Mistrzostwa Świata 2022

buzinga
Posty: 1276
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

grzegorzg pisze: 4 wrz 2022, o 20:26 Czy mi się zdawa,bo jakos sie nie przyjrzałem wczesniej, czy jest ustawienie odwrotne, tzn Semen na "2" czyli pod załozoną zmianę Frornala ze Śliwką?
Nie to była podwójna zmiana, która przy pierwszym przejściu odwraca nam ustawienie. Te fałszywe P1 o którym kiedyś pisałem. Tylko Łomacz jak na złość zagrał do Kamila do ataku, a 99 % przypadków gra w tym ustawieniu do Bienia.
Heimlock
Posty: 622
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Heimlock »

grzegorzg pisze: 4 wrz 2022, o 20:26 Czy mi się zdawa,bo jakos sie nie przyjrzałem wczesniej, czy jest ustawienie odwrotne, tzn Semen na "2" czyli pod załozoną zmianę Frornala ze Śliwką?

A nie, coś mi się pomerdało.. :D
Tylko po podwójnej zmianie to się odwróciło.
przemik
Posty: 1576
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: przemik »

Olek Agresywna Kiwka😎
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: grzegorzg »

Heimlock pisze: 4 wrz 2022, o 20:29
grzegorzg pisze: 4 wrz 2022, o 20:26 Czy mi się zdawa,bo jakos sie nie przyjrzałem wczesniej, czy jest ustawienie odwrotne, tzn Semen na "2" czyli pod załozoną zmianę Frornala ze Śliwką?

A nie, coś mi się pomerdało.. :D
Tylko po podwójnej zmianie to się odwróciło.
Najlepsze jest to, ze myslałem, iz to uwzględniłem... :D
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: hardy »

Czy tylko mnie irytują goście z flagą KONIN? Nie umiem sie na meczu skoncentrować.
Heimlock
Posty: 622
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Heimlock »

Kochan dzisiaj ciska pioruny z zagrywki.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

Odnoszę wrażenie, że fani Kurka i zarazem tępiciele Śliwki cierpią na ciężką wadę wzroku i oderwanie od rzeczywistości. Kurek: 7 ataków, 1 pkt (14%), 3 zagrywki, 2 błędy. Jasne, że z Tunezją nic się nie dzieje, może w całym meczu zdobyć 1 pkt, a i tak wygramy. Jednak od początku twierdzę, że to Kurek jest najsłabszym punktem drużyny, tzn. najbardziej niepewnym, także dlatego, że został mianowany liderem i od jego skuteczności zależy postawa całego zespołu. Z USA taki numer nie przejdzie i z taką grą Kurka dostaniemy lanie. Podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek nie pomoże, bo jest jeszcze słabsza. Jedynie zmiana na pozycji i to radykalna, na cały mecz, może uratować sytuację, ale na to Grbić się nie zdobędzie. Mam nadzieję, że Kurek nagromadzi zapas pary pod wysokim ciśnieniem i moje obawy okażą się błędne.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Orduna »

jeep pisze: 4 wrz 2022, o 20:39 Odnoszę wrażenie, że fani Kurka i zarazem tępiciele Śliwki cierpią na ciężką wadę wzroku i oderwanie od rzeczywistości. Kurek: 7 ataków, 1 pkt (14%), 3 zagrywki, 2 błędy. Jasne, że z Tunezją nic się nie dzieje, może w całym meczu zdobyć 1 pkt, a i tak wygramy. Jednak od początku twierdzę, że to Kurek jest najsłabszym punktem drużyny, tzn. najbardziej niepewnym, także dlatego, że został mianowany liderem i od jego skuteczności zależy postawa całego zespołu. Z USA taki numer nie przejdzie i z taką grą Kurka dostaniemy lanie. Podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek nie pomoże, bo jest jeszcze słabsza. Jedynie zmiana na pozycji i to radykalna, na cały mecz, może uratować sytuację, ale na to Grbić się nie zdobędzie. Mam nadzieję, że Kurek nagromadzi zapas pary pod wysokim ciśnieniem i moje obawy okażą się błędne.
Tym się właśnie Kurek od Śliwki różni że jak przychodzi ważny mecz to nie zawodzi. Olek w ważnych meczach zawodzi zawsze.
Olek może klepać takie Tunezja, Meksyki i inne a jak przychodzi mecz z USA to portki ma pełne.
Szary Wilk
Posty: 8014
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

