Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: bytrek »

Lineczka pisze:Dwa ciekawie zapowiadające się mecze o tej samej godzinie, a wczoraj po 20:00 takie potęgi jak Chiny czy Tunezja. Fatalny dobór godzin. Tak samo wieczorem - mecz naszych i Włochów z Francją. :/ Znowu trzeba będzie przeskakiwać z kanału na kanał. Teraz wybieram mecz naszych grupowych rywali.

Chyba genialny dobór godzi. Kto by oglądał mecz Chiny vs Egipt gdyby nie godzina rozgrywania meczu? A takie mecze Bazyli czy Rosji to o każdej porze maja popyt.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

Polecam oglądać dwa mecze na raz. Zwłaszcza jak grają dwie drużyny którym kibicujecie, i obie przegrywają. Kawałki pilota na suficie, touchpad zepsuty. Nie no, żartuję. Francuzi mogą być bardzo groźni, byłbym skłonny stwierdzić, że z Lyneelem i Rouzierem w dyspozycji, mają więcej atutów od Włochów. Ale kto ich tam wie, to dalej młoda drużyna.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Odnośnie meczu Serbów z Argentyną.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, za dużo popełnionych błędów po obu stronach siatki. Argentyna poza przebłyskiem w drugim secie spowodowanym głównie wejściem De Cecco i słabiutką zagrywką Serbów nie miała nic do powiedzenia. Reprezentacja ta zanotowała spory regres. Mają za słabe skrzydła by odegrać jakąś większą rolę na docelowych imprezach. Conte i świetni rozgrywający to za mało. Trochę przykro na nich patrzeć mając w pamięci to jak grali np. w 2011 roku. Oczywiście wtedy skrzydłowi też nie powalali (głównie atakujący), ale Conte grał świetnie i Quiroga dokładał od czasu do czasu większą cegiełkę od siebie (nigdy nie byłam fanką umiejętności tego zawodnika). Dziś w prosty sposób Argentyńczyków można wyeliminować, wystarczy tylko "wyłączyć" z gry Conte i po zabawie. Potencjału na zagrywce nigdy nie mieli i tak pozostało, więc ani tym elementem ani blokiem się nie uratują.
Serbowie zagrali średnio. Najlepszy na boisku był Podrascanin. Rozgrywający słabo, starszy Kovacevic średnio, a nawet i gorzej (po jego nieczystych zagraniach zęby zgrzytały). Atanasijević potrzebował czasu by wejść w mecz, kilka całkiem ładnych ataków, lepiej zagrał niż z Polską, ale to nie jest ten poziom do którego nas przyzwyczaił, do tego dochodzą spore problemy na zagrywce. Stanković to cień zawodnika, Nikić przeciętnie. Dzisiaj Serbowie pokonali rywali blokiem, mieli większą skuteczność w ataku skrzydłowych i zanotowali kilka świetnych obron. Średnia gra wystarczyła na Argentynę. Myślę, że trener powinien postawić na Ivovicia. Z dzisiejszym duetem przyjmujących nie daje im większych szans w drugiej fazie rozgrywek.

Komentarz Pana Magiery jak zwykle słaby, nudny i bez wyrazu. Aż zapomniałam kto z nim komentował to spotkanie. Czyżby Wójtowicz? To wiele by wyjaśniało. 8-)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: maciek77 »

StanLee pisze:Trzeba by jakiś rapsod o tej grze Amerykanów napisać, ale niespecjalnie mi się chce. Zespół z największym potencjałem obok Rosji na tym turnieju gra drugi mecz kiepsko,
:] :] :] rozumiem, że jesteś kibicem USA ale bez przesady ... wygrali ligę światową, ale to sezon MŚ i inne ekipy były bez formy. podobna sytuacja jak 2 lata temu, wtedy grali z nami w finale a później obie ekipy na IO nic nie pokazały
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: krzysiu »

Anderson jednak ciągnął ich grę ,a teraz w tym turnieju już tego nie robi . Spokojnie Amerykanie najlepsi mają być na IO w Rio i będą tam w gronie faworytów ; tylko muszą ogarnąć albo przyjmującego albo atakującego a tu będzie problem.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: SerCos »

Może niech się trener ogarnie. Testował tyle ustawień, a wyszedł tym co zwykle. Zmiany włączył po dwóch przegranych setach.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: StanLee »

maciek77 pisze:
StanLee pisze:Trzeba by jakiś rapsod o tej grze Amerykanów napisać, ale niespecjalnie mi się chce. Zespół z największym potencjałem obok Rosji na tym turnieju gra drugi mecz kiepsko,
:] :] :] rozumiem, że jesteś kibicem USA ale bez przesady ... wygrali ligę światową, ale to sezon MŚ i inne ekipy były bez formy. podobna sytuacja jak 2 lata temu, wtedy grali z nami w finale a później obie ekipy na IO nic nie pokazały
Dwa lata temu nie było Rosji i Wlochow, teraz byli wszyscy. Ale kto ma większy potencjał i kiedy go pokazali? Brazylia, która bardzo Amerykanom pasuje. Ktoś jeszcze? Włosi ostatni turniej wygrali 9 lat temu...
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: yanczylik »

ja mam takie pytanie do znawców siatkówki czy Wenezuela wygrała choć jeden mecz z Brazylia ?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: maciek77 »

