Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

sb.slav pisze:Ale tak, propaganda swoje, a życie swoje. Gdyby tak polsat z takim samym wysiłkiem, jak uprawiał Propagandę 2014 reklamował te MŚ, może sytuacja wyglądała by lepiej. Impreza pod względem marketingowym leży, kwiczy i robi pod siebie, cytując klasyka.
Właśnie to jest największy żal, przynajmniej u mnie. Nie jestem psem ogrodnika i niech sobie Solorz i spółka zarobią kokosy na MŚ, ale nie sępieniem i żądaniem dotacji, tylko sprzedając na prawdę świetny produkt. Problem w tym, że wbrew temu co próbuje nam się wmówić, ten produkt sam się nie sprzeda!
Zawalono to na całej linii.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

Sierpniowy pisze:Nie polemizując z główną tezą wypowiedzi zauważam, że porównywanie Greków, Czechów i Rosjan do Wenezueli, Argentyny i Kamerunu, w przypadku imprezy odbywającej się w środku Europy, nie jest uczciwe (-;
Myślisz, że gdyby to były Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, to przyleciałoby 20 kibiców, bo daleko?
AZS CZĘSTOCHOWA!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

lucass90 pisze:
Sierpniowy pisze:Nie polemizując z główną tezą wypowiedzi zauważam, że porównywanie Greków, Czechów i Rosjan do Wenezueli, Argentyny i Kamerunu, w przypadku imprezy odbywającej się w środku Europy, nie jest uczciwe (-;
Myślisz, że gdyby to były Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, to przyleciałoby 20 kibiców, bo daleko?
Zupełnie inna popularność dyscyplin więc zupełnie inne liczby, ale żeby być uczciwym także nakłady, dla drużyn siatkarskich hotel i jakaś sala, siłownia do treningu, dla drużyn piłkarskich trzeba było budować specjalne boiska treningowe... itd. W każdym razie dużych imprezach sportowych się nie zarabia, i prędzej była szansa zarobić na siatkówce bo mamy kibiców na miejscu niż na MŚ w piłce gdzie przyjechałoby na pewno wielu kibiców ze świata, wypiliby hektolitry piwa i wrócili do siebie.

Dane statystyczne po ME w piłce potwierdzają że o ile na samą imprezę mieliśmy sporo turystów z europy, to już po zakończeniu nie zanotowano większego zainteresowania Polską wśród zagranicznych turystów.

Oczywiście są tacy co na dużych imprezach sportowych zarabiają, ale mi chodzi o zysk choćby miast które wykładają pieniądze jak Wrocław 8mln, do tego dojdą koszty jakiś remontów żeby wszystko ładnie wyglądało, czasem jakaś "darmowa" komunikacje miejska, koszt służb porządkowych... to się nie dodaje jak mówi MMKolonko ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Sierpniowy »

Nic takiego nie napisałem, ale wciąż uważam, że to przekręt. Zwłaszcza, że te drużyny są absolutnymi outsiderami w siatkówkę. Żeby porównanie mało nam cokolwiek powiedzieć o proporcjach, powinny być porównywane drużyny z podobną odległością i szansami na sukces. Wtedy różnica byłaby może 100-krotna a nie 10000-krotna.
Gdybym ja chciał ośmieszyć POLSKAT 2014, porównałbym właśnie Rosję i Niemcy w siatkówce do Czechów w kopaną.
Sierpniowy
Posty: 35
Rejestracja: 24 sie 2014, o 17:10

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Sierpniowy »

pk+ pisze:W każdym razie dużych imprezach sportowych się nie zarabia,...

Dane statystyczne po ME w piłce potwierdzają że o ile na samą imprezę mieliśmy sporo turystów z europy, to już po zakończeniu nie zanotowano większego zainteresowania Polską wśród zagranicznych turystów.

Oczywiście są tacy co na dużych imprezach sportowych zarabiają,
Argument o jakiejś promocji turystycznej kraju powiązanej z organizacją jakichś zawodów to typowe wciskanie kitu. Nic takiego nie ma miejsca. Kto z Was pojechał na wakacje do jakiegoś kraju, w którym było organizowane poprzednie Euro, tylko dlatego, że tam ono się odbywało? Albo dlatego, że dzięki temu Euro o tym kraju usłyszeliście? Mało jest większych bzdur. Poza tym, na hektolitrach piwa zarabiają tylko puby i fiskus. Reszta traci, bo banda kiboli potrafi sporo zniszczyć, zwiększają się korki itd.

