Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

To chyba nie chodzi o wiatr z zewnątrz, ale o konwekcję (czy coś) powietrza w zamkniętej przestrzeni.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luk_m5 »

SerCos pisze:
Abdullo pisze:Mecz otwarcia będzie loterią. I dla jednych i dla drugich, wyszkolenie techniczne nie będzie odgrywać duzej roli. Czasem wiatr może podwieje jakąś piłkę i będą efektowne samolociki. Ale to plus dla nas. Choć obawiam się Atana. On lubi kiedy publika żyję. Może na stuka w sobotę punktów.
Dach będzie chyba zamknięty, nie wyobrażam sobie innej możliwości. W takim wypadku wiatru bym się nie spodziewał stadion z grubsza jest dość szczelny.

Dzisiaj na turnieju plażówki CEV w Jurmali wiatr tak wiał, że odbierający mieli olbrzymie problemy z ocenieniem lotu piłek.
Oczywiście ze będzie zamknięty ale mimo wszystko lekkie ruchy powietrza są odczuwalne. Byłem w tym roku na Orange Warsaw Festival, dach był zamknięty a mimo wszystko czuło się lekkie powiewy. Ale tam większość ludzi była zgromadzona na płycie a trybuny głownie puste. Myśle ze w sobotę, przy tak dużym zagęszczeniu ludzi te powiewy bedą ograniczone do minimum i prawie nieodczuwalne.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: akukuk »

Oglądał ktoś dzisiejsze Wydarzenia na Polsacie i późniejszy Sport? Czy tylko ja widziałam w ekipie Serbii Petkovica, który w składzie na MŚ ogłoszonej przez Kolakovica się nie znalazł?
JustVolleyball
Posty: 165
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: JustVolleyball »

akukuk pisze:Oglądał ktoś dzisiejsze Wydarzenia na Polsacie i późniejszy Sport? Czy tylko ja widziałam w ekipie Serbii Petkovica, który w składzie na MŚ ogłoszonej przez Kolakovica się nie znalazł?
Petković zastąpił jednak w składzie Brdjovica.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: niepoinformowany »

akukuk pisze:Oglądał ktoś dzisiejsze Wydarzenia na Polsacie i późniejszy Sport? Czy tylko ja widziałam w ekipie Serbii Petkovica, który w składzie na MŚ ogłoszonej przez Kolakovica się nie znalazł?
Znalazł się, bo poleciał Brdjović.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Pele »

astronauta pisze:UPC zaprzasza :D
Oj tam. Skoro dają za 79 PLN to niech sobie piszą z błędem i tak są tańsi od polsatu
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... zowie.html
Miasto nie zdecydowało się na transmisje ze spotkań mistrzostw świata w siatkówce na rzeszowskim Rynku. Zaważyły przede wszystkim względy finansowe. - Za transmisję z całego turnieju musielibyśmy zapłacić ok. 100 tys. zł.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Nieźle, 2 tyś za dzień transmisji. Do tego jeszcze koszt wynajmu telebimu. Oj Polsat znalazł sobie dojną krowę.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: madlark »

Gdzieś będą te strefy?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kuchcik77 »

Miasto nie zdecydowało się na transmisje ze spotkań mistrzostw świata w siatkówce na rzeszowskim Rynku. Zaważyły przede wszystkim względy finansowe. - Za transmisję z całego turnieju musielibyśmy zapłacić ok. 100 tys. zł
.

Oj, władze Rzeszowa są tak pewne reelekcji ze nie inwestują w strefę kibica?
W Bydgoszczy chyba będzie...inne plus ligowe miasta? Pewnie Kentaki niegorsze będzie:) ale poczekajmy jeszcze dzień dwa- jak po wikendzie będziemy mieć 2-3pkt to nawet na mecze z Wenezuela tłumy się pojawia hehe
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

madlark pisze:Gdzieś będą te strefy?
Strefa będzie chociażby w Gdańsku na 600 osób.
AZS CZĘSTOCHOWA!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

Nikt jeszcze chyba nie pisał, ale wg Przeglądu i Polsatu bardzo prawdopodobny skład na Serbię to Zagumny, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski.
Matius

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Matius »

compact pisze:Nikt jeszcze chyba nie pisał, ale wg Przeglądu i Polsatu bardzo prawdopodobny skład na Serbię to Zagumny, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski.
Zatorski w reprezentacji chyba jeszcze nie grał na takim poziomie jak w Bełchatowie. 60 tys. ludzi chyba nie pomoże mu w przełamaniu się, ale mogę się mylić. Być może to optymalny skład ale zobaczymy czy nie sparaliżuje ich ta widownia.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: akukuk »

Nie wiem co musiałby jeszcze zrobić Igła, żeby znaleźć się w pierwszym składzie. O ile w poprzednich latach różnie bywało z jego dyspozycją i często nie podobało mi się, że grał akurat on, o tyle w Memoriale zagrał na najwyższym poziomie i byłam przekonana, że tym ostatecznie rozstrzygnął rywalizację o pierwszego libero reprezentacji na mistrzostwa. Guma w pierwszym składzie również mnie dziwi.
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: rocky »

