ME siatkarzy 2015

1. Czy Polska wygra ME 2015? 2. Kto wygra ME 2015?

Czas głosowania minął 12 paź 2015, o 22:32

Wygra
15
22%
Osiągnie finał
10
15%
Zajmie miejsce 3 lub dalsze
16
24%
Włochy
9
13%
Bułgaria
1
1%
Rosja
4
6%
Serbia
1
1%
Niemcy
2
3%
Francja
9
13%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 67

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

Zauważmy jednak, że akurat u panów ten poziom europejskiej siatkówki jest tradycyjnie bardziej wyrównany i jednak ogólnie wyraźnie wyższy niż u pań. Naturalne jest więc to, że skoro konkurencja w stawce jest znacznie silniejsza, to o wynikach kolejnych ME wręcz może decydować dyspozycja podczas turnieju, lub wręcz dyspozycja dnia. U kobiet z Europy na świecie i to od lat liczą się tak naprawdę tylko trzy drużyny: Rosja, Włochy i Serbia, ale już na przykład my do tej światowej czołówki nigdy nie byliśmy zaliczani, nawet w czasach Niemczyka, kiedy dwa razy dziewczyny w 2003 i 2005 sięgnęły po złoto ME

Rosja, Serbia i Włochy powinny więc w zasadzie grać minimum w półfinale każdych ME i jeżeli tak się dzieje, to nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Zaskoczenie jest wtedy, kiedy tam tych trzech reprezentacji brakuje, bo przy potencjale kadrowym jakim dysponują rywalizacja bezpośrednio w strefie medalowej na tym turnieju to zasadzie powinien być dla tych trzech ekip wręcz obowiązek. W męskiej tych europejskich drużyn w światowej czołówce, które mają zawsze realne szanse na medale IO, czy MŚ do niedawna było 5, teraz z Niemcami i Francją jest ich nawet już 7, więc naturalne jest to, że w półfinale ME dla kogoś z tej stawki zawsze miejsca zabraknie i ta dyspozycja fizyczna podczas turnieju możne jednak liczyć się wtedy w znacznie większym stopniu.
Nie chcąc rozpoczynać kolejnej dyskusji na temat porównania żeńskiej i męskiej, tylko wytłumaczę, że moją intencją nie było per analogiam wskazanie, że skoro Serbki i Rosjanki zajęły konkretne miejsca, to podobnie będzie u panów z męskimi uczestnikami Pucharu Świata - a jedynie to, że skoro Serbki i Rosjanki po WGP i PŚ, były tak generalnie w dobrej dyspozycji na ME, to jednak można stawiać oczekiwania, że podobnie będzie u panów z Włochami, Polakami i Rosjanami.

Zwłaszcza, że jak popatrzymy na terminarz, to LŚ u panów trwała od końcówki maja do 19 lipca, PŚ trwał od 8 do 23 września, a ME od 9 do 18 października. U pań PŚ trwał od 22 sierpnia do 8 września, ME - 26 wrzesień - 4 październik, a WGP trwało miesiąc, od 2 do 26 lipca. Nie wdając się w szczegóły (że Polacy nie odpuścili LŚ, a Serbki odpuściły, a Rosjanki grały bez Koszeliewej, ale w sumie Rosjanie nie wiadomo co zrobili, a Włosi co zrobili to pamiętamy, a w sumie jak grały w mniejszej perspektywie czasu to może nie zgubiły formy, i w sumie Koszeliewa miała wolne, a Mihajlović na ME grała słabiej, ale Obmoczajewa była najlepsza w finale, a Bosković grała znakomicie, a w sumie to panie mają lepszy terminarz w WGP niż panowie w LŚ - wiem, że chętnie byś to rozebrał na czynniki pierwsze, ale to nie jest do końca to o co mi chodzi ;) ), pokuszę się jednak o założenie, że zagrać od lipca do października przez trzy miesiące paniom 31-32 oficjalnych meczów (tak, większa przerwa między sezonem ligowym a reprezentacyjnym, to kolejna wypadkowa mojego założenia, trochę o tym zapomniałem) mimo wszystko nie jest łatwiej niż panom przez ponad cztery miesiące bardzo podobną liczbę, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki.

