MŚ kobiet 2010 - Japonia

Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Pele »

No zakłądając wygrana z Peru i Algierią to przy porażce Chin z Dominikaną z drugiej grupy wychodzą ciekawe zespoły. Z którymi potrafimy wygrywać. Bo z Chinami to się jakoś boimy!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: maksik »

Antonella Hard Core pisze:Jestem jak najbardziej za. Wkońcu nasze panie napewno lepiej bedą miały grać z Dominikaną niż z Chinami.
Niemczyk przed chwilą powiedział że właśnie odwrotnie... :|

Cieszą dwie pewne wygrane jednak widząc to co potrafią grać Polki i widząc jak potrafią nie-grać , martwi mnie sprawa zbyt długich zastojów w ich grze a to na te lepsze zespoły które potrafią przycisnąć możę być kluczowe..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Antonella Hard Core »

maksik pisze:
Antonella Hard Core pisze:Jestem jak najbardziej za. Wkońcu nasze panie napewno lepiej bedą miały grać z Dominikaną niż z Chinami.
Niemczyk przed chwilą powiedział że właśnie odwrotnie... :|

Cieszą dwie pewne wygrane jednak widząc to co potrafią grać Polki i widząc jak potrafią nie-grać , martwi mnie sprawa zbyt długich zastojów w ich grze a to na te lepsze zespoły które potrafią przycisnąć możę być kluczowe..
Narazie zanosi sie że jednak nie bedzie niespodzianki i zagramy z Chinami które prowadzą już 2:0 z Dominikaną.Słyszałem te słowa trenera Niemczyka że niby lepiej nam pasuje azjatycki styl gry, tylko że skoro tak jest to skąd ta porażka z Japonią.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

Antonella Hard Core pisze:...Narazie zanosi sie że jednak nie bedzie niespodzianki i zagramy z Chinami które prowadzą już 2:0 z Dominikaną.Słyszałem te słowa trenera Niemczyka że niby lepiej nam pasuje azjatycki styl gry, tylko że skoro tak jest to skąd ta porażka z Japonią.
Zapewne ta porażka z Japonią wzięla się stąd, że w odrużnieniu od Polek, które dość często lokowaly się w rankingach FIVB poza pierwszą dziesiątką, Japonii przytrafialo się to mniej razy. Obecnie jest obok Chin czolową ekipą azjatycką i przy tym od lat w szerokiej czolówce światowej. W tym sezonie prezentuje wyśmienitą formę od samego początku (od pierwszych turniejów towarzyskich) i jest moim zdaniem zespolem, z którym muszą się liczyć najmocniejszeekipy podczas mundialu.
Jestem sklonny popierać zdanie tych, którzy twierdzą, że z Chinami może nam iść lepiej niż z Japonią.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Faktycznie Japonki grają świetnie a Chinki są raczej w średniej formie.

Przed chwilą skończył się kolejny świetny mecz. Czeszki pokonały 3:2 Mistrzynie Europy, Włoszki. Pierwsze sety Czeszki przegrały na przewagi przez swoją niekonsekwencję i brak wykończenia decydującej akcji, bo w obu setach miały piłki setowe w górze. Nasze sąsiadki z południa grały rewelacyjnie w bloku i obronie i miały w swoich szeregach Havliczkową :) Ciężko szczególnie wyróżniać, bo wszystkie grały bardzo dobrze. Pokazały, że tiebreak z Brazylią to nie przypadek.

Dzięki temu wynikowi jutro Włoszki z Brazylią będą musiały się ostro bić. Czeszki awansują, bo mają jeszcze mecz z Kenią, a przed nim już 2 wygrane na koncie, więc za Włoszkami ta porażka pójdzie "dalej". Żeby nie poszły dwie co bardzo ograniczy ich walkę o półfinał trzeba ograć Canarinhos.

