Mistrzostwa Świata 2022

kamil1999
Posty: 5567
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Mecz nie jest wybitny.
Zagrywka robi robotę Kubie. Brazylii robotę robią błędy Kuby.
Dobra zmiana rezerwowego rozgrywającego. Przypomina mi Veloso. Gra wolno i bez fajerwerków, ale dokładnie.
Bardzo podoba mi się też Melgarejo. Świetnie kierunki trzyma.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, o 10:44 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuki91 »

uff, 33-31, w typerze jasnowidza obstawiłem, że najwyższy wynik w secie na MŚ to będzie 34-32 lub mniej :D Więc mało brakło, a pierwszy set mistrzostw już by mnie załatwił :D

Po tym co pisaliście, to brawo Kuba
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Yant na boisku
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

Bardzo mi się podoba podejście 2 rozgrywającego Kuby. Skaczą mu w ciemno do Simona cały czas, to gra na skrzydła na pojedynczy blok. Kuba gra bez Yanta w pierwszym secie i mało widać bezpośrednio Simona, a mimo wszystko dali sobie radę.

Brazylia przeciętna, ale trzeba powiedzieć jasno: pan siatkach Wallace. Atak 6/7, przyjęcie kluczowej piłki w punkt, technika.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kuchcik77 »

Ciekawie się zaczyna.
Będziemy te sety liczyc:)
Jedni slabi drudzy nielepsi...
Cwiercfinałý jak zawszę będą niezłą brzytwą dla wszystkich zespołów.
kamil1999
Posty: 5567
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Brazylia już jakiś czas temu powinna zrezygnować z Leala. Gdy był w top formie to oddawał z nawiązką to co stracił. Teraz już nie ta fizyka.

Nie jestem przekonany czy wejście Yanta jest potrzebne. Dziś Melgarejo był w fajnej formie, choć nie jestem przekonany czy to zawodnik na wielkie granie
Streeter
Posty: 7317
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 26 sie 2022, o 10:48 Brazylia już jakiś czas temu powinna zrezygnować z Leala. Gdy był w top formie to oddawał z nawiązką to co stracił. Teraz już nie ta fizyka.

Nie jestem przekonany czy wejście Yanta jest potrzebne. Dziś Melgarejo był w fajnej formie, choć nie jestem przekonany czy to zawodnik na wielkie granie
Tylko kto tam na poziomie chociaż Leala jest w kolejce? Niestety nawet w obecnej formie to jest ich numer 2. W ogóle niewyobrażalne jest dla mnie to, że nie tak dawno temu na raz było Dante, Murillo, Giba, a teraz oprócz Lucarelliego mają naturalizowanego Kubańczyka i niewiele poza tym.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

A tak na marginesie, to pretensje Kolakovica o tym, że Polska i Słowenia są faworyzowane po wyjściu z grupy dla mnie całkowicie zrozumiałe. Idiotyczny jest ten system z przyznawaniem nam 1 i 2 miejsca. Rozumiem w losowaniach, przydzielaniu koszyków, ale nie w połowie turnieju przy przypisywaniu przeciwników. Samo to dzielenie na 1-16 jest dla mnie dziwne, ale skoro się na to decydujemy, to wszyscy powinni mieć takie same szanse na te miejsca. Już widzę jakie by było oburzenie wśród naszych ekspertów gdyby coś takiego zadziało się w Brazylii, Serbii, Włoszech.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Thales jest cienki. Nie dziwię się, że w Brazylii marudzą. Mogliby dać pograć temu Maique, bo naprawdę gość odstaje od reszty na boisku.
kamil1999
Posty: 5567
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 26 sie 2022, o 10:51
kamil1999 pisze: 26 sie 2022, o 10:48 Brazylia już jakiś czas temu powinna zrezygnować z Leala. Gdy był w top formie to oddawał z nawiązką to co stracił. Teraz już nie ta fizyka.

Nie jestem przekonany czy wejście Yanta jest potrzebne. Dziś Melgarejo był w fajnej formie, choć nie jestem przekonany czy to zawodnik na wielkie granie
Tylko kto tam na poziomie chociaż Leala jest w kolejce? Niestety nawet w obecnej formie to jest ich numer 2. W ogóle niewyobrażalne jest dla mnie to, że nie tak dawno temu na raz było Dante, Murillo, Giba, a teraz oprócz Lucarelliego mają naturalizowanego Kubańczyka i niewiele poza tym.

Streeter
Ja bym grał młodymi. Na już to sukcesu nie przyniesie, ale wraz z grą będą szybciej progresować.

