Mistrzostwa Świata 2018

krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzychszp »

Patrząc tylko na wyniki Heynen na razie zrównał się z Lozano a jutro może z Antigą, ale przebił w tym sensie że osiągnął to jednak słabszą kadrową drużyną w której nie ma wielkich gwiazd
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: mmb »

Przed meczem pomyślałem sobie "no, dziś jest dobry dzień żeby zrobić coś wielkiego", a poza tym w ostatnich latach USA to drużyna częściej na brąz, więc tak będzie i na tym turnieju. Brawo, udało się! :D
dyletant
Posty: 5117
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Dziwny ten turniej, multum meczów, jakieś 3 fazy, a żeby grać o medale obie ekipy musiały pokonać tylko Serbię i Amerykanów ;)
To nasz trzeci finał z Brazylią w ostatnich 4 turniejach i paradoksalnie z najsłabszym składem mamy chyba największe szanse (4 lata temu to raczej Brazylia była faworytem, albo tak 50/50) na tytuł.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

Lynn pisze:
Nie ma co, przebił Lozano i Antigę, niezależnie od tego czy obronimy ten tytuł czy nie.
czym przebił?

ciesze się z tego finału najbardziej ze względu na Kurka, bo należał mu się ten medal MŚ jak psu buda

po wygranej regeneruje się lepiej. Przy stanie 2-2 pomyślałem, że jak przegramy po tak dramatycnym meczu to będzie przeyebane grać o brąz o 17, ale nasi dali rade.
Osiągnięciami w stosunku do potencjału rywali, z którymi się zmierzył, jak i naszego. Przecież na ME09 nie graliśmy z nikim super mocnym, finaliści Francuzi mieli połowę składu grającego w Pluslidze.

MŚ14 - wiadomo jak to wyglądało i jaki był potencjał zespołu ze zdrowym Winiarskim, Wlazłym i Zagumnym.

MŚ06 - znowu, pokonaliśmy Rosje z 18-letnim Grankinem, solidnych Serbów i Bułgarów, ale mieliśmy też niesamowitą pakę z Zagumnym czy Świderskim w swoim prime.

Nigdy nie wygraliśmy meczu z tak kosmicznie serwującym przeciwnikiem (no po 3 secie trochę spuchli, fakt), ale nadal wg mnie to najbardziej imponujące zwycięstwo siatkarzy w tym wieku.
dyletant
Posty: 5117
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

krzychszp pisze:Patrząc tylko na wyniki Heynen na razie zrównał się z Lozano a jutro może z Antigą, ale przebił w tym sensie że osiągnął to jednak słabszą kadrową drużyną w której nie ma wielkich gwiazd
Dokładnie, o to mi chodziło. Co więcej zrobił to w pół roku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: wieloryb_wacek »

W ogóle to chciałbym zwrócić uwagę na to, jak niesamowicie na tych MŚ czytamy grę naszych rywali - dobry blok jest głównie spowodowany świetną pracą statystyków i to bardzo widać. Christenson, najlepszy rozgrywający turnieju, rozczytany jak książka telefoniczna, nawet te niesamowite pipe'y udawało się zatrzymywać.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Aranger pisze:Jeśli Szalpuk będzie mógł więcej atakować z rozegranych piłek, to da sobie radę. Dzisiaj musiał się ciągle męczyć na sytuacyjnych, a nie jest taką strzelbą, żeby rozbijać albo omijać wysoki i dobrze zorganizowany amerykański blok. O sferę psychiczną bym się nie martwił
Będzie mógł więcej atakować z rozegranych piłek, jak wcześniej zacznie je przyzwoicie przyjmować. Dzisiaj 99% piłek dostał po swoich przyjęciach w krzaki. Nie martwię się o Szalupę na dłuższą metę, ale dziś nie wytrzymał. A litości na tym poziomie już nie ma. Amerykanie wiedzieli w kogo i trafiali. Jutro nie będzie inaczej.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Lynn »

MŚ06 - znowu, pokonaliśmy Rosje z 18-letnim Grankinem,
21-letnim
dyletant
Posty: 5117
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: dyletant »

