Przed mistrzostwami Europy 2009 - losowanie grup

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

xyz91 pisze:
niepoinformowany pisze:
xyz91 pisze:Wg mnie mimo tego układu grup największe szanse na Mistrzostwo Europy ma Rosja.
Dla mnie Serbia i Francja (z Antigą i Samicą).
Serbia zgadzam się, natomiast Francja to już nie byłbym takim optymistą. Bardziej od Francji cenię chociażby Polskę, która dla nas zawsze była niewygodnym rywalem. .
Jezeli wygramy z francja to wyjdziemy z grupy z 1 miejsca...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

A ja bym apelował o ostrożność... Na te ME mieliśmy awansować bez mydła, a dostaliśmy baciki od Czarnogóry i Estonii, czym zapisaliśmy się złotymi zgłoskami w historii ich federacji :D Tym bardziej musimy uważać na Niemcy i Francję.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: xyz91 »

KadrO pisze:
Elgarten pisze:
xyz91 pisze: Bardziej od Francji cenię chociażby Polskę, która dla nas zawsze była niewygodnym rywalem.
Rozwaliło mnie to :) . W końcu chyba jesteś Polakiem, można kibicować Rosji, ale to Twoje powyższe zdanie budzi moje lekkie zdziwienie...

A co do faworytów, to dla mnie głównymi są Serbowie. Jeżeli utrzymają poziom gry z LŚ będą bardzo trudni do zatrzymania. Później w drugiej kolejności stawiam na grupę kilku reprezentacji: Rosję, Finlandię, Francję, Polskę, Bułgarię i Niemcy(kolejność nieprzypadkowa), które powinny walczyć o medale.
Ja jestem ciekaw jak wypadną Hiszpanie, w końcu to oni bronią tytuł :D A my bronimy dolną część :D
Wg mnie Hiszpanie nie mają żadnych szans na wejście na pudło. Im już się nie uda wejść na taki poziom, wtedy przeszli samych siebie. Lokaty, które zajmowali na dwóch poprzednich Mistrzostwach są wyższe niż prezentowane przez nich umiejętności. Z całym szacunkiem, ale oprócz Guillermo i Miguela Angela Falasków to oni nie bardzo mają kim grać. Rodriguez i chyba Sevillano to nie są jacyś powalający skrzydłowi. Molto na środku już nie jest taki rewelacyjny jak wtedy w Rosji. Chyba za bardzo przeceniasz możliwości Finlandii i Francji- Polska i Niemcy mają większy potencjał. Bułgaria na wielu turniejach zajmowała wyższe miejsca niż wskazywała na to jakość ich gry.
xyz91
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

O Niemcy to własnie poziom Hiszpanow! Obie druzyny na ME nie powinny sie liczyc... Rosja Serbia Polska Wlochy Francja Bułgaria teraz Finlandia to europejska czołowka...
Apropo: Choc jesli miałbym na kogos stawiac to predzej na Hiszpanów niz Niemców!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

Odpowiedź na to, która drużyna jest teraz mocniejsza mieliśmy niedawno w finale LE... Zwycięstwo Niemców było co prawda minimalne, ale mimo wszystko, na chwilę obecną, lepszą drużynę wg. mnie ma Raul Lozano
AZS CZĘSTOCHOWA!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

lucass90 pisze:Odpowiedź na to, która drużyna jest teraz mocniejsza mieliśmy niedawno w finale LE... Zwycięstwo Niemców było co prawda minimalne, ale mimo wszystko, na chwilę obecną, lepszą drużynę wg. mnie ma Raul Lozano
To nie była odpowiedź przynajmniej dla mnie. Fakt Niemcy wygrali byli tego dnia lepsi ale czy innego bedą? Sprawdzimy na ME ;)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

I dlatego napisałem "na chwilę obecną"... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

Nie przekreślajcie Hiszpanów ;) . Velasco wie, co robić. Skład mają dobry. I nie zgodzę się, że Rodriguez jest średniakiem. O bombardiera nie muszą się martwić. Są Perez i Falasca. Ten ostatni powoli wraca po kontuzji. Jeżeli nie teraz to będę groźni za rok, bo jednak zrobienie dobrze prosperującej maszyny trochę trwa.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:Nie przekreślajcie Hiszpanów ;) . Velasco wie, co robić. Skład mają dobry. I nie zgodzę się, że Rodriguez jest średniakiem. O bombardiera nie muszą się martwić. Są Perez i Falasca. Ten ostatni powoli wraca po kontuzji. Jeżeli nie teraz to będę groźni za rok, bo jednak zrobienie dobrze prosperującej maszyny trochę trwa.
Na ten moment wszystko na co ich stać to miejsca 5-8. Zobaczymy co pokażą w kwalifikacjach do MŚ.
xyz91
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: KadrO »

Dobra informacja nadeszła z centrali Europejskiej Federacji Siatkówki – w mistrzostwach Europy kobiet i mężczyzn trenerzy wszystkich zespołów będą mogli wystawić 14, a nie 12-osobowe składy!

