ME 2021 siatkarzy

Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Joker »

Aż się musiałem zalogować żeby napisać coś znawcom którzy już Leona z kadry wywalają i coś gadają, że nie jest wzmocnieniem :] :] Weźcie 20 metrowy rozbieg i pierdyknijcie głową w ściane.

Co do meczu to chyba nikt już po tylu porażkach z nimi nie spodziewał się spacerku i łatwej wygranej. Niestety coś w tym jest, że nas co raz biją.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, o 19:28 przez Joker, łącznie zmieniany 1 raz.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Dwa sety przegrane na przewagi to przecież było blisko wygranej, pech!

Tak serio czas najwyższy aby Heynen spakował walizki, żegnamy.
Heimlock
Posty: 628
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Heimlock »

I koniec. Trzeba przyznać, że ta ekipa nie ma dobrej mentalności. Gdy jest zagrywka to idzie, w innym przypadku tylko bazowanie na skuteczności Leona, Kurka oraz na mitycznej charyzmie Kubiaka. Na takich założeniach daleko się nie zajdzie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: tomasol »

No i po wszystkim. Nic a nic nie nauczył się trener naszej reprezentacji na swoich błędach, ba dalej w nie brnął. Ale to nikogo nie dziwi. Dalej męczył bułę z Kubiakiem, nie trafiał ze zmianami (za późno zszedł w 3 secie Kubiak, za długo przetrzymał podwójną w tym samym secie, czym zmroził Kurka), dalej niepotrzebne rotacje na środku i libero. Chyba już ostatecznie przypieczętował swój los. Ciekawe czy dostanie jakąś czołową ekipę, ale bardzo bym się zdziwił gdyby tak było.

Słoweńcom wypada pogratulować, zagrali jako zespół i świetnie taktycznie, zwłaszcza wyblokiem i obroną ale i też ładnie pod tym względem serwowali. Moim zdaniem będą faworytem finału, Serbowie są słabsi jak dwa lata temu a Włosi za mało doświadczeni i jeszcze trochę za słabi.
kontrowersyjny
Posty: 96
Rejestracja: 13 cze 2021, o 10:02
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kontrowersyjny »

Pozdrawiam tych co jak pisałem, że to nie jest normalne żeby budować zespół na zawodnikach którzy grają w niszowych azjatyckich ligach pisali mi: PRZECIEŻ W 2018 ITD...

Niektórzy żyli do dziś 2018 rokiem, ale ten rok chyba się w końcu skończył.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Klugenhammer »

Czekam na wywiad płaczącej Sary Kalisz z płaczącym Fabianem 2.0
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: bryt.bryt »

Chciałem meczu w 5 setach, walki na przewagi. Prawie się spełniło, ale nie w tę stronę co trzeba.
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: SevenUP »

Może warto oprócz obok Leona sprowadzić jeszcze kilku zawodników, bo jak widać ta wtopa na IO to nie była wtopa tylko nasza rzeczywistość. A i tak Sloweńcy grali dużo gorzej niż potrafią zagrać…
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Słoweńcy mentalnie to dzisiaj była półka chyba dla nas nieosiągalna. Po tęgim laniu i po już zakorkowywaniu otwartych szampanów dalej pelne skupienie.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7454
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 18 wrz 2021, o 18:45 Kubiak więcej punktów niż Leon i Kurek w tym secie

I co hejterzy kapitana? 8-)
Jak tam Twój idol wytrzymał końcówkę? :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: kuchcik77 »

Słoweńcy awansowali do MS w Rosji .za rok rewanz:))
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Arw165 »

Heynenowi musi się palić pod nogami - został mu już tylko jeden mecz na odbudowanie Kubiaka. :]
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Verdungo »

Teraz czekamy na to co było po przegranych IO w mediach, klepanie po plecach itp...
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Matson »