A na dużych imprezach oczywiście się zarabia. Z tym, że nie zarabiają wszyscy. Najwięcej ci, co budują najdroższy stadion w Europie.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

Sierpniowy pisze: A na dużych imprezach oczywiście się zarabia. Z tym, że nie zarabiają wszyscy. Najwięcej ci, co budują najdroższy stadion w Europie.
Dokładnie, a ogólnie społeczeństwo traci... Niemniej akurat teraz Polsat miał łatwe zadanie żeby zarobić, bo jak wspomniałem wcześniej kibice są na miejscu, a koszty organizacji imprezy relatywnie niskie - dla nich, ale też dla miast gospodarzy.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: rocky »

Joker pisze:W PS można przeczytać, że Serbowie mają do nas pretensje, że w czwartek trenowali na zwykłej hali, a my na stadionie. Jak dla mnie to bardzo dobrze zrobiliśmy :D Czemu my mamy być zawsze wielcy sprawiedliwi. Gramy u siebie i kij możemy sobie trenować gdzie chcemy i kiedy chcemy :D
Po mojemu to prezes powinien załatwić stadion tydzień temu i zamiast wracać do Spały to nasi powinni od razu pojechać do Warszawy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: leeon »

Panowie myślę, że pora sobie darować już to narzekanie. Mimo tego że Polsat postarał się Nam na maksa obrzydzić ten turniej to dziś się MŚ zaczynają. Dla wszystkich mających 100 procent pewności kto ile na czym zarobił i na inne istotne pytania* proponuję się skupić na aspekcie sportowym. Przynajmniej na czas turnieju.

*kiedyś Czyżykiewicz śpiewał że w Sejmie i Kościele recepty na udane życie czują się zawsze znakomicie. To przed erą Internetu
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

pk+ pisze:
Sierpniowy pisze: A na dużych imprezach oczywiście się zarabia. Z tym, że nie zarabiają wszyscy. Najwięcej ci, co budują najdroższy stadion w Europie.
Dokładnie, a ogólnie społeczeństwo traci...
Nom. Najlepiej zamknąć się w swoim grajdołku i nic nie organizować. Jeśli spojrzeć na te imprezy w tak powierzchowny sposób jak wy, to faktycznie są one bez sensu. Co tam promocja kraju, przecież nie tylko wśród turystów, ale i inwestorów. Co tam nowe drogi, autostrady, hotele, lotniska, stadiony, ogólnie infrastruktura, skoro malkontenci na każdy plus wymyślą ci siedem minusów. Co tam zwielokrotnione wpływy właścicieli pubów, restauracji i hotelarzy, bo trzeba zapłacić podatek, a przecież najlepiej by było, gdyby w ogóle się ich nie płaciło, a państwo jeszcze dopłacało.
Najlepiej się odizolować i niech na świecie nadal myślą, że u nas niedźwiedzie polarne biegają po ulicach, bo lepsze to, niż zmusić się do odrobiny wysiłku, by zmienić panujący stereotyp zacofanego, rasistowskiego, zimnego kraju.
AZS CZĘSTOCHOWA!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pk+ »

lucass90 pisze:Co tam nowe drogi, autostrady, hotele, lotniska, stadiony, ogólnie infrastruktura, skoro malkontenci na każdy plus wymyślą ci siedem minusów. [...]
Najlepiej się odizolować i niech na świecie nadal myślą, że u nas niedźwiedzie polarne biegają po ulicach, bo lepsze to, niż zmusić się do odrobiny wysiłku, by zmienić panujący stereotyp zacofanego, rasistowskiego, zimnego kraju.
A ile nowego zbudowano na obecne MŚ :) oczywiście w krajach gdzie nie organizowali imprez sportowych drogi są tylko szutrowe, a lotnisko tylko w stolicy :) No i jest zimno, ludzie zacofani a na ulicach rasiści :D W jakim Ty świecie żyjesz, niezłe zdanie masz o Polsce...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

pk+ pisze:oczywiście w krajach gdzie nie organizowali imprez sportowych drogi są tylko szutrowe, a lotnisko tylko w stolicy :)
A no tak, bo przecież Polskę spokojnie można postawić w jednym rzędzie z takimi krajami, jak Anglia, Niemcy, czy Francja. Naprawdę myślisz, że bez EURO zrobiono by chociaż 20% tego, co zrobiono?
No i jest zimno, ludzie zacofani a na ulicach rasiści :D W jakim Ty świecie żyjesz, niezłe zdanie masz o Polsce...
A Ty niezłe masz rozumienie tekstu czytanego, skoro wydedukowałeś, że to ja mam takie zdanie o Polsce.
AZS CZĘSTOCHOWA!
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: pewniak »

Ktoś kiedyś uzasadniał działania Polsatu tym, że w Stanach duże eventy też są w PPV. Tyle tylko że tam jak jest dzień Super Bowl żyje nim CAŁA Ameryka. A u nas? Dzisiaj w Dzień Dobry TVN prowadzący mówi" A teraz przenosimy się na stadion narodowy bo tam będzie wielkie wydarzenie"... myślę sobie: "no nareszcie wszyscy skupią się na MŚ". A tu dupa! Prowadzący się walnął bo przenieśli się na Legię i mówią o jutrzejszym meczu TVN vs TVP.
Nie wiem czy to wina samego Polsatu, czy to on zabronił, czy może TVP i TVN postanowiły nie podnosić publiki konkurencji... nie wiem. Wiem natomiast że ze święta narodowego zrobiono święto Polski Polsatowskiej.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: weary_skier »