Swoją drogą mega mi imponuje libero Kuby
Jakiś europejski klub mógłby się zainteresować.

@szary
No ja już w wątku ligi francuskiej pisałem, że Thales to żadna gwiazda i żaden hit transferowy.
Gra w podstawie Brazylii i się robi z niego gwiazdę.
Taki Watten z naszej ligi go zjada
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, o 10:58 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: JootPe2 »

Wjeżdżają 14 na volleyballworld
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Dal Zotto może polecieć po tym turnieju
buzinga
Posty: 1271
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

Ależ ta Brazylia fatalna. Jak się z tego podniosą i coś osiągną na tym turnieju to się naprawdę mocno zdziwię. Takiej degrengolady w ich wykonaniu dawno nie widziałem. Nawet ciężko przez to określić czy ta Kuba jest faktycznie groźna czy nie.
kamil1999
Posty: 5567
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

buzinga pisze: 26 sie 2022, o 11:01 Ależ ta Brazylia fatalna. Jak się z tego podniosą i coś osiągną na tym turnieju to się naprawdę mocno zdziwię. Takiej degrengolady w ich wykonaniu dawno nie widziałem. Nawet ciężko przez to określić czy ta Kuba jest faktycznie groźna czy nie.
Z Japonią może się dowiemy.
Jednak technicznie lepsza niż myślałem.
Dzieki libero nie wyglądają najgorzej w asekuracji czy przyjęciu
Ale dalej za dużo błędów IMO
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, o 11:04 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

Jak kilku w Kubie dojdzie jeszcze do formy na zagrywce (np. Simon), to mogą być potworem w tym elemencie. Standardowo widać ich braki i mam wrażenie, że dobra technicznie drużyna może ich obskoczyć. Ciekawe są te wystawy do 1 strefy - często mam wrażenie, że są zbyt daleko od siatki, ale kończą się punktem dla Kuby :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7906
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brazylia ma dwóch dobrych przyjmujących, to nimi gra, każdy trener na świecie grałby parą Leal-Lucarelli. Polska miała kryzys w 90s, Rosja miała kryzys w 90s, Amerykanie mieli kryzys od połowy 90s, Włosi mieli kryzys - to teraz Brazylia będzie miała gorszy okres, nic nie trwa wiecznie. Zwłaszcza jak przez 25 lat masz na koncie pięć finałów olimpijskich i pięć finałów MŚ, i większość wygranych.

Yant przyjmuje i broni najlepiej z tej trójki kubańskich przyjmujących, gdy Kuba przestała robić techniczne babole to mecz idzie na 3-0, więc jeśli jest gotowy do grania, to powinien grać.

Potwierdza się to, co było widać w tych turniejach przygotowawczych, że Kuba nie będzie przegrywać przez rozgrywającego i libero, zobaczymy w jakiej formie na dystansie turnieju będą Simon i Yant.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2022, o 11:05 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateja
Posty: 1090
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Mateja »

buzinga pisze: 26 sie 2022, o 11:01 Ależ ta Brazylia fatalna. Jak się z tego podniosą i coś osiągną na tym turnieju to się naprawdę mocno zdziwię. Takiej degrengolady w ich wykonaniu dawno nie widziałem. Nawet ciężko przez to określić czy ta Kuba jest faktycznie groźna czy nie.
Brazylia lubi przegrywać pierwszy/drugi mecz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1239
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

JootPe2 pisze: 26 sie 2022, o 10:57 Wjeżdżają 14 na volleyballworld
Właśnie zająłem się pisaniem artykułu na Wikipedię ze składami i widzę że przynajmniej niektóre składy są już 14-osobowe.
buzinga
Posty: 1271
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 26 sie 2022, o 10:56


Ja bym grał młodymi. Na już to sukcesu nie przyniesie, ale wraz z grą będą szybciej progresować.

Swoją drogą mega mi imponuje libero Kuby
Jakiś europejski klub mógłby się zainteresować.
Problem w tym, że oni chyba wystawili taką jakąś swoją młodzież na te paraamerykańskie rozgrywki czy jak to się zwie. Z relacji widziałem, że dostawali w łep od każdego. Także nie wiem czy oni mają jakieś sensowne talenty. Fakt Darlan mógłby pograć, bo wskrzeszenie Wallace'a nie wygląda na razie na dobry pomysł.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

No i 2:0 dla Kuby. Będą niezłe jaja, jak ten mecz skończy się w 3 setach. A Brazylia ma jeszcze mecz z Japonią, która jest z roku na rok co raz lepsza i na pewno sprawi im mega dużo problemów. Jeśli z nimi Brazylijczycy też przegrają, to oni mogą się poważnie martwić o wyjście z grupy, bo 3 punkty nie dają gwarancji wyjścia z 3 miejsca. No, może trochę wybiegam w przyszłość, ale jest naprawdę źle.

