Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Adrian »

Właśnie obejrzałem końcówkę 4 seta meczu Serbia - Francja i szkoda, że sędzia wypaczył wynik seta. Kto wie jakby się potoczył ten mecz. Nie dowiemy się już czy Francja byłaby w stanie wygrać. Decyzja budzi niesmak.
A co do meczu to niesamowity Ivan Miljković zrobił róźnicę, grając na 68% w ataku.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

A co do meczu to niesamowity Ivan Miljković zrobił róźnicę, grając na 68% w ataku.
A w LŚ nie grał , odpoczywał mimo że żadnej kontuzji nie miał , i teraz proszę najlepszy gracz w swojej drużynie , przykład świetnie pokazuje że niektórym zawodnikom którzy są w sezonie ligowym mocno eksploatowani trener reprezentacyjny powinien dać odpocząć przed najważniejszą imprezą w roku a nie żyłować ich na każdym turnieju .
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: depciak »

Wlazly tez odpoczywal przed MS i jak sie skonczylo? zreszta nvm. Ivan to jest klasa sama w sobie na kazdej imprezie jest w czubie najlepszych atakujacych. a i ma juz tez godnych nastepcow Starovic czy wschodzaca gwiazda Anastajevic
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

Miljković już tyle meczów w kadrze rozegrał i tyle dla niej zrobił, że mógłby już dawno skończyć reprezentacyjną karierę i nikt nie miałby mu tego za złe. Działa w porozumieniu z trenerem, udowodnił już wielokrotnie, że potrafi "z marszu" wejść do drużyny i dać jej bardzo wiele, mimo że nie pracuje z nią przez cały sezon reprezentacyjny. O naszych gwiazdach, poza Gumą, można napisać dokładnie odwrotnie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

Chal pisze:Miljković już tyle meczów w kadrze rozegrał i tyle dla niej zrobił, że mógłby już dawno skończyć reprezentacyjną karierę i nikt nie miałby mu tego za złe. Działa w porozumieniu z trenerem, udowodnił już wielokrotnie, że potrafi "z marszu" wejść do drużyny i dać jej bardzo wiele, mimo że nie pracuje z nią przez cały sezon reprezentacyjny. O naszych gwiazdach, poza Gumą, można napisać dokładnie odwrotnie.
MAsz absolutna rację !! A poza tym Ivan ma niesamowity wpływ na swój zespół, on jak trzeba to ich ciągnie za uszy !!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: ksjw90 »

Mecz Polska - Włochy odbędzie się jutro o godzinie 15 :)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: hubert »

Porównywać Ivana do Mariuszka ? Wolne żarty...
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

hubert pisze:Porównywać Ivana do Mariuszka ? Wolne żarty...
Można spróbować zrobić porównanie z prostego powodu bezsprzecznie najlepszy serbski atakujący ostatnich lat - Ivan Miljković , bezapelacyjnie najlepszy polski atakujący ostatnich lat Wlazły wydaje mi się że nie ma osoby która by się z tym nie zgodziła , faktem jest że dla reprezentacji Mariusz ugrał znacznie mniej od swojego serbskiego odpowiednika z kilku powodów , jest młodszy , częściej łapie kontuzje , ma może troszkę mniejsze chęci do gry w kadrze .
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

Ciekawostka - jak bukmacherzy obstawiają weekendowe mecze:
Włochy 1,42 - 2,65 Polska
Serbia 4,00 - 1,20 Rosja

Zwycięzca turnieju:
Rosja - 1,40
Włochy - 4,50
Serbia - 7,50
Polska 10,00
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: hubert »

Ja bym chciał aby w końcu nasi wyszli na mecz nie zestresowani bo w ostatnich meczach to wyglądali jak przed pierwszą komunią. Z jednej strony Włosi mają zagwozdkę kto u nas na młocie wyjdzie a z drugiej co za różnica ? :D
ME pokazują, że z europejską siatkówką najlepiej nie jest skoro ekipa bez atakującego dochodzi do półfinału. ;)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Urban »

