Mistrzostwa Świata 2018

krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzychszp »

Oczywiste jest że Serbom się dziś nie chciało i grali wakacyjny mecz, ale my swoją grą sprawilismy ze nie chciało im się jeszcze bardziej
Valente
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2015, o 09:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Valente »

Ale ustawka... aż żal patrzeć
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Jeśli Bra i Rus to mamy powtórkę z 2014 ze słabszą Brazylią, ale mocniejszą Rosją.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

A czy nie będzie przypadkiem jutro tak, że Włosi wrzucą trzech największych rywali do jednego worka, a sobie dadzą na papierze łatwiejszą grupę?

Grupa 1 - Włochy, Polska i Serbia

Grupa 2- USA, Brazylia i Rosja

Taką zagrywką wywalają jednego z najlepszej 4 już przed półfinałem - oczywiście czwórki na papierze.

Co myślicie?
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Murilo0 »

Czuję, że na 99% jednym z naszych rywali w następnej fazie będą Włosi. Doskonale wiemy jak wyglądają "losowania" w siatkówce, a Włosi mają do wyboru nas lub USA. Nietrudno zgadnąć kogo wolą :] Idąc tym tropem prawdopodobne jest, że z grona SRB\RUS wybiorą SRB, bo z Rosją już przegrali. Według mnie jutro poznamy grupy: ITA, POL, SRB oraz BRA, USA, RUS.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Murilo0 pisze:Czuję, że na 99% jednym z naszych rywali w następnej fazie będą Włosi. Doskonale wiemy jak wyglądają "losowania" w siatkówce, a Włosi mają do wyboru nas lub USA. Nietrudno zgadnąć kogo wolą :] Idąc tym tropem prawdopodobne jest, że z grona SRB\RUS wybiorą SRB, bo z Rosją już przegrali. Według mnie jutro poznamy grupy: ITA, POL, SRB oraz BRA, USA, RUS.
idę w ciemno ze tak bedzie
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Jeśli Bra i Rus to mamy powtórkę z 2014 ze słabszą Brazylią, ale mocniejszą Rosją.
Mastrangelo pisze:
Grupa 1 - Włochy, Polska i Serbia

Grupa 2- USA, Brazylia i Rosja
Co myślicie?
Myślę, że ciepło, ciepło, gorąco

Ja jeszcze przed MŚ pisałem - Kanimo świadkiem - że ten turniej skończy się dla nas dokładnie tak samo jak przed czterema laty, czyli że ostatnim meczem będzie pojedynek z Brazylią.

Z tym, że nie będzie to już mecz o I jak w 2014, a tylko o V miejsce. ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Murilo0 »

Co do prognoz meczów wydaje mi się, że Brazylia jest spokojnie do pokonania, z Serbią nasze szanse oscylują ok. 50%, z Rosją 40%, Włochy 20%, USA 5%. Jak uważacie?
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

ciacho23 pisze:
jaet pisze:Przykre, że musimy to wszyscy oglądać. Francuzi przegrali te mistrzostwa na Holandii, ale i tak ich tak po ludzku szkoda.
Z drugiej strony, gdybyśmy byli na miejscu Francji, to też by nas wyr...
Nie musisz. Wyłącz TV.
A dziękuję Wujku Dobra Rada. Wyobraź sobie, że sam na to wpadłem i w pewnym momencie wprowadziłem w życie.
Musiałem wzrok ratować, bo oczy chciało wypalić. I piszę to jako siatkarz z 15 letnim stażem.
To co się obecnie w studio Polsatu wyprawia, przyprawia o mdłości. Rozumiem, że muszą, ale aż tak :o? Strasznie to słabe...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Pełna zgoda co do potencjalnych grup.
Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że zagramy z Włochami i raz jeszcze Serbią.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: mac 1 »

Będę zaskoczona jeżeli będzie inaczej - chodzi o losowanie oczywiście. A dzisiejszy mecz po prostu się odbył, my na niego dojechaliśmy Serbia nie. Czy jesteśmy coś w stanie ugrać w kolejnej fazie? Moim zdaniem nie w przypadku wyniku meczu siatkarskiego mogę się jednak mylić :)
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kibic_siatki »

W końcu nowy wiceprezes mógł się wykazać...
kanimo

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kanimo »

Patrz, jednak ogladasz studio :D

Ja wytrzymalam mecz, chociaz zachlystywanie sie komentatorow bylo niestrawne i ten 3 set to wygladal jakby nawet naszym sie ciezko gralo z tymi stojacymi Serbami, ktorzy dodatkowo walili po autach lub wbijali sie w blok.
Ale ten zachwyt po meczu...
Wylaczylam.
Nieslusznie bylam pewna, ze udawanie orgazmow to raczej kobiety. Cale zycie sie czlowiek uczy.
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: voice »

Stawiam, że będzie grupa USA, Rosja i my.
Podobno jutrzejsze losowanie bez kamer. Przypadek?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

Mi to się wydaje, że ci Serbowie może i by pograli z nami na poważnie, no ale co by nie pisać, w mecz weszliśmy bardzo dobrze, więc zdali sobie sprawę, że może on trochę potrwać i postanowili zminimalizować to ryzyko.

