Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Awatar użytkownika
Marion
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 19:29
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Marion »

Mistrzostwa co prawda dopiero od 28 sierpnia (Bassano del Grappa i Jesolo we Włoszech), najpierw będziemy emocjonować się juniorami, ale w związku z tym, że chłopcy zaczynają grać sparingi, temat jak najbardziej na miejscu :) Jeden z Brasil już za nimi, o ile dobrze się orientuję docelowo mają być jeszcze dwa (dziś i jutro), nie wiem czy coś się nie zmieniło. 7, 8 i 9 sierpnia zaplanowano też mecze z Rosją oraz w tak zwanym międzyczasie turniej w Belgradzie.
Swoją drogą, to niesamowite, że i juniorzy i kadeci mają w grupie Rosję i Brazylię 8-) Ale to nawet lepiej, że jeśli chcą coś w tych mistrzostwach osiągnąć, to od samego początku muszą pokazać, że są dobrzy.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Elgarten »

Niestety początek MŚ kiepski. Polacy przegrali z Indiami 2:3. W grupie zagramy jeszcze z Rosją i z Brazylią. Sborna pokonała dzisiaj Canarinhos 3:0.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: kevinpsb »

Można gdzies bedzie transmisje zobaczyc z dzisiejszego meczu polaków?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: radek0389 »

A ja się zastanawiam, jak FIVB może dopuszczać do MŚ kadetów zawodników mających czasami nawet powyżej 30 lat, przecież nawet jak w papierach ma wpisany rok 1991, to i tak widać, że ma już grubo ponad 25 lat. Trochę dziwne, bo wszyscy wiedzą, że tak jest a jakoś każdy też się na takie oszustwa godzi.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: KadrO »

radek0389 pisze:A ja się zastanawiam, jak FIVB może dopuszczać do MŚ kadetów zawodników mających czasami nawet powyżej 30 lat, przecież nawet jak w papierach ma wpisany rok 1991, to i tak widać, że ma już grubo ponad 25 lat. Trochę dziwne, bo wszyscy wiedzą, że tak jest a jakoś każdy też się na takie oszustwa godzi.
Masz jakieś dowody na starość zawodnika ? Jakoś szczególnie wątpię, że gdyby zawodnik wyglądał na starszego nie poprosiliby o potwierdzenie daty urodzenia.

Zawodnik młodszy, a wygląda na starszego ? Moim daniem długo szukać nie trzeba... 6 reprezentacji Finlandii z LŚ, przyjmujący.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze:
radek0389 pisze:A ja się zastanawiam, jak FIVB może dopuszczać do MŚ kadetów zawodników mających czasami nawet powyżej 30 lat, przecież nawet jak w papierach ma wpisany rok 1991, to i tak widać, że ma już grubo ponad 25 lat. Trochę dziwne, bo wszyscy wiedzą, że tak jest a jakoś każdy też się na takie oszustwa godzi.
Masz jakieś dowody na starość zawodnika ? Jakoś szczególnie wątpię, że gdyby zawodnik wyglądał na starszego nie poprosiliby o potwierdzenie daty urodzenia.
.
nikt nie ma dowodu i tu jest własnie problem... Po prostu masa wysoko postawionych osob musi byc zamieszana w podrabianie dowodów legitymacji książeczek hindusom
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Arff »

Ale tu nie trzeba nic udowadniać... w takich egzotycznych państwach, nawet dosyć rozwiniętych cywilizacyjnie jak Indie nie każdy ma dowodów, aktów urodzenia i niektórzy nawet nie wiedzą którego roku się udorzili, że o dokładnej dacie nie wspomnę... nieraz zdarzało się tak, że przyjeżdżało 12 zawodników z afryki albo azji na jakieś tournee do Polski i okazuje się że wg. ich dokumentów cała 12stka urodziła się tego samego dnia...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: kevinpsb »

To chyba koniec marzen naszych kadetów... :(

Ale to jest jak balsam na moje ciało:
Brazylia-Rosja 0-3
Brazylia-Indie 2-3
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Mate »

Co jest z naszą młodzieżą?? Pierw juniorzy, a teraz kadeci.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: radek0389 »

