Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: mikser »

ewa pisze:Z tego co przeczytałam u operatora mojej kablówki, Polsat zażyczył sobie olbrzymie stawki - cytat - " Polsat chyba dostał udaru słonecznego. Masakra i żenada jeżeli chodzi o zachowanie Polsatu"!
Może tak być jak z ceną za transmisję dla TVP - narzucić dużą kwotę żeby wszystko zostało tak jak jest, elegancko w polsacie. I niby nie ma chętnych więc zbawca wciąż jeden i ten sam...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Chal »

KChudz pisze:Co by nie mówić o Polsacie, to TVP "wypięła" się na siatkówkę i teraz mamy tego skutki.
Wypowiedź tendencyjna i nieprawdziwa.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Kibice, którzy muszą zapłacić za mundial, będą was chcieli rozstrzelać. Co im pan powie?

MARIAN KMITA: Odwróćmy proporcje. Gest, który osobiście wykonał prezes Zygmunt Solorz-Żak, bo to jest jego decyzja i jego pieniądze, sprawił, że 12 milionów ludzi, którzy są klientami Cyfrowego Polsatu i Polkomtela dostało mistrzostwa za darmo. Wierzcie mi, ktoś będzie musiał pokryć koszty. To pójdzie z kieszeni prezesa.
Ewidentne kłamstwo. Jeżeli już to koszty pokryje spółka.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

http://xurl.pl/9n2l
Nie boicie się gniewu kibiców siatkówki?

Marian Kmita: Najzagorzalsi są naszymi abonentami.
Czy można być bardziej bezczelnym...? :o
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: leeon »

Ugryzłby się w język. Jak ktoś ma w tv kablowej programy sportowe Polsatu to mają go gdzieś (choć kasę z tego mają). No i tekst o Solorzu sponsorującym łaskawie MŚ abonentom CP - masakra. Jakby kazał im płacić to spora część tych fanów siatkówki powiedziałaby bye Zygmunt.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: SerCos »

Można
I nic się nie wydarzyło? Minister Andrzej Biernat twierdzi, że jego resort wsparł turniej kwotą 3,5 mln zł To największa dotacja, jaką przekazał w tym roku na organizację imprezy sportowej.
Kmita: Minister Biernat bardzo mocno zaangażował się w rozwiązanie tej sytuacji. W końcowej fazie włączył się nawet pan premier Tusk, u którego odbyły się rozmowy m.in. z prezesem PZPS. Ale jak widać, ostatecznie nic z tego nie wyszło. Zostaliśmy z turniejem sami.
W pytaniu jest mowa o 3,5 mln złotych. W odpowiedzi nie ma o tym nic.

Skoro koszt transmisji jednego meczu to 70 tys. złotych to koszt 103 meczów to coś ponad 7 mln z czego połowę dostali. Nie mam pojęcia na co wydali te pieniądze.

Co oni robili 5 lat. Skoro pielgrzymki po ministerstwach i innych stacjach zaczęli dopiero w tym roku. Nie chce mi się wierzyć, że na słowo uwierzyli Orlenowi, że będą ich sponsorować i nagle się wycofali.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

SerCos pisze:Co oni robili 5 lat. Skoro pielgrzymki po ministerstwach i innych stacjach zaczęli dopiero w tym roku. Nie chce mi się wierzyć, że na słowo uwierzyli Orlenowi, że będą ich sponsorować i nagle się wycofali.
5 lat szukania sponsora i brak efektów? Hmm, dla częstochowskiego kibica brzmi znajomo... Zresztą wystarczy spojrzeć na skład działu marketingu w PZPS-ie :D

Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

najbardziej dziwi mnie brak reakcji ze strony PZPS widać ze oni są zadowoleni a kibicowi maja gdzieś a ta Polsat family i ich zachowanie zaczyna mi przypominać pewna rozgłośnia radiowa z Torunia
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

@ Lukas
Dobre!!!! :D
Najlepsza jest szczęśliwa siódemka!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Niech mi ktoś wyjaśni taką rzecz.
UEFA przyznała nam Euro 2012. Polska miała wybudować stadiony, przygotować się komunikacyjnie w związku z napływem kibiców, przeprowadzić mistrzostwa (oczekiwania UEFA). Prawa transmisyjne miała TVP i jak każda telewizja odrobiła sobie ich koszt reklamami. Głównych sponsorów, czyli prawa marketingowe, miała UEFA. Więc żaden fast food, żaden browar czy firma oponiarska (poza uefowskimi) nie miały mozliwości zaistnieć przy Euro. To UEFA promowała EURO 2012. Państwo dołożyło się do infrastruktury, do stadionów. Czy TVP dostała coś ekstra nie wiem.
Organizację MŚ w siatkówce otrzymuje PZPS (tak?). PZPS bierze na siebie przygotowanie obiektów, transportu, pobytów reprezentacji, oprawę, ceremonie otwarcia. Polsat nabył prawa do transmisji z myślą o odrobieniu tego na reklamodawcach, ale dostał tez bonusa w postaci praw marketingowych. Wybulił więcej liczac że złapał Pana Boga za pięty i zarobi kokosy, ponieważ siatkówka sama się sprzeda a firmy-partnerzy MŚ będą walić drzwiami i oknami w kraju siatką i miodem płynącym.
Okazało się że bez promocji nic z tego nie będzie i o ile z reklamy normalne prawa transmisyjne się zwrócą to bonus się nie bilansuje (lub wychodzi na zero) więc uderzyli do Państwa z argumentem że promują Polskę.
Czy ktoś im zlecił to zadanie? Nie sami chcieli zarobić i myśleli że się nie o robią.
Na jakiej podstawie zatem mają jakiekolwiek prawo pisać że to Rząd jest winny (żeby nie było Tusk to nie moja bajka) zaistniałej sytuacji?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: krzysiu »