Prosiłbym o skupienie się na turnieju a nie na sytuacji gospodarczej Polski.
Każdy następny post na ten temat będzie kasowany i nagradzany ostrzeżeniem.
W tym temacie proszę umieszczać wypowiedzi nt. ceremonii otwarcia i ogólnych na temat turnieju. Mecze komentujemy w tematach dotyczących kolejnych rund turnieju.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: lucass90 »

[ingerencja moderatora]


We wczorajszej Propagandzie poruszona została kwestia, nad którą sam się od jakiegoś czasu zastanawiałem, mianowicie temperatura na stadionie. Ta w godzinach rozgrywania meczu ma oscylować w granicach 16-19 stopni. Trochę mało, a wiatr może przecież być jeszcze chłodniejszy. We wczorajszych reportażach z treningu obu zespołów zawodnicy byli ubrani raczej ciepło. Może trzeba było do tematu podejść z głową i powołać jak najwięcej zawodników AZS-u Olsztyn, którzy są przyzwyczajeni do gry w takiej temperaturze? :D
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, o 11:25 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Chal »

60 tys. kibiców nachucha, to będzie cieplej, a jeśli nie, to Buszek się świetnie odnajdzie ;) A Guma i MM (a nawet Kubiak) też powinni jeszcze pamiętać te klimaty.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bakek »

Wiatru nie będzie jako takiego. Będą jedynie ruchy konwekcyjne. Czyli właściwie... wiatr, tylko w mikroskali (skali stadionu). Na pewno nie będzie to taka trudność jak w siatkówce plażowej.

Ciekawy jestem jak będzie z temperaturą, która rzeczywiście może spaść pod koniec meczu. Organizatorzy nie zrobili nic w tym kierunku?

Swoją drogą w meczu otwarcia większe szanse upatrywałbym w naszym zespole ze względu na szybką grę (niska piłka). Jak Atanasijevic dostanie świecę to może być czasami ciężko trafić w piłkę.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Abdullo »

Kibice odpalą race i od razu zrobi się cieplej :)
Nie przesdzajcie z martwieniem się o temperaturę. Adrenalina u zawodników zrobi swoje i nie odczują chłodu.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: bytrek »

pewniak pisze:
sb.slav pisze:Ale tak, propaganda swoje, a życie swoje. Gdyby tak polsat z takim samym wysiłkiem, jak uprawiał Propagandę 2014 reklamował te MŚ, może sytuacja wyglądała by lepiej. Impreza pod względem marketingowym leży, kwiczy i robi pod siebie, cytując klasyka.
Właśnie to jest największy żal, przynajmniej u mnie. Nie jestem psem ogrodnika i niech sobie Solorz i spółka zarobią kokosy na MŚ, ale nie sępieniem i żądaniem dotacji, tylko sprzedając na prawdę świetny produkt. Problem w tym, że wbrew temu co próbuje nam się wmówić, ten produkt sam się nie sprzeda!
Zawalono to na całej linii.

MŚ w Piłce Nożnej nie potrzebują żadnego marketingu. Sponsorzy pchają się tam dziwami i oknami.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

\
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: akukuk »

Ta kamera Polsatu w autokarze bardzo potrzebna... Nasi chyba nie byli zbyt zadowoleni
Falan
Posty: 115
Rejestracja: 8 paź 2009, o 08:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Falan »

Miałem nie krytykować... i nie będę.
Po prostu zmieniam kanał.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2014, o 17:37 przez Falan, łącznie zmieniany 1 raz.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: hugo »

Zapowiadacz z gali bokserskich i MMA oraz Wójcik.

Trzymajcie mnie!
\
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: depciak »

Prezes sie mogl chociaz przemowienia nauczyc, a nie z kartki czytac :] no i ciekawe ile razy jeszcze uslyszymy tekst o najlepszych kibicach na swiecie
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

depciak pisze:Prezes sie mogl chociaz przemowienia nauczyc, a nie z kartki czytac :] no i ciekawe ile razy jeszcze uslyszymy tekst o najlepszych kibicach na swiecie
O tym samym dosłownie pomyślałem.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ewa
Posty: 689
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: ewa »

Ja włączę na sam mecz, nie mogę na nich patrzeć a co dopiero słuchać :x
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Klugenhammer »

Mógł być teleprompter ale widać kasy zabrakło.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: compact »

Cwaniaki, przemawialiscie kiedyś? :)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Basil »

Nie narzekajcie bo to i tak jest inna galaktyka niż to co dotychczas mieliśmy przy okazji poprzednich MŚ
[edit]
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: Lineczka »

Stadion wygląda rewelacyjnie. Za to wielki plus. Gorzej z Magierą, prezesem, prowadzącymi otwarcie...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa świata 2014 w Polsce

Post autor: azsiak88 »

Pamiętam ceremonię Euro 2012. 12 min a emocje niesamowite. Teraz flaki z olejem.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”