ME siatkarzy 2015

1. Czy Polska wygra ME 2015? 2. Kto wygra ME 2015?

Czas głosowania minął 12 paź 2015, o 22:32

Wygra
15
22%
Osiągnie finał
10
15%
Zajmie miejsce 3 lub dalsze
16
24%
Włochy
9
13%
Bułgaria
1
1%
Rosja
4
6%
Serbia
1
1%
Niemcy
2
3%
Francja
9
13%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 67

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hubert »

radek0389 pisze:Dbo nagle się okaże że 4-letni cykl poszedł na marne, a Rio zobaczą z perspektywy TV.
Problem w tym, że u nas nie ma cyklu 4-letniego. Poważniejsze zmiany zaczęły się rok temu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: chemical_brother »

Wraz z odejściem Wlazłego cała kultura zwyciężania, jaką ta kadra miała, skończyła się. Nie jest to zaskoczenie - o ile Kurek sportowo jest w stanie zrównoważyć (a może i dodać więcej) Wlazłego, tak mentalnie nie dorasta mu do pięt. Zresztą z polskich siatkarzy nie widzę nikogo z taką mentalnością zwyciężania obecnie, kto najlepiej grałby w najważniejszych meczach i momentach. Od biedy Kubiak, ale to nie to - w LM w Halkbanku wymiękał i zagotowywał się w play-offs.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: azsiak88 »

hubert pisze:
radek0389 pisze:Dbo nagle się okaże że 4-letni cykl poszedł na marne, a Rio zobaczą z perspektywy TV.
Problem w tym, że u nas nie ma cyklu 4-letniego. Poważniejsze zmiany zaczęły się rok temu.
I były wymuszone tym, że kilku zawodników zrezygnowało z kadry. Dodatkowo zamiast potraktować LŚ jako poligon przygotowań do PŚ i ogrywaniu szerszej ilości zawodników to oraliśmy jedną praktycznie siódemką.

Jak pisałem kiedyś, że to błąd rezygnując z Jarosza to większość forumowiczów twierdziło, że jest ok. To wczoraj Was Konarski obudził. To nie jest kamyczek a głaz go ogródka Antigi.

A na Mikę to nawet nie liczę w kontekście eliminacji do IO w styczniu. Jeżeli nie dostanie od AA oddechu w lidze, to do Sylwestra Mika będzie zajechany jak nowoczesny silnik diesla z przebiegiem 500 tys. km. = szrot.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hubert »

Na LŚ cisnął Opalony. Jak jego życie zaczęło być w kratkę to cieszyłem się, że będziemy czasami LŚ odpuszczać.
Przyszedł Peowiec i papla o zdobywaniu medali w każdej imprezie. Jak żyć ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: estril1992 »

Nie rozumiem co niektórych osób piszących że trenera Antige trzeba zwolinić.Z trenerem Antigą zdobyliśmy złoto MŚ.Po jednym słabym sezonie najlepiej wywalić i szukać innego .... Jestem bardzo ciekawy opinii osób po tym jak zdobędziemy awans na IO z turnieju w Berlinie....Typowe myślenie Polaka jak jest dobrze są wyniki to wychwalamy a jak już nie ma to najlepiej zwolnić.Nie wieszajmy na nich psów tylko trzymajmy kciuki dalej.Nie ma usprawiedliwienia , że przegraliśmy ze Słowenią jak powiedział Bartek.Teraz najważniejsze są kwalifikacje w Berlinie i jak w Tych chłopaków wierze:)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

Jak pisałem kiedyś, że to błąd rezygnując z Jarosza to większość forumowiczów twierdziło, że jest ok. To wczoraj Was Konarski obudził. To nie jest kamyczek a głaz go ogródka Antigi.
Nie - znaczna część forumowiczów pisała, że obaj (nie) nadają się do tej roli w podobny sposób. Proponuję sobie przypomnieć ME 13 i 11.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: FLPman »

Znów wrócę do wątku limitów w reprezentacji Rosji:

