Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

luk_m5 pisze:Myślę, że byłoby to siatkarskie science fiction, aczkolwiek warto podkreślić, że jeszcze 3-4 lata temu nawet nie przyszło by nam do głowy żeby się nad tym zastanawiać (nad brakiem Brazylii w 1/4 finału), o czymś to świadczy - wg mnie o coraz bardziej intensywnym zmierzchu potęgi canarinhos ( i wcale nie wykluczam że jeszcze na tych igrzyskach zdobędą złoto )
A moim zdaniem, złoto Brazylii byłoby sporą niespodzianką po tym, co pokazywali w tym sezonie reprezentacyjnym. Oczywiście to możliwe, ale chyba byłoby trochę szumu zaskoczenia wokół tego :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Lynn pisze:
Piszecie to wszystko na temat ewentualnego odpadnięcia z rywalizacji Brazylii, oglądając mecz z Serbią, czy nie macie pojęcia co się dzieje na boisku?..
boli, że Twoja ukochana Brazylia gra słabo? :]
Widzę, że ty na pewno nie oglądasz tego meczu...

dreamer
Ostatnio zmieniony 4 sie 2012, o 23:53 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luk_m5 »

OlaMleko pisze:
luk_m5 pisze:Myślę, że byłoby to siatkarskie science fiction, aczkolwiek warto podkreślić, że jeszcze 3-4 lata temu nawet nie przyszło by nam do głowy żeby się nad tym zastanawiać (nad brakiem Brazylii w 1/4 finału), o czymś to świadczy - wg mnie o coraz bardziej intensywnym zmierzchu potęgi canarinhos ( i wcale nie wykluczam że jeszcze na tych igrzyskach zdobędą złoto )
A moim zdaniem, złoto Brazylii byłoby sporą niespodzianką po tym, co pokazywali w tym sezonie reprezentacyjnym. Oczywiście to możliwe, ale chyba byłoby trochę szumu zaskoczenia wokół tego :)

Napisałem, że nie wykluczam złota dla Brazylii ponieważ sport już nauczył mnie, że niczego nie można zakładać na 100%, aczkolwiek, rzeczywiście gdyby Brazylia wygrała te igrzyska sprawiła by nie lada niespodziankę , patrząc na ten sezon w ich wykonaniu.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

Vissotto jest beznadziejny. Nie rozumiem Rezende po co go trzyma na placu, skoro Wallace Souza nie schodzi poniżej pewnej granicy przyzwoitości.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luk_m5 »

No i Serbia walczy, wygląda na to, że Brazylia póki co nie jest w formie olimpijskiej.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Zabójcza końcówka Serbów od stanu 19-19 :D jeszcze jeden! ;-)

Miałam tego meczu nie oglądać (przesyt na dziś), ale 1-0 Serbów zachęciło, obym nie żałowała.

Jeszcze wtręt o innych meczach - Amerykanie w moich oczach są faworytami nr. 1 do złota i porażka z Rosją niewiele tu zmienia. Rosjanie mam nadzieję, że dzięki tej wygranej obudzili się na dobre.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luk_m5 »

Ależ jaki ciekawy może być mecz Niemcy - Brazylia. Ciekawie się zaczyna dziać na turnieju olimpijskim.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

dreamer pisze:
Lynn pisze:
Piszecie to wszystko na temat ewentualnego odpadnięcia z rywalizacji Brazylii, oglądając mecz z Serbią, czy nie macie pojęcia co się dzieje na boisku?..
boli, że Twoja ukochana Brazylia gra słabo? :]
Widzę, że ty na pewno nie oglądasz tego meczu...

dreamer
Widzę, że zrezygnowałeś z uszczypliwości. Brazylia jest słaba niestety... albo i stety. Ten sezon to niezła porażka w ich wykonaniu i nie zapowiada się, żeby cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić, bo z dnia na dzień nie zaczną grać tak, jak grali 3-4 lata temu.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

luk_m5 pisze:No i Serbia walczy, wygląda na to, że Brazylia póki co nie jest w formie olimpijskiej.
My też nie jesteśmy, ale na szczęście do tej pory nie było takiej potrzeby. Ale aż się miło na to patrzy, podoba mi się to rozbawienie komentatora.