Zmierzam - i poniekąd zgadzam się z Tobą - do tego, żeby jednak nie relatywizować ponad miarę przyszłego wyniku na ME w zależności od terminarza w tym roku, bowiem, jak słusznie zauważasz, niekoniecznie to zmęczenie, które z całą pewnością istnieje - musi być tym istotnym faktorem w tym momencie. Nie wydaje mi się, by w momencie, gdy Francja i Serbia znajdą się w finale ME, aby na pewno adekwatnym wnioskiem było (a na pewno takie opinie się pojawią), że to kwestia Pucharu Świata, gdy doświadczenie z LŚ nas uczy, że ...

Co do zasady, pokuszę się o założenie, o czym zresztą doskonale uczy nas ostatni cykl olimpijski - że o trudach tego bardzo wymagającego sezonu reprezentacyjnego przekonamy się prawdopodobnie nie na Mistrzostwach Europy, ale za rok czy dwa, gdy ten koszmarny terminarz FIVB na starcie nowego cyklu mocno się skumuluje.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: bytrek »

StanLee Rosjanki i Serbki nie mają na ME rywali równym Francji i Niemiec. A mogą jeszcze namieszać Serbowi i Bułgarzy
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Kamil92 »

Statystyki po meczu:
Obrazek
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

A jednak wbrew opinii niektórych, to Grankin pojedzie na ME do pary z Kowalowem.

Resztę składu już w zasadzie znacie: Michajłow, Poletajew, Krugłow, Iljinych, Siwożelez, Sawin, Kluka, Muserski, Wolwicz, Własow, Obmoczajew i Wierbow.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2015, o 10:16 przez timshel, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

To było jednak zbyt niewiarygodne, żeby w takiej konfiguracji kadrowej odesłać Sergieja 8-)
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serBalonSwann »

Czyli 3 atakujących i 3 srodowych, ewentualnie Michajow jako przyjmujący?
kanimo

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kanimo »

Mysle, ze Poletajew to raczej po nauke na przyszlosc, ciezko go liczyc jako pelnoprawnego atakujacego. Cos jak Artur Szalpuk u nas. Pawnie bedzie wchodzil zadaniowo i na jakies dluzsze koncowki, moze cos wiecej ze slabszymi zespolami. A w tym ukladzie ma luksus w razie kontuzji pierwszego atakiera.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

serBalonSwann pisze:Czyli 3 atakujących i 3 srodowych, ewentualnie Michajow jako przyjmujący?
W sparringach z Niemcami w miniony weekend w pierwszym meczu Michajłow grał na przyjęciu a na ataku Krugłow, a póżniej od II seta Kljuka. Natomiast w drugim meczu role się odwróciły Michajłow od początku grał na ataku, a Kljuka na przyjęciu - w późniejszej fazie meczu w roli ofensywnego przyjmującego zmienił go Sawin. Brakowało oczywiście zgrania, ale i w jednej i w drugiej roli 20-latek jak na absolutny debiut w reprezentacji seniorów wypadł całkiem nieźle.

Michajłow i Klijuka mogą więc wymieniać się pozycjami i warto zauważyć, że w przeciwieństwie do powołanych dodatkowo po PŚ Krugłowa i Sawina młody Białorusin dostał tyle czasu gry w obu sparringach z Niemcami, że wygląda na to, że może nawet wskoczyć do "6" na ME. Choć faktycznie nie wiadomo dokładnie w jakiej właściwie roli. Rewersem tych wątpliwości jest rola rezerwowana przez Alekne dla Michajłowa. W rezerwie, jeśli chodzi o przyjęcie pozostaje jeszcze Sawin i Ilijnych, a jeśli chodzi o atak Krugłow i Poletajew, choć ten drugi faktycznie na razie wykorzystywany jest przez Aleknę tylko jako zawodnik zadaniowy wchodzący na zagrywkę. Ale, że Kowaliow jest akurat dobrze już zgrany z Poletajewem, bo pamiętamy ich bardzo dobrze wyglądającą współpracę na Igrzyskach Europejskich w Baku, to na samych ME może się to jeszcze zmienić.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: FLPman »

Ja się zacząłem zastanawiać jakie były "proporcje" - na ile decyzja o skreśleniu Butko była podyktowana jego dyspozycją, a na ile zrobieniem miejsca dla "obcokrajowca" dla Kliuki.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: PvK »

