Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Po pierwsze: ogromne gratulacje za wspaniały mecz. Świetne przyjęcie, rozegranie, blok, zagrywka... Mam nadzieję że awansujemy do półfinału. To będzie niesprawiedliwe jeśli zespół z jedną porażką zajmie na ME piąte miejsce...
Po drugie: czekam na oficjalną wypowiedź pana Niemczyka na temat reprezentacji i przeproszenie co niektórych osób.
Po trzecie: nie doszukujmy się zwycięstw w nieobecności Matlaka. To on przygotował zespół do ME i tylko wypada się cieszyć że ma takiego asystenta jak Makowski. Mam nadzieję że to będzie naturalny następca Matlaka w reprezentacji (sorry, panie Świderek). Tak jak nigdy nie bał się krzyknąć na Kowalkowską w Pałacu (które inny trener by to robił?), tak teraz widać że ma posłuch u reprezentantek.
Po czwarte: każdy zespół w turnieju ma słabszy mecz. My go mieliśmy z Holandią, dziś miała go Rosja, oby jutro nie miała go Holandia...
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Jan Solarek »

Ładny mecz, jest już co z tych mistrzostw wspominać.
Gratulacje dla całego teamu, nie tylko zawodniczek.

Gdyby nie to nasze piekło, wypadałoby zakończyć. Ale taki wynik meczu ma dla mnie jeszcze jeden podtekst: to wymierzony pięknymi, kobiecymi dłońmi policzek sforze chamów, cwaniaków, ludzi bez honoru i de facto bez twarzy albo o przepitych twarzach ... (na ryjach nie ma policzków ..., no ale w coś trzeba dać). Niestety, jesteśmy takim ludem, że są wśród nas indywidua, kreatury, które wolałyby oglądać dziś klęskę 0:3 byleby na trenerskiej ławce siedział ktoś inny niż duet MandM (m jak ...). Gratulacje jeszcze raz i trzymajcie się, nawet jeśli jutro Holandia nie zagra fair. Dziękuję, że było po co włączać odbiornik.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: przemek16 »

I co jest cwaniaczki warto było krytykować naszą reprezentację, która dziś w wielkim stylu pokonała Rosjanki 3-1. Więc może to dla Was nauczka nie osądzajcie za wcześnie !!!
Wracając do tematu kapitalny mecz Oli Jagieło, która atakowała z niesamowitych piłek i je kończyła. Nasz zespół dziś zagrał kapitalne zawodny, a zagrywki asowe Agi Bednarek palce lizać, zwłaszcza przy piłce meczowej
Jutro czekam na mecz z Bułgarią i świętujemy awans do półfinału.
A i ta zmiana Kaczor za Maj bardzo ciekawa
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: nulon »

jasson pisze:...
Po trzecie: nie doszukujmy się zwycięstw w nieobecności Matlaka. To on przygotował zespół do ME i tylko wypada się cieszyć że ma takiego asystenta jak Makowski. Mam nadzieję że to będzie naturalny następca Matlaka w reprezentacji (sorry, panie Świderek). Tak jak nigdy nie bał się krzyknąć na Kowalkowską w Pałacu (które inny trener by to robił?), tak teraz widać że ma posłuch u reprezentantek.
Ta... Matlak wprowadzał za Barańską albo Jagieło Witczak, która przyjmowała znacznie gorzej a wcale lepiej nie atakowała. I jeszcze te czasy, na których w ogóle nie pomagał zawodniczkom. Matlak zachowywał się tak, jakby w ogóle nie obserwował gry. Zamiast uspokajać to jeszcze bardziej denerwował dziewczyny ('grać k...a'). Makowski wprowadził spokój, którego dziewczyny tak bardzo potrzebowały.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Uważasz że Matlak przez 4 miesiące nie nauczył dziewczyn tego co Makowski w jeden dzień? Barańska grająca w niedzielę fatalnie - z Rosją ma 80% w przyjęciu dzięki temu że nie ma Matlaka? Wczoraj świetnie zagrał cały zespół więc nie było potrzeby robić zbyt wielu zmian.
Gdyby Barańska i Jagieło grały słabo to na pewno weszłaby Witczak. Gdyby dziewczyny seta przegrały do 13 to Makowski też by nie siedział cicho. To chyba go nie znasz z pracy w Pałacu... Jak zespół gra bardzo dobrze to nie ma co przeszkadzać. Jak przegrywa bez walki trzeba próbować różnych sposobów by je pobudzić. I teraz nie dziwię się że Matlak aż tak się irytował widząc grę dziewczyn a wiedząc że są dobrze przygotowane...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