PS Teraz jest szerokie ujęcie na PUSTE trybuny, a podobno mówią,że nie sprzedają już żadnych biletów... skandal.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Ola, jest dość późna pora u nas, w Londynie również, w tym należy szukać przyczyny pustek. bałam się, że o tej godzinie będzie gorzej.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: arbas »

Mania pisze:Jeszcze wtręt o innych meczach - Amerykanie w moich oczach są faworytami nr. 1 do złota i porażka z Rosją niewiele tu zmienia. Rosjanie mam nadzieję, że dzięki tej wygranej obudzili się na dobre.
Moim zdaniem to raz ze ciężko wyrokować bo prawdziwa gra się zacznie od ćwierćfinału, ale na razie żadna drużyna nie prezentuje naprawdę wysokiego poziomu. Jeśli nasi będą w formie z finałów LŚ to moim zdaniem powinniśmy wygrać złoto...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

OlaMleko pisze:...Teraz jest szerokie ujęcie na PUSTE trybuny, a podobno mówią,że nie sprzedają już żadnych biletów... skandal.
Szczerze mówiąc, ja nie jestem pewien, czy to są puste miejsca, czy po prostu nie widać, że pod tymi krzesełkami leżą ci z kibiców, którzy fizycznie nie wytrzymali pory meczu. Moim zdaniem to skandal i wielki minus dla organizatorów, za ustalenie takiego harmonogramu dnia.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Mania pisze:Ola, jest dość późna pora u nas, w Londynie również, w tym należy szukać przyczyny pustek. bałam się, że o tej godzinie będzie gorzej.
Rozumiem,ale to nie chodzi o to,że nie ma chętnych, tylko o to, że informują o braku biletów, to różnica.
Chyba dzień tie breaków dzisiaj, dawno nie wstrzyknąłam sobie takiej porcji siatkówki w jedną dobę.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Mania »

Sorki za OT'a. Przecież bilety są na całą sesję, czyli dzień. Podobnie jak Deamer ubolewam nad takim harmonogramem IO, hala jest wielka i piękna, ale bardziej praktyczne byłyby 2 mniejsze i brak meczów o skrajnie skandalicznych godzinach (rano, późny wieczór, noc).
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: madlark »

Mania pisze:Sorki za OT'a. Przecież bilety są na całą sesję, czyli dzień. Podobnie jak Deamer ubolewam nad takim harmonogramem IO, hala jest wielka i piękna, ale bardziej praktyczne byłyby 2 mniejsze i brak meczów o skrajnie skandalicznych godzinach (rano, późny wieczór, noc).
Bilety nie są na cały dzień.
Bilet jest na trzy mecze.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2012, o 00:38 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Mania pisze:Sorki za OT'a. Przecież bilety są na całą sesję, czyli dzień. Podobnie jak Deamer ubolewam nad takim harmonogramem IO, hala jest wielka i piękna, ale bardziej praktyczne byłyby 2 mniejsze i brak meczów o skrajnie skandalicznych godzinach (rano, późny wieczór, noc).
Wydaje mi się,że bilety są "dwa dziennie" - na sesję przedpołudniową i popołudniową. Ale mogę się mylić, bo nie wgłębiałam się w temat. Tak czy siak,możesz mieć rację, ale faktem jest,że o "ludzkich" porach także jest wiele pustych miejsc,na które podobno nie ma biletów. Przykre.

