Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kibic_siatki »

Każdy orze jak może... http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... nia-zasady
Włosi na poprzednich MŚ ustawili sobie drabinkę pod siebie i nie uzyskali sukcesu (4 miejsce). Teraz jak w LŚ Antiga testował grę na 2 libero w meczu, to może się okazać, że na podobny manewr będzie sobie można pozwolić i na mistrzostwach. Tyle, że z tego każdy będzie mógł skorzystać.
Nadal nie ma decyzji co do transmisji z mistrzostw. Po dzisiejszym wywiadzie Wlazły zamknął sobie drogę do wizyty w studiu Polsatu. :) http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... i-w-polsce
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

ludzie gdybym miał dużo kasy dałbym Polsatowi te 16 mln żebyście mogli obejrzeć te mecze :D
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

Proszę bardzo, piłkarską reprezentację mamy mierną, a sponsorzy lecą do niej jak muchy. Przedpełski z Kmitą pewnie wściekli na całego.

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ka ... acji/6rkxh
AZS CZĘSTOCHOWA!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

kibic_siatki pisze: Nadal nie ma decyzji co do transmisji z mistrzostw. Po dzisiejszym wywiadzie Wlazły zamknął sobie drogę do wizyty w studiu Polsatu. :) http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... i-w-polsce
Wlazły naprawdę nie będzie cierpiał z tego powodu :) On nie ma parcia na szkło, w przeciwieństwie do pewnych graczy, którzy sami wciskają się do programów np. dotyczących reprezentacji, tylko po to, aby robić własne show, toczyć dyskusje, do których jest się zupełnie nieprzygotowanym.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: radek0389 »

Pozyskanie sponsora wcale nie jest takie arcytrudne, można znaleźć chętnego na wyłożenie kasy na organizację Turnieju w bierkach podwodnych w piździchowicach, więc na MŚ w siatkówce lista chętnych byłaby długa. Problemem jest kwota, za jaką polsat pozwoliłby komuś takim sponsorem zostać. Normalne jest, że aby wyjść na swoje, zarobić bądź odzyskać kapitał inwestycyjny, pracują nad strategią, jeśli najlepsza będzie pod tytułem "pay per view", to ją zrealizują. W biznesie to jest logiczne i oczywiste. A niestety siatkówka w Polsce już od jakiegoś czasu stała się produktem polsat. Stąd inne stacje nawet nie wspomną jednym zdaniem o siatkarskiej imprezie stulecia w naszym kraju, wszak nie chcą reklamować produktu konkurencji.
Myślę że obecna sytuacja daje szanse na unormowanie się u nas z volleyem i już po tegorocznych oparzeniach Solorz, więcej tak zawyżonej kwoty za transmisje nie da. Jak zejdziemy na pieniężne wielkości szacowane rynkowo, to do walki o licencje włączy się też TVP. Nie twierdzę, że organizacyjnie są lepsi, ale zawsze konkurencja niesie za sobą coś lepszego dla konsumenta, czyt. kibica.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Skrzypek pisze:konkurencja niesie za sobą coś lepszego dla konsumenta,

Wpis jest sensowny, jednak cytowane zdanie ma zastosowanie nie wtedy, gdy konkurencja polega jedynie na licytacji. Bo przy realizacji już konkurencji nie ma. Coś lepszego byłoby wtedy, gdyby obie stacje transmitowały siatkę.
Zresztą, co do realizacji, ciężko mieć do Polsatu pretensje. Robią to najlepiej na świecie. Gorzej z ilością spotkań ligowych.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

Tak jak wspominałem, nie ma żadnych praw, ustaw, rozporządzeń zabraniających Polsatowi "zakodowanie" meczów reprezentacji. A propozycja dla innych, otwartych stacji? Majstersztyk!!! Dlaczego? Odpowiedź w ostatnim akapicie tego tekstu:
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/repr ... 2015/ny296
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Oczywiście. Policzą i jak będzie trzeba to pójdą w PPV.
To spore zagrożenie dla LŚ i WGP, a już na pewno dla el. do MŚ/ME...
\
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

hugo pisze:Oczywiście. Policzą i jak będzie trzeba to pójdą w PPV.
To spore zagrożenie dla LŚ i WGP, a już na pewno dla el. do MŚ/ME...
Spokojnie. Nie zakodują tego. Reklamują MŚ na wszystkich swoich antena. Spoty tak często lecą, iż trudno je przeoczyć. Koszty są stałe i niezależne od tego co zrobią, bo i tak kasę za turniej wplacili a koszty transmisji muszą pokryć niezależnie czy będzie to oglądać cała Polska, czy pan Kmita z rodziną. Nie sądzę aby wpływy z PPV były na poziomie który zrekompensuje utratę wpływów z reklam podczas transmisji w otwartym Polsacie. Firmy kupując reklamy tez liczą kasę. Miast gospodarze tez zainwestowały konkretną kasę w promocję, a nie sądzę aby ich celem było osoby z PPV. Bunt sponsorów może uspokoić to towarzystwo.
Najbardziej na tym ucierpiał wizerunek Polsatu, bo ma teraz czarny PR i teraz raczej nie jest synonimem zbawcy siatkówki, lecz raczej kogoś kto chce zabrać MŚ kibicom i złupić swoich abonentów.
Dodatkowo publicznie przyznali się, iż podjęli zła decyzję biznesową i siła marketingowa siatkówki jest mniejsza niż wmawiają nam. Niejako podcijają gałąź, na której sami siedzą.
Chciałbym siatkówkę w NC+. Mała zmiana chyba wszystkim dobrze nam zrobi. Pewne styki koleżeńsko biznesowe wychodzą teraz bokiem.

