ME 2023

Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: Diomedea »

Serbowie mieli jednych z najlepszych srodkow na swiecie (sorry jesli uwazacie to za przesadeale jestem fanka Podrascanina), i Atan byl zupelnie innego kalibru graczem, Uros rowniez.
Jak Atan doluje od tych paru lat, to Luburic gra przyzwoicie. Teraz troche pokazuje sie Kujundzic. Jakis moment niezle gral Ivovic.

Generalnie Serbowie maja koncowke starszych zawodnikow, ale to jednak inny poziom niz Atanasow/Asparuchow/Kariagin.To tacy mlodzi zdolni co staneli w rozwoju, poza synami Nikolova. Nawet do peaku Ivovica to kazdemu z wymienionej trojki jeszcze daleko.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 9 wrz 2023, o 11:26 Ja trochę bazuję na tym co widziałem w JW.
Co prawda użytecznym zawodnikiem był tam Louati, ale nieraz w grze ofensywnej się bardzo męczył.
Teraz przede wszystkim wygląda bdb fizycznie, na oko wyraźnie lepiej niż wtedy w JW, i widać to od razu po grze.
Paragon
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: Paragon »

Panowie, posiada ktoś dostęp do statystyk z meczów Polaków/raportów meczowych z Mistrzostw Europy 2001 w Czechach? Przekopałem cały internet i niestety na nic nie trafiłem :<
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Paragon pisze: 9 wrz 2023, o 13:58 Panowie, posiada ktoś dostęp do statystyk z meczów Polaków/raportów meczowych z Mistrzostw Europy 2001 w Czechach? Przekopałem cały internet i niestety na nic nie trafiłem :<
Sam kiedyś szukałem tych statystyk (ze starszych imprez) i nie sądzę żeby ktokolwiek je posiadał (może poza PZPS/statystykiem kadry wówczas etc.), we wszystkich rozgrywkach CEV statystyki są dostępne od sezonu 2009/2010, a tamte imprezy nie mają domen internetowych. Z imprezami FIVB łatwiej, bo tam od 2001 roku. Możliwe, że w jakichś papierowych wersjach Przeglądu było więcej informacji, ale w Google nic także nie znalazłem. Na YT jest mecz z Francją, większość meczu z Jugosławią i fragmenty meczu z Włochami.

Ciekawe mecze poza Włochy-Macedonia:

- Słowenia: pomimo tego co grała Turcja, jednak myślę, że mała weryfikacja,
- Portugalia-Ukraina: kilku klasowych graczy w Portualii + niepewna Ukraina może dać niespodziankę, ale dobre w końcu dwa ostatnie występy Płotnickiego & Co.
- Niemcy-Holandia: najlepszy mecz za czasów Winiarskiego zagrali Niemcy z Włochami, jeśli Karlitzek to powtórzy to mogą być groźnym rywalem w ćwierćfinale, groźniejszym niż dwa lata temu - ale Holandia będzie tutaj dobrym barometrem, bo oni od jakiegoś czasu doszli do regularnego poziomu, gdzie słabszych przemęczą, a z lepszymi przegrają, bez wielkiego pola na niespodzianki.
buzinga
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: buzinga »

Nie spodziewałem się tego przed meczem, ale to może być bardzo zacięte spotkanie między Turkami a Słoweńcami. A wszystko dzięki temu, że Klemen postanowił grać dziś razem z Turkami ;)

Do wspólnej gry w Tureckich barwach dołączył też Ropret. Tragicznie prowadzi dziś grę rozgrywający Słoweńców.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: ciorny17 »

I Urnaut i Kovavic i Klemen. Tam nikt nie gra dobrze.
Kłamca.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2023

Post autor: tomasol »

Mocno zgaszeni Słoweńcy w tym pierwszym secie, ale że i Turkom przydarzyły się dwa przestoje to nie ma co Słoweńców grzebać. Ale gdyby podopieczni Giulaniego zagrali równo całego seta to byłby pogrom. Słowenia nie ma wyjścia i pierwszy skład musi zacząć grać po prostu, bo może i słabszy występ jednego zawodnika da się przykryć (albo zmianę zrobić) ale z trzema będzie już kłopot. Turcy za to wyglądają jakby w końcu "odpalili" i grają swojego maksa.
Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: ME 2023

Post autor: Pomocniczka »

Słoweńcy grają połtawską siatkówkę z 2006 roku. Szczęście, że telebim zawieszony wysoko.
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: hottakesbot »

Słoweńscy środkowi jak dzieci we mgle.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: Diomedea »

To co 3:2, czy gramy z Turcja? :] :] :]
W dodatku to Turcy zmieniali hale, nie Slowency.

To dlugi turniej, moze kondycyjnie nie starcza?
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: ciorny17 »

Adis na cheatach dzisiaj.
Jeszcze jakby Subasi nie pomagał Słoweńcom to już byłaby totalna dominacja.
Kłamca.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2023

Post autor: tomasol »

Słowenia po dwóch setach 17 błędów własnych, 2 asy, 1 blok i atak 41%/17% - wygląda to na klasyczny słaby dzień, albo mityczny najsłabszy mecz na turnieju. Turcy z kolei 2 asy i atak 43%/28%, ale 11 błędów i 10 bloków i w sumie to robi różnicę (plus świetnie dziś bronią i dobre rozegranie). Także wbrew pozorom mają z czego się Słoweńcy odbić i szanse na odwrócenie meczu są - u rywali w ataku gra w zasadzie dwóch zawodników: Lagumdzija i Bulbul. U Słoweńców właściwie za to nikt także niespodzianka w sumie blisko, ale jak dwóch skrzydłowych zacznie grać na swoim poziomie to mecz do wygrania jest przez nich imho.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przepraszam Pan Alberto Giuliani. W sumie na ME 2019 dostał rutynowo gonga w grupie z Macedonią i Rosją żeby potem przejechać się po Rosji i Polsce.
granvorka
Posty: 755
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: granvorka »

