MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: mbor3k »

wojo90 pisze:
mbor3k pisze:Czesi potrafią zagrać, mają klasowych zawodników, ale przede wszystkim są zgraną drużyną. Tego ostatniego brakuje Holendrom. Mógł bym porównać reprezentację siatkarską Holandii do piłkarskiej Anglii: Wyspiarzom brakowało zgrania, podczas gdy gwiazd mieli i mają na pęczki. Obecnie Anglicy są już zespołem a z tymi zawodnikami, których posiadają, mogą zacząć brylować na światowych imprezach. Za rok, 2, może 3 lata tak samo może być z siatkarską reprezentacją Pomarańczowych. Nie mówię, że od razu staną się najlepsi, ale będą się liczyć w grze o stawki, bo i mają kogo wystawić do walki. ;)
chyba lekko na wyrost porownanie ;] ja bym reprzentacje holandi mogl porownac do finlandi czyli graja dobrze jak cala reszta gra slabiej
W sumie nie chodziło mi o to, że Holendrzy mają mega gwiazdy i nie umieją się zgrać. Pomarańczowym nie brak solidnych, bardzo dobrych, nawet klasy światowej by się znalazł ;) , ale podobnie jak angielski odpowiednik piłki kopanej potrzebują czasu, by stać się drużyną.

No a Czechom faktycznie brak przyjmującego, może takiego odpowiednika Kunnariego, brak. Czemu akurat Olli? Tak mi się jakoś nawinął jako przykład zawodnika ze stabilnym przyjęciem na wysokim poziomie, jednocześnie potrafiącym trzymać grę w ataku. :)
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: Mate »

Czesi skład mają na prawdę dobry. Nazwisk wielkich nie mają(chodzi mi o takie, o których mówi się często), ale mają kolektyw. Platenik, Stokr, Baranek, Novotny(Marek i Jakub), Rak, Tichacek, Lebl - to nazwiska graczy czeskich, którzy byli podstawowymi graczami swoich klubów. I to nie byle jakich klubów, bo większość gra we Włoszech. A jeśli chodzi o Holendrów to myślę, że przydałby im się ktoś lepszy na rozegranie. Freriks w Jastrzębiu był cieniem samego siebie, czyli z Knacku. Szóstkę mają dobrą, ale nie mają wartościowych zmienników.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: mirek0490 »

Mate pisze:Czesi skład mają na prawdę dobry. Nazwisk wielkich nie mają(chodzi mi o takie, o których mówi się często), ale mają kolektyw
Szczerze mówiąc, według mnie jest dokładnie odwrotnie. Mają nazwiska (no może nie takie jak Giba czy Poltavsky) ale np. Lebl, Platenik czy Rak to jak sam napisałeś zawodnicy grający w czołowych europejskich klubach i pewnie oni, a także paru innych mieli by pewne miejsce w wielu mocniejszych reprezentacjach. Natomiast Czesi jak wiadomo nic w ostatnich latach nie osiągali (nie licząc pojedynczych dobrych meczy) i według mnie jest to powodem braku kolektywu, nie widziałem może wielu ich meczy, ale opieram się na faktach, czyli słabych wynikach (patrząc oczywiście z perspektywy wielkich turniejów).
PALLAVOLO
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:05
Płeć: M

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: PALLAVOLO »

Nowe przepisy odnosnie losownia grup mistrzostw swiata:
http://www.volley2010.com/formula1.php
lub http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIVB_ ... ampionship

Bardzo ciekawe...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: Arff »

Dla nas super :D po wygraniu ME będziemy mieli 5 miejsce w rankingu FIVB.. czyli wychodzi nam że w grupie będziemy z Serbią albo z Włochami, nie liczyłem jeszcze dokładnie, ale raczej ta pierwsza wersja ;)... zawsze to lepiej niż z Bułgarią, Brazylią czy Rosją :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: Elgarten »

Arff pisze:Dla nas super :D po wygraniu ME będziemy mieli 5 miejsce w rankingu FIVB.. czyli wychodzi nam że w grupie będziemy z Serbią albo z Włochami, nie liczyłem jeszcze dokładnie, ale raczej ta pierwsza wersja ;)... zawsze to lepiej niż z Bułgarią, Brazylią czy Rosją :)
A tam, czy na prawdę uważasz, że jest aż taka przepaść między dajmy na to Bułgarią, a Serbią czy Włochami ??? To, że Bułgarzy wygrali z tymi zespołami nie oznacza, że tak będzie zawsze. Siły tych drużyn są dla mnie porównywalne.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: KadrO »

Elgarten pisze:
Arff pisze:Dla nas super :D po wygraniu ME będziemy mieli 5 miejsce w rankingu FIVB.. czyli wychodzi nam że w grupie będziemy z Serbią albo z Włochami, nie liczyłem jeszcze dokładnie, ale raczej ta pierwsza wersja ;)... zawsze to lepiej niż z Bułgarią, Brazylią czy Rosją :)
A tam, czy na prawdę uważasz, że jest aż taka przepaść między dajmy na to Bułgarią, a Serbią czy Włochami ??? To, że Bułgarzy wygrali z tymi zespołami nie oznacza, że tak będzie zawsze. Siły tych drużyn są dla mnie porównywalne.
Może i porównywalne, ale do póki do reprezentacji Włoch nie wróci Fei, to o walkę o medale się nie zapowiada. A Serbia, Milijković, Milijković, Milijković, Grbić. Zabrakło tego dobrego rozegrania ostatniego i ME zakończone poza strefą 4.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: niepoinformowany »

KadrO pisze:
Elgarten pisze:
Arff pisze:Dla nas super :D po wygraniu ME będziemy mieli 5 miejsce w rankingu FIVB.. czyli wychodzi nam że w grupie będziemy z Serbią albo z Włochami, nie liczyłem jeszcze dokładnie, ale raczej ta pierwsza wersja ;)... zawsze to lepiej niż z Bułgarią, Brazylią czy Rosją :)
A tam, czy na prawdę uważasz, że jest aż taka przepaść między dajmy na to Bułgarią, a Serbią czy Włochami ??? To, że Bułgarzy wygrali z tymi zespołami nie oznacza, że tak będzie zawsze. Siły tych drużyn są dla mnie porównywalne.
Może i porównywalne, ale do póki do reprezentacji Włoch nie wróci Fei, to o walkę o medale się nie zapowiada. A Serbia, Milijković, Milijković, Milijković, Grbić. Zabrakło tego dobrego rozegrania ostatniego i ME zakończone poza strefą 4.
Z Nikiciem i Janicem na przyjęciu Serbowie nie wygrają ważnej imprezy... A czy Grbić nie kończy już kariery reprezentacyjnej czy jeszcze zagra w MŚ 2010?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: MŚ 2010 mężczyzn - turnieje kwalifikacyjne w Europie

Post autor: Nagor »

Lepiej żeby zagrał, bo ostatnio gra taką kichę, że nie stanowi zagrożenia dla żadnego bloku.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”