Lynn pisze:
MŚ06 - znowu, pokonaliśmy Rosje z 18-letnim Grankinem,
21-letnim
To bez znaczenia, ale mieliśmy najlepszą pakę w tym wieku (poza libero + kontuzja świetnego Murka, który był pewniakiem na wyjazd)) a i tak ten mecz wyciągnęli nam rezerwowi
Tyle, że Lozano potrzebował do tego najpierw przewalić półfinał LŚ z Serbami od stanu 23:18 przy prowadzeniu 2:0 :( , ale owoce przyszły później
Heynen zaczyna od złota a kadra z każdym rokiem będzie tylko mocniejsza.
Niech się teraz inni martwią.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Słabsze punkty Brazylii? Po pierwsze, to Douglas nie zagra tak, jak dzisiaj z Serbią. Po drugie, Wallace nie jest tym samym atakującym, co w 2014. Po trzecie, lubimy blokować fizycznych gości, jak Evandro. Po czwarte, na Lipe też nadszedł czas. Po piąte, Brazylijczycy nie skaczą tak, jak Amerykanie więc jest większa szansa na wybloki. Jesteśmy mega mocni w bloku. Poradziliśmy sobie dzisiaj z szybką grą Christensona, jesteśmy w stanie przeciwstawić się dla Bruno i Williama. Teoretycznie Brazylijczycy mają słabsze skrzydła, niż Amerykanie. Brazylijscy libero nie są tak mocni, jak Shoji. Dzisiaj wyczerpali swój limit szczęścia. Zagrywka Brazylii jest słabsza niż Amerykanów. Szalpuk nie zagra tak słabo, jak dzisiaj. Jesteśmy mega mocni psychicznie i fizycznie, aż nieprawdopodobne, co my gramy. Plusy są po naszej stronie. Trzeba jednak pamiętać, że to jest sport i wszystko zdarzyć się może.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wallace jest znacznie lepszym atakującym niż w 2014 roku. ;) Ale owszem, raczej jesteśmy faworytem.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

WysokiPortorykanczyk pisze:Wallace jest znacznie lepszym atakującym niż w 2014 roku. ;) Ale owszem, raczej jesteśmy faworytem.
Nie zgadzam się, co do Wallace'a i nie zgadzam się, że jesteśmy faworytem, bo faworyta nie ma. Dwie drużyny, na które nikt nie stawiał zagrają w finale. I jedni, i drudzy mają coś do udowodnienia. Ale część limitu szczęścia - Brazylijczycy wg mnie dzisiaj wyczerpali więc teoretycznie można szukać większych możliwości u nas - w każdym elemencie gry. Niestety, to my mamy dłuższy i znacznie cięższy mecz w nogach.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: SuperJ »

https://www.youtube.com/watch?v=sBig8Wi20IQ

Punto Polonia! Punto Polonia! Punto Polonia! W ciagu trzech godzin opanowalem portugalski. Dobrze by bylo jutro powtorzyc lekcje. Tak, zeby sie utrwalilo. ;)
Szlag kulery nie wiezmie!
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

SuperJ pisze:Punto Polonia! Punto Polonia! Punto Polonia! W ciagu trzech godzin opanowalem portugalski. Dobrze by bylo jutro powtorzyc lekcje. Tak, zeby sie utrwalilo. ;)
Przypomniałeś mi 2014 rok, gdy nauczyłem się po portugalsku - jedno nazwisko: Dryzga. Spodobał mi się ten portugalski i do dzisiaj go stosuję. :D To były piękne czasy. :]
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: revis »

wieloryb_wacek pisze:W ogóle to chciałbym zwrócić uwagę na to, jak niesamowicie na tych MŚ czytamy grę naszych rywali - dobry blok jest głównie spowodowany świetną pracą statystyków i to bardzo widać. Christenson, najlepszy rozgrywający turnieju, rozczytany jak książka telefoniczna, nawet te niesamowite pipe'y udawało się zatrzymywać.
Oj jak dawno dawno tu nie pisałem. Zalogowałem się tylko po to by odpowiedzieć na ten post.
Od dłuższego czasu mniej interesuję się już siatkówką, ale obecny II trener kadry - czyli Gogol jest wybitnym asystentem pod tym względem, co pamiętam jeszcze z czasów AZS Częstochowy (notabene tej z kilkoma obecnymi zawodnikami kadry), czy początków w Resovii - później już przestałem się tak interesować siatkówką jak kiedyś ;-)

Nie wiem jak u Gogola z samodzielną trenerką, ale jako asystent jest absolutnie wybitny. Nie wiem też czyją decyzją został asystentem w kadrze, ale to był świetny ruch.