Jutro za to mecze o godzinie 10 naszego czasu będą naprawdę topowe.
Japonia-Serbia
Włochy-Brazylia
Kuba-USA
Chiny-Rosja

Super :) Mam nadzieję, że hity nie zawiodą. Kubanki i Chinki grają słabiej, ale nigdy nic nie wiadomo.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Elgarten »

Fantastyczny mecz Włoszek z Czeszkami. Nasze południowe sąsiadki ostatecznie wygrały 3:2. Pojedynek stał na wysokim poziomie, a każdy z setów był niezwykle zacięty, wszystko decydowało się w końcówkach. Italia po 2 pierwszych wygranych setach, zaczęła już chyba myśleć o Brazylii, a ambitne Czeszki dzięki znakomitej grze przede wszystkim Havlickovej potrafiły odwrócić losy spotkania. Chciałbym też wyróżnić rozgrywającą zwycięskiej drużyny Muhlsteinovą, która świetnie kierowała poczynaniami swojej ekipy.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...Chciałbym też wyróżnić rozgrywającą zwycięskiej drużyny Muhlsteinovą, która świetnie kierowała poczynaniami swojej ekipy.
Moim zdaniem rzeczywiście można ją wyróżnić na tle i tak bardzo dobrej i równej ekipy czeskiej.
Ciekawe tylko, czy z tej jej bardzo dobrej dyspozycji skorzysta jej drużyna klubowa w PlusLidze Kobiet? Byloby naprawdę świetnie gdyby utrzymala w okresie po mistrzostwach taką dyspozycję jaką ma teraz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Jest spora szansa przenieść ten czeski szał na grę w Polsce ;)
I Lucie (Mulsteinowa) i Ivana (Plchotowa) w nadchodzącym sezonie będą grały w MKS Dąbrowa Górnicza, do tego ciekawa Chorwatka Matea Ikić, Agata Pura, Asia Staniucha-Szczurek i Krysa Tkaczewska Strasz. Straszny bój będzie w czołówce bo jest Muszyna, Bielsko, Sopot, Dąbrowa, Łódż. Przepraszam za off-topic ;)

Lucie bardzo umiejętnie korzystała z Anety Havliczkowej, ale sama Havliczkowa w ataku by tego nie pociągnęła. Bardzo wydatna okazała się pomoc Havelkowej i środkowych. A sama Ivana 10 punktów blokiem, cały zespół 23. Włoszki bardzo dużo błędów w ataku, jak na nie to naprawdę kiepski wynik. Co ciekawe po słabym początku meczu, najlepszą zawodniczką w ataku okazała się wracająca po kontuzji Piccinini.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Antonella Hard Core »

Ja bym wyróżnił po tym meczu też środkowe reprezentacji Czech. I.Plchotova zaliczyła 10 bloków, a K.Pastulova dołożyła 6 punktowych bloków. Obie zawodniczki zajmują odpowiednio 1 i 3 miejsce w rankingu na najlepiej blokującą zawodniczke,jeśli dodamy do tego liderke czeskiej reprezentacji A.Havlickovą która zajmuje 2 miejsce wsród najlepiej punktujących to wiemy już jakie są główne atuty reprezentacji Czech. Ogólnie to ta drużyna przypomina mi nieco reprezentacje Polski sprzed paru lat gdy zaczynał z nią pracować Niemczyk. Też wtedy u nas w reprezentacji były dziewczyny młode, z dobrymi warunkami, raczej nie znane szerszej publiczności z wyjątkiej dwóch, trzech zawodniczek które zaczynały odgrywać coraz ważniejszą role we włoskiej Serie A.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Antonella Hard Core »

dreamer pisze:
Antonella Hard Core pisze:...Narazie zanosi sie że jednak nie bedzie niespodzianki i zagramy z Chinami które prowadzą już 2:0 z Dominikaną.Słyszałem te słowa trenera Niemczyka że niby lepiej nam pasuje azjatycki styl gry, tylko że skoro tak jest to skąd ta porażka z Japonią.
Zapewne ta porażka z Japonią wzięla się stąd, że w odrużnieniu od Polek, które dość często lokowaly się w rankingach FIVB poza pierwszą dziesiątką, Japonii przytrafialo się to mniej razy. Obecnie jest obok Chin czolową ekipą azjatycką i przy tym od lat w szerokiej czolówce światowej. W tym sezonie prezentuje wyśmienitą formę od samego początku (od pierwszych turniejów towarzyskich) i jest moim zdaniem zespolem, z którym muszą się liczyć najmocniejszeekipy podczas mundialu.
Jestem sklonny popierać zdanie tych, którzy twierdzą, że z Chinami może nam iść lepiej niż z Japonią.