Może jeśli nie możesz kogoś pokonać sportowo to go oslab personalnie? ;) Za takiego Giullianiego bym się nie obraził w kadrze, chociaż nie wiem czy chciałbym rozwalać te świetną ekipę słoweńska, bardzo lubie takie drużyny i im szczerze kibicuje (nie licząc meczów z Polska). Myśle że to był gwóźdź do trumny Heynena, kto by nie był prezesem to nie wyobrażam sobie żeby go zostawił po takim paśmie porażek. Dziękuje za 2018, szkoda że w takich nastrojach będzie rozstanie
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

Verdungo pisze: 18 wrz 2021, o 19:36 Teraz czekamy na to co było po przegranych IO w mediach, klepanie po plecach itp...
Długo nie trzeba było czekać. Wrona w Polsacie już nawija o wielkim wpływie El Capitano na drużynę.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: compact »

Kto by rok temu pomyślał, że tak ten sezon będzie wyglądał, niepojęte xD.

A i tak największym zaskoczeniem dzisiejszego dnia jest działające forum.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: beatrix »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się stało? Dlaczego my przegrywamy wszystkie ważne mecze? Mając takich zawodników? Ale tak rzeczowo wytłumaczyć. My kompletnie nie umiemy wyjść z trudności. I teraz Wrona jeszcze mówi,. Kubiak pokazał swoją rolę.. facet, który popełnił tyle błędów w przyjęciu, skończył może pięć piłek w meczu...obraził przeciwnika za siatka..
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: grzegorzg »

11 krótkich przez mecz. :] :] :]
Ten scenariusz jest zawsze taki sam w ME.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, o 19:42 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Uff już się bałem, że to przepchną.

A tak to jeszcze 1 mecz i będę mógł wrócić do kibicowania tej kadrze.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: BuenoSausage »

O dziwo forum nie padło...
Po meczu z Francją na IO też nie padło, a ja bym w ciemno obstawiał, że po porażkach aktywność i ilość komentarzy na forum powinna być większa.

A teraz niepopularna prawda - wystarczyłoby żeby Rosjanie przeciągnęli 2. seta granego na przewagi i rezultat byłby podobny jak dzisiaj ze Słowenią.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

beatrix pisze: 18 wrz 2021, o 19:40 Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się stało? Dlaczego my przegrywamy wszystkie ważne mecze? Mając takich zawodników? Ale tak rzeczowo wytłumaczyć. My kompletnie nie umiemy wyjść z trudności. I teraz Wrona jeszcze mówi,. Kubiak pokazał swoją rolę.. facet, który popełnił tyle błędów w przyjęciu, skończył może pięć piłek w meczu...obraził przeciwnika za siatka..
Coś złego stało się z mentalnością tej drużyny po 2018 roku. Staliśmy się drużyną niezwykle słabą psychicznie, którą wystarczy raz mocniej trafić żeby ją złamać.
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: AlbinSiwy »

3 równe szóstki na światowym poziomie ponoć mamy, a nie daje się z tego złożyć choć jednej takiej, która cokolwiek wygra?
Bo od 2018 roku, to ta kadra NIC nie wygrała - to tak całkiem na serio.
Może mamy za duże oczekiwania?
Sam już nie wiem co o tym myśleć :<
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: grzegorzg »

Drzyzga ma stwierdzoną juz tendencję do upraszczania gry w trakcie meczu. Naprawdę nie wiem, czy nie jest to jednak problemem, bo niby nie gra zle, ale jednak przeciwnik ma coraz łatwiej na bloku. No ale głębsze zmiany na nieco dłuższym dystansie to nie z podporą wiaduktów
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: skibens »