Pojawiło się sprostowanie odnośnie cytowanego ostatnio przeze mnie tekstu z sport-express.ru:
Я же обязан извиниться за допущенную ошибку в заметке, посвященной Егору в недавнем номере "СЭ". Правило "только один натурализованный игрок в составе" действует только в отношении тех, кто выступал за другие страны на уровне национальной команды. Если спортсмен заигран на уровне молодежной или юниорских сборных, как было с Клюкой, под квотирование он не попадает. Условно говоря, мы можем выпустить в составе сборной России хоть пять таких парней, если, конечно, найдем их в юном возрасте. ЕКВ и ФИВБ не против. Впрочем, особой нужды в том нет – талантов в волейболе у нас хватает. Просто тех, кто выиграл все, что только можно выиграть в юниорах и молодежке, нужно было подпускать к сборной гораздо раньше.
Całość:
http://www.sport-express.ru/volleyball/ ... ws/927635/
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

Dzięki FLPman za informację. Czyli co, temat możemy chyba uznać za zamknięty. Przynajmniej do czasu aż kolejny "rzetelny" zechce nas uraczyć podobnymi rewelacjami tylko po to, żeby później pisać sprostowanie ;> Ale co zamieszania wywołał, to jego ;)
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Chal »

Tak jeszcze wracając do tego jak dla mnie rozdmuchanego niesamowicie ponad stan tematu Jarosz czy Konarski, to ja rozumiem oczywiście, że inna faza przygotowań itp., ale jeśli ktoś dzisiaj (no, w sumie to wczoraj) widział grę JJ na Ambroziaku, to ta decyzja Antigi wydaje się jeszcze bardziej zrozumiała.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: serek »

FLPman pisze:Znów wrócę do wątku limitów w reprezentacji Rosji:

Pojawiło się sprostowanie odnośnie cytowanego ostatnio przeze mnie tekstu z sport-express.ru:
Я же обязан извиниться за допущенную ошибку в заметке, посвященной Егору в недавнем номере "СЭ". Правило "только один натурализованный игрок в составе" действует только в отношении тех, кто выступал за другие страны на уровне национальной команды. Если спортсмен заигран на уровне молодежной или юниорских сборных, как было с Клюкой, под квотирование он не попадает. Условно говоря, мы можем выпустить в составе сборной России хоть пять таких парней, если, конечно, найдем их в юном возрасте. ЕКВ и ФИВБ не против. Впрочем, особой нужды в том нет – талантов в волейболе у нас хватает. Просто тех, кто выиграл все, что только можно выиграть в юниорах и молодежке, нужно было подпускать к сборной гораздо раньше.
Całość:
http://www.sport-express.ru/volleyball/ ... ws/927635/

Przepraszam rosyjskiego dziennikarza, za porównanie go do J Bińczyka - w przeciwieństwie do niego potrafi przyznać się do błędu.
Co prawda mógłby jeszcze dodać, ze Muserski również nie jest liczony, jako naturalizowany gracz w kadrze, ale chyba można my to wybaczyć :)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: jimiq »

azsiak88 pisze:
hubert pisze:
radek0389 pisze:Dbo nagle się okaże że 4-letni cykl poszedł na marne, a Rio zobaczą z perspektywy TV.
Problem w tym, że u nas nie ma cyklu 4-letniego. Poważniejsze zmiany zaczęły się rok temu.
I były wymuszone tym, że kilku zawodników zrezygnowało z kadry. Dodatkowo zamiast potraktować LŚ jako poligon przygotowań do PŚ i ogrywaniu szerszej ilości zawodników to oraliśmy jedną praktycznie siódemką.

Jak pisałem kiedyś, że to błąd rezygnując z Jarosza to większość forumowiczów twierdziło, że jest ok. To wczoraj Was Konarski obudził. To nie jest kamyczek a głaz go ogródka Antigi.

A na Mikę to nawet nie liczę w kontekście eliminacji do IO w styczniu. Jeżeli nie dostanie od AA oddechu w lidze, to do Sylwestra Mika będzie zajechany jak nowoczesny silnik diesla z przebiegiem 500 tys. km. = szrot.