Nie łudzę się za bardzo, że trafimy na Brazylię a nie Włochy, a szkoda, bo ci drudzy są chyba zdecydowanie najbardziej w naszym zasięgu z tej piątki. Cóż, oczekuję dobrej gry i postawienia twardych warunków potentatom, może przy złym dniu rywala uda się coś wygrać.

No i ten awans cieszy mnie o tyle, że chyba wyklucza zwolnienie Heynena, bo można go lubić albo nie, ale progres względem 2017 jak na moje jest widoczny gołym okiem, a kolejna zmiana trenera byłaby kompletną żenadą.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, o 22:55 przez Aranger, łącznie zmieniany 4 razy.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

Żeby nie było że tylko krytykuje zrobili cel ponad stan obecny top 6 MŚ + dokładając 5 miejsce LN to ogromny skok w porównaniu do kadry De Giorgiego. Jeżeli po cudzie z Serbią trafi się kolejny to chce Brazylii bo to jest raczej jedyna ekipa z podobnymi problemami co Polska z problematycznymi przyjmującymi, a druga to pewnie dla równowagi Rosja.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: PJ_volleyball »

Żenujący komentarz Drzyzgi i Swędrowskiego dzisiaj. Słuchać się tego nie dało i po drugim secie wyłączyłem to "widowisko". Przez dwa ostatnie dni byliśmy beznadziejni, a dzisiaj po meczu z grającą na pół (?) gwizdka Serbią wracamy do walki o MŚ :D Najlepiej polskiej siatkówce zrobiłoby zerwanie umowy i współpracy z Polszmatem.

Co do Serbów. Są cwani i to wiadomo nie od dzisiaj. Szkoda, że kosztem Francuzów, ale sami są sobie winni.

W kolejnej fazie nie liczę na zbyt wiele. Włosi, Rosjanie i Amerykanie sprzątną nas w trzech setach. Z Brazylią.i Serbią możemy coś powalczyć, ale faworytem na pewno nie będziemy.

Cel osiągnięty, ale ten dzisiejszy mecz (ze względu na postawę Serbów) pozostawia niesmak.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

voice pisze:Stawiam, że będzie grupa USA, Rosja i my.
Podobno jutrzejsze losowanie bez kamer. Przypadek?
Niemożliwe są takie grupy. Losowanie ma teoretycznie wyglądać tak, że zostaną rozstawione dwie drużyny Włochy i Brazylia - pierwsze z grupy E i F i później będą do nich dolosowywane pierwsze dwie drużyny z grup G i H (USA i Polska) i na końcu dwa z drugiego miejsca (Rosja i Serbia)
Murilo0 pisze:Co do prognoz meczów wydaje mi się, że Brazylia jest spokojnie do pokonania, z Serbią nasze szanse oscylują ok. 50%, z Rosją 40%, Włochy 20%, USA 5%. Jak uważacie?
Dziś Serbowie nie dojechali na mecz, ale do środy, lub czwartku spokojna głowa na pewno do Turynu dojadą. ;)
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: voice »

drukjul pisze:
Niemożliwe są takie grupy. Losowanie ma teoretycznie wyglądać tak, że zostaną rozstawione dwie drużyny Włochy i Brazylia - pierwsze z grupy E i F i później będą do nich dolosowywane pierwsze dwie drużyny z grup G i H (USA i Polska) i na końcu dwa z drugiego miejsca (Rosja i Serbia);)
Chyba, że Włosi zmienią zasady?
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: matiz99 »

Wkurza mnie gadanie że Serbia się podłożyla. Dobrze pamiętam jak kilka lat temu na ME się podłożyli i było to od razu widać. Wszyscy o tym mówili.

Po pierwsze było widać że chceli wygrać. Po drugie wczoraj sam Lisniac powiedział że oni by nas chceli przepuścić ale boją się psychologicznie przegrać ostatni mecz przed finałami i dlatego nie tego meczu nie odpuszczą. A po trzecie NAJWAŻNIEJSZE dziś graliśmy w taki sposób że mało kto byłby w stanie z nami wygrać.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

kanimo pisze:Patrz, jednak ogladasz studio :D

Ja wytrzymalam mecz, chociaz zachlystywanie sie komentatorow bylo niestrawne i ten 3 set to wygladal jakby nawet naszym sie ciezko gralo z tymi stojacymi Serbami, ktorzy dodatkowo walili po autach lub wbijali sie w blok.
Ale ten zachwyt po meczu...
Wylaczylam.
Nieslusznie bylam pewna, ze udawanie orgazmow to raczej kobiety. Cale zycie sie czlowiek uczy.
Włączyłem jedynie z czystej ciekawości, jak też Panowie z tej kłopotliwej sytuacji wybrną, a oni poszli w zaparte. No ok, można i tak ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: kuchcik77 »