jeep pisze: 4 wrz 2022, o 20:39 Odnoszę wrażenie, że fani Kurka i zarazem tępiciele Śliwki cierpią na ciężką wadę wzroku i oderwanie od rzeczywistości. Kurek: 7 ataków, 1 pkt (14%), 3 zagrywki, 2 błędy. Jasne, że z Tunezją nic się nie dzieje, może w całym meczu zdobyć 1 pkt, a i tak wygramy. Jednak od początku twierdzę, że to Kurek jest najsłabszym punktem drużyny, tzn. najbardziej niepewnym, także dlatego, że został mianowany liderem i od jego skuteczności zależy postawa całego zespołu. Z USA taki numer nie przejdzie i z taką grą Kurka dostaniemy lanie. Podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek nie pomoże, bo jest jeszcze słabsza. Jedynie zmiana na pozycji i to radykalna, na cały mecz, może uratować sytuację, ale na to Grbić się nie zdobędzie. Mam nadzieję, że Kurek nagromadzi zapas pary pod wysokim ciśnieniem i moje obawy okażą się błędne.
To ile tych dobrych, ważnych meczów zagrał Kaczmarek w reprezentacji? Bo z ciekawości w tym roku robiłem sobie takie zestawienie i wyszło, że jego dobre mecze na ME rok temu to też z takimi potentatami jak Belgia czy inna Finlandia, ale już na IO z Wenezuelą zrobił swoje (6/17), czyli coś jak robił w tej Lidze Narodów

Musisz być trollem lub rodziną Kaczmarka. Byłbym w stanie zrozumieć, gdyby w kwadracie stał ktoś, kto w tej reprezentacji zagrał choć jeden dobry sezon, ale mówimy o gośćiu, o którym pisano "niech jedzie, bo i tak jest za słaby żeby grać, to może da dobrą zadaniową"
buzinga
Posty: 1276
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 4 wrz 2022, o 20:48
To ile tych dobrych, ważnych meczów zagrał Kaczmarek w reprezentacji? Bo z ciekawości w tym roku robiłem sobie takie zestawienie i wyszło, że jego dobre mecze na ME rok temu to też z takimi potentatami jak Belgia czy inna Finlandia, ale już na IO z Wenezuelą zrobił swoje (6/17), czyli coś jak robił w tej Lidze Narodów
Tyle ile ich rozegrał czyli całe 0, bo te mecze z ME czy IO z Wenezuelą nie miały znaczenia.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Diomedea »

Przejrzalam posty kolegi i tepienie Kurka, bez zadnego obiektywizmu, to standart.
Rozumiem ze odszedl z Mosto, z Nysy tez. Ale zeny tak cale zycie go scigac... :] :] :]
Kurek i Zator slabo zaczeli. Zator troche usprawiedliwiony, Sliwke kryje; Kurek sie rozkrecil. Zator chyba tez lepiej, ale wydaje mi sie, ze wysoko na nogach, slabiej amortyzuje.

Ciekawe jak wyjda na 3 seta, czy Olek potrzebuje az 3 setow do odbudowania sie?

No tak, jak nie mozna zbudowac Olka, to zawsze ozna sprobowac zamrozic w lodowce Fornala. Jak zagra pol seta, zawsze ze Stanami moze nie byc lepszy od Sliwki. :D
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 20:57 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1276
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 4 wrz 2022, o 20:55 Przejrzalam posty kolegi i tepienie Kurka, bez zadnego obiektywizmu, to standart.
Rozumiem ze odszedl z Mosto, z Nysy tez. Ale zeny tak cale zycie go scigac... :] :] :]
Kurek i Zator slabo zaczeli. Zator troche usprawiedliwiony, Sliwke kryje; Kurek sie rozkrecil.

Ciekawe jak wyjda na 3 seta, czy Olek potrzebuje az 3 setow do odbudowania sie?
On jeszcze podaje nieprawdziwe statystyki. Sam sobie w głowie liczę, to nawet Kuraś w momencie kiedy kolega pisał komentarz miał 4/13 ataków.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