Trzymam kciuki za jutro, bo wiecie...
ITA 90, 94, 98
BRA 02, 06, 10
POL 14...

;>
AZS szkoli inni biorą...
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: SuperJ »

aezakmi pisze:po portugalsku - jedno nazwisko: Dryzga.
Po angielsku Kurka wolaja Kjurek. Cure [kjur], to lekarstwo. Jankesi dzis dostali dopalaczem. :)
Szlag kulery nie wiezmie!
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: aezakmi »

Jest 5:40 i weź tu śpij, człowieku, takie emocje. Ciągle oglądam powtórki naszego meczu i naszych komentatorów z Polsatu i TVP (odtwarzam nasze akcje i akcje komentatorów - wielokrotnie, coś pięknego, poezja). A czas leci szybko! To są historyczne momenty! Coś pięknego, chcę to przeżyć jeszcze raz! Łooooooo, Łooo o o o ooooo!!! Łooooooo, Łooo o o o ooooo!!! POLSKA!!!
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, o 04:49 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: madlark »

Serbowie mają przechlapane ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: bytrek »

ldz pisze: Piotrek Nowakowski niesamowicie się odbudował, respekt co on gra. Aczkolwiek miał dzisiaj swoje klasyczne zagranie pt "dogram przebitą piłkę z 3. na 4. metr" xD
myślę, że pykniemy jutro Brazylię. Za bardzo nabuzowani jesteśmy, żeby się nie udało. Zobaczymy czy się sprawdzi :D
To już jest klasyka i standard każdego meczu z jego udziałem, ja 3 takie piłki stracone przez jego dogranie mam wkalkulowane w cały mecz.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: bytrek »

dyletant pisze:Trzeba będzie szybko przyklepać Heynena, bo zabiorą go nam po Tokio :). Na szczęście nikt nie rzuci już tematu renegocjacji jego kontraktu i wsadzenia tam Giby albo innego Sordyla :]
Nie ma co, przebił Lozano i Antigę, niezależnie od tego czy obronimy ten tytuł czy nie.
Być może to trener na dekadę, bo czy da się przegrywać z Leonem? Wystarczy tylko nie zepsuć atmosfery, tak żeby kwasów nie było. Chociaż jest jeszcze kwestia tego czy Drzyzga będzie miał motywacje.
aezakmi pisze:Jest 5:40 i weź tu śpij, człowieku, takie emocje. Ciągle oglądam powtórki naszego meczu i naszych komentatorów z Polsatu i TVP (odtwarzam nasze akcje i akcje komentatorów - wielokrotnie, coś pięknego, poezja). A czas leci szybko! To są historyczne momenty! Coś pięknego, chcę to przeżyć jeszcze raz! Łooooooo, Łooo o o o ooooo!!! Łooooooo, Łooo o o o ooooo!!! POLSKA!!!

Polecam radiowy komentarz Kamila Gapińskiego z weszłofm, był mistrzostwem.

Reprezentacja Brazylii to zbudowała się jak my w 2006 roku podczas meczu z Rosją od stanu 0:2 do 3:2. Myśmy wtedy przegrali dopiero w finale i Brazylia to zrobi.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Hej Polska, śpicie :] ? Nie dało się spać ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek »

https://volleymob.com/poland-outlasts-u ... from-2014/

Ciekawie napisany artykuł o wczorajszym spotkaniu, zamiast typowej relacji to garść statystyk.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: nerwus »

Paweł Woicki wielokrotnie mówił ze to najwybitniejszy trener z jakim pracował. Ta wybitność to w dużym stopniu talent pracy w sferze mentalnej. Jak przeczytałem że Drzyzga mówi o swojej słabej grze i dziękuje kolegom to mogę zrozumieć tą metamorfozę jego i Kurka. To nie zawodnicy w 2-3 mc nauczyli się grać tylko „ktoś” zmienił ich rozumienie gry w drużynie, odpowiedzialności itd. I to jest największy deficyt Polskich trenerów. Niby brak bariery językowej ale .......
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Artek1967 »

Czego sie drzesz? Chłopaków pobudzisz;)

Zostawiając ich na chwile w spokoju jak widzicie dzisiejszy mecz o braz? Wcale nie jestem przekonany że Serbia jest bez szans ;) Jak zagrają na świeżości to nie wiem czy amerykanom starczy mocy... wczoraj od końcówki 3 seta widać było jak fizycznie siadali.