Zatorski gra bardzo dobrze w sezonie ligowym i nieoficjalnych meczach treningowych ale później na imprezach jest cienizna.
Ja mam przeczucie, że mimo wszystko na niego podstawi Antiga, a Igła pójdzie na trybuny i po jutrzejszym meczu role odwrócą się do końca turnieju.
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: luk_m5 »

A ja się zastanawiam czy nie wyjdziemy czasem z dwoma libero w 12, kosztem Buszka i Możdżonka. Na wypadek gdyby Paweł się spalił, Igła będzie w gotowości.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: figol »

Mateusz Mika w pierwszym składzie to chyba jakiś kiepski żart
poznasz głupiego po czynach jego
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: akukuk »

Chcąc nie chcąc, ostatnie występy Miki przemawiają na jego korzyść.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Może te pieniądze mądrzej można wydać?
W tej chwili dyskutuje się w mieście nad rozbudową hali i tam przed się ta kasa. Bez strefy da się żyć.
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Sierpniowy »

luk_m5 pisze:A ja się zastanawiam czy nie wyjdziemy czasem z dwoma libero w 12, kosztem Buszka i Możdżonka. Na wypadek gdyby Paweł się spalił, Igła będzie w gotowości.
Co by to miało niby dać? Przecież Igła w normalnej koszulce mógłby co najwyżej trzy ustawienia w drugiej linii na set zagrać?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

compact pisze:Nikt jeszcze chyba nie pisał, ale wg Przeglądu i Polsatu bardzo prawdopodobny skład na Serbię to Zagumny, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski.
Skład który podaje przegląd jako pewny to zestawienie z treningu. Jak dla mnie obecność Igły i zagumnego w meczu o tak dużym ciężarze emocjonalnym jest niezbędny. Igła na treningu mógł być po drugiej stronie siatki by zostać poddanym cięższej próbie tego teoretycznie wyjściowego składu. Więc jak bym tak jego obecności jutro w szóstce nie skreślał.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Chal »

Przy zerojedynkowych w ataku skrzydłowych Serbii nie dziwię się, że Antiga stawia na przyjęcie kosztem obrony.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: akukuk »

Sierpniowy pisze:
luk_m5 pisze:A ja się zastanawiam czy nie wyjdziemy czasem z dwoma libero w 12, kosztem Buszka i Możdżonka. Na wypadek gdyby Paweł się spalił, Igła będzie w gotowości.
Co by to miało niby dać? Przecież Igła w normalnej koszulce mógłby co najwyżej trzy ustawienia w drugiej linii na set zagrać?
A dlaczego Igła miałby być w normalnej koszulce? Mielibyśmy dwóch nominalnych libero kosztem jednego przyjmującego.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: weary_skier »

pewniak pisze: Jak dla mnie obecność Igły i zagumnego w meczu o tak dużym ciężarze emocjonalnym jest niezbędny. Igła na treningu mógł być po drugiej stronie siatki by zostać poddanym cięższej próbie tego teoretycznie wyjściowego składu. Więc jak bym tak jego obecności jutro w szóstce nie skreślał.
Zatorski jak do tej pory w meczach reprezentacji nie potrafił pokazać swojego maksimum, ale nie róbcie z Igły takiej opoki. Ja dalej w pamięci mam przestraszone oczy Ignaczaka rpzed kolejny skrótem Grankina.

No i w sumie warto o tym wspomnieć, że jak do tej pory najlepszy mecz w wykonaniu Zatora to ten dotychczas najważniejszy w jego karierze.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:
pewniak pisze: Jak dla mnie obecność Igły i zagumnego w meczu o tak dużym ciężarze emocjonalnym jest niezbędny. Igła na treningu mógł być po drugiej stronie siatki by zostać poddanym cięższej próbie tego teoretycznie wyjściowego składu. Więc jak bym tak jego obecności jutro w szóstce nie skreślał.
Zatorski jak do tej pory w meczach reprezentacji nie potrafił pokazać swojego maksimum, ale nie róbcie z Igły takiej opoki. Ja dalej w pamięci mam przestraszone oczy Ignaczaka rpzed kolejny skrótem Grankina.
Ale patrząc na doświadczenie i charaktery zawodników to Igła taką opoką wraz z Zagumnym i Winiarskim mogli by byc bo jeśli skład:
Zagumny, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski.
jest prawdziwy to kto tu jest doświadczonym zawodnikiem - nijaki Nowakowski nie pociągnie atmosfery choć doświadczenie jest, Wlazły potrafi radzić sobie z presją w ważnych spotkaniach, czasem nawet go nakręca do lepszej gry ale po dłuższej przerwie w reprezentacji, po lekkiej kontuzji, ze świadomością że wszystkie oczy zwrócone są w jego stronę - niekoniecznie. Kogo mamy dalej Kłos, Zatorski i Mika jeden więcej, drugi mniej grał ale o żadnym nie można powiedzieć że jest doświadczony, jeśli chodzi o motywację, atmosferę to Mika odpada, Zator nie specjalnie, chyba najbardziej Kłos, no ale to też nie to o co chodzi. Na koniec Winiarski doświadczenie duże, ale charakterologicznie też jakoś specjalnie nie poderwie kolegów, podobnie jak Guma z tym że bez negatywnych aspektów które czasem u Zagumnego się zdarzają...