Najbardziej cieszą się Krzysztof Ignaczak i Piotr Gacek od lat rywalizujący na pozycji libero. Teraz do Izmiru będą mogli polecieć razem, bo Daniel Castellani już podjął decyzję, że na mistrzostwa Europy zabierze 14 siatkarzy. – Już rozmawiałem na ten temat z selekcjonerem, który prosił żeby zarezerwować w hotelu w Izmirze 14 miejsc dla siatkarzy – mówi portalowi supervolley.pl menedżer reprezentacji Witold Roman i dodaje: – Za dwóch dodatkowych graczy musimy oczywiście zapłacić, bo koszty pobytu dwunastki pokrywa CEV.

Dodajmy, że jednym z dodatkowych graczy musi być drugi libero. To warunek rozszerzenia składu z 12 do 14 zawodników. Nie ma natomiast ograniczenia w przypadku czternastego siatkarza. Może to być zawodnik na dowolną pozycję. Na jaki wariant zdecyduje się Daniel Castellani? Weźmie czwartego środkowego, czy piątego skrzydłowego? A może, choć to mało prawdopodobne, weźmie do Turcji trzech atakujących? Jeśli zdecyduje się na skrzydłowego, do Izmiru polecą Sebastian Świderski, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak, Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman. Jeśli postawi na środkowego, w czempionacie, oprócz pewniaków Marcina Możdżonka i Daniela Plińskiego, zagrają także Łukasz Kadziewicz i Karol Kłos.

Podobne dylematy czekają trenera żeńskiej kadry Jerzego Matlaka. W kadrze pań pewniakiem na libero jest Mariola Zenik, a o drugie miejsce będą rywalizowały Paulina Maj i Agata Sawicka. Nie wiadomo czy selekcjoner postawi na piątą skrzydłową, czy czwartą środkową. Odpowiedź da na pewno cykl Grand Prix, choć pole manewru trenera mocno ograniczyły kontuzje.

Kamil Drąg, supervolley.pl
Ot. co.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: xyz91 »

I niestety, Polacy tracą kolejnego lidera. Świderski to zawodnik o niesamowitych umiejętnościach, wspaniałym charakterze, wielkim doświadczeniu. Tak kontuzja sprawia, że dramatycznie spada siła polskich skrzydeł a co za tym idzie drużyna (przynajmniej w teorii) ma mniejszą siłę w ataku. Nawet z genialnie grającymi środkowymi trudno walczyć o medal w takiej sytuacji. Uważam, że para Świderski-Winiarski jest obok pary Tietiuchin-Kosariew najlepsza w Europie i bez wątpienia jest to niepowetowana strata.
xyz91
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

Tietiuchin-Kosariew najlepszą parą przyjmujących w Europie...? Widzę, że niezłą pro-rosyjską kampanię tu prowadzisz :D No ale jak uważasz - to Twoje zdanie...

Dla mnie faworytem ME jest reprezentacja Serbii (o ile zagrają N.Grbić i Milijković).
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

Petković też da radę rzucać przez cały czas piłkę do Miljkovića ;) . Jeżeli Grbić będzie "uprawiać" taką politykę, czyli wszystko do Ivana to brąz dla Serbów będzie maksimum.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

xyz91 pisze:I niestety, Polacy tracą kolejnego lidera. Świderski to zawodnik o niesamowitych umiejętnościach, wspaniałym charakterze, wielkim doświadczeniu. Tak kontuzja sprawia, że dramatycznie spada siła polskich skrzydeł a co za tym idzie drużyna (przynajmniej w teorii) ma mniejszą siłę w ataku. Nawet z genialnie grającymi środkowymi trudno walczyć o medal w takiej sytuacji. Uważam, że para Świderski-Winiarski jest obok pary Tietiuchin-Kosariew najlepsza w Europie i bez wątpienia jest to niepowetowana strata.
Świderski Winiarski to zdecydowanie lepsza para przyjmujacch niż Tietuchin i Kosariev... Tymbardziej że para ktora podales nie jest parą szóstkową.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Nagor »