Panowie
Pie.... że zajechany itp. czy tam cała drużyna.
Zobaczcie ile meczów graja w NBA i czy ktoś narzeka...przygotowanie jest naprawdę podobne. Panowie to nie piłka toczono-kopana.

Problem jest od dawna. Jako drużyna nie potrafimy naskoczyć i zgnieść przeciwnika od pierwszego seta i to przeciętnego. Trener i brak zmienników relatywnie utrzymujących poziom to druga sprawa.
Pamiętamy mecz z Iranem na MŚ... źle grał Drzyzga wszedł chyab przy 2-0 Guma i co .... zupełnie odmieniony obraz gry.

Moim zdaniem nie powinniśmy rezygnować z trenerów i zawodników. Ale trzeba dokonać kilku zmian oraz dogłębnie przeanalizować te właśnie przegrane mecze. I jeszcze pytanie czemu tyle ataków Miki i Kubiaka to były kiwki...gdzie założenia i rozegranie taktyczne...
Graliśmy jak ze spętanymi kolanami, a mimo to niewiele brakło.
Szkoda chłopaków.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: ciorny17 »

jimiq pisze:


Panowie
Pie.... że zajechany itp. czy tam cała drużyna.
Zobaczcie ile meczów graja w NBA i czy ktoś narzeka...przygotowanie jest naprawdę podobne. Panowie to nie piłka toczono-kopana.
Kolego, nie zagalopowywuj się. Wiesz jaki był postulat NBA w sprawie ewentualnego występu zawodowców na IO w Barcelonie? Ano taki, że zero kontroli antydopingowej. Porównaj 38-letniego Vinca Cartera, który po rozegraniu 16 sezonów po 82 mecze plus play offy (wyjątek sezony z loch-outem) skacze 43 cale (110 cm) z jego siatkarskim rówieśnikiem Plińskim. I zadaj sobie jeszcze raz pytanie: czy to aby tylko na chudym mięsie i ryżu dalej utrzymuje taką dyspozycję? Jak już sobie odpowiesz prześledź budowę Miki i jego prawie rówieśnika Nikolę Vucevica.

Mika
Obrazek

Vuceic
Obrazek
Kłamca.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: ciacho23 »

Wygląda na to, że Włochom też odcięło paliwo, tylko że jeden mecz później niż nam:)

Edit. :]
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, o 16:12 przez ciacho23, łącznie zmieniany 2 razy.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Elgarten »

Dawać Słoweńcy! Pokażcie, że te częste głosy polskich kibiców o tym, jaką macie słabą drużynę są niesprawiedliwe. Obok Polaków i Francuzów moja ulubiona reprezentacja ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Aranger »

Ale doskonale też grają Słoweńcy.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Kamil92 »

A Włosi nadal nie przyjmują flota. Pisałem o tym już podczas PŚ tylko, że wtedy lepiej, niż dziś, atakowali na wysokiej piłce. Jeżeli Słoweńcy utrzymają skuteczność i koncentrację to mogą Włochów dzisiaj odesłać do domu.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Koso »

Kamil92 pisze:A Włosi nadal nie przyjmują flota. Pisałem o tym już podczas PŚ tylko, że wtedy lepiej, niż dziś, atakowali na wysokiej piłce. Jeżeli Słoweńcy utrzymają skuteczność i koncentrację to mogą Włochów dzisiaj odesłać do domu.
Nie mogą, bo jutro muszą zagrać o 3-cie miejsce, heheszki 8-)

Pokażcie, że te częste głosy polskich kibiców o tym, jaką macie słabą drużynę są niesprawiedliwe.
Ktoś poważny na tym forum tak głosił? Fakt, że ostatnio mam mało czasu na przeglądanie forum, ale nic takiego nie zauważyłem.
No chyba, że piszesz o "Polskich znawcach", którzy nie wiedzą nawet kim jest taki Čebulj.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Milten »

"Faworyt do złota w Rio". No cóż. Siatkówka kolejny raz uczy, że przewidywanie przyszłości raczej sie nie opłaca.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

Milten pisze:"Faworyt do złota w Rio". No cóż. Siatkówka kolejny raz uczy, że przewidywanie przyszłości raczej sie nie opłaca.
A nie uczy, żeby nie oceniać po jednym secie?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:
Milten pisze:"Faworyt do złota w Rio". No cóż. Siatkówka kolejny raz uczy, że przewidywanie przyszłości raczej sie nie opłaca.
A nie uczy, żeby nie oceniać po jednym secie?
Anastasi mówił wczoraj, że Słowenia mu przypomina jego Hiszpanię z ME 2007 i w pojedynku z Włochami wcale nie jest bez szans.