FLPman pisze:Ja się zacząłem zastanawiać jakie były "proporcje" - na ile decyzja o skreśleniu Butko była podyktowana jego dyspozycją, a na ile zrobieniem miejsca dla "obcokrajowca" dla Kliuki.
Ale Kliuka nie gral nigdy w seniorach Bialorusi, wiec to nie to.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

PvK pisze:
FLPman pisze:Ja się zacząłem zastanawiać jakie były "proporcje" - na ile decyzja o skreśleniu Butko była podyktowana jego dyspozycją, a na ile zrobieniem miejsca dla "obcokrajowca" dla Kliuki.
Ale Kliuka nie gral nigdy w seniorach Bialorusi, wiec to nie to.
Chyba wiem skąd te wątpliwości. Wczoraj Kolega FLPman podlinkował link do audycji radiowej z Andrzejem Grzybem, gdzie z ust menadżera, w kontekście gry w reprezentacji Polski Leona padła rzeczywiście informacja, że przepisy FIVB pozwalają na grę reprezentacji seniorów tylko jednego siatkarza mającego za sobą wcześniej występy w reprezentacji innego kraju (co jest prawdą oczywiście), oraz dwóch mających za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych.

Przyznam się, że mnie to trochę zdziwiło, bo nic takiego w aktualnych przepisach FIVB nie znalazłem. Praktyka raczej też podpowiada, że w tym wypadku menadżer z Rzeszowa akurat się pomylił. Siatkarzy sbornej, którzy mają za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych Ukrainy i Białorusi było zresztą nawet w ostatnich latach więcej niż sam Butko, Pawłow, czy Muserski - dokładnie taką samą przeszłość ma przecież choćby atakujący Paweł Moroz, który z Muserskim zdążył nawet pograć kilka spotkań w reprezentacji juniorów Ukrainy

Przykładowo w meczu Rosja-Kuba na ubiegłorocznych MŚ w sbornej grało właśnie trzech siatkarzy mających za sobą grę w reprezentacji Ukrainy U20: Pawłow, Muserski i Moroz, więc gdyby taki przepis FIVB istniał Rosji groziłaby dyskwalifikacja http://poland2014.fivb.org/pl/terminarz ... ussia/post
Ostatnio zmieniony 7 paź 2015, o 12:07 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Chal »

Tyle że z tego co udało się nam tu wspólnymi siłami ustalić, Rosjanie sami narzucają sobie limit dwóch zawodników naturalizowanych (niezależnie od obostrzeń FIVB), więc faktycznie obok Muserskiego pozostaje tylko jedno miejsce, na które w miejsce Butki wskoczył Kliuka, zresztą też pochodzący z Białorusi.

E: W kontekście tego, co napisał drukjul, to sam już nie wiem, jak to dokładnie jest.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

drukjul pisze:
PvK pisze:
FLPman pisze:Ja się zacząłem zastanawiać jakie były "proporcje" - na ile decyzja o skreśleniu Butko była podyktowana jego dyspozycją, a na ile zrobieniem miejsca dla "obcokrajowca" dla Kliuki.
Ale Kliuka nie gral nigdy w seniorach Bialorusi, wiec to nie to.
Chyba wiem skąd te wątpliwości. Wczoraj Kolega FLPman podlinkował link do audycji radiowej z Andrzejem Grzybem, gdzie z ust menadżera, w kontekście gry w reprezentacji Polski Leona padła rzeczywiście informacja, że przepisy FIVB pozwalają na grę reprezentacji seniorów tylko jednego siatkarza mającego za sobą wcześniej występy w reprezentacji innego kraju (co jest prawdą oczywiście), oraz dwóch mających za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych.