Wg mnie pierwszą podstawową rzeczą, którą musi spełnić nasz zespół to utrzymanie poziomu przyjęcia. Wiadomo, że Włosi mają bardzo mocny ten element i mogą nas nim rozstrzelać, a wtedy szykowanie całej taktyki nie ma sensu. Za to jak sobie przyjmiemy, to na siatce od lewej do środka możemy Makaroniarzom dorównać. (podkreślam słowo możemy).
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

hubert pisze:Ja bym chciał aby w końcu nasi wyszli na mecz nie zestresowani bo w ostatnich meczach to wyglądali jak przed pierwszą komunią. Z jednej strony Włosi mają zagwozdkę kto u nas na młocie wyjdzie a z drugiej co za różnica ? :D
ME pokazują, że z europejską siatkówką najlepiej nie jest skoro ekipa bez atakującego dochodzi do półfinału. ;)
Może w tym jest jakaś większa myśl: poprzednie mistrzostwa wygraliśmy z atakującym jako drugą opcja w ataku- pierwszą był Kurek. Obecnie pierwsza się nie zmieniła, drugą jest Kubiak na zmianę z Ruciakiem a ostatnią atakujący- jaki by nie był. Dlatego może lepiej stawać w przyjęciu we 4 - z Ruciakiem bez atakującego, który niewiele kończy. Przyjęcie się poprawi- nikt nas nie rozstrzela zagrywką... :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

kibic_siatki pisze: Może w tym jest jakaś większa myśl: poprzednie mistrzostwa wygraliśmy z atakującym jako drugą opcja w ataku- pierwszą był Kurek.
Wcale tak nie było. Gruszla był dwa lata temu, pierwszą, bardzo pewną opcją w ataku.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: hubert »

weary_skier pisze:Wcale tak nie było. Gruszla był dwa lata temu, pierwszą, bardzo pewną opcją w ataku.
Zgadza się. Grucha grał bardzo dobrze. Do tego Kurek, który wtedy nie był tak znany jak teraz a tym samym rozpisany.
Kurek na tych ME nie ma łatwego życia bo rywale wiedzą, że gramy praktycznie bez ataku i Kurek jest męczony zagrywką.
A i w ataku stawiają mu blok po skosie bo po prostej to on specjalnie atakować nie umie. Te ME pokazują, że Kurkowi do klasy światowej jeszcze brakuje. W dotychczasowych meczach radziliśmy sobie dzięki dobremu przyjęciu i grze środkiem + Kubiak/Ruciak. Niestety na Włochów to za mało i ktoś z Kurek, Gruszka/Jarosz musi zaskoczyć. Inaczej 0:3.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: aggaa »

Mam pytanie: czy ktoś śledzi statystyki i wie może, jak w rankingu najlepiej blokujących radzi sobie Nowakowski? Bo wydaje mi się, że może być całkiem wysoko...
"dopóki piłka w grze"
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: hubert »

aggaa pisze:Mam pytanie: czy ktoś śledzi statystyki i wie może, jak w rankingu najlepiej blokujących radzi sobie Nowakowski? Bo wydaje mi się, że może być całkiem wysoko...
Tego pewnie nie wie nikt bo nie ma takich statystyk.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

Poważne osłabianie Polski przed meczem z Włochami , uraz głowy Ruciaka :D
http://www.sport.pl/siatkowka/1,85054,1 ... zdami.html
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mirek0490 »

Tyle lat i ta sama śpiewka. Nie uważam, żeby w reprezentacji kogokolwiek brakowało. Gdyby byli faktycznie podstawowymi zawodnikami, to by byli razem z nami w Wiedniu i w sobotę grali w półfinale - twierdzi Ruciak.

Ja pod tym zdaniem podpisuje się obiema rękami.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: adi_tiger »

hm... Przynajmniej Rucek nie owija w bawełnę. Mi się to bardzo podoba. I żadnego urazu głowy nie widzę...



Edit: Komentatorzy powiedzieli o drogich biletach. Znacie ceny?
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

No i szykuje się trzecia wtopa od Włochów już 2-0 i marne perspektywy na więcej, nie gra Kurek słabo Jarosz. Na plus na pewno Żygadło i jego współpraca z środkowymi no i Kubiak ale trzema zawodnikami z dobrze dysponowaną ekipą Włoską meczu nie wygramy niestety ;/
poznasz głupiego po czynach jego
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

Nie wygląda to dzisiaj dobrze. Poziom trzymają tylko Jarosz z Możdżonkiem, nie najgorzej Kubiak z Ignaczakiem, reszta słabiutko.
Nie możemy wygrac 1/2 finału ME, gdy nasz najlepszy zawodnik gra piach. Żygadło również mocno poniżej dobrego poziomu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
intel
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 08:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: intel »

