Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

jarek8dywan pisze:Co do kierunku zagrywki to nie od dzis wiadomo, ze Bari wirtuozem w tym elemencie nie jest. Poznajcie taktyke, potem najezdzajcie.
wystarczy się przyjrzeć jak odbiera zagrywkę Parodi a jak Bari.. i wtedy odpowiesz sobie na pytanie kto byłby lepszym wirtuozem.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

Kurek nie miał żadnego dobrego wejścia w mecz, a po kilku nieskończonych atakach nie dostawał prawie żadnych piłek, a to odbudować się nie pomagało. Kubiak uzupełniany dość średnim prawym skrzydłem starczył na Słowację, ale nie na Włochów.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Urban »

Włosi w ostatnim secie bardzo chcieli nam pomóc i popełnili kilka błędów, dali się zablokować.
Kurek nam dzisiaj załatwił mecz, bo gdyby grał chociaż średnio to byśmy mogli coś więcej ugrać. Ile zdobył punktów? Uzbiera się chociaż 5-6? Tyle to on powinien nam w secie trzaskać. Anastasi popełnił dzisiaj błąd. Za Kurka powinien wejść Ruciak. Poprawiłby przyjęcie a i w ataku skończyłby więcej od Kurka. Piszecie, że lidera się nie zmienia? Ok, ale wystarczyło dzisiaj spojrzeć na minę Kurka, który wyglądał jak srający kot na puszczy i nie wiedział co się dzieje i miałby się zaraz popłakać.

Jarosz dzisiaj zaskoczył, ale i tak nie ustrzegł się kilku głupich zagrań.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Moje odczucia po tym meczu są dość podobne Kurek zagrał beznadziejny mecz i to było widać, to zaważyło o naszej przegranej, na pozostałych pozycjach tragedii nie było wg. mnie bardzo dobre zawody rozegrali Żygadło z Możdżonkiem dobre Igła, Kosok i Kubiak słabe Jarosz ( chodź jak na niego to i tak tragedii nie było ) ja piszę o normalnym poziomie atakujących patrz jego vis a vi po drugiej stronie siatki no i niestety Bartosz Kurek to był jego najgorszy występ na tym turnieju i to w głównej mierze zaważyło niestety bo Włosi dziś byli jak najbardziej do ogrania.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: picaporte »

Przy totalnie słabym Kurku nie mogłam dzisiaj pojąć brak spróbowania chociaż wariantu Kubiak - Ruciak na przyjęciu.
riki tiki tak!
marcin_r

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: marcin_r »

Nie wiem na co co po niektorzy liczyli. Kurek jest od poczatku w słabej formie Jarosz faluje najlepiej graja Kubiak i srodkowi. Moim zdaniem ze słabym Kurkiem i niepewnym Jaroszem ogranie Czechów i Słowaków ewentualnie mocniejszej ekipy w bardzo sredniej formie to blisko maksimum mozliwosci i w tym aspekcie połfinał to duzy sukces tego zestawienia.
Zdecydowało to ze Wlosi duzo lepiej zagrywali i niezle przyjmowali . Najlepszym graczem meczu był dla mnie Savani i na rowni z nim Luigi Mastrangelo Łasko jak zwykle grał do pierwszego bloku i zastanawiam sie co by było gdyby był wczesniej złapany. Generalnie głowny problem to brak zmiennika dla Kurka który mocno ceniuje. Brakuje zdecydowanie Bartmana

A sam mecz na przecietnym poziomie o czym zadecydowało bardzo duzo głupich błedów z obu stron. U Włochów przypomniał mi sie tiebreak cwiercfinału IO gdzie tez mieli wszystko po swojej stronie a głupimi błedami przedłuzali mecz.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Urban »

Zgoda, Kurek nie jest w wysokiej formie.. Ale tak słabego meczu jak dziś to już dawno, bardzo dawno nie zagrał i o to chodzi. A gdyby zagrał chociaż tak jak ze Slowacją to już inaczej by mogło być. Dzisiaj tragedia, w ataku, słabo w zagrywce, o obronie nie wspominając.. mentalnie też nic od siebie nie dawał. Z Kurka to dzisiaj zostały tylko jego miny i gesty.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Murilo0 »

figol pisze:Moje odczucia po tym meczu są dość podobne Kurek zagrał beznadziejny mecz i to było widać, to zaważyło o naszej przegranej, na pozostałych pozycjach tragedii nie było wg. mnie bardzo dobre zawody rozegrali Żygadło z Możdżonkiem dobre Igła, Kosok i Kubiak słabe Jarosz ( chodź jak na niego to i tak tragedii nie było ) ja piszę o normalnym poziomie atakujących patrz jego vis a vi po drugiej stronie siatki no i niestety Bartosz Kurek to był jego najgorszy występ na tym turnieju i to w głównej mierze zaważyło niestety bo Włosi dziś byli jak najbardziej do ogrania.
Ty tak na serio czy tylko z przyzwyczajenia? Moim zdaniem Jarosz na tle zespołu grał dobrze, przyzwoicie w ataku, dobrze w zagrywce. Nie wymagajcie od Kurka tego, że ciągle nam będzie wygrywał mecze. Włosi byli silniejsi w ataku, dobrze grał Łasko, Savani. Miałem wrażenie jakby statystycy źle rozpisali Włochów
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

co do Jarosza to nawet kilka piłek w obronie podbił.. i jak na Jego możliwości w ostatnim czasie, to dzisiaj zagrał przyzwoicie.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: PH3N-x »