nulon pisze: Ta... Matlak wprowadzał za Barańską albo Jagieło Witczak, która przyjmowała znacznie gorzej a wcale lepiej nie atakowała. I jeszcze te czasy, na których w ogóle nie pomagał zawodniczkom. Matlak zachowywał się tak, jakby w ogóle nie obserwował gry. Zamiast uspokajać to jeszcze bardziej denerwował dziewczyny ('grać k...a'). Makowski wprowadził spokój, którego dziewczyny tak bardzo potrzebowały.
Nulon czy widziałeś kiedyś Makowskiego podczas meczu Pałacu, czy też kobiecą siatkówkę oglądasz tylko przy okazji imprez mistrzowskich lub podczas reklam w innych programach? Chyba raczej to drugie, prawda? Makowski i spokój - naprawdę trudno byłoby podać bardziej mistrzowskie zestawienie przeciwstawnych sobie słów... Zespołowi szło, więc Makowski był spokojny. Gdyby zespołowi nie szło, poznałbyś Makowskiego z innej strony - zapewniam Cię, że nie jest to trener z kategorii 'do rany przyłóż' (i bardzo dobrze, że nie jest).
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Matlak i Makowski to jedyni trenerzy w Polsce którzy nie patrzą do kogo mówią. Czy stoi przed nimi Barańska, Sadurek, Zenik w kadrze; Kosmatka, Bednarek, Frąckowiak w Pile; Kowalkowska, Kuligowska, Smak w Pałacu. Jak mają pretensje to walą równo w oczy. Dla nich nie ma równych czy równiejszych. Dlatego dobrze się dobrali. Widziałeś kiedyś Prielożnego, Serwińskiego, Kawkę czy Błaszczyka który krzyczy na swoje najlepsze zawodniczki?
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Jan Solarek »

Jeżeli sprawa związana ze zdrowiem żony trenera Matlaka nie była nagła, to wiadomo, że jego uwaga była podzielona między dziewczyny a kobietę życia. Zamieszczając uwagi na temat tego, co było mówione podczas przerw, trzeba wziąć to pod uwagę, że mógł jednak bardziej być myślami przy kimś innym. I w tym przypadku zastępstwo jest jak najbardziej wskazane i słuszne.

Poza tym każdy szkoleniowiec ma swój styl. I w tym jednym się wypada zgodzić ze znanym alkoholikiem, że trener Matlak nieco zmienił swój styl. Pamiętam chamski wywiad jakiegoś pętaka z J. Matlakiem podczas finałów play-off LSK. Kilka lat temu dostałby taką ripostę, że zdjęliby klienta z wizji na zawsze. A tym razem było kulturalnie.

Co do uwag w przerwach. Finały MP Nafta - Centrostal dawno temu. Matlak mówiący ogólnie, starający się zbudować nastrój mobilizacji i Piasecki mówiący szczegółowo o taktyce. Piła wygrała. Nie przypominam sobie też jakoś (ale może się mylę) by udzielano naszym graczkom szczególnie przydatnych porad taktyczno - strategicznych, gdy dwukrotnie zdobywały złoty medal ME. Stąd sądzę, że kampania jest sterowana.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

Myślę, że dotychczasowe CV Matlaka wystarczy za dowód na to, że Matlak zespoły prowadzić potrafi. I nie zmienia tego nawet wywody bardzo znanego alkoholika, które dowodzą czego innego.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: jasson »

