Mistrzostwa Świata 2022

kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuki91 »

Arw165 pisze: 26 sie 2022, o 20:18 Akcja co Łomacz wystawił znad band do tyłu i Semen się przebił cudna. :o

Ale już przy dobrym przyjęciu poszedł w krótką :] chyba każdy kibic wiedział, gdzie pojdzie pilka :D

I chyba nie warto patrzeć na statystyki, Bienkowi po tej skończonej krótkiej wyswietliły się statystyki ataku... 0/3... :]
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

W super formie jest Polska.
Zwłaszcza Semeniuk i Kochanowski.
Śliwka i Janusz również dobrze.
Gorzej dzisiaj Kurek i Bieniek w ataku, ale ten dołożył w bloku i na zagrywce
Awatar użytkownika
MiroHero
Posty: 70
Rejestracja: 5 gru 2021, o 20:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: MiroHero »

Tak patrzę i czuję, że niektórzy muszą na siłę się doj.....ć do kogoś bo inaczej umrą. Mecz dobry, chłopaki mega skoncentrowani jest naprawdę bardzo dobrze. Czego wy jeszcze wymagacie. Polska mentalność szukania dziury w całym.
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Martodo »

Zwrócę uwagę na bardzo dobrą grę Zatora. Dobrze dzisiaj wygląda.

Śliwka akurat jako jedyny tak sobie, ale tragedii nie ma. Nie będę się pastwił, bo w sumie po co. Nie gra dobrze, ale nie jest tak źle. Nazwałbym jego występ przyzwoitym.

Różnicę robi Semen, który gra jak robot :)
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

No te statystyki o kant pewnej części ciała rozbić, jak Bieniek miał 0/3 gdzie przecież kilka piłek skończył :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Wystawy Janusza do Kurka sa fatalne
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:30 Zwrócę uwagę na bardzo dobrą grę Zatora. Dobrze dzisiaj wygląda.

Śliwka akurat jako jedyny tak sobie, ale tragedii nie ma. Nie będę się pastwił, bo w sumie po co. Nie gra dobrze, ale nie jest tak źle. Nazwałbym jego występ przyzwoitym.

Różnicę robi Semen, który gra jak robot :)
Śliwka miał takie dwie kiwki co tak estetycznie wyglądały fatalne, ale generalnie jest pewna opcją tak w ataku jak i przyjęciu dzisiaj i założę się, że procent ataków będzie miał jednak wyraźnie lepszy niż Kurek. Bo dziś Kurek nie jest pewna opcją

Zatorski też mało aktywny. Ja bym spróbował Popiwczaka
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, o 20:35 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:30 Zwrócę uwagę na bardzo dobrą grę Zatora. Dobrze dzisiaj wygląda.

Śliwka akurat jako jedyny tak sobie, ale tragedii nie ma. Nie będę się pastwił, bo w sumie po co. Nie gra dobrze, ale nie jest tak źle. Nazwałbym jego występ przyzwoitym.

Różnicę robi Semen, który gra jak robot :)
No tak, każdy póki co dobrze lub bardzo dobrze :) jedynie ten Kurek trochę mnie niepokoi, ilość bloków i outów dość spora.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Martodo »

Kurek jednak uderza z bardzo trudnych piłek i prawda, w ataku nie jest pewny.
Natomiast zrobił dzisiaj ze 3-4 bloki, ze 3 asy i parę obron. W pozostałych elementach poza atakiem gra kapitalnie, więc nie mogę powiedzieć, że nie gra dobrze. Po Śliwce pewnie nasz drugi najsłabszy punkt, ale dużo Bartek wnosi. Po meczu pewnie, zaglądając w staty, okaże się, że gra na jakimś +8 albo +9 Kurek, więc nie czepiałbym się.

Na pewno jednak trochę za dużo błędów i wbicia się w blok.
Heimlock
Posty: 631
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Heimlock »

Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:30 Zwrócę uwagę na bardzo dobrą grę Zatora. Dobrze dzisiaj wygląda.

Śliwka akurat jako jedyny tak sobie, ale tragedii nie ma. Nie będę się pastwił, bo w sumie po co. Nie gra dobrze, ale nie jest tak źle. Nazwałbym jego występ przyzwoitym.