Póki w Serbii nie będzie nikogo lepszego niż Janić i Nikić to na wielkich imprezach nie będzie sukcesów.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:Póki w Serbii nie będzie nikogo lepszego niż Janić i Nikić to na wielkich imprezach nie będzie sukcesów.
Zgadzam sie... dlatego też uważam że Serbowie na takich imprezach jak puchar świata mistrzostwa świata czy Igrzyska Olimpijskie Serbowie przez pewien okres czasu nie zaistnieją... Będą oczywiscie w czołowce światowej ale to do czasu kiedy Ivan Milijkovic (czytaj najlepszy siatkarz świata) bedzie mogł grac na swoim poziomie w siatkówke.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: wojo90 »

Mate pisze:Petković też da radę rzucać przez cały czas piłkę do Miljkovića ;) . Jeżeli Grbić będzie "uprawiać" taką politykę, czyli wszystko do Ivana to brąz dla Serbów będzie maksimum.
Jestem takiego samego zdania. Grbic nie gra jakiejs finezyjnej pilki tylko starannie, dokladnie kiedy trzeba przyspiesza. Ale tak juz graja wsystkie czolowe reprezentacje
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

http://link.siatka.org/7l - szeroka kadra Bułgarii na ME.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... twa-europy - link do Strefy Siatkówki odnośnie szerokiej kadry Rosji na ME.

Ciekawe kogo Bagnoli na rozegranie. Grankin, Samsonychev i Vadim. Trochę dziwi mnie brak Butki. Z Grankinem grają na podobnym poziomie. No, ale swój to swój. Ogólnie rzecz biorąc to na wszystkich pozycjach(oprócz libero oczywiście) jest ciekawa sytuacja. Chociaż na ataku pewnie zagrają: Poltavski i Mikhailov. Reszta to duża niewiadoma. Ja stawiam na taką 12 Sbornej: Vadim, Grankin, Poltavski, Mikhailov, Volkov, Kazakov, Kuleshov, Berezkho, Kosariev, Kalinin, Tietiuchin i Verbov.

:D :D
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: kevinpsb »

Mate pisze: Ja stawiam na taką 12 Sbornej: Vadim, Grankin, Poltavski, Mikhailov, Volkov, Kazakov, Kuleshov, Berezkho, Kosariev, Kalinin, Tietiuchin i Verbov.

:D :D
To w koncu 12 jedzie na mistrzostwa europy czy 14?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Mate »

kevinpsb pisze:To w koncu 12 jedzie na mistrzostwa europy czy 14?
Niby ma jechać 14, ale ja napisałem 12, czyli standardowo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: jacek05 »

Na konferencji prasowej trener wspomniał również o nowych przepisach. Na mistrzostwa Europy pojedzie czternastu zawodników, w tym dwóch libero. Przed każdym meczem trener musi podać dwunastkę na dane spotkanie, przy czym zawsze może to być inna dwunastka.
źródło: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... -atmosfera

Trochę to bezsensownie dziwne..
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: niepoinformowany »

skład reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy:

Przyjmujący:
Stéphane Antiga (Skra Bełchatów - POL)
Edouard Rowlandson (Sète -FRA)
Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny- GRE)
Samuele Tuia (AS Cannes - FRA)

Środkowi:
Oliver Kieffer (Poitiers - FRA)
Jean-Philippe Sol (Poitiers- FRA)
Jean-Stéphane Tolar (Tourcoing - FRA)
Romain Vadeleux (Saint-Quentin - FRA)

Atakujący:
Baptiste Geiler (Sète - FRA)
Anthonin Rouzier (Poitiers - FRA)

Libero:
Hubert Henno (M. Roma Volley - ITA)
Jean-François Exiga (AS Cannes - FRA)

Rozgrywający:
Yannick Bazin (Paris - FRA)
Toafa Takaniko (Toulouse - FRA)

No to Blain zaskoczył. Kłopot mają Francuzi z rozgrywającymi - najpierw kontuzja wyłączyła Pujola, teraz Le Marrec zrezygnował z występów. W pierwszym odczuciu myślałem, że sięgną po De Kergreta (tego, który poprowadził Tours do finału LM 2007, charakterystyczne włosy). W kadrze trzech nominalnych przyjmujących, bo Rowlandson to libero i jeśli już będzie wchodził na parkiet to pewnie za Samicę do drugiej linii. Swoją drogą, ustrzelić wtedy Francuzów będzie delikatnie mówiąc ciężko :P Środek i libero bez niespodzianek, ciekawa będzie rywalizacja na tej drugiej pozycji. Dla mnie zaskoczeniem jest również brak Moreau, przeciwko nam zagrał nieźle.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2009, o 11:58 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 2 razy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: lucass90 »