Przyznam się, że mnie to trochę zdziwiło, bo nic takiego w aktualnych przepisach FIVB nie znalazłem. Praktyka raczej też podpowiada, że w tym wypadku menadżer z Rzeszowa akurat się pomylił. Siatkarzy sbornej, którzy mają za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych Ukrainy i Białorusi było zresztą nawet w ostatnich latach więcej niż sam Butko, Pawłow, czy Muserski - dokładnie taką samą przeszłość ma przecież choćby atakujący Paweł Moroz, który z Muserskim zdążył nawet pograć kilka spotkań w reprezentacji juniorów Ukrainy

Przykładowo w meczu Rosja-Kuba na ubiegłorocznych MŚ w sbornej grało właśnie trzech siatkarzy mających za sobą grę w reprezentacji Ukrainy U20: Pawłow, Muserski i Moroz, więc gdyby taki przepis FIVB istniał Rosji groziłaby dyskwalifikacja http://poland2014.fivb.org/pl/terminarz ... ussia/post

W kadrze jest miejsce tylko na JEDNEGO naturalizowanego gracza. W obecnej kadrze na pozycji naturalizowanego gracza jest wakat. Muserski ani Kljuka to nie są naturalizowani gracze, bo występowali tylko w młodzieżowych. Naturalizowani to tylko Butko i Pawłow z ostatnich lat, więc jak pisze Drukjul, taki Muser, Moroz, czy Pawłow mogli grać w seniorach jednocześnie
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

Dyskusja na ten temat pojawiła się przy okazji artykułu, który ukazał się w SF http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 7&start=90

Tylko że w oryginalnym tekście nie dość, że nie ma mowy o limicie 2 naturalizowanych zawodników w kadrze Rosji (niezależnie od kategorii wiekowej, w której wcześniej grali), to jeszcze dodano przypisek potwierdzający ustalenia FIVB.

"Увы, ситуация такова, что Коля Павлов и Саша Бутько не имеют право вместе играть за сборную (напомним, в заявке может присутствовать только один натурализованный волейболист. – Прим. "СЭ")."
http://www.sport-express.ru/volleyball/ ... ws/833098/

Teraz z kolei Grzyb namieszał tą informacją podaną w audycji... Nie wiem, ja w każdym razie nie natknęłam się na konkretną i pochodzącą z wiarygodnego źródła wzmiankę dotyczącą dodatkowych obostrzeń ze strony rosyjskiej federacji (może ktoś mnie wyprowadzi z błędu) i wg mnie jest tak, jak pisze Serek.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

timshel pisze: Nie wiem, ja w każdym razie nie natknęłam się na konkretną i pochodzącą z wiarygodnego źródła wzmiankę dotyczącą dodatkowych obostrzeń ze strony rosyjskiej federacji (może ktoś mnie wyprowadzi z błędu) i wg mnie jest tak, jak pisze Serek.
Rosyjska federacja faktycznie wprowadziła kilka lat temu obostrzenia jeśli chodzi o zawodników naturalizowanych, ale jest to regulacja wewnętrzna na potrzeby rozgrywek krajowych, czyli dotyczy ona nie reprezentacji, a polityki kadrowej klubów superligi. W tej chwili w każdym klubie może być zatrudnionych dwóch siatkarzy zagranicznych, plus jeden nazwijmy go tak "Rosjanin przyszywany" w rodzaju Słowaka Lukasa Divisa, lub wśród kobiet do niedawna grającej w Krasnodarze Kubanki Rosir Calderon. Czyli chodzi o takich zawodników i zawodniczki, którzy mają co prawda rosyjski paszport i w lidze rosyjskiej traktowani są jako Rosjanie, natomiast nie zmienili "obywatelstwa sportowego" na rosyjskie, więc ich powołaniu do rosyjskiej sbornej przeszkadzałby nałożony przez FIVB dwuletni okres dyskwalifikacji. Albo jeszcze inaczej mówiąc, oprócz zawodników zagranicznych, w każdej drużynie superligi może być dodatkowo jedna siatkarka lub jeden siatkarz, który ma już rosyjskie obywatelstwo, ale z różnych powodów nie zmienił jeszcze obywatelstwa sportowego w rozumieniu FIVB i z tego powodu nie może grać w rosyjskiej sbornej. Ten przepis wprowadzono już dobrych kilka lat temu, po tym jak rosyjskie kluby siatkarskie superligi - zarówno kobiece, jak i męskie zaczęły ściągać i naturalizować zwłaszcza młodych siatkarzy z Ukrainy i Białorusi już naprawdę na potęgę, równie masowo i chętnie jak Sisley Treviso w czasach swojej potęgi we Włoszech. Ale trzeba dodać, że przyjęto tutaj zasadę "lex retro non agit" - czyli że siatkarzy, którzy przyjęli obywatelstwo rosyjskie zanim tę zasadę wprowadzono życie, te obostrzenia krajowe przynajmniej przez jakiś czas nie dotyczyły.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