KadrO pisze: Masz jakieś dowody na starość zawodnika ?
[/quote]

O np. ten zawodnik ma na 100% 18 lat ( http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=125111 ) :D
Nawet debil widzi, że to zawodnik mający trochę więcej niż 18 lat. A dowody? Wystarczy jeden włos aby określić wiek danej osoby. Po prostu fivb się nie chce tego robić i tyle. Jeśli rosłaby presja innych drużyn, to może więcej wagi przyłożyliby do tej sprawy, jednak inni się z tym godzą i tak pozostaje.
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Bigmac »

nie che mi się czytać co tu piszecie, ale Grzegorz Ryś powiedział: spodziewam się wejścia do drugiej rundy...
za to wyniki mówią same za siebie... żal tego wszystkiego czytać... ale jak będzie jechał na następny turniej z młodzieżą będzie pewnie to samo... a wynik będzie tez ten sam... szkoda gadać na tą profesjonalną polską siatkówkę ;] po prostu trzeba zweryfikować mniemanie o swoich "wielkich" umiejętnościach i mierzyć siły na zamiary.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Chal »

Sprawą pierwszorzędną nie jest wynik, jaki osiągną kadeci w rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej, ale to, jak treningi i rozegrane mecze wpłyną na ich rozwój i w przyszłości przydatność do seniorskiej reprezentacji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Bigmac »

Chal pisze:Sprawą pierwszorzędną nie jest wynik, jaki osiągną kadeci w rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej, ale to, jak treningi i rozegrane mecze wpłyną na ich rozwój i w przyszłości przydatność do seniorskiej reprezentacji.
Zgadza się, więc dlaczego przed kazdą mlodziezowa imprezą trenerzy wypowiadaja swe proroctwa jak to daleko nie zajda i jakiego to medalu nie przywioza i z kim to nie wygraja proroctwa z tego roku są tylko czubkiem gory lodowej proroctw z przed kazdej imprezy.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Elgarten »

radek0389 pisze: O np. ten zawodnik ma na 100% 18 lat ( http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=125111 ) :D
Takich "młodzieniaszków" u Hindusów jest o wiele więcej. Jak można tak bezczelnie oszukiwać?
http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=124494
http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=125096
http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Compe ... &No=125104
To tylko pierwsze z brzegu przykłady.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Świata Kadetów 2009

Post autor: Arff »

Niestety w tej reprezentacji wszystko wróciło do normy... atakuje tylko Hebda, coś tam dorzuca Mika, a Buchowski tylko przyjmuje... Brakuje nam młodzieżowego składu, który byłby równy na tyle żeby powalczyć z najlepszymi... rocznik 89/90 był póki co najbliżej ale tam brakowało przyjmujących i atakującego... w roczniku 91/92 z kolei jest rewelacyjny atakujący, ale znowu brakuje rozgrywającego... z tego co słyszałem, ale jeszcze nie widziałem, to kolejny rocznik '93 posiada bardzo dobrych przyjmujących, a brakuje rozgrywającego i środkowych, na tych zawodnikach maja się skupić trenerzy na tegorocznym TNO... ale wbrew pozorom to nie jest zła sytuacja... może nie idealna, bo fajnie byłoby mieć tak jak Brazylia, rocznik w rocznik 12-16 równych zawodników... ale przypominam że jeszcze kilka lat temu z kadr juniorskich przedostawało się 1-2 zawodników... a czasem nikt(oczywiście poza mistrzowskimi rocznikami '77 i '83)... więc jeśli będziemy kontynuować ten trend 3-5 zawodników, może być bardzo bardzo dobrze :) Bo trzeba przyznać że wybitnych młodych jednostek nam nie brakuje, wybitnych mam na myśli że jeśli zostaną odpowiednio poprowadzeni mają szansę stać się jednymi z najlepszych... takich jak Zatorski, Drzyzga, Kłos, Hebda, Hain... do tego z tych dwóch kadr na pewno z ambicjami na kadrę A są Konarski, Król, Mika, Wiśniewski... w między czasie zawsze ktoś wybija się z parzystych roczników... jak Nowakowski, Mikołajczak itd.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”