" i cały plan w piz*u" " a taki ładny był.. amerykancki" :))
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Gierek »

W dzisiejszym meczu o 3 miejsce ważne będą dwie rzeczy moim zdaniem:
- psychika
- zmęczenie

Jak obydwie rzeczy zawiodą u Amerykanów, to Serbowie mogą zdobyć brązowy medal. Co do meczu Polska - Brazylia, to życzyłbym sobie wygranej jednej drużyny, nie powiem jakiej, bo mnie jeszcze zwyzywacie za brak patriotyzmu. Co mogę zrobić, nie wiem dlaczego nie cierpię męskiej polskiej kadry w siatkówkę, a żeńskiej - wręcz przeciwnie. :P
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: RobertBaklarzan »

A ja powiem tak wszyscy co narzekali na Kurka rok kilka lat temu są na poziomie tego kodziarza machajacego napisem. Kibice sukcesu przegrali by to obrażanie a teraz gloria? Ja od zawsze wierzę w drużynę I mam szacunek. Gratulacje Polacy jesteście Wielcy!
Polka
Posty: 43
Rejestracja: 4 cze 2018, o 17:32
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Polka »

I gdzie się teraz podziało towarzystwo głoszące, że ,,Polska zagra o 5 miejsce z Brazylią"?. Wy i ten ten wasz ciągły pesymizm...
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcy$ »

Nasza reprezentacja dzis a 3tyg temu a nawet tydzien temu to calkiem inne zespoly.

Sercem zawsze kibicuje ale sportowo bylismy nizej. Po prostu nasza gra sie rozkrecala w turnieju za co chwala!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Angulo »

Gierek pisze:W dzisiejszym meczu o 3 miejsce ważne będą dwie rzeczy moim zdaniem:
- psychika
- zmęczenie

Jak obydwie rzeczy zawiodą u Amerykanów, to Serbowie mogą zdobyć brązowy medal. Co do meczu Polska - Brazylia, to życzyłbym sobie wygranej jednej drużyny, nie powiem jakiej, bo mnie jeszcze zwyzywacie za brak patriotyzmu. Co mogę zrobić, nie wiem dlaczego nie cierpię męskiej polskiej kadry w siatkówkę, a żeńskiej - wręcz przeciwnie. :P
Hehe, ja też powiem szczerze, że nie cierpię polskiej reprezentacji w siatkówkę, a teraz jak mają tego pajaca Heynena jako trenera to już w ogóle. A już największą przyjemność mi sprawiają czapy na nabuzowanym Kurku i Kubiaku. :D
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: krzychszp »

Angulo pisze:
Gierek pisze:W dzisiejszym meczu o 3 miejsce ważne będą dwie rzeczy moim zdaniem:
- psychika
- zmęczenie

Jak obydwie rzeczy zawiodą u Amerykanów, to Serbowie mogą zdobyć brązowy medal. Co do meczu Polska - Brazylia, to życzyłbym sobie wygranej jednej drużyny, nie powiem jakiej, bo mnie jeszcze zwyzywacie za brak patriotyzmu. Co mogę zrobić, nie wiem dlaczego nie cierpię męskiej polskiej kadry w siatkówkę, a żeńskiej - wręcz przeciwnie. :P
Hehe, ja też powiem szczerze, że nie cierpię polskiej reprezentacji w siatkówkę, a teraz jak mają tego pajaca Heynena jako trenera to już w ogóle. A już największą przyjemność mi sprawiają czapy na nabuzowanym Kurku i Kubiaku. :D

A idźcie w.. po prostu nie wiem po co o tym piszecie i co wam ta kadra zrobiła, idźcie nie cierpić gdzie indziej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”