Dokładnie. A ja mam jeszcze nadzieję że Holenderki wygrają z Rosją, my z Bułgarią a Matlak wróci na półfinały. I tymbardziej mam nadzieję że wtedy kadra wygra mecz bo... Jeśli przegra to od razu bardzo znany alkoholik + siedzący za końcową linią boiska a cieszący się z niepowodzeń niedoszły selekcjoner + kilku innych "dobrze życzących" Matlakowi w PZPS będą mogli triumfować a winny będzie tylko jeden...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

jasson pisze:Dokładnie. A ja mam jeszcze nadzieję że Holenderki wygrają z Rosją, my z Bułgarią a Matlak wróci na półfinały. I tymbardziej mam nadzieję że wtedy kadra wygra mecz bo... Jeśli przegra to od razu bardzo znany alkoholik + siedzący za końcową linią boiska a cieszący się z niepowodzeń niedoszły selekcjoner + kilku innych "dobrze życzących" Matlakowi w PZPS będą mogli triumfować a winny będzie tylko jeden...

Półfinały najprawdopodobniej będą losowane z rozstawieniem zwycięzców grup. Wszyscy wierzymy, że Holandia zagra w taki sposób, w jaki grała do tej pory. Trener Holandii zapowiada wypuszczenie w bój pierwszej szóstki, miejmy nadzieję, że utrzyma się tendencja o coraz lepszej grze Holandii i spadku formy rosyjskich wież. Jednak jeśli Holandia dziś nie daj Boże przegra, nikt nie będzie miał prawa mieć do nich pretensji. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć - wydaje się, że Holenderki będą chciały w półfinale mieć możliwość gry z Polkami, które mają rozpisane, z którymi grać umieją i które pokonały już w tym roku 3 razy za każdym razem bez straty seta. Z drugiej strony dwa lata temu Polki zapewne myślały w ten sam sposób o Serbkach. Wówczas grupie łatwo wygraliśmy właśnie z Serbkami, by zdecydowanie przegrać z nimi walkę o finał. Wszystko zweryfikuje boisko - dziś świat widzimy na pomarańczowo.
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Vaud »

Trzeba pomóc Holenderkom.
Ja na dzisiejsze mecze idę ubrany w jaskrawopomarańczowy t-shirt z napisem Holland.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

To chyba jakiś rekord. De Carne atakowała dzisiaj 92 razy :D. Jednak jedna zawodniczka meczu nie wygra, zasłużone zwycięstwo sympatycznych Hiszpanek.
Ci co sądzą, że Matlak reaguje ostro, to chyba nie widzieli trenera Azerbejdżanu ;) .
Holenderki wyszły w najmocniejszym składzie, 3majmy kciuki za Oranje :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

Vaud pisze:Trzeba pomóc Holenderkom.
Ja na dzisiejsze mecze idę ubrany w jaskrawopomarańczowy t-shirt z napisem Holland.
To się Agnieszka ucieszy :D I jaka promocja Janosika ???
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: KadrO »

Elgarten pisze:To chyba jakiś rekord. De Carne atakowała dzisiaj 92 razy :D. Jednak jedna zawodniczka meczu nie wygra, zasłużone zwycięstwo sympatycznych Hiszpanek.
Ci co sądzą, że Matlak reaguje ostro, to chyba nie widzieli trenera Azerbejdżanu ;) .
Holenderki wyszły w najmocniejszym składzie, 3majmy kciuki za Oranje :) .
9 De Carne Virginie 5 4 3 3 4 37 9 +5 20 2 1 1 · 100% · 92 16 5 35 38% 1

Nie spotykany wynik kobiet... 38% w ataku na 92 piłki :D
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

Czyżby...łoj Poliaczki nu pogodi??
:|
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Conrados »

Co to za palant drze się do mikrofonu podczas meczu Holandia - Rosja? Może to największy siatkarski palant, bełchatowskie pośmiewisko całej Polski czyli Dj Ucho? żenujący człowiek.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

Ciekawe rozwiązanie...
Bardzo interesuje mnie to, jak Holenderki poradzą sobie z grającą przeciwko nim wlasną rozgrywającą - Kim Staelens?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mAt »

Znowu bzdury o najlepszych kibicach (chyba w trąbieniu) i organizacji, a wodzireje weselni nie wiedzą, że nie ma takiego państwa jak Holland. Wstyd. Najlepsze jest to, że gawiedź to podchwyciła.