Szary Wilk pisze: 4 wrz 2022, o 20:48
Musisz być trollem lub rodziną Kaczmarka.
Czytam twoje wpisy i dochodzę do wniosku, że musiałeś w dzieciństwie przejeść się śliwkami, ze zgubnymi skutkami. Mimo to nie nazywam cię trollem, ponieważ nie każdy, kto ma inne zdanie niż ja, jest trollem. Tobie po prostu brakuje argumentów i musisz posługiwać się epitetami. Kurek po dwóch setach: 14 ataków, 5 pkt, 36%. światowy top. Z Tunezją!
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

jeep pisze: 4 wrz 2022, o 20:39 Odnoszę wrażenie, że fani Kurka i zarazem tępiciele Śliwki cierpią na ciężką wadę wzroku i oderwanie od rzeczywistości. Kurek: 7 ataków, 1 pkt (14%), 3 zagrywki, 2 błędy. Jasne, że z Tunezją nic się nie dzieje, może w całym meczu zdobyć 1 pkt, a i tak wygramy. Jednak od początku twierdzę, że to Kurek jest najsłabszym punktem drużyny, tzn. najbardziej niepewnym, także dlatego, że został mianowany liderem i od jego skuteczności zależy postawa całego zespołu. Z USA taki numer nie przejdzie i z taką grą Kurka dostaniemy lanie. Podwójna zmiana Łomacz-Kaczmarek nie pomoże, bo jest jeszcze słabsza. Jedynie zmiana na pozycji i to radykalna, na cały mecz, może uratować sytuację, ale na to Grbić się nie zdobędzie. Mam nadzieję, że Kurek nagromadzi zapas pary pod wysokim ciśnieniem i moje obawy okażą się błędne.
Pod względem wad wzroku i oderwania od rzeczywistości to akurat jesteś ekspertem :] Gdyby jeszcze był tutaj ktokolwiek uważający, że Kurek gra teraz dobry mecz.
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: sroka88 »

Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje ale jak dla mnie to Kurek jak by za bardzo dzisiaj siły nie miał, wygląda jak by był jakiś przemęczony. Przed chwilą po 2 piłkach z rzędu które dostał jakoś ciężko oddychał.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: ciacho23 »

Powiedzcie mi czy ja śnie czy tylko mi się zdawało. Czy wynik jest przedstawiany przez realizatora transmisji raz Polska-Tunezja, a w innym secie po zmianie stron jako Tunezja-Polska?
Szary Wilk
Posty: 8014
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Owacja dla Fornala za wejście, nieźle. Dobra, bo my tu pitu-pitu o Olku i Kurku, ale wiecie co?

Jak coś nam nie wyjdzie na turnieju, to naturalnie zbierze Olek na miskę. Potem reszta, która zagrała słabo decydujący mecz. Ale ja zwróćmy uwagę na Zatorskiego. Nie dość, że nie broni, to jeszcze ma naprawdę problemy z przyjęciem i nawet dziś z Tunezją wychodzi to różnie.

Według mnie Zatorski też jest naszym słabym punktem. I o ile Śliwkę można zmienić, tak libero zostanie do końca. Zresztą, Śliwka równie dobrze może stracić miejsce, wejść z kwadratu do spełnienia określonych zadań i jednak zagrać dobrze. Na libero albo grasz dobrze, albo nie grasz. A w tym turnieju Zator nie broni. A to jest jedno z głównych zadań libero. Piłka po prostu wpada za często w pomarańczowe.
Streeter
Posty: 7357
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Kropek Kropkiem, najwyżej wejdzie Człowiek-Owacja, ale z takim Kurkiem to my możemy świata nie zwojować...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

Zgadzam się całkowicie - słaba forma Pawła przechodzi trochę niezauważenie w tych wygranych meczach. Już się ostatnio przyzwyczaiłem, że mało broni (nawet dużo mniej renomowani gracze w tym aspekcie na turnieju są dużo lepsi - pewnie Tunezyjczyk dzisiaj więcej wybronił), ale też bardzo przeciętnie przyjmuje. Dużo na 4 metr.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: qtp »

Statystyka obron po fazie grupowej:

1. Ołeh Płotnicki (Ukraina) - 20 obron
2. Erik Shoji (USA) - 18 obron
3. Vladislaw Ivanow (Bułgaria) - 17 obron
4. Fabio Balaso (Włochy) - 17 obron
5. Paweł Zatorski (Polska) - 16 obron
Szary Wilk
Posty: 8014
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

No cóż, czekamy na mecz z USA, tym razem z Christensonem.

Kurek w dwóch kolejnych setach zrobił 7/12. Czyli tak nawet, ale w pierwszym secie było 1/8. Z Amerykanami zrobił 17/30, zaczynając od 2/7.