dreamer
Akurat nie przywiązywałbym wielkiej wagi do rankingu FIVB, szczególnie że różnica między lokatami w tym rankingu zajmowanymi przez Polki i Japonki nie była ostatnio wielka. Wiadomo że te kilka miejsc w rankingu nie świadczy o tym że te drużyny dzieli różnica klas.Zgadzam sie z tym że Japonki są czołową drużyną azjatycką, ale nie jest to drużyna która walczy o medale na światowych imprezach. Faktem jest że praktycznie we wszystkich ostatnich wielkich imprezach wypadały lepiej od naszych dziewczyn ale były to miejsca poniżej podium więc można było liczyć że z nimi powalczymy jak równy z równym, tymbardziej że przecież nie raz z nimi wygrywaliśmy.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: maksik »

Może mi ktoś objaśnić o co chodziło w dzisiejszym meczu Polek z tymi niedozwolonymi zmianami przez nasze libero?? jakoś śmiesznie to wyglądało to raz a dwa - zmieniły się przepisy na tych mistrzostwach czy sedziowie się nie douczyli...? :D
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Raczej to drugie, w czasie WGP normalnie można było dowolnie zmieniać libero jak obie były w dwunastce. Nie trzeba było nic zgłaszać, po prostu zawodniczki się wymieniały. To samo chciał zrobić trener w 3 secie meczu by za Mariolę wpuścić Paulinę. Podejrzewam, żeby nie ryzykować, że znowu ktoś nie pozwoli jutro Paulinie wejść, "Majka" rozpocznie mecz w podstawowym składzie. Przynajmniej mam taką nadzieję.
- Przed wyjazdem u naszych sędziów upewniałem się w jaki sposób te zmiany można dokonywać. Te przepisy obowiązywały w Grand Prix i turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata - bo przypomnę, że jak graliśmy z Belgią w Rzeszowie, w zespole rywalek grały dwie libero - mówił po spotkaniu selekcjoner.

Zwrócił on uwagę, że nawet sędziowie sprawiali wrażenie, jakby nie do końca byli przekonani co do przepisów.

- Nawet bardzo znana sędzina Karin Zahorcova, która bardzo często nam gwiżdże, też była zdziwiona. Sędziowie mają bałagan w przepisach, a człowiek potem na głupka wychodzi przy tych zmianach. I zdaję sobie sprawę, że pojawią się głosy, że co to za trener, który nie zna przepisów. Ale nawet po meczu sędziowie mi nie potrafili do końca wytłumaczyć. Powiedzieli tylko tyle, że taki sposób zmiany libero, jaki my próbowaliśmy zrobić, będzie obowiązywał od 1 stycznia przyszłego roku - dodał Matlak.
http://www.sport.pl/siatkowka/1,109582, ... lupka.html

Śmieszne to. Od 1 stycznia, a jakimś cudem na WGP się odbywało. Nawet w Gdyni Davis się z Sykorą u Amerykanek zmieniała...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Pele »

Po prostu sędziowska mafia!

Zresztą w prawie każdym meczu MŚ widzę jakieś błędy sędziów i to nie przy akcji lecz w związku ze zmianami (brak zgody sedzigo na zmianę) czy też braniem czasów.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Brazylijki bardzo pewnie prowadzą z Włoszkami, natomiast Japonki wręcz zmasakrowały Serbię w 1 secie 25:8. Zobaczymy co dalej.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: maksik »

evija pisze:Brazylijki bardzo pewnie prowadzą z Włoszkami, natomiast Japonki wręcz zmasakrowały Serbię w 1 secie 25:8. Zobaczymy co dalej.
Japonki zmasakrowały Serbię?? Ja właśnie oglądam zaciętą koncówkę pierwszego seta NA ŻYWO, która zakończyla się wynikiem 28:26 dla Japonii... yyyyyy wtf ?;)

KUBA - USA 0:1 (28:30)
Ostatnio zmieniony 3 lis 2010, o 10:30 przez maksik, łącznie zmieniany 1 raz.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Taki miałam wynik na livescorze! Poważnie. Potem mi przeskoczył na 28:8 by przed chwilą poprawić na 28:26 dla Japonek. Nie wiem kto przestawia te cyferki, ale wyraźnie powinien skupić się na meczu!