Drukjul, obostrzeń względem polityki kadrowej klubów jestem świadoma, ale jak sam zauważyłeś, rozmawiamy o reprezentacji i to jej dotyczy moja ewentualna niepewność.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

timshel pisze:Drukjul, obostrzeń względem polityki kadrowej klubów jestem świadoma, ale jak sam zauważyłeś, rozmawiamy o reprezentacji i to jej dotyczy moja ewentualna niepewność.
No tak, ale te obostrzenia wprowadzono właśnie po to aby zdolni siatkarze i siatkarze z Ukrainy i Białorusi "przyblokowani" przez FIVB i ewentualnie rodzime federacje jeśli chodzi o możliwość gry w reprezentacji Rosji, nie rugowali z podstawowych składów drużyn takich rosyjskich zawodników, którzy grać w tej reprezentacji mogą. Czyli to wszystko z myślą i z w troską właśnie o pierwszą reprezentację, a zwłaszcza o jej start na letnich IO, bo tak się jakoś porobiło, że sborna siatkarzy i siatkarek to w zasadzie jedyne rosyjskie, olimpijskie szanse w sportach drużynowych- i to nie tylko medalowe, ale nawet z punktu widzenia samego udziału tych drużyn w Igrzyskach

Nawiasem mówiąc, konsekwencja tych wszystkich regulacji była najwyżej taka, że teraz rosyjskie kluby za wszelką ceną starają się - tak jak w przypadku Kljuki - skaptować zawodnika i zaoferować mu obywatelstwo zanim jeszcze zdąży zadebiutować w reprezentacji seniorów swojego kraju. Ma to potem oczywiście wyraźny negatywny wpływ na reprezentację seniorów Ukrainy, czy Białorusi, bo jeśli kilka lat temu grały w niej w początkach swojej kariery tak wybitne siatkarski jak dwie Natalie Mammadowa (jeszcze jako Skazka) i Gonczarowa (dziś Obmoczajewa), czy też siatkarze jak Pawłow, czy Bakun, to teraz są oni wyławiani przez rosyjskich agentów siatkarskich oraz czołowe kluby i poddawani błyskawicznie procedurze naturalizacji najczęściej jeszcze jako nastolatki, czy nastolatkowie (Kljuka, a kilka lat wcześniej Koszelewa jest tutaj dobrym przykładem).

Skutkuje to potem brakiem jakichkolwiek sukcesów białoruskiej i ukraińskiej reprezentacji, co na dłuższą metą musi się to wreszcie kiedyś skończyć totalnym załamaniem się najpierw najważniejszych ukraińskich klubów i ośrodków siatkarskich, a w ślad za tym naturalną śmiercią podstawowego szkolenia siatkarskiego w obu krajach. Prawdopodobnie to bezwstydne, nieustanne i wieloletnie podkradanie cudzych talentów siatkarskich przez Rosjan zamknie się w ten sposób, że to źródełko im w końcu wyschnie i wtedy, bo ja wiem, chyba będą musieli się zadowolić podkradaniem Koreańczykom skośnookich zawodników w short-tracku, a Amerykanom czarnoskórych bokserów :]

Trzeba zauważyć, że Rosjanie, inaczej niż opinia publiczna w naszym kraju, która jest wyjątkowo podzielona w tego typu sprawach, nawet jeśli dotyczą one jednostkowych przypadków jak Leon, generalnie nie mają większych obiekcji jeśli chodzi o naturalizację sportowców. I to nie tylko detalicznie, ale nawet en masse. W ubiegłym roku widziałem taki sondaż na którymś z rosyjskich portali, "czy jesteś za tym, żeby np 9 na 11 piłkarzy na MŚ 2018 w reprezentacji Rosji było zawodnikami naturalizowanymi, jeśli ma to przynieść Rosji medal na mundialu?" i przytłaczająca ilość odpowiedzi - 70, czy 80% była, że jak najbardziej tak.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