Co jest nie tak z pierwszym setem w wykonaniu Kurka?
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 21:34 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

ciacho23 pisze: 4 wrz 2022, o 21:06 Powiedzcie mi czy ja śnie czy tylko mi się zdawało. Czy wynik jest przedstawiany przez realizatora transmisji raz Polska-Tunezja, a w innym secie po zmianie stron jako Tunezja-Polska?
Tak jest na każdym meczu turnieju. Przedstawienie wyniku odpowiada temu, po której stronie są obie drużyny z perspektywy transmisji.
Streeter
Posty: 7357
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Następny mecz w czwartek. Ligę nieraz gra się intensywniej :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: tomasol »

Zadanie wykonanie i teraz ćwierćfinał, imho jesteśmy faworytem, bo USA mają więcej problemów niż my, i na dokładkę nie mają jak ich ukryć choćby zmianami z ławki. Generalnie dobry mecz zagraliśmy, poza większością trzeciego seta, gdzie wdarło się trochę niedokładności, ale ostatecznie odbyło się bez nerwówki na koniec.

Co do pierwszego składu - myślę, że Grbic go nie zmieni, tak jak chce pokazać, że wierzy w Śliwkę, tak samo imho postępuje z Kurkiem czy nawet Zatorskim. Bartek zresztą rozkręcił się w trakcie spotkania, choć pewny do końca nie jest. W razie czego zmiennik jest w dobrej dyspozycji, ale jego wpuszczenie, sądząc po dotychczasowym zachowaniu Grbica, to ostateczność.

W czwartek najważniejszy jak dotychczas mecz sezonu, jego wynik zweryfikuje pracę jaką wykonano w tym sezonie reprezentacyjnym.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 21:39 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Diomedea »

Delont pisze: 4 wrz 2022, o 21:14 Zgadzam się całkowicie - słaba forma Pawła przechodzi trochę niezauważenie w tych wygranych meczach. Już się ostatnio przyzwyczaiłem, że mało broni (nawet dużo mniej renomowani gracze w tym aspekcie na turnieju są dużo lepsi - pewnie Tunezyjczyk dzisiaj więcej wybronił), ale też bardzo przeciętnie przyjmuje. Dużo na 4 metr.
I ta zmiana nie jest specjalnie przygotowana. Nie bedzie jej, chyba zeby w jakims kontekscie ratunkowym, przy strasznym laniu.
Szkoda, pozostaje miec nadzieje, ze do takiej sytuacji nie dojdzie.

Kurek mocno faluje, wydaje sie, ze daje rade zmobilizowac sie na krotkie odcinki wazniejszych spotkan.

Sliwka gra przecietnie, Fornal troche za duzo posiedzial. Kaczmarek tez mogl wejsc od poczatku 3 seta. W drugim Kurek sie poprawil, trzeba bylo na tym skonczyc.
Semeniuk stabilnie, zagrywka mu uciekla na nowej hali. Amerykanom tez nie siedziala, ale oni maja spodek troche ograny i powrot tam az takich roznic na nasza korzysc nie przyniesie.

Mam nadzieje ze do czwartku potrenujemu troche w spodku, zmiennicy zostana pod para a masazysci zajma sie Kurkiem i Bartosz pokaze nam jeszcze dobre mecze.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 21:43 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5581
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 4 wrz 2022, o 21:24 No cóż, czekamy na mecz z USA, tym razem z Christensonem.

Kurek w dwóch kolejnych setach zrobił 7/12. Czyli tak nawet, ale w pierwszym secie było 1/8. Z Amerykanami zrobił 17/30, zaczynając od 2/7.

Co jest nie tak z pierwszym setem w wykonaniu Kurka?
Fizyka, potrzebuje więcej czasu by wejść w mecz.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: jeep »

buzinga pisze: 4 wrz 2022, o 20:57
On jeszcze podaje nieprawdziwe statystyki. Sam sobie w głowie liczę, to nawet Kuraś w momencie kiedy kolega pisał komentarz miał 4/13 ataków.
Opanuj się człowieku. Kurek w całym meczu: atak 10/23, 43%. Faktycznie rozkręcił się. Nie zapominajmy: z Tunezją! Koledze któremuś tam podaję przykład dobrego meczu Kaczmarka w reprezentacji: Polska:Brazylia, Chicago 2019 3:0, 55% skuteczności w ataku, 3 bloki +as. Nie miał potem wielu okazji, a właściwie żadnej okazji, żeby zagrać cały mecz. Bohaterska walka kolegów z faktami, żeby ich nie dostrzegać albo zapominać o nich, zasługuje na medal.
Diomedea
Posty: 4446
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Diomedea »

Daj spokoj, Kaczmarek szans dostawal sporo.
Fakt, ze trzeba sie odwolywac do "lotu stracencow" w 2019 roku, tzn 3 lata temu, tez pokazuje skale problemu.