" Nie możemy wygrac 1/2 finału ME, gdy nasz najlepszy zawodnik gra piach."
Najlepszy zawodnik?, szkoda że nie na boisku, lecz w mniemaniu niektórych dziennikarzy i kibiców. Prosiło się, aby Kurkowi dać
wcześnie odpocząć
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

Mistrzostwo Świata w celowaniu zagrywką w libero przeciwnika jest nasze !!!
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: michaek »

Chal pisze:Mistrzostwo Świata w celowaniu zagrywką w libero przeciwnika jest nasze !!!
Ej tam, Chal, mistrzostwo w tej dyscyplinie będziemy mieć jak trenerem będzie :D Ljubo.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Dobra pierwszy minus na konto Anastasiego, za to samo, za co kiedyś wpisałem minusa do mojego dziennika Castellaniemu. Argentyńczyk zabrał na MŚ wlazłego totalnie bez chęci i formy do gry, teraz to samo zrobił Anastasi z Kurkiem... I obliczyłem limit błędów naszych zawodników zanim będą zmienieni - normalnie traktowany zawodnik - około 3 błędy. Kurek - 25 błędów...

No nic mam nadzieję, że chociaż z Serbią powalczą.
...
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: jarek8dywan »

Nagor - troche nie wiesz co mowisz. Lidera nie zdejmuje sie z boiska po 3 bledach. Czeka sie az zaskoczy, nawet do konca meczu! Anastasi i tak zrobil kawal dobrej roboty.

Co do kierunku zagrywki to nie od dzis wiadomo, ze Bari wirtuozem w tym elemencie nie jest. Poznajcie taktyke, potem najezdzajcie.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2011, o 15:39 przez jarek8dywan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

Chal pisze:Mistrzostwo Świata w celowaniu zagrywką w libero przeciwnika jest nasze !!!
najpierw było za Zaytseva, potem na siłę każdy celował na Bari'ego jakby nie mogli w Parodiego ! wrr

intel pisze:" Nie możemy wygrac 1/2 finału ME, gdy nasz najlepszy zawodnik gra piach."
Najlepszy zawodnik?, szkoda że nie na boisku, lecz w mniemaniu niektórych dziennikarzy i kibiców. Prosiło się, aby Kurkowi dać
wcześnie odpocząć
Kurek gra padake i to nie jest wina przemęczenia ! On tak samo trenował jak każdy inny zawodnik. po prostu ma spadek formy i to dość widoczny i nie ma zmiennika. więc kto go miał zastąpić? Mika? dzisiaj miał wejście smoka. on siły w łapie nie ma !
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mily66 »

Bartosz Kurek show!
nic dodać ,nic ująć.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Nagor - troche nie wiesz co mowisz. Lidera nie zdejmuje sie z boiska po 3 bledach. Czeka sie az zaskoczy, nawet do konca meczu! Anastasi i tak zrobil kawal dobrej roboty.
Nawet jak do tej pory nie zagrał ani jednego dobrego meczu? To jaki z niego lider?
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Guilder »

Ja Ci już Nagor odpowiadałem z tym Kurkiem, i widziałeś to w dzisiejszym meczu. Jak na boisko wchodzi Mika, to przy słabym przyjęciu najlepiej atakującym w drużynie jest Kubiak. Kto opiera atak na zawodniku mającym 191cm?

Savani - raz zablokowany. Lasko - raz zablokowany. Nie było opcji wygrać, gdy zarówno lewe jak i prawe skrzydło rywala hula sobie w najlepsze. Dodatkowo te fatalne błędy , gdzie naszym wpadały piłki do podbicia przez dzieci z podstawówki, albo źle się ustawiali. Może faktycznie nerwy naszych zjadły?
Taktyka była- schować Kurka. Rywal wie, że on jest mocny, to starać się uruchomić inne opcje. Z Czechami i Słowacją to podziałało, makarony się nie dały. Kurek mając do ataku tylko trudne, sytuacyjne piłki, nie ogarnął się. W trzecim secie dostał też kilka normalnych piłek, to procent skuteczności urósł.
No i zagrywka, nasz atut na tych mistrzostwach, nie działał dziś zupełnie. Więcej błędów, niż negatywnych przyjęć Italii.
Włosi z taką grą jak dziś nie ugrają z Rosją nawet pół seta.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”