Aż mnie czoło zabolało, kiedy w nie uderzyłam po tej fatalnie wpuszczonej piłce :(
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luk_m5 »

No i tibreak w meczu serbia - brazylia. Wydaje się że kanarki nie powinni już wypuścić zwycięstwa.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Mania »

W 4 secie Serbowie zepsuli aż 8 zagrywek, a Kanarki jedynie 3, i nawet przewaga w ataku im nie pomogła, ech. Szkoda. Liczyłam na tę sensację.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

Też już raczej nie wierzę w wygraną Serbów (nie żebym wcześniej jakoś bardzo wierzyła ;p), za dużo błędów.Teraz by im się Ivan przydał jak nic :)
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: luk_m5 »

NIe wiem po co na boisku pojawił się Janic. Przecież ten facet wszystko psuje w tibreaku. Wiadomo co sie dzieje z Nikicem ? Czemu nie gra?
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: OlaMleko »

No i po krzyku. Serbowie narobili nadziei na coś więcej, ale myślę, że i tak spisali się na plus (poza katastrofalnym tie breakiem). Bardzo syty siatkarski dzień dobiegł końca, trzeba iść spać, dziękuję panu Laskowskiemu za komentarz na dobrym poziomie.
Dobranoc.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: dreamer »

OlaMleko pisze:Też już raczej nie wierzę w wygraną Serbów (nie żebym wcześniej jakoś bardzo wierzyła ;p), za dużo błędów.Teraz by im się Ivan przydał jak nic :)
Nie sądzę, aby Ivan cokolwiek w obrazie gry zmienił. Szczególnie w sytuacji, że wszedłby kosztem najlepszego w drużynie serbskiej Atanasijevića.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Guilder »

Coś by tam zmienił, ale jednak Dreamer ma sporo racji. Serbom brakowało lewego, a nie prawego skrzydła. Jeden zawodnik gorszy od drugiego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: revis »

Opinie o upadku Kanarków uważam za znaczną przesadę, chociaż na tych igrzyskach mogą pierwszy raz od dekady mieć problem z zdobyciem medalu. To wciąż ścisła światowa czołówka, która po prostu ma problem ze zmianą warty w drużynie. Rodrigao, Giba, a zwłaszcza Sergio to nawet u schyłku kariery bardzo dobrzy zawodnicy, ale to nie jest ta złota drużyna 2002-2008 bijąca wszystkich jak leci... Ricardo Garcia nie został wystarczająco zastąpiony przez syna trenera Rezende. Słabszą niż wybitną formę prezentują tak znakomici siatkarze jak Visotto, Dante czy Murilo. Jednym słowem problem na problemie, a to wciąż absolutny światowy top. Sensacyjny triumf USA w Pekinie miał zwieńczyć erę dominujących Canarinhos. Tak się nie stało i Brazylia wciąż (lecz już nie tak znacznie) wygrywała światowe imprezy. Kryzys nadszedł w najgorszym momencie - przed kolejnymi IO. A jednak triumf Brazylii wydaje się być tylko nieznacznie mniej prawdopodobny od lepiej grających w Londynie Amerykanów, Rosjan (Kanarki obiły ich 3-0 ...), czy Polaków. Znacznie większy problem zdaje się mieć reprezentacja Serbii, która do wielkich od lat słabości na pozycji przyjmującego, obniżyła swój poziom poprzez utratę niezastąpionych - Grbicia i Milijkovicia. Śmiem twierdzić, iż ta uznana w ostatnich latach marka w obecnej chwili i najbliższej przyszłości wraz z innym zespołem z niedawnej czołówki (Francja) może już regularnie nie kwalifikować się do ćwierćfinałów kolejnych imprez...
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: niepoinformowany »

Brazylia i Rosja mają już zapewniony awans.

Brazylia na pewno nie zajmie 4 miejsca w grupie

Przy scenariuszu prawie jak w S-F - Serbia 3:0 Rosja, Brazylia 0:3 Niemcy Serbia zajmuje 5. miejsce i odpada z rywalizacji, a Niemcy z Rosjanami liczą małe punkty i kto ma gorsze ten gra z Polską. Ale prawdopodobieństwo takich wyników jest.. no właśnie ;)

Tak więc wszystko wskazuje, że mamy co chcieliśmy, a ostatni dzień w grupie B będzie tylko polegał na tym, która z drużyn (Niemcy czy Serbia) urwie punkty faworytom, a jeśli obie, to która więcej.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 32
Rejestracja: 29 maja 2010, o 16:17
Płeć: M
Lokalizacja: daleki wschód Polski

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: mateoo »

Każda drużyna zanotowała choć jedną porażkę, nie ma dominatora, faworyta którego wszyscy by dziś wskazywali na zwycięzcę. Bardzo podoba mi się taki przebieg zdarzeń, to znaczy tyle że wszystko jest jeszcze możliwe.