Ps. Po jakim czasie Pan Kmita straci stanowisko za to całe zamieszanie. Pół roku?
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luk_m5 »

Jutro w Propaganda 2014 jednym z gości będzie Kmita :-o Może coś powiedzą w temacie transmisji, jakieś lekkie oburzenie wśród gości albo coś... Nie no żart oczywiście nikt sie nie będzie oburzał - przecież nie po to ich tam zapraszają
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: leeon »

Ktoś to jeszcze ogląda? Trochę będą musieli kombinować, bo Wlazły w wywiadzie wywołał ich do tablicy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego w reklamówce o reprezentacji i MŚ,
zostały umieszczone fragment meczu Skry?
Za mało Polsat ma fragmentów reprezentacyjnych? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

madlark pisze:Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego w reklamówce o reprezentacji i MŚ,
zostały umieszczone fragment meczu Skry?
Za mało Polsat ma fragmentów reprezentacyjnych? :o
Bo to "dobro narodowe'. Nie wiedziałeś? :D
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Pele »

madlark pisze:Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego w reklamówce o reprezentacji i MŚ,
zostały umieszczone fragment meczu Skry?
Za mało Polsat ma fragmentów reprezentacyjnych? :o
Sponsor płaci
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Polskra 2014 (-:

Zapraszam do typerka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Klugenhammer »

Wydaje mi się że jednak rząd się ugnie i dofinansuje biznes Solorza. W końcu MŚ będą na kilka tygodni przed jesiennymi wyborami, więc rządzącym zależeć będzie na dobrej atmosferze w narodzie i przychylności mediów Solorza. Tymczasem za ewentualne PPV rykoszetem oberwałoby się też rządowi, a nagonkę aktywnie napędzałby Polsat.
Skończy się więc na tym, że nagle znajdzie się hojny sponsor w postaci jakiejś spółki z wiodącym udziałem skarbu państwa jak np KGHM, PGNiG czy PKOBP.
Reasumując: PPV nie będzie ale tak czy inaczej i tak pośrednio zapłacimy za to my wszyscy - i Pan, i Pan, i Pani ;)
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

Klugenhammer pisze:Wydaje mi się że jednak rząd się ugnie i dofinansuje biznes Solorza. W końcu MŚ będą na kilka tygodni przed jesiennymi wyborami, więc rządzącym zależeć będzie na dobrej atmosferze w narodzie i przychylności mediów Solorza.
To także działa w drugą stronę. Aspirujący do stołków mogą podkreślać marnowane pieniądze w zasadzie za nic. To nic innego jak szantaż.

Ciekawe czy Polsat zgłosił nowy program do KRRiT. Jak nowy program nie powstanie, a zakodują Polsaty Sport to będzie porażka Polsatu stracą na tym dużo więcej.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

SerCos pisze: To także działa w drugą stronę. Aspirujący do stołków mogą podkreślać marnowane pieniądze w zasadzie za nic. To nic innego jak szantaż.

Ciekawe czy Polsat zgłosił nowy program do KRRiT. Jak nowy program nie powstanie, a zakodują Polsaty Sport to będzie porażka Polsatu stracą na tym dużo więcej.
Uważam, że nie ma już tematu tworzenia tego specjalnego kanału i kodowania meczów (oby tak było). Jak wcześniej zauważono, M. Kmita będzie gościem Polska 2014 i nie wierzę, aby pojawiał się tam w celu obwieszczenia złej nowiny. Do tego wykorzystano by jakiegoś młodego 'parobka'. Dyrektor Marian będzie jak te biblijne anioły, ogłaszające dobrą nowinę pasterzom w Betlejem.
Edyta

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Edyta »