Kurek wyglądał na wypalonego psychicznie, jakby mu się grać nie chciało. Nawet nie próbował ruszyć się do piłki która była jakieś 2m od niego. Może jakiegoś urazu się nabawił? Najlepszy u nas był chyba Możdżonek. Jarosz zagrał przyzwoicie, czepiacie się go już chyba tak z przyzwyczajenia.

Savani pokazał klasę. Te bomby na zagrywce i w ataku - szacun.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Proszę o odpowiedz czy w meczu o III miejsce gramy o coś więcej niż brązowy medal ?? chodzi mi o jaką przepustkę na Puchar Świata czy jaką inną imprezę z jakiej można dostać przepustkę na IO Londyn ??
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

figol pisze:Proszę o odpowiedz czy w meczu o III miejsce gramy o coś więcej niż brązowy medal ?? chodzi mi o jaką przepustkę na Puchar Świata czy jaką inną imprezę z jakiej można dostać przepustkę na IO Londyn ??
na Pucharze Świata i tak zagramy. a tak to chyba pkt do rankingu.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

uważam że dzisiejszy mecz został przegrany juz w szatni!!!
poza tym wyszedł brak zmienników.
moje pytanie brzmi jak było na wycieczce Kłosowi i Zatorskiemu ???
marcin_r

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: marcin_r »

Odpowiadajac w meczu o III miejsce Polska nie gra o nic wiecej bo nawet jakby nie miała miejsce w PS to III miejsce nic nie daje awans daje na pewno tylko zwyciestwo a tym razem takze na pewno 2 miejsce jako ze te druzyny sa wysoko w rankingu
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

Aha, czekam na wypowiedź tego trolla fantazjującego o wspólnym jacuzzi z mesje Przedpełskim (swoją drogą niezła dewiacja).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

Ten mecz wyrażnie pokazał na co stać tą drużynę , niestety bez uzupełnienia dwoma trzema nieobecnymi zawodnikami nie jesteśmy w stanie nawiązać walki z czołówką nie łudżmy sie , nie zaklinajmy rzeczywistości jutro będzie powtórka z rozrywki . Takim składem personalnym możemy wygrywać tylko ze średniakami co też zrobiliśmy , plan został zrealizowany dobre 4 miejsce nie dało się nic więcej ugrać . Zastanawia mnie kiepska forma Kurka w tym turnieju , co jest tego przyczyną ? zmęczenie ? mało urozmaicony atak ,dobrze rozpisany przez przeciwników , a może to jednak nie jest zawodnik dużego formatu ?
qwertyu123
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2009, o 21:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: qwertyu123 »

Ciekawie się rozpoczął drugi półfinał. Czy Rosja na kolejnej imprezie nie wytrzyma presji, czy mecz skończy się podobnie do tego z Bułgarią?
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Angulo »

Oglądając mecze Serbów mam wrażenie, że są mistrzami w odrabianiu strat. Pierwszy set z Rosją niemal dokładnie taki sam jak wczorajszy z Francją. Choć szkoda, że sędzia przedwcześnie dał Serbom zwyciężyć.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

czy my się zmierzymy jutro z Serbią czy z Rosją to czeka Nas solidne lanie..
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Murilo0 pisze:słabe Jarosz ( chodź jak na niego to i tak tragedii nie było ) ja piszę o normalnym poziomie atakujących patrz jego vis a vi po drugiej stronie siatki .
Urban pisze:Ty tak na serio czy tylko z przyzwyczajenia? Moim zdaniem Jarosz na tle zespołu grał dobrze, przyzwoicie w ataku, dobrze w zagrywce.
Aliassy pisze:co do Jarosza to nawet kilka piłek w obronie podbił.. i jak na Jego możliwości w ostatnim czasie, to dzisiaj zagrał przyzwoicie.
Panowie,Panowie Jakub Jarosz ATAKUJĄCY reprezentacji Polski zdobył dziś 10 pkt( Kurek powszechnie przez wszystkich zjechany i słusznie tylko o 3 mniej, a do tego czasem coś przyjął) i jak na niego to zagrał przyzwoicie( i ja to napisałem) ale mi chodzi o rolę jaką w zespole powinien pełnić Atakujący. Michał Łasko zdobył dziś 17 pkt a i tak co nie którzy już piszą że to dobry zawodnik do pierwszego bloku i mają rację ale jak na jego tle wypada nasz atakujący który głównie punkty zdobywał w początkowej fazie poszczególnych setów . Ja od atakującego wymagam, ma to nie być ostatnia opcja do zdobycia punktu i to na pojedynczym bloku. Dobrze zagrywał ??? Radzę obejrzeć mecz raz jeszcze i zobaczyć zagrywki w okolicach 20pkt meczu, głównie w siatkę.
Wcale nie chcę pastwić się na tym zawodniku ba mało tego wierzę że we Włoszech odbuduję nadszarpniętą reputacje, bynajmniej mam taką nadzieje ale na dzień dzisiejszy gra po prostu jak na atakującego bardzo bardzo źle.
placid pisze: Zastanawia mnie kiepska forma Kurka w tym turnieju , co jest tego przyczyną ? zmęczenie ? mało urozmaicony atak ,dobrze rozpisany przez przeciwników , a może to jednak nie jest zawodnik dużego formatu ?
Być może w przeciągu tak krótkiego czasu jak FF LŚ gdzie nastąpiło apogeum jego formy a ME nie da się zbudować ponownie tak doskonałej formy, nie wiem bynajmniej :P
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