Różnicę robi Semen, który gra jak robot :)
Tak, Zator wygląda jak stary, dobry Zator. Ładnie wyciąga Sokolova.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Simao »

Fornal powinien otrzymać szansę gry, debiutu na MŚ. Jednak raczej nie ma co na to liczyć. Powinien trochę poczuć atmosferę, to moje subiektywne zdanie.
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: przemik »

Dwa kapitalne asy Semeniuka. Kozak
___
Noworoczny Kibic Siatki
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

Co to jest za maszyna ten Semeniuk :) Aż żal, że nie będzie można go oglądać co weekend w lidze.
przemik
Posty: 1617
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: przemik »

Semen zmienia zagrywka Nikolova
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: hardy »

Na stronie FIVB nigdzie nie widzę linka do Mistrzostw Świata. Złoto.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Przyciął się na początku seta Kamil w ataku ale te asy to ua. Nikolow się zdziwił
Kłamca.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:35 Kurek jednak uderza z bardzo trudnych piłek i prawda, w ataku nie jest pewny.
Natomiast zrobił dzisiaj ze 3-4 bloki, ze 3 asy i parę obron. W pozostałych elementach poza atakiem gra kapitalnie, więc nie mogę powiedzieć, że nie gra dobrze. Po Śliwce pewnie nasz drugi najsłabszy punkt, ale dużo Bartek wnosi. Po meczu pewnie, zaglądając w staty, okaże się, że gra na jakimś +8 albo +9 Kurek, więc nie czepiałbym się.

Na pewno jednak trochę za dużo błędów i wbicia się w blok.
No nie wiem czy nie ma, jak podobnie w ataku Bartek zagra z sensowniejszym rywalem, Olek dostanie 6 piłek na krzyż, to czym ten mecz wygramy? Oby było jak zawsze, że im dalej w turniej, tym Kurek lepszy, zresztą ja tylko wyraziłem obawę, a nie "czepiam się".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Simao »

Kurek słabo wygląda w ataku, Nasza drużyna jest trochę niestabilna. Kapitalnie trzyma grę Semeniuk.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: grzegorzg »

Wielki potencjał drzemie w naszych siatkarzach, ale wyjątkowo denerwujace są kompletnie nonszalanckie błędy
Martodo
Posty: 97
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Martodo »

Streeter pisze: 26 sie 2022, o 20:42
Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:35 Kurek jednak uderza z bardzo trudnych piłek i prawda, w ataku nie jest pewny.
Natomiast zrobił dzisiaj ze 3-4 bloki, ze 3 asy i parę obron. W pozostałych elementach poza atakiem gra kapitalnie, więc nie mogę powiedzieć, że nie gra dobrze. Po Śliwce pewnie nasz drugi najsłabszy punkt, ale dużo Bartek wnosi. Po meczu pewnie, zaglądając w staty, okaże się, że gra na jakimś +8 albo +9 Kurek, więc nie czepiałbym się.

Na pewno jednak trochę za dużo błędów i wbicia się w blok.
No nie wiem czy nie ma, jak podobnie w ataku Bartek zagra z sensowniejszym rywalem, Olek dostanie 6 piłek na krzyż, to czym ten mecz wygramy? Oby było jak zawsze, że im dalej w turniej, tym Kurek lepszy, zresztą ja tylko wyraziłem obawę, a nie "czepiam się".

Streeter
A to się zgadzam, można się tym martwić, to w końcu tylko Bułgaria. Natomiast też nie wyciągałbym z tego meczu jakichś wielkich wniosków.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

Ale wyjątkowo dobrze Kurek dzisiaj serwuje. Dawno nie widziałem go tak skutecznego i stabilnego w tym elemencie.

Niektórzy straszyli, że Memoriał i towarzyskie to mecze o nic i na MŚ z Bułgarią zacznie się prawdziwe granie i problemy. To dzisiaj Bułgaria tragiczna.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Kurek zaczął kiwać, ale to przynosi efekt:)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobrze to wygląda, jak Kurek się ogarnie to będziemy chyba głównymi faworytami, ale to też jedyny znak zapytania: serwis, blok, organizacja, brakowało za Heynena takich all-round występów przy niewielkiej liczbie błędów, gdzie z sensownego rywala była marmolada.