P.S. Rosjanki prowadzą 1:0 z Chinami (25:22)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Mate »

W pojedynku Włoszek z Brazylijkami już 0:2. Natalia zdobyła już 18 punktów ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: maksik »

Japonki znowu lepsze w koncówce II seta 29:27.. Serbki przypominają trochę Polki w meczu z Japonkami własnie..co oznacza nic innego jak mocne psychicznie azjatki.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

25:7 w ostatnim secie dla Brazylii. Tym razem naprawdę ;) Ten mecz cały czas oglądałam :)
Włoszki w tym meczu nie istniały. Kompletna demolka. Kompletna gra Brazylii. Grając na takim poziomie chyba nie ma wielu szans, by ktoś mógł im zagrozić. Owszem, Włoszki jak się okazało grają znacznie słabiej niż nas przyzwyczaiły, ale wynik 25:7 Mistrzyniom Europy nie przystoi.


Japonki prowadzą 2:0, po kolejnym emocjonującym secie, Serbki miały nawet piłkę setową, ale górą Japonia. Rosjanki wysoko prowadzą w 3 secie z Chinkami, jest 2:0 dla nich, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będzie 3:0
I jest 3:0.

Amerykanki bardzo wysoko prowadziły w 3 secie z Kubą (15:8), ale parę błędów własnych, zepsute ataki i Kuba się odrodziła i obejmuje w tej chwili prowadzenie przed końcówką.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

Z punktu widzenia naszych dziewczyn można powiedzieć, że niestety Chinki nie stanowily dzisiaj dla Rosjanek żadnej przeszkody. Wydaje mi się, że po tej pierwszej fazie grupowej najokazalej prezentują się Rosjanki i Brazylijki.
Ciekawe, czy Kubanki unikną tragedii i zakwalifikują się do II fazy grupowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: Mate »

Co się dzieje z Kubankami(pytanie od laika)?? Odmłodzenie składu czy jakieś inne problemy??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

W tej chwili dzielnie walczą i prowadzą w 4 secie z USA, wyciągnęły 3 seta i wciąż zachowują cień szansy na awans. A tym razem 10 minutowa przerwa nie posłużyła Japonkom, bo Serbki wygrały 3 partię. A co do Włoszek to brakuje słów, wstyd, lanie, kompromitacja, masakra upokorzenie Europy...

Z tego co widzę to Kubanki są podobnym składem co w czerwcu na turnieju w Montreux. Jak jest ich problem jednak nie wiem, bo w tej chwili oglądam je na tych MŚ po raz pierwszy. No i teraz wyraźnie złapały wiatr w żagle.
Amerykanki same sobie winne, bo wysoko prowadziły, wystrzeliły chyba 3 ataki pod rząd w aut, straciły pewność, a Kubanki zaczęły blokować bronić i coraz lepiej atakować.

EDIT: No a teraz sytuacja w drugą stronę od 15:10 dla Kuby do 16:15 dla USA.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

Problem Kubanek polega glównie na nierównej grze związanej z drastycznym odmlodzeniem drużyny. Polowa 14-osobowej kadry to zawodniczki roczników 1989-1992 (pięć ma poniżej 20 lat). Średnia wieku pierwszej szóstki to 20 lat i 4 miesiące.
Niebagatelne chyba jest także to, że najwyraźniej moim zdaniem tym razem sztab kubański nie trafil zbyt dobrze ze szczytem formy.