drukjul pisze:No tak, ale te obostrzenia wprowadzono właśnie po to aby zdolni siatkarze i siatkarze z Ukrainy i Białorusi "przyblokowani" przez FIVB i ewentualnie rodzime federacje jeśli chodzi o możliwość gry w reprezentacji Rosji, nie rugowali z podstawowych składów drużyn takich rosyjskich zawodników, którzy grać w tej reprezentacji mogą. Czyli to wszystko z myślą i z w troską właśnie o pierwszą reprezentację, a zwłaszcza o jej start na letnich IO
Coś czuję, że się nie rozumiemy. To o czym piszesz, to jedno. Odrębną kwestią natomiast są ewentualne dodatkowe restrykcje ze strony rosyjskiej federacji względem obcokrajowców w reprezentacji. Przepisy FIVB mówią o jednym naturalizowanym zawodniku, który wcześniej grał w seniorskiej kadrze innego kraju. Pojawiły się natomiast głosy, że Rosjanie sami sobie narzucili limit 2 naturalizowanych graczy, którzy występowali nawet w młodzieżowych reprezentacjach. Gdyby tak było, w obecnej konfiguracji mielibyśmy w Sbornej dwóch "obcokrajowców", czyli Klukę i Muserskiego. Ale ani jeden, ani drugi nie jest, jak to ująłeś, "przyblokowany" przez FIVB, bo "zaopiekowano się" nimi odpowiednio wcześnie i występów w seniorskich reprezentacjach swoich rodzimych federacji nie zaliczyli. Zatem wg FIVB Dima z Jegorem mają (jeśli tak to mogę ująć) czysty status i miejsce dla naturalizowanego gracza w tym składzie Rosji nadal pozostaje wolne. Pytanie tylko jak są traktowani przez rodzimą federację i właśnie tego dotyczyły wątpliwości i rozważania. Jednak (jak już to zostało zauważone) nigdzie nie ma konkretnej wzmianki dotyczącej rzeczonych obostrzeń, a co ważniejsze, mieliśmy przecież na jednej imprezie więcej niż dwóch zawodników Sbornej, którzy na koncie zapisali występy w młodzieżowych reprezentacjach innych krajów niż Rosja. Śmiem zatem wątpić, że nasi wschodni sąsiedzi dodatkowo się ograniczyli w tej kwestii, lecz jeśli jestem w błędzie, chętnie zostanę z niego wyprowadzona.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

Zapraszamy do reklamy:
W dziale typeramania zapraszają do typera ME.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

Jeśli chodziło po przewidywany skład, to pisałam, ze to jedynie moje domysły i zasłyszane plotki, natomiast co do graczy naturalizowanych w kadrze, to znam sytuację. Jeszcze raz podkreślę - w kadrze siatkarskiej Rosji może być tylko JEDEN naturalizowany gracz (mający na koncie występy w seniorach innej kadry). Muserski nie jest graczem naturalizowanym, ani Kljuka.
Jak pisze Timshel, Rosjanie nie narzucili sobie żadnego limitu z dwójką takich graczy - może być tylko jeden.

Zatem wg FIVB Dima z Jegorem mają (jeśli tak to mogę ująć) czysty status i miejsce dla naturalizowanego gracza w tym składzie Rosji nadal pozostaje wolne - dokładnie.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serBalonSwann »

to czemu nie wzięli Butki?
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: FLPman »

Dzięki że przerobiliście ten temat, bo mnie zbiła z tropu ta wypowiedź Andrzeja Grzyba z wczorajszej audycji. Czyli Butko wygląda na to, że po prostu przegrał siatkarsko, a nie "politycznie".
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

FLPman pisze:Czyli Butko wygląda na to, że po prostu przegrał siatkarsko, a nie "politycznie".
Tak wygląda, zresztą But'ko w wywiadzie sam mówi, iż po prostu nie wykorzystał szansy i nie pokazał się z dobrej strony. Dodaje też, że Alekno powodów swojej decyzji wprawdzie nie podał, ale wcale nie musiał tego robić.

" Ты не получил вызов в сборную для подготовки к Чемпионату Европы. С чем это связано?