Poza Wallace'm ciężko znaleźć dziś siatkarza reprezentacji Brazylii, który gra dobrze. Szczególnie Bruno, Leal i Thales wyglądają kiepsko.

Ciekawe co tam sobie myślą koledzy z Kuby o Lealu. Poszedł do reprezentacji Brazylii, nic tam poważnego nie wygrał i jeszcze dostał w czapę w meczu otwarcia MŚ od rodzimej reprezentacji. Kara, można by rzec.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Orduna »

Bardzo inteligentny ten Taboada. Albo to mądry trener tak ustawił taktykę.
Za każdym razem do Simona skaczą brazylijczycy w ciemno a od w ogóle tym Simonem nie gra.
2 ataki na 2 sety.
Za to skrzydłowi atakują sobie wesoło na pojedynczym.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 26 sie 2022, o 11:07
kamil1999 pisze: 26 sie 2022, o 10:56


Ja bym grał młodymi. Na już to sukcesu nie przyniesie, ale wraz z grą będą szybciej progresować.

Swoją drogą mega mi imponuje libero Kuby
Jakiś europejski klub mógłby się zainteresować.
Problem w tym, że oni chyba wystawili taką jakąś swoją młodzież na te paraamerykańskie rozgrywki czy jak to się zwie. Z relacji widziałem, że dostawali w łep od każdego. Także nie wiem czy oni mają jakieś sensowne talenty. Fakt Darlan mógłby pograć, bo wskrzeszenie Wallace'a nie wygląda na razie na dobry pomysł.

Coo? Wallace gra na bardzo wysokiej skuteczności. Zatrzymałem się z liczeniem na 8/9 w ataku. Na pewno gra grubo na ponad 50 % skuteczności i efektywności tak samo.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Delont »

I trener też to widzi. Zmienił rozegranie, a pozostawił atakującego. Ciekawe czy inne podejście do prowadzenia meczu zmieni jego obraz po stronie Brazylii
buzinga
Posty: 1271
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 26 sie 2022, o 11:10
Coo? Wallace gra na bardzo wysokiej skuteczności. Zatrzymałem się z liczeniem na 8/9 w ataku. Na pewno gra grubo na ponad 50 % skuteczności i efektywności tak samo.
Niby ma skuteczność, ale jakoś w końcówce pierwszego seta Bruno go schował, a potrzebowali lidera. Wszystkie ciężkie piłki idą do Leala. Zagrywki nie ma wcale. Mógłby nawet stacjonarnie serwować ten sam efekt. Jeśli on jest ich najlepszym zawodnikiem to wynik nie może dziwić.
Streeter
Posty: 7317
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Streeter »

Jedyny powód by nie grać Wallacem jest taki, że jak reszta kadry wygląda jak wygląda to można było ogrywać Darlana, bo w kolejnych imprezach Wallace'a i tak już pewnie nie będzie. A nawet jakby pojechał na Igrzyska, to ciężko wierzyć w medale z 37-letnim atakującym w podstawie.

Ale na "tu i teraz" po kontuzjach to najlepszy wybór jaki ma Brazylia.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5567
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: kamil1999 »

buzinga pisze: 26 sie 2022, o 11:15
Szary Wilk pisze: 26 sie 2022, o 11:10
Coo? Wallace gra na bardzo wysokiej skuteczności. Zatrzymałem się z liczeniem na 8/9 w ataku. Na pewno gra grubo na ponad 50 % skuteczności i efektywności tak samo.
Niby ma skuteczność, ale jakoś w końcówce pierwszego seta Bruno go schował, a potrzebowali lidera. Wszystkie ciężkie piłki idą do Leala. Zagrywki nie ma wcale. Mógłby nawet stacjonarnie serwować ten sam efekt. Jeśli on jest ich najlepszym zawodnikiem to wynik nie może dziwić.
To tak jak że Śliwką. Co ma Wallace do tego, że Bruno mu gra za mało? Trudno robić więcej niż robi Wallace. On i Flavio trzymają Brazylię
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 26 sie 2022, o 11:16 Jedyny powód by nie grać Wallacem jest taki, że jak reszta kadry wygląda jak wygląda to można było ogrywać Darlana, bo w kolejnych imprezach Wallace'a i tak już pewnie nie będzie. A nawet jakby pojechał na Igrzyska, to ciężko wierzyć w medale z 37-letnim atakującym w podstawie.