Tylko, żeby nie skończyło się na historii a la Francuzi w kwalifikacjach do/na IO ;)
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: Pawel9221 »

Zawsze mnie zastanawia ze przy mlodszym Lagumujdzi, Bayramie dalej w szostce wychodzi Subasi
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 9 wrz 2023, o 16:57 Zawsze mnie zastanawia ze przy mlodszym Lagumujdzi, Bayramie dalej w szostce wychodzi Subasi
Mnie też zastanawiało, do momentu aż Subasi najpierw uratował im półfinał Ligi Europejskiej, a potem uratował im sezon w półfinale z Ukrainą w VNL-u.
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: Szary Wilk »

Bracia Lagumdzija i Matić to Bośniacy. A więc mamy tu prawdziwych Janczarów. Ale dobrze Turcy kombinują, bo chyba nawet tego młodego Nigeryjczyka na ataku naturalizowali przed zmianą przepisów.

Set dla Słowenii, ale trzymam kciuki za Turcję. Super byłoby widzieć kogoś nowego w półfinale. Ich lub Holendrów.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: kuki91 »

Mater dei, ale set, ale akcje :o dawno tak pięknych wymian nie ogladalem
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: hottakesbot »

No tak, Turcja dostaje freeballa i Kacper Piechocki nr 1 dogrywa z 5 na 7 metr, Kacper Piechocki nr 2 wystawia babola i Lagumdzija w aut :]
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: krzysiu »

Niestety Turcy sami sobie winni. Takie babole robic eh
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: Pawel9221 »

Najlepsze to, ze fizycznie i na siatce to Turcja dzisiaj bije na glowe Slowencow, ale przegrywa niesamowicie duzo pilek niemozliwych nie do przegrania, dawno takich obron nie widzialem i zeby potem w kolejnej kontrze Turcja popelniala takie wielblady
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2023

Post autor: tomasol »

Lekko ogarnęła się Słowenia na seta trzeciego i zdołała przedłużyć mecz, ale czwartą partię to Turcy zawalili - no i tradycyjnie mści się granie jednym zawodnikiem, Lagumdzija akurat gra dobrze, ale nikt nie jest nieomylny. Ale 12 błedów własnych Turków w secie czwartym i na własne życzenie będzie grała tie break.
Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: ME 2023

Post autor: Pomocniczka »

Klasyczny przypadek, gdy drużyna silna musi szykować formę na ostatnie mecze a underdoga satysfakcjonuje przejście 1/8 i szczyt formy ma na początek play offs. Faworyt musi liczyć, że pokona underdoga wyższą kulturą siatkarską. I tak się dzieje.

W 1/2 Słowenia taka słaba już nie będzie.

Turcja bul bul.
hottakesbot
Posty: 1049
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: hottakesbot »

Niespodzianki nie było bo niespodzianki być nie mogło. Tak jak pisałam, z trzema Kacprami w pierwszej szóstce po prostu nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME 2023

Post autor: tomasol »

Drużyna słaba pokonała jeszcze słabszą. Ja tam sztuki siatkarskiej u Słowenii nie widziałem, wygrała bo rywal grał od pewnego momentu jednym zawodnikiem, a jednym zawodnikiem meczu się nie wygra. Ale prawda, że tak słabo drugi raz pewnie nie zagra. Turcy jednak przehajpowani, jest Lagumdzija, Bulbul a potem długo nic.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME 2023

Post autor: Diomedea »

IMO Slowency wygladali na lekko padnietych fizycznie.
To dlugi turniej, oni rotwac to moga na sypie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2023

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 9 wrz 2023, o 18:12 Niespodzianki nie było bo niespodzianki być nie mogło. Tak jak pisałam, z trzema Kacprami w pierwszej szóstce po prostu nic nie zrobisz.
Tak, Słowenia ledwo wygrała ten mecz :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7949
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kolejnego epika zagrał Lagumdzija zmarnowanego w końcówce tiebreaka rok po roku, szkoda. Gdy mieli Turcy na starcie IV seta szanse wyjść na prowadzenie czteropunktowe i zmarnowali jakieś trzy kontry, to pewnie przegrali tym mecz.

Btw. Lavia dzisiaj 95% przyjęcia i 87% ataku z tego co widzę, było blisko perfect game.
Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: ME 2023

Post autor: Pomocniczka »

tomasol pisze: 9 wrz 2023, o 18:14 Drużyna słaba pokonała jeszcze słabszą. Ja tam sztuki siatkarskiej u Słowenii nie widziałem, wygrała bo rywal grał od pewnego momentu jednym zawodnikiem, a jednym zawodnikiem meczu się nie wygra. Ale prawda, że tak słabo drugi raz pewnie nie zagra. Turcy jednak przehajpowani, jest Lagumdzija, Bulbul a potem długo nic.
No, właśnie sam napisałeś o tej kulturze siatkarskiej. Turcję stać było w tb na grę jedynie Lagumdziją. Okazało się, że Lagumdzija to nie Bartman i sam tie breaka nie wygra. Słowenia grała różnymi strefami a w samej końcówce potrafiła zdobywać punkty z krótkiej.
dedede
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME 2023

Post autor: dedede »

Ehh jeśli już ma być te 24 zespoły to chociaż niech zrezygnują z 1/8 finału tylko od razu dwie najlepsze do ćwierćfinałów bo teraz my praktycznie w ciągu tygodnia zagramy tylko jeden, niepotrzebny mecz a resztę dni siedzimy nie wiadomo po co...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”