- Владимир Алекно не объяснил мне свое решение, но я думаю, он и не должен этого делать. Понятно, что у каждого игрока есть амбиции, но вместо меня на сбор поехал Игорь Кобзарь, и я уважаю тренерский выбор. Он абсолютно оправдан, потому что я прекрасно понимаю, как я провел Кубок мира, у меня был шанс, который не был использован. Да, были неплохие игры, в каких-то матчах я добавлял, но, в основном, в своем амплуа, как пасующий, я крайне недоволен собой. Я так и не смог набрать оптимальную техническую форму, даже не знаю почему, очень сильно переживал по этому поводу, буду сейчас анализировать свои ошибки."

http://lokovolley.com/news/command_news ... te_evropy/
Learn to love the process.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Dodałem ankietę, można oddać dwa głosy. Pierwsze pytanie dotyczy naszego zespołu, drugie wytypowania zwycięzcy. Do trzech dni po rozpoczęciu turnieju można jeszcze oddać głosy w ankiecie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: suja »

Małe ogłoszenie

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Typerze Mistrzostw Europy. Jeżeli ktoś z Was chciałby się sprawdzić wśród innych forumowiczów, w mojej stopce znajduje się link do regulaminu i pretypera, a mecze można typować w odpowiednich wątkach w dziale Typermania. W edycji Pucharu Świata, którą prowadził Noworoczny uczestniczyło 30 osób, więc mam nadzieję, że jeszcze choć część z Was dołączy do zabawy. Również mile widziane są osoby, które wcześniej nie brały udziału, a chciałyby spróbować swoich sił. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

Świeży wywiad z Alekno przed ME. http://www.sport-express.ru/volleyball/ ... ws/925471/

Rosyjski szkoleniowiec zapowiada, że tym razem wszystko wróci na swoje miejsce i Michajłow na turnieju będzie grał jako podstawowy atakujący, a Muserski jak środkowy, ale nie wyklucza, że potrzeba chwili może sprawić, że znów ich w którymś z meczów poprzestawia. Alekno mówi, że sami siatkarze są ta taką ewentualność mentalnie przygotowani i się z tym godzą.

Bardzo też liczy, szczególnie jeśli chodzi o grę ofensywną na Klijukę, który jak z tego wynika na ME będzie jednak grał na przyjęciu z atakiem, a nie po przekątnej z rozgrywającym jak to było w miniony weekend w pierwszym sparringu z Niemcami, oraz na powracającego do kadry Sawina. O selekcji rozgrywających i powodach postawienia na Kowaliowa, zamiast Kobzara ani słowa niestety w tym wywiadzie. W opinii Alekny nadchodzące ME w pierwszej kolejności mają przede wszystkim mu pomóc w dokonaniu ostatecznej selekcji zawodników i przygotować sborną przed olimpijskim turniejem kwalifikacyjnym w Berlinie, ale że Rosjanie jadą przecież na ten turniej jako obrońca tytułu, nie wypada im samym niejako przy okazji myśleć o czym innych jak powtórnym tryumfie. W gronie najważniejszych konkurentów do tytułu widzi nas, Włochów, Francuzów i Bułgarów.

W sumie trochę dziwne, że wspomina gospodarzy, a zapomniał wymienić Serbów i Niemców, którzy wydają się aktualnie znacznie silniejsi niż Bułgarzy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:W sumie trochę dziwne, że wspomina gospodarzy, a zapomniał wymienić Serbów i Niemców, którzy wydają się aktualnie znacznie silniejsi niż Bułgarzy.
Nie takie dziwne. Serbowie ich zazwyczaj leją, więc boi się przypominać ten kraj zawodnikom.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3022
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: SerCos »

Fatalnie wygląda Białoruś bez najlepszych zawodników. Sidelnikow w tym turnieju nic z nich nie wyciągnie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: niepoinformowany »

Czy mógłby ktoś napisać prostą instrukcję (może być na PW) jak poradzić sobie z ograniczeniami transmisji na laoli w kontekście niedzielnych meczów, które człowiek by chciał obejrzeć a nie ma gdzie...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

niepoinformowany pisze:Czy mógłby ktoś napisać prostą instrukcję (może być na PW) jak poradzić sobie z ograniczeniami transmisji na laoli w kontekście niedzielnych meczów, które człowiek by chciał obejrzeć a nie ma gdzie...
Pewnie najprościej, to po prostu znaleźć inny, alternatywny stream ;)

Można wybrać stąd http://www.sportcategory.com/c-11.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”