Dobrze, że jest 5 set. Jakby co musimy "tylko" wygrać 3-0, gdyby Rosja zdołała wygrać.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Uff, wszystko w naszych rękach :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

Idę do sklepu po jakieś 5 kg pomarańczy.. ;)

Dobrze że się sprężyły. Fakt że rozgrywająca Oranje dzisiaj gra jak przed blokiem na trzepaku ale reszta nadrabia całe szczęście. Stam, Flier - świetnie.
Gamova już zdrowo styrana..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

dreamer pisze:Ciekawe rozwiązanie...
Bardzo interesuje mnie to, jak Holenderki poradzą sobie z grającą przeciwko nim wlasną rozgrywającą - Kim Staelens?

dreamer
Ciekawe rozumowanie...
Bardzo interesuje mnie to, kiedy Mr D napisze coś pozytywnego odnośnie ME kobiet
P.S
Redaktora obowiązuje rzetelność dziennikarska?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: kuchcik77 »

hm , niech lepiej bedzie set dla Rosji, zeby Polki same musialy wywalczyc awans;)
dwie bitwy wygrane (Pol-Ros), Ros-Hol ale teraz ta ostatnia najwazniejsza przed nimi...
a w półfinale Włoszki lub Holenderki, w tym drugim przypadku kurtuazyjnie wyopadaloby przegrac
braz dla Polek po wyganej z Niemkami, tez pieknie
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...Bardzo interesuje mnie to, kiedy Mr D napisze coś pozytywnego odnośnie ME kobiet
P.S
Redaktora obowiązuje rzetelność dziennikarska?
1. A pokaż gdzie napisal coś negatywnego..
2. Jeżeli oglądaleś (chyba jednak nie, bo zdaje się jesteś za mlody) wywiad jaki kiedyś przeprowadzali dwaj mlodzi adepci dziennikarstwa z Żulawskim, to odpowiem Ci tak (może zrozumiesz):
gdybyś to pytanie zadal mi twarzą w twarz, to albo dostalbyś w pysk, albo bylbyś poproszony o uwolnienie mnie od Twojej obecności.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: kuchcik77 »

po ile sa bilety do łodzi
zart;) sie czlowiek przyzwyczail ze wszystko w Katopwicach a zapomnialem ze teraz wszystko dzieki skrze to w Łodzi bo to centrum, sorry

a biletow juz niet
Ostatnio zmieniony 1 paź 2009, o 19:17 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

kuchcik77 pisze:po ile sa bilety do katowic?
PKP? ;)

edit: patrząc po pierwszym secie może się okazać że uda Ci się kupić bilet od kogoś kto już go ma... i to po taniości ;)

Pomijając samą grę..Najgorszy jest brak uśmiechu i radości u Polek po wygranych akcjach.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

Przed tie-breakiem w meczu Holandia-Rosja wolałem aby wygrały Holenderki bo obawiałem się czy zdołamy wygrać 3:0. Okazuje się po pierwszym secie, że miałem nosa. Nasze panie lepiej niech zaczną grać bo zwycięstwo Holenderek niczego nam jeszcze nie załatwiło.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

Podejrzewam że jakby (tfu) Polki przegrały (jeszcze raz tfu) dzisiaj z Bułgarkami to Rosjanki wtargnęłyby na boisko wszystkie Bułgarki fruwałyby pod sufit.. ( i jeszcze raz.. TFU!! )
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: kuchcik77 »

ten sie smieje kto sie smieje ostatni...Bułgarsko rosyjska przyjaźn znana jest;)
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

brawo Iza Bełcik... no! może teraz pójdzie jakoś z wiatrem.
Martwi mnie jeszcze słaba dyspozycja Mariolki :| No i ta 18-latka po drugiej stronie siatki gra fenomenalnie..
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”