Wybór rozgrywających tym bardziej dziwny, że Le Marrec specjalnie przedłużył reprezentacyjną karierę, by pomóc reprezentacji w obliczu kontuzji Pujola... A tu taki zonk :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Chal »

Francuzi jadą na ME z jednym atakującym (Geiler nominalnie występuje na przyjęciu) i trzema libero, a do tego z dwoma rozgrywającymi, którzy doświadczenie w reprezentacji mają bardzo niewielkie. Powiedzmy sobie szczerze - to niezły prezent dla nas, bo ich kadra wygląda chyba jeszcze dziwniej od naszej ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: mazia »

niepoinformowany pisze:skład reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy:
Przyjmujący:
Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny- GRE)
Nie Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny- GRE, a Guillaume Samica (Jastrzębski Węgiel) -> w kadrze zawsze podaje się drużynę, w której zawodnik występował w poprzednim sezonie.

Chal - no ładnie to wygląda. Boję się jednak, że może sie to paradoksalnie obrócić przeciwko naszym. Ostatnia, gładka wygrana + teoretyczne osłabienie = łatwo zlekceważyć przeciwnika. A z Francuzami nigdy biało-czerwonym łatwo się nie grało. Ta reprezentacja wyraźnie naszym nie "leży". Z tymi rozgrywającymi... hmm. Bazin zbierał wiele pochlebnych opinii w tym, jak i poprzednim sezonie. Nie bez powodu jest rozgrywającym Mistrzów Francji i poprowadził tę drużynę do kolejnego tułu. Do tego Niemcy - Lozano będzie chciał się "odegrać", no i Turcy... chyba wszyscy wiedzą, jak tam się gra. Oj ciekawie to się zapowiada.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: niepoinformowany »

mazia pisze:
niepoinformowany pisze:skład reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy:
Przyjmujący:
Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny- GRE)
Nie Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny- GRE, a Guillaume Samica (Jastrzębski Węgiel) -> w kadrze zawsze podaje się drużynę, w której zawodnik występował w poprzednim sezonie.
A Hubert Henno nie grał w ostatnim sezonie w Yoga Forli ???
Ostatnio zmieniony 20 sie 2009, o 15:33 przez mazia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Słuszna uwaga, chociaż francuska strona podała inaczej. Już zmieniam. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: nulon »

Nie należy lekceważyć Francji bo:

Stéphane Antiga > Bąkiewicz
Guillaume Samica >? Kurek

Jean-Philippe Sol < Pliński
Romain Vadeleux = Możdżonek

Anthonin Rouzier > Jarosz/Gruszka

Libero:
Hubert Henno /Jean-François Exiga = Gacek/Ignaczak

Rozgrywający:
Yannick Bazin /Toafa Takaniko <? Zagumny

Na kluczowych pozycjach (przyjęcie, atak i rozegranie) Francuzi wygrywają 3:1. Z tego wynika, że większe szanse ma Francja. Ja bym to ocenił na 60:40 dla Francji.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: Nagor »

Rozgrywający:
Yannick Bazin /Toafa Takaniko <? Zagumny
I w tym tkwi tajemnica sukcesu. Dwóch Francuzów jest 3x gorsza niż Zagumny, czyli 3:3 :D
...
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2009 - losowanie grup

Post autor: radek0389 »

Jak tak patrzę, to widzę, że bukmacherzy dają więcej szans na wygranie ME np. Finom niż Polakom, mnie trochę dziwi. Wystarczy spojrzeć choćby na drogę do 1/2. Finowie grają po tej stronie całej tej rozgrywki, gdzie grają włąściwie wszyscy główni faworycie do medali. Polacy mają drogę do półfinału dość łatwo, wychodzimy z grupy i trafiamy najprawdopodobnie na Hiszpanów, Słowaków i Greków, czyli każda z drużyn do ogrania. Na jakiegoś giganta trafiamy dopiero w 1/2. Taki układ jest wręcz wymarzony, ale niewiadomo czy nasi to wykorzystają, a po drugie ME rządzą się swoimi prawami, więc jakieś niespodzianki mogą być, jak np. przed dwoma laty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”