Ja przyznam się, że jestem rozdarty. Z jednej strony też z serca kibicuje Słoweńcom, ale jeśli oni mają zdobyć tutaj zdobyć ME i dzięki temu awansować zamiast Belgów do naszej grupy podczas kwalifikacji w Berlinie, to może jednak lepiej trzymać kciuki za Włochów? ;)
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Milten »

StanLee pisze:
Milten pisze:"Faworyt do złota w Rio". No cóż. Siatkówka kolejny raz uczy, że przewidywanie przyszłości raczej sie nie opłaca.
A nie uczy, żeby nie oceniać po jednym secie?
Czy napisałem, że Włosi to przegrają? Chodzi mi tylko o to, zeby nie ferować wyroków bo jak widac, Italie da sie ugryźć. Nawet przez Słowenie. Nie jest to żaden cosmic level.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Elgarten »

Koso pisze: Ktoś poważny na tym forum tak głosił? Fakt, że ostatnio mam mało czasu na przeglądanie forum, ale nic takiego nie zauważyłem.
No chyba, że piszesz o "Polskich znawcach", którzy nie wiedzą nawet kim jest taki Čebulj.
Nasze forum to swego rodzaju elita :D Chociaż coś by się pewnie znalazło. Chodzi przede wszystkim o różnej maści dziennikarzy czy ekspertów typu Zarzycki czy Jarosz.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Aranger »

drukjul pisze:ale jeśli oni mają zdobyć tutaj zdobyć ME i dzięki temu awansować zamiast Belgów do naszej grupy podczas kwalifikacji w Berlinie, to może jednak lepiej trzymać kciuki za Włochów? ;)
Ale jak będziemy w formie na kwalifikacjach w Berlinie(może się uda), to ze Słowenią również nie powinno być problemów.
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: manita »

A Słowenia gra jak z nut.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

Może jednak powalczą w tym Rio... :P

Zaczął coś grać Zaytsev i zaczęli coś serwować. Rezerwy wciąż duże. Słowenia fatalnie w końcówce.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Aranger »

Słoweńcy seta przegrali na własne życzenie. Najpierw bodajże Pajenk oddał piłkę na drugą stronę w aut, a przy setowej Cebulj puścił floata w aut, no tak nie można.

E: A wyobrażacie sobie co to by było na forum, gdyby Nowakowski, albo ktokolwiek inny, może oprócz Kubiaka, też przy setowej floatem zagrał w aut ? :D
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: PvK »

Aranger pisze:E: A wyobrażacie sobie co to by było na forum, gdyby Nowakowski, albo ktokolwiek inny, może oprócz Kubiaka, też przy setowej floatem zagrał w aut ? :D
Ale jaka różnica doświadczenia między Nowakowskim a Sloweńcem
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Kamil92 »

Sędziowanie jak zwykle na wysokim poziomie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Aranger »

Doskonale gra Urnaut, wszystkie sytuacyjne Słoweńcom czyści.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: timshel »

Jeszcze jeden wygrany przez Słoweńców set i będzie można mówić, że Polacy zostali wyautowani przez co najmniej wicemistrzów 8-)
serek pisze:Przepraszam rosyjskiego dziennikarza, za porównanie go do J Bińczyka - w przeciwieństwie do niego potrafi przyznać się do błędu.
Jarosław też potrafi :D http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,1 ... ndeks_news Nawet się wtedy mała dyskusja wywiązała na forum z tego powodu.
Learn to love the process.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”