Powiedzmy sobie szczerze przy imprezach typu MŚ,IO czy ME ci co organizują i tak nie zarabiają - tak było z TVP podczas Igrzysk i MŚ .
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Skrzypek »

pewniak pisze:
UEFA przyznała nam Euro 2012. Polska miała wybudować stadiony, przygotować się komunikacyjnie w związku z napływem kibiców, przeprowadzić mistrzostwa (oczekiwania UEFA). Prawa transmisyjne miała TVP i jak każda telewizja odrobiła sobie ich koszt reklamami. Głównych sponsorów, czyli prawa marketingowe, miała UEFA. Więc żaden fast food, żaden browar czy firma oponiarska (poza uefowskimi) nie miały mozliwości zaistnieć przy Euro. To UEFA promowała EURO 2012. Państwo dołożyło się do infrastruktury, do stadionów. Czy TVP dostała coś ekstra nie wiem.
TVP poniosła straty, mimo że był odpowiedzialna jedynie za produkcję sygnału i przeprowadzenie transmisji.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: ciorny17 »

Długo starałem się zrozumieć co Polsat robi i jakie kroki podejmuje. W pewnym sensie szantażowanie rządu tymi zapowiedziami o kodowaniu były dla mnie niczym innym jak chęcią wyłudzenia kasy. Myliłem się. Moją uwagę przykuło kilka spraw. Najważniejszym wnioskiem jest to jak traktowana jest siatkówka w Polsce. Jeśli chodziłoby o kopaną to wszyscy w zębach zanieśliby brakującą kwotę by uniknąć kompromitacji. A tutaj proszę bardzo Mistrzostwa Świata i wszyscy mają to gdzieś. Żyjemy w mylnym obrazie fanów siatkówki gdzie wydaje nam się, że mamy produkt, który wymaga kilku dopieszczeń aby stać się dobrym, dochodowym towarem. Inna sprawa to skład komisji marketingowej przedstawionej przez Lucassa. Nie mam w tym temacie nic do dodania jak kpina. Solaris otoczył się kolegami i żyje jak pączek w maśle. Cieszy się jak wszyscy wychwalają go za te cudowne hale, pełne kolorowych, rozśpiewanych kibiców. PZPS i Polsat ugotowali się we własnym garnku. Jeśli dalej za takie sprawy jak marketing będą odpowiadały osoby niekompetentne i nie mające cienia wiedzy jak podejść do danej sprawy.
Ta cukierkowa atmosfera szybko się nie skończy. Osobiście czekam na tąpnięcie i niegłupim pomysłem byłoby wprowadzenie kuratora do związku. Osoby konkretnej z jajami nie będącej w tym całym kółku wzajemnej adoracji.
Kłamca.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

No shit Sherlock. Przecież poważna siatkówkę w Polsce robią pieniądze spółek Skarbu Państwa, prywatni sponsorzy nie chce inwestować, a hale wypełniają w większości zakochane w siatkarzach nastolatki.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luk_m5 »

ciorny17 pisze:... Osobiście czekam na tąpnięcie i niegłupim pomysłem byłoby wprowadzenie kuratora do związku. Osoby konkretnej z jajami nie będącej w tym całym kółku wzajemnej adoracji.
Oczywiście życzę chłopakom jak najlepiej na turnieju, ale jeśli stanie się tak, że nie awansujemy do najlepszej 6, to taki wynik może znacznie przyspieszyć to tąpnięcie. Wtedy dalsze zainteresowanie turniejem będzie już marginalne, tylko wśród największych fanów siatkówki jako sportu.
ewa
Posty: 689
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: ewa »

Podobno Polsat życzy sobie od tv kablowej 92zł od każdego abonenta (kwota bez zarobku dla operatora)! :]
Matius

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Matius »

ewa pisze:Podobno Polsat życzy sobie od tv kablowej 92zł od każdego abonenta (kwota bez zarobku dla operatora)! :]
No to znowu pojechali po bandzie :]
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Wojtek60 »

To jestem do przodu 92 zł ;)
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Joker »

Jak to się potwierdzi to Polszmat sie skompromituje już do końca
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Wojtek60 »

Polsat zupełnie jak Putin - żyją w innej rzeczywistości....
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Joker »