figol pisze: Panowie,Panowie
jestem kobietą. ;)
Wcale nie chcę pastwić się na tym zawodniku ba mało tego wierzę że we Włoszech odbuduję nadszarpniętą reputacje, bynajmniej mam taką nadzieje ale na dzień dzisiejszy gra po prostu jak na atakującego bardzo bardzo źle.
ok, zgadzam się, grał źle, ale nie na takim tragicznym poziomie jak to miał w zwyczaju parę meczów temu.. gdzie plasował na wyczyszczonej siatce ;)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Kto opiera atak na zawodniku mającym 191cm?
Kubańczycy oparli atak na Bellu, który ma 188 cm. No ale fakt, to Kubańczycy, ale nic nie szkodziło spróbować zagrać duetem Kubiak - Ruciak, przyjęcie wtedy cód miód, Żygadło może częściej odpalać szybkie piłki, Ruciak i Kubiak nie powinni mieć dużych problemów.
...
intel
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 08:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: intel »

Jakub Jarosz - 18 ataków, 9 pkt, 1 błąd, 1 x zablokowany, 50% / 44%
Michał Kubiak - 15 ataków, 7 pkt, 2 błędy, 1x zablokowany, 46,7% / 33%
Bartosz Kurek - 15 ataków, 5 pkt, 4 błędy, 2 x zablokowany, 33,3% / 7%

przyjęcie:
Bartosz Kurek - 13 piłek, 5 błędów, 23,1% / minus 15%
Michał Kubiak - 28 piłek, 3 błędy, 39,3% / 29%
Krzysztof Ignaczak - 20 piłek, 4 błędy, 25% / 5%
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kanimo »

mnie mocno niepokoi spadek formy Kurka. Tak slabego meczu jeszcze w tym sezonie w reprze chyba nie mial. Pierwszy raz tez cos narzekal na swoje zdrowie, nie ostatnio ale wczesniej ( zdaja sie ze przed MW). On normalnie nie z tych narzekajacych. Czyzby przeciazenie po LS gdzie byl 1 opcja w ataku? Dzis gralismy bez lidera w ataku, Kuba niezle ale mowic o nim lider to zbyt duzo.
Oby BK sie odbudowal bo bez niego wielka dziura.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

No i mamy 5 set w 2-gim półfinale- b. zacięty 4 set. Mamy szansę na medal- gramy z Rosją! Oni jak grają o nie pierwsze miejsce to mają małą motywację.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2011, o 19:30 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
depciak
Posty: 241
Rejestracja: 1 maja 2009, o 21:25
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: depciak »

tak mozna grac jak sie ma klasowego bombardiera, ktory w trudnych momentach wezmie na siebie odpowiedzialnosc i bedzie konczyc pilke za pilka.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

No i wyszło na moje nie chwaląc się jako jedyny chyba przed meczem stawiałem na Serbów to na tym forum dwie strony do tyłu i stało się Serbia w finale a wielka i potężna Rosja zagra o III miejsce ha ha ha
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Angulo »

No i Rosjanie poza finałem. Wydaje mi się, że ostatni atak Michajłowa był w polu, więc skończyło się drugi raz z rzędu błędną decyzją arbitra...
Ale otwiera się ogromna szansa na medal dla Polaków, bo Rosjanie na 99,9% odpuszczą mecz o 3 miejsce.
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Adrian »

Kapitalny mecz i niesamowity Ivan Miljković, który robił z blokiem rosyjskim co chciał. Wielkie brawa dla Serbii, którym kibicowałem. Mam nadzieję, że jutro Ivan i spółka pokona Włochów. Szkoda tylko, że mecz zakończył się skandalem z udziałem sędziów, bo po ataku Michajłowa piłka była po bloku.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: GolMar »

Świetne widowisko - twarda, męska gra, bombowe ataki i efektowne obrony... Szkoda, że to nie finał :) Dlaczego sądzicie, że Rosjanie odpuszczą? Moim zdaniem atak był zdecydowanie w aut - pytanie czy był po bloku (chociaż sądzę, że nie).


Milijkovic jest niesamowity!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”