dreamer

Edit:
No i wygląda na to, że mamy pierwszą sensację.
USA - Kuba 3:1.
Wynik nie jest sensacyjny, ale fakt, że Kubanki (wg moich obliczeń) odpadają z turnieju.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Amerykanki wygrały mecz 3:1, a Kubanki prześlizgnęły się do drugiej rundy. Dreamer, komentator powiedział, że przechodzą a i same Kubanki po meczu się cieszyły. Wilk syty i owca cała ;)

Też przeliczyłam, stosunek małych punktów wyszedł 0,993 czyli wyższy od Chorwatek. Jak również i Tajlandii.
Ostatnio zmieniony 3 lis 2010, o 12:16 przez evija, łącznie zmieniany 3 razy.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: maksik »

Serbki na własne życzenie przegrały 4-tego seta. Zresztą jak i dwie pierwsze partie. Co nie umniejsza faktu że Japonki kolejny mecz wytrzymują końcówki mentalnie i są widać wlaśnie pod tym kątem bardzo dobrze przygotowane...
p.s. Fajny notesik miał ich trener..ech te japońskie bajery..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

evija pisze:Amerykanki wygrały mecz 3:1, a Kubanki prześlizgnęły się do drugiej rundy...
Dziwi mnie to, bo mają gorszy stosunek setów od Chorwatek
ale szczerze mówiąc nie do końca wnikalem w cale zawilości regulaminu.

dreamer

Edit:
Wszystko jasne...
Kuba przechodzi bo liczą się najpierw male punkty a potem dopiero sety.
Ostatnio zmieniony 3 lis 2010, o 12:16 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: evija »

Bo pierwsze niestety liczą się małe punkty...

Myślę, że amerykankom na rękę jest awans Kuby, bo ta ekipa jest nieobliczalna i może jeszcze komuś po połączeniu grup napsuć krwi. Chorwatki jednak aż takiego zagrożenie w drugiej rundzie nie stanowią.
Już dziś Kubanki się przebudziły, 2 sety na przewagi, jeden wygrany, ogólnie walka, więc może się budzą?
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: dreamer »

Trochę jestem zawiedziony, że dalej nie przeszla Chorwacja. Z dwóch powodów...
Po pierwsze, bo mialy Chorwatki fajne wejście w ten turniej, a i te mecze które przegraly nie byly zle w ich wykonaniu.
Po drugie, bo wreszcie udalo się Chorwacji zebrać praktycznie calą najlepszą kadrę jaką dysponuje ten kraj i w drugiej rundzie ich gra mogla być bardzo ciekawa.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: tomasol »

Druga runda zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o naszą grupę. Właściwie każdy z przeciwników jest w naszym zasięgu, tyle że to samo można napisać o naszej drużynie w odniesieniu do rywali. Każdy z nich może nas też pokonać. Po tym jednak co widziałem w pierwszej rundzie nie wierzę w komplet porażek naszej drużyny ale jeśli mam być szczery to w awans do półfinału też nie. Liczę na przedział 5-8 choć bardzo prawdopodobne jest, że skończymy na miejscach 9-12. No ale dopóki piłka w grze nie można tracić nadziei i trzeba się bić o jak najlepszy wynik.

Faworytem mistrzostw obok Brazylijek (co oczywiste) dla mnie w dalszej kolejności są USA i Rosja. Nie widzę żadnej innej drużyny zdolnej pokonać ekipę z Ameryki Płd. Co nie znaczy, że parę innych nie będzie się bić o podium - mogą o nie zawalczyć gospodynie, lub któraś z drużyn Europejskiej "koalicji", może Włoszki, Holenderki a może Serbki czy Niemki w ostateczności może i naszym dziewczynom uda się załapać do czwórki. Bardzo dobrze prezentują się na tym turnieju Koreanki, które stoją przed dużą szansą na strefę medalową. Ogólnie rzecz biorąc prawdziwe mistrzostwa dopiero się zaczynają.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: MŚ kobiet 2010 - Japonia

Post autor: picaporte »

Mam pytanie, czy ktoś śledził mecze MŚ pierwszej fazy na niżej podanych stronach?

drhtv
fromsport
livescorehunter

i były? ;) bardzo cieło? jaka jakość?

lub może podać jakieś inne linki do transmisji drugiej rundy
z góry dziekuję
riki tiki tak!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”