Widze ze inne mecze tez na powaznie.
Plusem wygrania grupy ktorego Serbia nie wzuela pod ywage;) jest granie przez ekioe z drugich miejsc spotkan w srode i czwartek i....pole manewru dla grajacych w piątek ale za to odpoczynek przed polfinalem?
Ciekaw jedtem nie tylko zasad ale i kalendarza
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcinho »

Zimne kulki jutro będa. Juz pewnie w lodówce czekają :D Coś pod Włochów będzie :-P
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

voice pisze:
drukjul pisze:
Niemożliwe są takie grupy. Losowanie ma teoretycznie wyglądać tak, że zostaną rozstawione dwie drużyny Włochy i Brazylia - pierwsze z grupy E i F i później będą do nich dolosowywane pierwsze dwie drużyny z grup G i H (USA i Polska) i na końcu dwa z drugiego miejsca (Rosja i Serbia);)
Chyba, że Włosi zmienią zasady?
Nie zmienią. Wszystkie mecze III fazy są w Turynie, więc inaczej niż cztery lata temu, gdzie warunek że musimy grać spotkania tej tury turnieju w Łodzi wniósł sporo zamieszania do losowania, teraz gospodarze do takich zmian nie mają żadnego pretekstu.

Najwyżej jedne kulki w urnie dolosowywane do rozstawionych Włochów i Brazylijczyków mogą być trochę cieplejsze (USA, Rosja), inne trochę zimniejsze (Polska, Serbia). Standard podczas takich imprez od wielu lat. ;)
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Sobollo »

jak myslicie Polacy sa az tak glupi ze nie wiedza ze Serbia sie podlozyla czy robia sobie z ludzi jaja tymi wywiadami? W kazdym razie brzmi to zalosnie
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: matiz99 »

Sobollo pisze:jak myslicie Polacy sa az tak glupi ze nie wiedza ze Serbia sie podlozyla czy robia sobie z ludzi jaja tymi wywiadami? W kazdym razie brzmi to zalosnie
Nie gadaj głupot. Po pierwsze było widać że chceli wygrać. Po drugie wczoraj sam Lisniac powiedział że oni by nas chceli przepuścić ale boją się psychologicznie przegrać ostatni mecz przed finałami i dlatego nie tego meczu nie odpuszczą. A po trzecie NAJWAŻNIEEJSZE - dziś graliśmy w taki sposób że mało kto byłby w stanie z nami wygrać.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aershis »

matiz99 pisze:
Sobollo pisze:jak myslicie Polacy sa az tak glupi ze nie wiedza ze Serbia sie podlozyla czy robia sobie z ludzi jaja tymi wywiadami? W kazdym razie brzmi to zalosnie
Nie gadaj głupot. Po pierwsze było widać że chceli wygrać. Po drugie wczoraj sam Lisniac powiedział że oni by nas chceli przepuścić ale boją się psychologicznie przegrać ostatni mecz przed finałami i dlatego nie tego meczu nie odpuszczą. A po trzecie NAJWAŻNIEEJSZE - dziś graliśmy w taki sposób że mało kto byłby w stanie z nami wygrać.

A to rozumiem, że miał wprost powiedzieć, że nie grają o nic, w sumie to im się nie chce i się podłożą?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Mateja pisze:Tak, najpierw ten dzieciak zajrzy na Wikipedię a jak będzie miał nieco szersze horyzonty (prędzej czy później się one u niego poszerzą) to dorwie jakieś nagrania meczów, zajrzy chociażby tutaj, przeczyta komentarze i już skłoni go to do refleksji.
Oby tak było, amen ;) .

A może prawda jest po środku? Serbowie mogli założyć, że gdy wyjdziemy spuchnięci jak z Argentyną, to spróbują, ponieważ na całe szczęście wyszliśmy nabuzowani, stwierdzili, że nie ma co marnować sił. Osobiście nie uważam Grbicia za faceta, który chce poważnie wygrywać z tym sypaczem z Wojwodiny i Katiciem na parkiecie :) .

Tak czy owak:
Szarlatańskie plany Heynena: 1
Większość forum (a na pewno ja): 0
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Sobollo »

Serbia wszystkie mecze gra mega jedyna porazka z USA po tie breaku i nagle przegrywa z Polska sety do 15 i to akurat wtedy gdy oplaca sie przegrac. Trzeba byc skonczonym idiota zeby uwierzyc w przypade. Nawet bukmacherzy przy wystawieniu kursow pokazali ze wiedza ze bedzie podstawka
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mateja »

Gdybyśmy zagrali tak żałośnie jak z Argentyną, Serbowie by nam dzisiaj za dużo nie pomogli. Może i była to ustawka, ale szczęściu też trzeba pomóc a chłopaki nie cofali ręki, atakowali, serwowali tyle co fabryka dała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”