Mistrzostwa Świata 2018

mucha-07
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 15:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: mucha-07 »

Co to w ogóle było?! Jakieś wyjmowanie, wsadzanie?! Tą "federację" od razu zamknąć!
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, o 10:15 przez mucha-07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: hardy »

można się rozejść :)
Ked
Posty: 504
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Ked »

A tak liczyłem na POL RUS BRA. Bijemy się o drugie z Serbią, Włosi grają u siebie, zaraz wymyślą przepis, że przeciwnicy mogą odbijać tylko nogami.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Sobollo »

Losowanie ustawione ale powinnismy sie cieszyc. Jak mamy kogos pokonac to wlasnie Serbie
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Gerrard »

Najpierw było trzeba ułożyć wszystko jak potrzeba a potem wyciągać :P
Maximus2
Posty: 279
Rejestracja: 4 paź 2016, o 14:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Maximus2 »

Nie mogło być inaczej. Już wczoraj Fabian mówił jaka będzie grupa
http://www.sport.pl/siatkowka/7,106368, ... zyzga.html
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: knightrider »

Słowo klucz czy Kubiak z Kurkiem będą w stanie ugryźć Włochów. Kurek z Igrzysk 2016 roku by dołożył swoje, ale czy jego w chwili obecnej na to stać ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Adik_wwy pisze:Włochy Polska Serbia w 3 rundzie

Czy ktoś, kto kiedyś sam był "sierotką" potrafi wyjaśnić czym oni właściwie te kulki podgrzewają, lub też mrożą? :] Niemal wszyscy byli święcie przekonani, że tak to losowanie i że tak grupy będą wyglądać i nikt nie wierzy w przypadek, ale jak to się robi nikt nie potrafi wyjaśnić. :<
Zamorano pisze: No to na przykład inne źródła zaczynając od pism z epioki francuskiego inżyniera Guillauma le Vasseur de Beauplan, który wiele lat mieszkał w RONie..
Strzał jeszcze bardziej "kulą w płot" niż ten wcześniejszy z rolką sztokholmska, bo cały sęk tkwi w tym właśnie, że ów Francuz, choć detalicznie opisał uzbrojenie, ubiór wyposażenie husarzy, to akurat mimo szczegółowości opisu tej formacji polskiej jazdy, żadnych skrzydeł będących dekoracją konia, a już tym bardziej jeźdźca u husarzy, nawet w sytuacjach odświętnych w ogóle nie zauważył. Jak już próbujemy bawić się w drogowskaz, to przynajmniej warto mniej więcej wiedzieć, jaki kierunek wskazujemy.

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o micie wizerunku "skrzydlatych rycerzy” i boisz się zapytać na stronie Muzeum Wojska Polskiego http://www.muzeumwp.pl/emwpaedia/skrzydla-husarskie.php
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: weary_skier »

Czy ktoś się orientuje czy dało się obstawić losowanie u jakiegoś bukmachera?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Ked
Posty: 504
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Ked »

drukjul pisze:

Czy ktoś, kto kiedyś sam był "sierotką" potrafi wyjaśnić czym oni właściwie te kulki podgrzewają, lub też mrożą? :] Niemal wszyscy byli święcie przekonani, że tak to losowanie i że tak grupy będą wyglądać i nikt nie wierzy w przypadek, ale jak to się robi nikt nie potrafi wyjaśnić. :<
No jeżeli wsadzasz jedną piłeczkę z USA, obok drugą z POL i "mieszasz" jedną piłeczkę, żeby obracała się wokół drugiej to trudno nie wyciągnąć tej lepszej :D
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Marzy mi się żeby teraz Polacy i Serbowie skopali tylki Włochom. Wtedy będzie chociaż jakaś namiastka sprawiedliwosci
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Takie to "losowanie", jak i wczorajszy "mecz" :].
To wszystko będzie o tyle zabawne, że powtórka z Serbią zawiera teraz drugie dno.
No i niestety, dopóki tak to się w FIVB kręci, dopóty ten sport będzie niszowy.
Czyżbyśmy mieli zakończyć jak 4 lata temu z Brazylią? Szkoda, że tym razem jedynie o 5 miejsce ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Nie musiałem włączać, żeby trafić w swój wczorajszy typ grupy :D

Można się śmiać, że znowu mamy "najłatwiej jak można było", przeciwnicy i krytykujący Heynena powiedzą, że znowu przyfarcił jak byśmy zaskoczyli i weszli do półfinału, choć na razie będą krzyczeć, że dostaniemy baty i boisko nas ostro zweryfikuje.