Lepa w pogawędce z jakimś kibicem na tt napisał, że streamy też będą kodowane. Czyli wygląda to tak, że płać albo spieprzaj.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: OldTimer »

A teraz takie pytanie...skoro Polsat sprzedał do iluś tam tysięcy ( ;) ) państw prawa do transmisji to jak wygląda następująca kwestia. Abonenci UPC lub innych kablówek mają dostęp do zagranicznych stacji w swoich abonamentach, które przeprowadzają transmisje z MŚ. Czy Polsat ma prawo zakodować sygnał ze stacji włoskich, rosyjskich, niemieckich? Bo jeśli nie to mamy powtórkę z casusu walki Adamka z Kliczką i słynnej już wpadki z pierwszy Polsatowskim PPV :)
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: krzychszp »

pk+ pisze:
krzychszp pisze:
Ja też jestem w UPC, mam kanały sportowe polsatu i też czuje się oszukany. Jednak mimo wszystko za mecze Polaków zapłacę. Myślę że ranga wydarzenia jest zbyt duża żebym mogł sobie pozwolić na całkowite olanie tej imprezy i obrażanie się. W końcu to są Mistrzostwa Swiata a nie podwórkowe zawody amatorów, na dodatek rozgrywane u nas w kraju.
O i właśnie dzięki takim postawom ciągle rządzą nami ludzie których modus operandi to jest jak oskubać społeczeństwo, bo obecnie w Polsce niezależnie czy jesteś premierem, ministrem, szefem firmy obsługującej autostrady czy szefem telewizji chodzi tylko o jedno jak bezczelnie wyciągnąć kasę... a ludzie to łykają.
Ok obraź się, nie płac, idz na barykady, Twoja sprawa. Jednak nie miej dziwnych pretensji do ludzi którzy chcą obejrzec mecze. Stoimy przed faktem że za mecze trzeba zapłacić. Nic się już z tym zrobic nie da, trzeba z tym żyć. Ja, jako kibic siatkówki ,nie wyobrażam sobie żebym mogł przegapić wydarzenie tej rangi. Niezaleznie od tego jak niezadowolony jestem z tej całej sytuacji uważam że prawdziwy fan nie może sobie pozwolić na odwrócenie się od Mistrzostw.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Noworoczny »

Wojtek60 pisze:To jestem do przodu 92 zł ;)
Jak chcesz być do przodu tysiaka, to mogę zażądać za coś (-;

Z wujami się na głowy pozamieniali. Brak słów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Wojtek60 »

Zgoda - prawdziwy fan obejrzy to historyczne wydarzenie ale też niekoniecznie musi wspierać dodatkowo stację, która tak perfidnie zrobiła kibiców (w tym swoich klientów) w balona !
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

OldTimer pisze:A teraz takie pytanie...skoro Polsat sprzedał do iluś tam tysięcy ( ;) ) państw prawa do transmisji to jak wygląda następująca kwestia. Abonenci UPC lub innych kablówek mają dostęp do zagranicznych stacji w swoich abonamentach, które przeprowadzają transmisje z MŚ. Czy Polsat ma prawo zakodować sygnał ze stacji włoskich, rosyjskich, niemieckich? Bo jeśli nie to mamy powtórkę z casusu walki Adamka z Kliczką i słynnej już wpadki z pierwszy Polsatowskim PPV :)
Polsat (holder wszystkich praw) z pewnością się zabezpieczył.
\
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Dobra, już ostatni raz z mojej strony, bo emocje i kurz opadają a karawana pojedzie dalej...

Jeden wywiad: http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... trzostwach
dwa zdania:
1. Marian Kmita: "Analizowaliśmy wiele scenariuszy, ale podkreślam to jeszcze raz: my nie chcieliśmy na tej imprezie zarobić."
2. Marian Kmita: "Działamy w warunkach gospodarki kapitalistycznej. Polsat jest firmą giełdową. Nie możemy robić niczego, co zakrawa na działanie na niekorzyść spółki"
Czyli chcieli trafić w bilansowe "zero" ???
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

Może Igła będzie nadawał mecze na żywo bez kodowania :D już sobie na fejsie lekko kpi z polsatu ;)
To byłby prawdziwy przełom, miał swego czasu wg. słów prezesa Antiga obserwować kadrowiczów grając z nimi w lidze, teraz Igła może prowadzić transmisję grając w meczu ;)
Asseco Resovia Rzeszów dzięki użytkownikowi Igłą Szyte
4 min ·
‪#‎iglaszyte‬ bez ‪#‎zakodowania‬
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: StanLee »

O jakim konflikcie Polsat z PZPS pisaliście? Wejdźcie na onet, na siatkanews, a się przekonacie, że żadnego konfliktu nie ma, realista_pzps chwali Kmitę za świetny ruch marketingowy. Tyle z tego konfliktu. :D
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: yanczylik »

Paweł Papke


To nie jest dobra decyzja dla Polski i polskiej siatkówki. Jest mi bardzo przykro i jestem rozczarowany. Polsat miał wiele lat, aby znaleźć pokrycie finansowe i nie wierzę, że uda im się to zrobić w miesiąc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”