Presja na otwarcie MŚ będzie duża, mecz na stadionie z ogromną jak na siatkówkę publicznością... do doświadczonych Zagumnego i Winiarskiego; Igła jak najbardziej mi pasuje.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bakek »

Wracając jeszcze do transmisji MŚ. Wszystko to co mówią oficjele to okrągłe słówka. Słuchałem dzisiaj wywiadu z Przedpełskim.
Może się okazać, że nawet wynik sportowy jakim byłby finał nie uratuje mistrzostw, bo finał oglądnie powiedzmy 2-3 miliony ludzi i to w większości tych już dawno zainteresowanych dyscypliną.

Kilka ważnych kwestii:

1. Polsat miał prawo zakodować te mistrzostwa.

2. Mimo, że miał do tego pełne prawo sprawą kluczową jest dlaczego tak właśnie było. Dlaczego PZPS nie zastrzegł w umowie, bądź nie zażądał promesy, że mistrzostwa (lub mecze Polaków) muszą być w kanale otwartym. Jeśli to nie sprawa PZPSu powinien wpłynąć na FIVB.

3. Mimo braku takiej promesy Polsat mógł przecież z pewną stratą pokazać te mistrzostwa (strata nie byłaby pewnie wcale taka duża). Okazuje się, że ta telewizja wcale nie jest żadnym mecenasem polskiej siatkówki, a zwykłym nastawionym na zysk sponsorem i przy następnej współpracy trzeba się z tym liczyć.

4. Jakieś konsekwencje takiego stanu rzeczy powinny być, nie wyobrażam sobie, że Polsat nadal będzie partnerem strategicznym, czy "kreatorem" siatkówki w Polsce. Potencjał marketingowy nadal jest, trzeba poszukać współpracy także z innymi dużymi sponsorami.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: StanLee »

Przy zerojedynkowych w ataku skrzydłowych Serbii nie dziwię się, że Antiga stawia na przyjęcie kosztem obrony.
Petrić to tam w ataku będzie najlepiej wyszkolonym graczem na parkiecie...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

bakek pisze:
4. Jakieś konsekwencje takiego stanu rzeczy powinny być, nie wyobrażam sobie, że Polsat nadal będzie partnerem strategicznym, czy "kreatorem" siatkówki w Polsce. Potencjał marketingowy nadal jest, trzeba poszukać współpracy także z innymi dużymi sponsorami.
Znając nasze realia obawiam się że konsekwencje będą raczej w stylu... była niska oglądalność więc Polsat obcina pakiet siatkówki, a PZPS to łyka bo jest uzależniony od tej stacji. Ja jakoś nie wierzę w twarde negocjacje ze strony PZPS.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
kibic_siatki
Posty: 2609
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: kibic_siatki »

bakek pisze: 1. Polsat miał prawo zakodować te mistrzostwa.
2. Mimo, że miał do tego pełne prawo sprawą kluczową jest dlaczego tak właśnie było. Dlaczego PZPS nie zastrzegł w umowie, bądź nie zażądał promesy, że mistrzostwa (lub mecze Polaków) muszą być w kanale otwartym. Jeśli to nie sprawa PZPSu powinien wpłynąć na FIVB.
3. Mimo braku takiej promesy Polsat mógł przecież z pewną stratą pokazać te mistrzostwa (strata nie byłaby pewnie wcale taka duża). Okazuje się, że ta telewizja wcale nie jest żadnym mecenasem polskiej siatkówki, a zwykłym nastawionym na zysk sponsorem i przy następnej współpracy trzeba się z tym liczyć.
1. To że miał prawo nie znaczy, że decyzja była mocno przemyślana.
2. Obawiam się, że Polska została wybrana na gospodarza głownie dlatego, że Polsat najwięcej zaoferował za transmisję i prawa marketingowe. Inne względy nie miały znaczenia. Tak jak to, że większość imprez siatkarskich odbywa się w Japonii, mimo często marnej frekwencji.
3. Pewnie ta stacja mogła zaryzykować pewną stratę finansową, ale tylko do momentu zakupu Plusa przez właściciela. W tym momencie priorytety się zmieniły- żadnych inwestycji tylko żniwa. ;)
DU16
Posty: 12
Rejestracja: 27 maja 2014, o 14:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: DU16 »

Czy Polacy wystąpią w nowoprzygotowanych modelach strojów czy będą grali w tych workach na kartofle w jakich grali caly sezon?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”