Może i tak, niemniej jednak Serbowie są chyba jedyną albo jedną z dwóch z pozostałych drużyn wydających się w naszym zasięgu (według mnie także Brazylia, która moim zdaniem miała bardzo łatwo w 2 rundzie), bo jednak Włosi, USA i Rosja odstają poziomem od reszty.

Poza tym my lubimy grać jako underdog. Jak dziennikarze za bardzo nie napompują już teraz, ale po ewentualnym pierwszym meczu balonika, że "Polacy walczą o medal" :( , to możemy być groźni, bo kiedy nikt na nas nie stawia, gramy z większym luzem, nie paraliżujemy się jak z Argentyną.

Włochów widziałem tylko tiebreak z Rosjanami, w którym nie mieli za dużo do powiedzenia (serwisy rosyjskie latały ponad 125 km na godzinę) i słyszałem, że u nich to jest Zaytsev i Juantorena, reszta jest trochę tłem, a ławka to już w ogóle jest słaba - nie wiem, czy rzeczywiście tak jest.

Czekam jeszcze tylko na podział spotkań, kto gra pierwszy - na pewno Włosi nie będą grać dzień po dniu :D
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: tomikon »

drukjul pisze:
Adik_wwy pisze:Włochy Polska Serbia w 3 rundzie

Czy ktoś, kto kiedyś sam był "sierotką" potrafi wyjaśnić czym oni właściwie te kulki podgrzewają, lub też mrożą? :] Niemal wszyscy byli święcie przekonani, że tak to losowanie i że tak grupy będą wyglądać i nikt nie wierzy w przypadek, ale jak to się robi nikt nie potrafi wyjaśnić. :<
Losowanie zaczyna się o 21:00 i nagrywanie trwa aż do wylosowania odpowiedniej grupy :) niczym karne u za czasów fryzjera strzelane do skutku :)
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Osmany i Ivan to 95 procent tej drużyny. Bez nich Włochy to zespół gorszy niż Kanada Iran czy Bułgaria. No i grają u siebie będą mieli kibiców którzy ich nakrecaja znają jak nikt hale więc będzie naprawdę naprawdę ciezko. Trzeba rzucić wszystko na jedną kartę z Serbami to będzie nasz ćwierćfinał
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: meduza123 »

Wiadomo coś kiedy terminarz?

Chyba idealnie było by pauzować w środę i zacząć w czwartek Serbią.

Raz, że Kubiak dostanie dzień dłużej, a dwa Serbia może być z nożem na gardle
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Nie no Włosi dadzą sobie dzień dłużej wolnego A na pierwsza bitke niech lecą Polacy z Serbami
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Włosi zagrają w środę, w czwartek wolne i w piątek drugi mecz.

Nie mają sensu robić w środę wolnego, grać w czwartek i piątek i później w sobotę już półfinał - bo zakładają, że na pewno w tym półfinale będą ;)

Albo odbębnią 2 mecze, żeby w piątek mieć wolne przed półfinałem.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, o 11:04 przez Mastrangelo, łącznie zmieniany 2 razy.
Adric
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2017, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adric »

Włosi będą grać we środę i czwartek by mieć piątek jako dzień na odpoczynek przed połfinałem.
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Wolałbym zacząć meczem z Serbią, ale według mnie to nierealne - Włosi na pewno w środę zagrają.

Pytanie tylko z kim.