Sokołow chyba dosyć dobry dystans od drugiej strony rzeki, dziwnie się to układa, że rok temu zanotował chyba najlepszy sezon w karierze, a od tego czasu gra bardzo przeciętnie. Równie przeciętna Bułgaria.
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Pawel9221 »

Tak jak mowilem, mecze z Ukraina, gdzie wielu wieszczylo beznadziejna forme, mowilem, ze to nie ma znaczenia, bo forma ma przyjsc na MŚ
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

Gratulacje za wcale nie tak łatwe, jak się wydawało po 1 secie, zwycięstwo. Cieszymy się z formy, ale w nastroju euforii trochę zapominamy o mankamentach. Bułgaria to nie mocarz i te mankamenty wyjdą nam bokiem z silniejszymi przeciwnikami. 1. Hejte... przepraszam, krytycy Śliwki chyba się trochę zreflektują po tym meczu. 2 Widać było, jak ważne jest zgranie rozgrywającego ze skrzydłowymi: "światowy top" Kurek na tle Śliwki, dzięki rozegraniu Janusza (dobry mecz) wypadł blado. 3.Zgadzam się z Bednarukiem (bardzo oględnie to powiedział) że najpoważniejszym mankamentem jest niska skuteczność Kurka na ataku (5 razy zablokowany). Odpalił na maksa w zagrywce i to go ratuje, ale jeżeli atakujący jest najsłabszy w ataku (Semeniuk 57%, Śliwka 61%, Kochan 70%, Bieniek 62%, Kurek 43%) to coś z tym trzeba zrobić. 4. Przyjęcie. Niby optycznie było nieźle, ale w statystykach słabo i to było przyczyną seryjnych strat punktów w 3 secie. Jeżeli Grbić uważnie przeanalizuje te czarne dziury w 3 secie i wyciągnie wnioski, możemy być optymistami. Ale z uporem maniaka twierdzę: podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek nie funkcjonuje i nie zafunkcjonuje. Nie wiem, po co potrzebny był Grbiciowi Łomacz.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

Martodo pisze: 26 sie 2022, o 20:35 Kurek ... zrobił dzisiaj ze 3-4 bloki, ze 3 asy i parę obron. W pozostałych elementach poza atakiem gra kapitalnie, więc nie mogę powiedzieć, że nie gra dobrze. Po Śliwce pewnie nasz drugi najsłabszy punkt, ale dużo Bartek wnosi.
Kurek 4 asy, 2 bloki, 5 razy zablokowany. Śliwka, poza przyjęciem, dzisiaj był najmocniejszym punktem, 61 % w ataku, moim zdaniem MVP. Może oglądałeś jakiś inny mecz? Np w palanta?
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jimiq »

A mnie się bardzo podobała analiza Bednaruka z tymi akcjami.
Fajnie opisał o co chodziło z Nikolovem i ogólnie z taktyką.

Brawo chłopaki !!!
A semen to robot. A ataki Kochana, ich szybkość, miodzio. Japońce też tak szybko grają z jednym środkowym.
Dawno nie było czasów że nasz drużyna nie wygrywała 3-0 po kolei kilka meczów. Zawsze gdzieś seta traciliśmy i to często pierwszego, a tu polecieliśmy jak Jankesi. Złapać, przytrzymać i dobić. Super !!!
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Orduna »

jeep pisze: 26 sie 2022, o 22:28 [quote=Martodo post_id=641241 time=<a href="tel:1661542547">1661542547</a> user_id=28418]
Kurek ... zrobił dzisiaj ze 3-4 bloki, ze 3 asy i parę obron. W pozostałych elementach poza atakiem gra kapitalnie, więc nie mogę powiedzieć, że nie gra dobrze. Po Śliwce pewnie nasz drugi najsłabszy punkt, ale dużo Bartek wnosi.
Kurek 4 asy, 2 bloki, 5 razy zablokowany. Śliwka, poza przyjęciem, dzisiaj był najmocniejszym punktem, 61 % w ataku, moim zdaniem MVP. Może oglądałeś jakiś inny mecz? Np w palanta?
[/quote]
Ta, w idiotę. Najlepszy dzisiaj duet Semeniuk(World Class) i Kochanowski(fajnie że wraca do żywych).
Niezły mecz Kurka i Śliwki, Zatorskiego i Bieńka. Janusz przeciętnie.
Ale widać ze forma jest, fajnie to się oglądało.
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: skibens »

Nie oglądałem z nosem w tv, ale uważam że siadło nam lewe skrzydło. Jakoś coś brakuje, nie wchodzi nic na czysto, zarówno Semenowi jak i Sliwce. Fajnie jakby ktoś podał ile razy atakował Sliwkaea ile Kurek i porownal statystyki. O ile pajp, prawe, środek chodzi w porządku, tak z lewym atakiem na moje oko coś nie tak.
Zator jednak na najlepsze mecze da rade się spiąć chyba, świetnie że Kochanowski wrócił do żywych.
Fizycznie było chyba świetnie, widać że każdy fruwał z głową sporo ponad siatką.
Czekamy do wtorku na pierwszą weryfikację.
granvorka
Posty: 765
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: granvorka »

Ładnie Semeniuk przywitał Nikołowa w Serie A xD
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”