Ale na "tu i teraz" po kontuzjach to najlepszy wybór jaki ma Brazylia.

Streeter
On ma 35, jeszcze nie jest taki mega stary :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7906
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 26 sie 2022, o 11:07Problem w tym, że oni chyba wystawili taką jakąś swoją młodzież na te paraamerykańskie rozgrywki czy jak to się zwie. Z relacji widziałem, że dostawali w łep od każdego. Także nie wiem czy oni mają jakieś sensowne talenty. Fakt Darlan mógłby pograć, bo wskrzeszenie Wallace'a nie wygląda na razie na dobry pomysł.
Brazylia na Pucharze Panamerykańskim grała kadrą U19, gdzie większość zawodników to chyba nawet rocznik 04, więc nie ma nic dziwnego w tym, że przegrywali z seniorami. I Brazylijczycy w rozgrywkach młodzieżowych z poziomu potęgi, wygrywającej MŚ kadetów czy juniorów regularnie, do poziomu jednego z wielu, więc - niespodzianka - od razu przekłada się to na poziom seniorskiej reprezentacji, ale mają kilka dużych talentów: Leo, Darlan, Arthur, tego Adriano też nie można skreślać, jest wielki Maicon i Samuel. Mają też dziurę pokoleniową, bo to roczniki 02-04, tylko Leo jest gotowy na takie granie, ale na środku Brazylia wygląda akurat dobrze, więc grają tym, co mają. Z poziomu czołówki nie wypadną, do topu potrzebują topowej formy weteranów, kiedyś tam się przebudują.

Dzisiaj najgorszy na parkiecie Lucarelli, a to najważniejszy dla nich zawodnik, więc w ogóle nie ma o czym gadać, skoro Renan nie potrafił doprowadzić go do formy, bo na wiek tego zwalić nie można. Inna sprawa, że w rok stracili z różnych przyczyn Alana, Douglasa, Mauricio i Isaca, to mają lukę na każdej pozycji.

Ale przy 0-2 w pierwszym meczu turnieju jeszcze nikt turnieju nie przegrał.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: MWi »

Kubańczycy to jak Atan w Skrze. Albo wszystko wychodzi, albo nic nie wychodzi
buzinga
Posty: 1271
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sie 2022, o 11:22
Brazylia na Pucharze Panamerykańskim grała kadrą U19, gdzie większość zawodników to chyba nawet rocznik 04, więc nie ma nic dziwnego w tym, że przegrywali z seniorami. I Brazylijczycy w rozgrywkach młodzieżowych z poziomu potęgi, wygrywającej MŚ kadetów czy juniorów regularnie, do poziomu jednego z wielu, więc - niespodzianka - od razu przekłada się to na poziom seniorskiej reprezentacji, ale mają kilka dużych talentów: Leo, Darlan, Arthur, tego Adriano też nie można skreślać, jest wielki Maicon i Samuel. Mają też dziurę pokoleniową, bo to roczniki 02-04, tylko Leo jest gotowy na takie granie, ale na środku Brazylia wygląda akurat dobrze, więc grają tym, co mają. Z poziomu czołówki nie wypadną, do topu potrzebują topowej formy weteranów, kiedyś tam się przebudują.

Dzisiaj najgorszy na parkiecie Lucarelli, a to najważniejszy dla nich zawodnik, więc w ogóle nie ma o czym gadać, skoro Renan nie potrafił doprowadzić go do formy, bo na wiek tego zwalić nie można. Inna sprawa, że w rok stracili z różnych przyczyn Alana, Douglasa, Mauricio i Isaca, to mają lukę na każdej pozycji.

Ale przy 0-2 w pierwszym meczu turnieju jeszcze nikt turnieju nie przegrał.
Myślałem że starsi byli Ci Brazylijczycy. Jak to było U19 to zwracam im honor. Oczywiście nikt jeszcze turnieju nie przegrał pierwszym meczem grupowym. Tyle, że to wygląda źle. Wejść do strefy medalowej to trzeba dzwignąć się z takiego poziomu naprawdę mocno. Choć ja już się lepiej zamknę, bo mecz trwa, a Kubańczycy siedli. Brazylijczycy zaczęli popełniać mniej błędów i mogą to jeszcze odwrócić.
Zablokowany

Wróć do „Mistrzostwa Świata”