Według sportowych faktów (nie wiem, na ile to prawda):

Środa - Włochy - Serbia
Czwartek - Polska - Serbia
Piątek - Polska-Włochy
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, o 11:16 przez Mastrangelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: grzegorzg »

Chyba z Polakami... ;)
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Bazinga »

weary_skier pisze:Czy ktoś się orientuje czy dało się obstawić losowanie u jakiegoś bukmachera?
nie dało się.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: nogciu »

26.09 godz. 21:15 Włochy Serbia
27.09 godz. 20:30 Polska Serbia
28.09 godz. 21:15 Włochy Polska
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Wygląda na to, że Włosi zaczynają pierwsi i od Serbów. Z ich punktu widzenia ma to sens - w razie potknięcia mają jeszcze nas, a my będziemy po ciężkim meczu z Serbią. No chyba, że byliśmy w wydarzenia z wczorajszego meczu z Serbami zaangażowani "organizacyjnie" i teraz będziemy musieli to co dostaliśmy, oddać ;).
Paradoksalnie, dla nas to też sympatyczne rozwiązanie i dzień więcej na kurację dla Kubiego.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, o 11:21 przez jaet, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Układ prosty - kibicujemy Włochom w środę jedząc pizzę, a w czwartek musimy pokonać Serbów.

Takie niby proste na papierze, a na boisku już nie :D
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Układ meczu w piątek z Włochami wieczorem daje jeszcze jedną możliwość :D :D

Włosi będą wiedzieli, kto jest na 1 miejscu w drugiej grupie i mogą ewentualnie chcieć wybrać sobie przeciwnika w półfinale.

Jakby na przykład USA potknęła się noga i zajęła w grupie 2 miejsce, to może Włosi będą woleli trafić na Ruskich i wtedy nam odpuszczą mecz, żeby wyjść z 2 miejsca - ale to na ten moment czysta abstrakcja :D

Choć jest chytry plan Heynena i ja już na tych MŚ nie wykluczę niczego :D
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

Moim zdaniem Włosi ograja Serbów A Ci będą w takim wypadku po 2 porażkach i kwestia jak u nich będzie z moralami. W każdym bądź razie w czwartek prawdopodobnie będzie to dla nas ćwierćfinał tych mistrzostw.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: grzegorzg »

Myslałem inaczej, ale to troche wyglada na próbe odstrzelenia Serbów. Po ciezkim meczu z Włochami zmierzą się z Polakami. Chyba, ze Włosi sie nastawiaja na mecz Z Polską. :]
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

grzegorzg pisze:Myslałem inaczej, ale to troche wyglada na próbe odstrzelenia Serbów. Po ciezkim meczu z Włochami zmierzą się z Polakami. Chyba, ze Włosi sie nastawiaja na mecz Z Polską. :]
Włosi maksymalizują szansę awansu - zakładają, że Polska jest najsłabsza z wszystkich zespołów, więc jak nawet im się powinie noga z Serbami, to w piątek mogą zdobyć awans meczem z nami, którzy będą mieli w nogach mecz z Serbami.

Dodatkowo jeżeli pokonają Serbów, a Polska wygra z Serbami, to czują, że piątkowy mecz może być luźniejszy - owszem będzie to mecz o 1 miejsce w grupie, ale nikt już raczej flaków przed sobotnim finałem nie będzie wypruwał.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

grzegorzg pisze:Myslałem inaczej, ale to troche wyglada na próbe odstrzelenia Serbów. Po ciezkim meczu z Włochami zmierzą się z Polakami. Chyba, ze Włosi sie nastawiaja na mecz Z Polską. :]
Już raz się na nas długa przerwa odbiła mam nadzieję że wyciagnelismy wnioski. Nie ma nic do stracenia trzeba tak jak wczoraj rzucić wszystko na jedną kartę wejść na boisko na pełnej...pełnym energi;) i tyle:) nie uda się to się nie uda 6 MŚ w tym składzie osobowym to już i tak olbrzymi sukces
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”