Ja mam odwrotne wrażenie. Jutro ma być nie tylko Kmita w programie, ale i wcześniej konferencja prasowa w tej sprawie. Gdyby miało pozostać jak jest, wystarczyłaby zwykła informacja prasowa. Do tego niepotrzebne dodatkowe spotkania. Skoro zwołują konferencję, być może chcą "wytłumaczyć ludziom", dlaczego "musieli tak postąpić" itd. i objaśnić zasady. Czyli złagodzić niezadowolenie przedstawiając swoje argumenty. Mam nadzieję, mam ogromną nadzieję, że się mylę.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Edyta pisze:Ja mam odwrotne wrażenie. Jutro ma być nie tylko Kmita w programie, ale i wcześniej konferencja prasowa w tej sprawie. Gdyby miało pozostać jak jest, wystarczyłaby zwykła informacja prasowa. Do tego niepotrzebne dodatkowe spotkania. Skoro zwołują konferencję, być może chcą "wytłumaczyć ludziom", dlaczego "musieli tak postąpić" itd. i objaśnić zasady. Czyli złagodzić niezadowolenie przedstawiając swoje argumenty. Mam nadzieję, mam ogromną nadzieję, że się mylę.
raczej dalej by zwlekali. nic nie zyskują odcinając się.
Jeśli zakodują marketingowo będzie to seppuko
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kibic_siatki »

Rozumiem, że pewne rzeczy powinny być promowane, marketing też jest potrzebny aby osiągnąć sukces (nie tylko finansowy), natomiast pewne rzeczy poszły za daleko.
Ktoś widząc zapotrzebowanie stworzył film: "Drużyna". Nie wiem czy zrobił to samoistnie, czy był inspirowany przez organizatorów MŚ. To w sumie nieistotne, inicjatywa ciekawa, może nawet zarobi na tym. Do tego momentu ok.
Film ten pokazywany w ramach promocji siatkarzom przygotowującym się do MŚ. Puszczane są wypowiedzi zawodników po seansie- wszystko wygląda pozornie ładnie. Stwarza się dodatkową presję na wynik- taki film zawodnicy powinni zobaczyć po mistrzostwach, a jego pokaz w kinach powinien się zacząć po zawodach, a nie przed
Jeżeli wynik na MŚ będzie pozytywny (w tym przypadku medal, bo 4 miejsce już nie) to dyscyplina i tak się wypromuje, bo największym magnesem są wyniki sportowe. Jeśli będzie odwrotnie, to będzie olbrzymia zapaść w odbiorze tej dyscypliny: na zasadzie wszystko albo nic. W przypadku ME w piłce nożnej oczekiwania były inne- promocja kraju, a oczekiwanym sukcesem sportowym było wyjście z najsłabszej grupy (!). Tutaj jest zupełnie odwrotnie. Przypominam sobie film "Kat" o przygotowaniach drużyny J. H. Wagnera do IO czy MŚ. Takie rzeczy promocyjne zawsze się wykonywało, natomiast głupotą jest pokazywanie tego siatkarzom. Pamiętam pompowanie balonika przed zawodami MŚ na żużlu w Polsce, gdzie faworytem był Tomasz Gollob. Skończyło się tak, że w pierwszym biegu, na pierwszym zakręcie przyładował w bandę i było po zawodach.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Zapomnieli dopisać artykuł sponsorowany :D
Kto jest autorem Drąg czy Niemczyk?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

Ceremonia otwarcia i mecz z Serbią na otwartym Polsacie, reszta płatna 8-)
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

madlark pisze:
Zapomnieli dopisać artykuł sponsorowany :D
Kto jest autorem Drąg czy Niemczyk?
Drąg
Soviak
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2014, o 16:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Soviak »

https://twitter.com/merkacper/status/494773201189474305
Tylko mecz Polska - Serbia w otwartym Polsacie ! Pozostałe mecze naszych w MŚ w płatnych kanałach...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

Abonenci CP mają mundial bez dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OldTimer »

Niemczyk, któremu Polsat uratował tyłek zatrudniając go jako wątpliwego eksperta i jeszcze bardziej wątpliwego komentatora powinien stulić dziób raz na zawsze. Wszyscy doskonale wiedzą w jakiej sytuacji jeszcze niedawno był pan Niemczyk, który żalił się w gazetach że nie ma pieniędzy na życie. Nagle Polsat jako mąż opatrznościowy polskiej siatkówki postanowił poratować "trenera" i "ikonę" żeńskiej kadry. Po takim numerze Niemczyk ma jeszcze czelność uznawać ten artykuł w PS za obiektywny?! Skandal!
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Joker »

To Polsat poleciał. Postawili na swoim i kopneli w dupe kibiców.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: mikser »

Odrobinę Polsat sobie tyłek uratował - gdyby było płatne dla każdego to by się gromy posypały. A tak ludzie z CP będą zadowoleni, a reszta będzie sobie jakoś radzić...Ja nie mam ich dekodera i za nic płacić nie mam zamiaru. Zrobili kibiców tak czy tak w wała i ja tego wspierać nie mam zamiaru.
Rozumiem wzburzenie kibiców na wieść, że telewizja może zakodować mistrzostwa świata siatkarzy, ale apeluję o obiektywne spojrzenie na sprawę. Pamiętajmy o tym, że między innymi dzięki Polsatowi w ogóle mamy ten mundial
należy przełknąć gorzką pigułkę i zapłacić te parę złotych. Polsat za dużo zrobił dla polskiej siatkówki, żeby się od niego teraz odwracać
Wazelinka pełną gębą. Ja podziękuję, a takiego wała we wspieraniu polsatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”