Oczywiście, że Leon nie pasuje do tej kadry, lub jak kto woli został kiepsko wkomponowany. Nasz gra to w sumie Leon i tyle. Kreatywność rozgrywającego nie istnieje(chociaż dzisiaj Fabian grał całkiem dobrze, Ropret też), słabiej przyjmujemy, gramy dosyć wolno u traktujemy Leona jak zbawce, na zasadzie samo się wygra. Ja wiem, że to dobry gracz, wręcz świetny, ale jakoś mi nie pasuje do naszego stylu gry. W każdym razie, gdybym był trenerem na bank nie zaczynalbym budowania składu od Leona. Zaksa pokazała ze nie trzeba wcale kozaków by osiągać sukcesy, wystarczy trochę chłodnej głowy, dobra taktyka i inteligentni faceci realizujacy założenia taktyczne, odrobine wiary w siebie i swoje umiejętności, nie pyskówki pod siatka, a dobra organizacja własnej gry i zwykły team spirit, o nawet patrz dzisiaj Slowency.
Co do meczu, jak to mawiał mój trener - dobra organizacja gry, tego nie mieliśmy wcale. Wyblok nie istnial, obrona nie istniala, doczolgalismy takiego wyniku tylko indywidualności. Leon skaczacy barkami ponad siatke, kilka razy dostał w bark, trener nie widzi? Po co tak wysoko? Oj mógłbym mnóstwo rzeczy wypunktowac, wystarczy że do Leona stawali na wyblok na 11metrze.
Mam nadzieję że o brąz tez przegramy. Swoją droga Czarnecki na prezesa PZPN, mam się śmiać czy płakać czy zrobić placzosmiech jak mój mlody?
Największy zwycięzca -FORUM, NIE PADŁO ☺
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: krzychszp »

AlbinSiwy pisze: 18 wrz 2021, o 19:44 3 równe szóstki na światowym poziomie ponoć mamy, a nie daje się z tego złożyć choć jednej takiej, która cokolwiek wygra?
Bo od 2018 roku, to ta kadra NIC nie wygrała - to tak całkiem na serio.
Może mamy za duże oczekiwania?
Sam już nie wiem co o tym myśleć :<
To nie jest do końca prawda. Nie mieliśmy rozgrywajacego i trenera na na światowym poziomie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Murilo0 »

Powinniśmy odstawić Heynena, Kubiaka i Drzyzgę. Ci trzej są dużym problemem. Za Kubiaka należałoby postawić na Fornala, za Drzyzgę Janusz.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Lynn »

No bo my nie możemy grać z pozycji faworyta

bo nic z tego nie będzie

nigdy nic nie wygraliśmy w kadrze, grając z pozycji faworyta.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: miro1905 »

Kochanowski idealny mecz. W 2 secie o 10 akcji za późno zdjęty Kubiak. To, że wrócił to podsumowanie Heynena 2021.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1494
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: Biciut »

Nareszcie dobrze w studio mówią! Bez kwiecistej mowy i klepania się
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: ME 2021 siatkarzy

Post autor: SevenUP »

krzychszp pisze: 18 wrz 2021, o 19:42
beatrix pisze: 18 wrz 2021, o 19:40 Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się stało? Dlaczego my przegrywamy wszystkie ważne mecze? Mając takich zawodników? Ale tak rzeczowo wytłumaczyć. My kompletnie nie umiemy wyjść z trudności. I teraz Wrona jeszcze mówi,. Kubiak pokazał swoją rolę.. facet, który popełnił tyle błędów w przyjęciu, skończył może pięć piłek w meczu...obraził przeciwnika za siatka..
Coś złego stało się z mentalnością tej drużyny po 2018 roku. Staliśmy się drużyną niezwykle słabą psychicznie, którą wystarczy raz mocniej trafić żeby ją złamać.
A co do tego ma mentalność? Tam nie ma jakości przede wszystkim a nieokrzesanie trenera swoje dokłada. Mielismy w 2. secie grę na przewagi i piłki na wygraną a tu podwójna zmiana i Kaczmarek nic nie kończy… Każde pieniądze stawiam na to, że z Kurkiem na boisku byłoby 2-0. Ale tak poza tym, Drzyzga to wiadomo bez komentarza, Kubiak znów się odbudowuje :] , no trochę ciężko z takimi dziurami wygrać, tym bardziej z taką małą ilością środka.
Leon też do naszej kadry pasuje jak pięść do nosa, to wybitny siatkarz i każdy to wie, ale z nim nasza gra to piłka albo do Leona albo Kurka i koniec…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”