Jak Bartosz przestanie grac w kadrze, to nie wiem czy Kaczmarek powinien byc pierwsza opcja. Imho sprawa otwarta, ale przestawienie Leona sie narzuca. Dzis Lukasz znowu troche miekko, tyle ze wszedl zdecydowanie za pozno, by poczuc gre.

Kurek 10/23.
Sliwka 7/13 (z Tunezja).
Fornal 3/3 w ataku.

W przyjeciu Zatorski 3 perfekcyjne, Semeniuk 2, Sliwka 1 ale bez bledow. Fornal tez jedno perfekcyjne na 5 przyjec przez poloweczke seta.

Chetnie bym zobaczyla staty od naszych statystykow-ma ktos?
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 21:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Szary Wilk
Posty: 8014
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

jeep pisze: 4 wrz 2022, o 21:43
buzinga pisze: 4 wrz 2022, o 20:57
On jeszcze podaje nieprawdziwe statystyki. Sam sobie w głowie liczę, to nawet Kuraś w momencie kiedy kolega pisał komentarz miał 4/13 ataków.
Opanuj się człowieku. Kurek w całym meczu: atak 10/23, 43%. Faktycznie rozkręcił się. Nie zapominajmy: z Tunezją! Koledze któremuś tam podaję przykład dobrego meczu Kaczmarka w reprezentacji: Polska:Brazylia, Chicago 2019 3:0, 55% skuteczności w ataku, 3 bloki +as. Nie miał potem wielu okazji, a właściwie żadnej okazji, żeby zagrać cały mecz. Bohaterska walka kolegów z faktami, żeby ich nie dostrzegać albo zapominać o nich, zasługuje na medal.
To set po secie

I: 1/8 (12 %)
II: 4/6 (67 %)
III: 5/9 (55 %)

Owszem, rozkręcił się. Miał skandaliczny początek i nie dało się już tego nadrobić w statystykach, bo mecz nie był taki, żeby opierać na nim atak jak z USA. Z Bartoszem jest tak, że każda dobra akcja go buduje, a początki ma niemrawe.

Jaka jest recepta? W 1 secie rozkład ataku powinien być równy, skoro Kurek wolno wchodzi w mecz, ale nie będzie, bo z reguły Olek dostaje piłek za mało. Wydaje mi się, że ciut więcej piłek mógłby dostawać też Semeniuk. Według mnie gdyby Bartosza trochę schować(ale nie tak jak Olka, tylko dać mu tyle samo piłek co reszcie skrzydłowych), to nawet rywali można by tym zaskoczyć, bo do niego ustawia się minimum podwójny blok bardzo często.

Semeniuk z USA zrobił 10/14 w ataku, Kurek 17/30. Dlaczego Semeniuk dostał tylko 14 piłek? No właśnie. Dla mnie rozwiązaniem byłoby granie Fornalem, który może w ataku wziąć na siebie więcej od Olka i równy rozkład w 1 secie ,który rósłby na konto Kurka z każdym kolejnym setem, bo on potem może brać nawet cały ciężar na siebie (15/23 w 2,3,4 secie meczu z USA).

Czyli podsumowując: Janusz zaczyna mecz z równym rozkładem na skrzydłach, może szuka w Semenie lidera, a od 2 seta buduje Kurka w ataku, który potem kończy piłkę za piłką.
kamil1999
Posty: 5581
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Granie Fornalem rozwiązało by wiele problemów. Nie oszukujmy się.
Ale do niego nie dojdzie. Mimo to granie Śliwką dało by się też obronić, ale tylko wtedy gdyby tak jak pisze szary, wszyscy skrzydłowi dostawali równą ilość piłek. Najlepsze sezony Śliwka miał pod Toniuttim bo on równo dzielił piłki. Janusz go schował(tak było w Zaksie, tak jest i na kadrze). To schowanie Śliwki jest dziwne bo on de facto jest skuteczny. No wiadomo, że pojedyńcze złe mecze mogą się przydarzyć jak ten z USA, ale w statystykach widzimy, że z atakiem Śliwka problemu nie ma.
Kurkowi trzeba po prostu dać krok po kroku rosnąć w meczu.
To też by mógł zauważyć Janusz. Ogólnie jestem jego sporym fanem i czieszę się ze zmiany na rozegraniu, ale widać, że jeśli chodzi o wybory to Janusz jeszcze musi sporo dojrzeć na rozegraniu.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”