Forma Polaków nie zachwyca, pomimo wygrania dość zdecydowanie ostatnich dwóch meczów. Mam nadzieję, że zapowiadane przyjście formy na drugi tydzień nie jest tylko gadaniną a wreszcie chłopy zaczną grać tak jak nas do tego przyzwyczaili w LŚ. Mam duże obawy o ten ćwierćfinał, Niemiaszki są nieobliczalni.. ale jak chce się mierzyć w medal to trzeba pokonać, w tej chwili, już każdego.

Wielkie brawa dla Argentyny, zagrali chyba swój najlepszy mecz na IO. Przyznam, że nie wierzyłem w ich wygraną, a przynajmniej nie za 3pkt.
POLSKA MISTRZEM POLSKI!
kanimo

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: kanimo »

Ja rowniez nie ale trzeba przyznac, ze w pewnym momencie 3ciego seta Bulgarzy zdecydowanie podali reke przez serie bledow wlasnych. Nie ogladalam Polska-Bulgaria- czy Bulgarzy falowali podobnia?
Ale brawo Argentyna.
Coz jesli chcemy medalu, szczegolnie zlota :] , a mamy obawiac sie Niemcow to chyba cos nie tak. Zlekcewazyc ich nie nalezy ale jednak powinnismy byc psychicznie gotowi do wygrywania z kazdym.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: hubert »

kanimo pisze: Coz jesli chcemy medalu, szczegolnie zlota :] , a mamy obawiac sie Niemcow to chyba cos nie tak. Zlekcewazyc ich nie nalezy ale jednak powinnismy byc psychicznie gotowi do wygrywania z kazdym.
Mówisz o kibicach czy zawodnikach ? Kibice to niech się obawiają kogo chcą.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: azsiak88 »

Niby nie ma niepokonanego, ale USA ma rywali znacznie z wyższej półki niż np my czy Włosi. I całkiem możliwe jest, że z naszej grupy do półfinału awansuje jeden zespół a z tamtej trzy. Oczywiście chłodno kalkulując.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Post autor: Kicu »

azsiak88 pisze:Niby nie ma niepokonanego, ale USA ma rywali znacznie z wyższej półki niż np my czy Włosi. I całkiem możliwe jest, że z naszej grupy do półfinału awansuje jeden zespół a z tamtej trzy. Oczywiście chłodno kalkulując.
Tylko tak na dobrą sprawę... co Ci rywale USA grają wielkiego? Rosja i Brazylia są zdecydowanie pod formą. Owszem, patrząc z czysto statystycznego punktu, są to drużyny mocniejsze, ale jak do tej pory nie pokazują nic szczególnego na boisku. Brazylia męczy się z Serbią, Rosja gładko przegrywa z Brazylią... ja się zastanawiam, czy USA jest faktycznie takie mocne jak wielu osobom się wydaje, bo przeciwnicy wysoko poprzeczki nie zawiesili, a Amerykanom dodatkowo zdarzyło się przegrać z Rosją będącą w dołku.
Jednak żeby nie było tak kolorowo, to w naszej grupie też wielkiej formy nie ma. My zaliczyliśmy wpadkę z Bułgarią i zagraliśmy niezbyt przyjemny dla oka mecz z outsiderem, czyli WB. Włosi męczyli się z Australią i gładko przerżnęli z nami. Bułgaria i Argentyna to chyba jednak za słabe zespoły na półfinał.

Może forma przyjdzie na ćwierćfinały, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że nagle wszystkie drużyny z dnia na dzień poprawią grę o 1 czy 2 poziomy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”