StanLee pisze:
maciek77 pisze:
StanLee pisze:Trzeba by jakiś rapsod o tej grze Amerykanów napisać, ale niespecjalnie mi się chce. Zespół z największym potencjałem obok Rosji na tym turnieju gra drugi mecz kiepsko,
:] :] :] rozumiem, że jesteś kibicem USA ale bez przesady ... wygrali ligę światową, ale to sezon MŚ i inne ekipy były bez formy. podobna sytuacja jak 2 lata temu, wtedy grali z nami w finale a później obie ekipy na IO nic nie pokazały
Dwa lata temu nie było Rosji i Wlochow, teraz byli wszyscy. Ale kto ma większy potencjał i kiedy go pokazali? Brazylia, która bardzo Amerykanom pasuje. Ktoś jeszcze? Włosi ostatni turniej wygrali 9 lat temu...
może i 9 lat temu ale na każdej imprezie są w czwórce...

zobaczymy co pokażą Amerykanie w tym turnieju i w kolejnych sezonach bo mają paru fajnie zapowiadających się siatkarzy
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lynn »

ja mam takie pytanie do znawców siatkówki czy Wenezuela wygrała choć jeden mecz z Brazylia ?
wydaje mi się, że kiedyś w LŚ wygrali mecz grupowy
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Wie ktoś o której studio przed naszym meczem się zaczyna?
trcd
Posty: 32
Rejestracja: 31 sie 2014, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: trcd »

jest jakis stream do meczu francja-wlochy?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: pewniak »

trcd pisze:jest jakis stream do meczu francja-wlochy?
Transmisja jest na Rai Sport 1. Podobno dzisiaj można było oglądać mecz bez kodowania na tym kanale. Więc można sproóbować (Kanał 284 na n-ce)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: lucass90 »

Blain się tak wczuł, że nawet Mazurka śpiewał :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: wowo »

tak jak nie przyłączam się do narzekań na Polsat (choć większość jest zasadnych) to dzisiaj wykupiłem iple. Wszystko fajnie ale rozdzielczość 576p to jest żenada. Aż mnie zatkało. Nawet nie wiem co mam napisać, jesteśmy milion lat za murzynami we wszystkim. Moja znajoma zza oceanu nie może przestać się śmiać :)

Płacisz stówę i masz reklamy plus 580p. Nice.

USA grało większość meczu we dwóch. Gdyby Priddy się nie połamał to by się przejechali po wszystkich. Mają niesamowity potencjał.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Piękne zakończenie kontry w wykonaniu Gumy i Kłosa. Oby więcej takich akcji. Sporo błędów Australijczyków na początek.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: azsiak88 »

Dziś pobijamy rekord świata. Wygrywamy mecz bez atakującego. Dosłownie ze skutecznością 0%.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Goldenos
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 23:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Goldenos »

Ma ktoś może lepszego streama niż ten z Draculi bo tnie niemiłosiernie ?
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Milten »

Konarski na boisko.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Wciąż uważam że Wlazlemu lepiej się gra z Fabianem
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: azsiak88 »

Ja wprowadziłbym Konarskiego i Kubiaka. Bo jak nie w takim meczu to kiedy wejdą? Konarski może tylko lepiej zagrać od Wlazłego a przed Winiarem masa meczów a z żelaza ten facet nie jest.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: PH3N-x »

Mika pierwszą opcją w ataku. Niesamowite. Chyba nikt się tego nie spodziewał, gdy zaczynaliśmy ten sezon. Wlazły słabo, mógłby się pojawić Konarski.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Lineczka »

Kilka wniosków po pierwszym secie, wysoko przez naszą drużynę wygranym.

Bardzo dobra gra Miki, zwłaszcza w ataku. Mateusz zasłużył na pochwałę. Na plus rozegranie Zagumnego i częste uruchamianie środkowych. Do tego dobrze gramy w bloku i obronie. Mankamentem na ten moment jest nasz atak z prawego skrzydła i nieskuteczny Wlazły. Australijczycy popełnili sporo błędów, szczególnie na początku. Edgar sam tego wózka nie pociągnie.
Brawo Polacy, oby tak dalej!
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

Rozegranie Gumy i kiwka Winiara w akcji, po której zdobyliśmy 22 punkt - MIODZIO!!!
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Kuba_JW »

Wg mnie najlepsza akcja to krotka do Kłosa gdzie srodkowy Australii nie zdązyl wyskoczyc nawet do bloku :)
Raczej szybkie 3:0.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Wojtek
Posty: 154
Rejestracja: 18 lip 2012, o 07:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Wojtek »

No i już 1:0 dla Francji ;)
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: wowo »

FRancuzi bardzo spokojnie pykneli Włochów. Dlaczego nie gra Lanza albo Zajcew nie wraca na przyjęcie to nie wiem ale bez zmian dostaną kolejny raz za 3 punkty.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: kibic_siatki »

Widać styl gry Antigi: przyjęcie i obrona. Myślę, że Mika jest skuteczny, bo tak jak Sanders jest słabo rozpisany. Co do zdejmowania Wlazłego- słabo gra w ataku, dobrze broni i musi się rozegrać po przymusowej przerwie- set wygrany do 17. Teraz 2 ogórki do potrenowania i pozostali zawodnicy będą mogli się wykazać.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Angulo »

tak jak nie przyłączam się do narzekań na Polsat (choć większość jest zasadnych) to dzisiaj wykupiłem iple. Wszystko fajnie ale rozdzielczość 576p to jest żenada. Aż mnie zatkało. Nawet nie wiem co mam napisać, jesteśmy milion lat za murzynami we wszystkim. Moja znajoma zza oceanu nie może przestać się śmiać :)
No nie wiem. Akurat w kwestii IT to bijemy zachód na łeb na szyję, mamy darmowe Wi-Fi, internet w każdej dziurze, w autobusach.
Ale ta jakośc na Ipli rzeczywiście nie powala, jak dla mnie to przez zwykłe skapstwo, bo spokojnie mogliby nadawać w 1080i, ale widocznie im się nie chce.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - I runda

Post autor: Joker »

Kovar tak Szaleje w przyjęciu?
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”