiście oprócz awansu naszych, kluczowe jest odpadnięcie rosji (na co jest spora szansa), bo wtedy lepiej ułoży się serpentynka w Rio.
"Odpadnięcie Rosji" to będzie wyglądać tak, że Rosja odpadnie, a następnie któreś z państw Afryki się "wycofa z powodów finansowych" i Rosja się znajdzie w turnieju. Już nie raz to przerabialiśmy :]

Co nie zmienia faktu, że nieobecność na IO Polski, Rosji, Francji, Bułgarii czy Niemiec to kpina.
Valente
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2015, o 09:57
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Valente »

Może to niekonwencjonalny pomysł ale skoro medal IO w przekonaniu znacznej większości jak nie wszystkich ekip to najważniejszy medal, to według mnie kwalifikacje powinny być na zasadzie : 3 miejsca z PŚ, MŚ, MO, po jednym miejscu za zwycięstwo w mistrzostwach kontynentu czyli 5 miejsc, dla pozostałych drużyn światowy turniej kwalifikacyjny w którym udział weźmie 8 zespołów najwyżej klasyfikowanych w rankingu FIVB ( te które się jeszcze nie zakwalikowały ) a z niego na IO awansują dwie najlepsze ekipy ( lub 4 jeśli MŚ i MO nie mieli by kwalifikacji - inny system )

Lub wziąć 11 ekip najwyżej w rankingu FIVB + gospodarz - jako system kwalifikacji na IO, trochę kuriozalne ale przy obecnym systemie kwalifikacji nie najgorsze

Dodam że rok 2015 zakończymy na 2 miejscu w rankingu FIVB
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: Noworoczny »

SevenUP pisze:
Noworoczny pisze:Ale, oczywiście oprócz awansu naszych, kluczowe jest odpadnięcie rosji (na co jest spora szansa), bo wtedy lepiej ułoży się serpentynka w Rio.
"Odpadnięcie Rosji" to będzie wyglądać tak, że Rosja odpadnie, a następnie któreś z państw Afryki się "wycofa z powodów finansowych" i Rosja się znajdzie w turnieju. Już nie raz to przerabialiśmy :]
Też o tym myślałem. Dzikusa dostaną bankowo.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: FLPman »

Po odjęciu punktów za ME2011 wychodzi, że Belgia za 10 miejsce w tych ME będzie miała łącznie 262 punkty, ale tyle samo będzie miała Słowenia jeśli zdobędzie złoto. Co decyduje, że do Berlina pojedzie Słowenia, a nie Belgia? Finlandia z liczbą 264 punktów zostanie na 8 miejscu, a Słowacja spadnie za Belgię i Słowenię mając 252 punkty. Chyba, że coś źle liczę.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Porównując do tego co napisał Drukjul, to wg moich obliczeń klasyfikacja ME będzie wyglądać nieco inaczej.

5 Polska
6 Rosja
7 Serbia
8 Niemcy
9 Holandia
10 Belgia
11 Estonia
12 Finlandia
13 Czechy
14 Słowacja
15 Chorwacja
16 Białoruś
Learn to love the process.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: FLPman »

timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Drukjul zapomniał po prostu wziąć pod uwagę wyniki poszczególnych faz. Dla drużyn z miejsc 5-8 trzeba policzyć punkty i w razie potrzeby wyliczyć ratio setowe łącznie z fazy grupowej i ćwierćfinałów, dla zespołów sklasyfikowanych od 9 do 12 z fazy grupowej i baraży, 13-16 - z samej rundy zasadniczej, logiczne ;)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, o 13:01 przez timshel, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: FLPman »

A wiesz co decyduje o wyższej pozycji w przypadku gdy Słowenia i Belgia będą miały po 262 punkty? Bo tak mi wychodzi właśnie licząc, że Belgia zajęła 10 miejsce na ME i Słowenia wygra ME.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Normalnie w rankingu to by sobie po prostu były na tej samej pozycji ;> Ale Ty oczywiście pytasz pod kątem turnieju kwalifikacyjnego. Moja odpowiedź brzmi: Słowenia nie wygra/nie może wygrać ME :D A tak poważnie, niestety nie wiem co by wtedy decydowało o tym, która z drużyn zagwarantuje sobie bilety do Berlina. Być może Team Yavbou ukróci jutro (a właściwie to już dzisiaj) nasze ewentualne dywagacje na ten temat ;)

E: Policzyłam i wyszło mi tak samo jak FLPmanowi. Jeśli Słowenia by wygrała, w rankingu CEV plasowałaby się na 9 miejscu ex aequo z Belgią (262 punkty). Natomiast Polacy wciąż będą okupować lokatę tuż za podium, ale teraz będziem się gnieździć wespół Z Niemcami :D Za to w rankingu FIVB wyprzedzimy Rosjan (spadną na 4 nawet) ;>

O ile się nie machnęłam, na chwilę obecną wygląda to tak:

1 Rosja - 330
2 Włochy - 324/326
3 Bułgaria - 320/322
4 Polska - 318
Niemcy - 318
6 Serbia - 316
7 Francja - 294/296
8 Finlandia - 264
9 Belgia - 262
(ew. Słowenia jeśli zgarną ME)
Learn to love the process.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: FLPman »

Marcin Lepa:
Prezes CEV A.Boricić potwierdzil- wkwal igrzysk wBerlinie nr1beda Ger, a pozostala 7zespolow zostanie rozstawiona wedlug serpentyny rankingu
https://twitter.com/MartiLepa/status/655733276385112064
Marcin Lepa ‏@MartiLepa 34 min34 minuty temu

To oznacza ze gramy w grupie z Niemcami, Bulgarami i Belgia!!! Kwalifikacje olimpijskie w Berlinie za trzy miesiace
https://twitter.com/MartiLepa/status/655733681022246912

Coś mi nie pasuje w tej grupie...
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Ale mieszają... Najlepiej po prostu poczekać na oficjalną informację. Jeśli* byłoby wg serpentyny, a z 1 rozstawieni Niemcy, to mnie wychodzi, że Polacy znajdą się w grupie z gospodarzami, Serbami oraz Belgami (ew. Słoweńcami). Nie wiem skąd oni tę Bułgarię wzięli.

*Jeśli, bo po CEV-ie to wszystkiego można się spodziewać, a skoro na decyzję ma mieć wpływ też niemiecka federacja...
Learn to love the process.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: timshel »

Tak sobie jeszcze myślę, że może ta Bułgaria im wyszła licząc wg rankingu sprzed ME.
Learn to love the process.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Kwalifikacje do Igrzysk w 2016

Post autor: dakuul »

Dla zainteresowanych: pojawiły się bilety na Turniej Kwalifikacyjny w Berlinie. Ceny na weekend podobne jak FF Ligi Mistrzów. Na pierwsze dni po 25 euro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”