Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hubert »

Może Piechocki wyśle Antidze jakiegoś "demotywatora" przed meczem ? ;)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: eltomasso »

co do meczu Rosjan i Francuzow to dla mnie ten mecz zostalrozegrany bardziej w glowach.... mielismy dwie dlugi serie najpierw Francuzow a pozniej Rosjan a na koncu przegrana koncowke Rosjan(13:9). Nazywajacy rzeczy po imieniu Rosjanie pekli, zagrywka Kieffera nie byla latwa ale tez nie byla tak ciezka by stracic tyle punktow... blad trenera tez jakis musial byc bo az prosilo sie wtedy dac kogos z pewnym przyjeciem i byloby po meczu...

Co do meczu finalowego nie da sie ukryc ze o poprzednich meczach z Francja nalezy zapomniec niemniej nie widze takiej mozliwosci aby nasi to przegrali. Obstawiam ze decydujacy moze pokazac sie nasz blok na dowod tego podaje statystyki w bloku z ostatniego meczu z Francja: 17:7. Wiem ze wszyscy mowia ze Bazin sie rozegral ale znam mozliwosci Plinskiego... Nasza reprezentacja to prawie Skra.... i jako ciekawostke powiem ze slabsza Zaksa ograla Skre dwa razy... pewnie to jakas zasluga Masnego... z kolei ta sama Skra leje co krok niemilosiernie Resovie... a sam Plinski podkresla ze Illic jako rozgrywajacy jest rozpisany na kilka sposobow. Nie wierze ze Bazin jest w stanie zaskoczyc znacznie nasz blok. Dodam jeszcze ze nasi relatywnie dobrze znajac gre dwoch najlepszych Francji czyli Samic'i i Antigi... zaloze sie ze Antiga po 5 setowce tez nie bedzie juz taki dobry... Jeszcze jedno Antiga,Samica to zawodnicy ktorzy idealnie pasuje na Rosjan - objania, plasiki, kiwki... a blok Rosjan byl tylko ich przyjacielem... ale nie na Polske... oj nie. Moj typ: 3:1, 3:0 dla nas. Jesli przegramy to tak jak Rosjanie - w glowach bo siatkarsko jestesmy lepsi.

Refleksja na temat mistrzostw. W Polsce wszyscy bardzo sie ciesza ze udalo nam sie zalatwic ME kobiet i MS mezczyzn tymczasem jak patrze na to co bylo na polfinalach w Turcji(polowa hal pusta, slaba realizacji telewizyjna) to musze powiedziec ze nam tych mistrzostw nie musi zalatwiac - one poprostu nam sie naleza.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: hubert »

Ostatni post przed finałem bo spadam do szwagra :)
Zawsze obawiałem się meczów z przeciwnikiem któremu nikt nie dawał szans na dojście do finału. Mecz będzie trudniejszy od wczorajszego. Zapomnijmy o zmęczeniu Francuzów, o kontuzji Antigi, o nieregularnościu Rouzier'a, o 3cim rozgrywającym, o braku rezerw poza Tują.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: jacek05 »

Bardzo fajny finał. Obie drużyny z niby słabszej części drabinki. Dodatkowo obie kadry przetrzebione kontuzjami. Nie wiem tylko czy my i Francuzi aż tacy fajni jesteśmy, czy Rosja z Bułgarią, aż taka fajna nie jest :D
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: mily66 »

A ja chciałem zachaczyć o kontekst polityczny.

Dlaczego tak jest ,że nasz 'wielki' prezydent jeździ na jakieś durne mecze w fazie grupowej na euro2008 , a nie pofatyguje się na mecz naszych siatkarzy niczym prezydent Bułgarów?? (zapewne nawet Lechu nie wie ,że odbywają sie jakieś mistrzostwa w piłce siatkowej ,w którą gra z bratem na korcie tenisowym)
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Nagor »

mily66 pisze:A ja chciałem zachaczyć o kontekst polityczny.

Dlaczego tak jest ,że nasz 'wielki' prezydent jeździ na jakieś durne mecze w fazie grupowej na euro2008 , a nie pofatyguje się na mecz naszych siatkarzy niczym prezydent Bułgarów?? (zapewne nawet Lechu nie wie ,że odbywają sie jakieś mistrzostwa w piłce siatkowej ,w którą gra z bratem na korcie tenisowym)
Otóż ja się z tego bardzo cieszę, po co miałby jeździć na mecze, żeby go pokazywali całemu światu (czyli pewnie tym 4 krajom gdzie regularnie transmituje się siatkówkę :] ). Jeszcze by zaczął śpiewać hymn Francji albo zaczął się cieszyć po punkcie Francuzów, bo mu nikt nie powiedział którzy to nasi... No i kto grał najlepiej - No chyba Perejro, Borubar i Łukasz Świderski.
...
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: olek322 »

evija pisze:Ja mam mieszane uczucia co do przeciwnika w finale. Cieszę się, że są Francuzi, bo Rosji nie będzie w finale :D Z drugiej strony pięknie by było wtłuc Ruskim...
a ja jestem bardzo zadowolony, a to dlatego że w finale zmierzymy się z lepszą drużyną drugiego półfinału. Zresztą zwycięstwo niebieskich wcale nie było tak mało prawdopodobne, mnie akurat nie zdziwiło...Kto się trochę orientuje w światowej siatkówce ten wie, że np w LŚ 2006 Francja toczyła bardzo wyrównane pojedynki ze Sborną.
Nam też będzie łatwiej wygrać z Tricolores. Taka jest charakterystyka ich, ale i naszej gry.
Swoim świetnym przyjęciem mogli zniwelować bombowe zagrywki rosjan, a swoją znakomitą obroną ich bombowe ataki. W meczu z polakami nie zabardzo będą mieli co niwelować :P Zagrywamy bardziej taktycznie, i potrafimy znaleźć słabość przeciwnika(float na Samika) .
W ataku jesteśmy bardziej cierpliwi, potrafimy obić blok, zresztą będziemy mieli łatwiej od Sbornej w tym elemencie - Zagumny potrafi mylić blok przeciwnika w przeciągu całego meczu, a nie jak Grankin tylko w pojedyńczych akcjach...
W ogóle nasi środkowi mają lepsze zarówno warunki, jak i "wyczucie" w bloku, tak więc mam nadzieje że będziemy mieli w tym elemencie przewagę. Alez les Polonaise!

Przy okazji pozdrawiam wszystkich malkontentów i tych co uważali że mamy śmiesznie łatwą drogę do półfinału...
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: santiago »

Co do finalowego przeciwnika to jestem nieco rozdarty. Niby Francja to teoretycznie latwiejszy przeciwnik z ktorym to w krotkim odstepie czasu wygralismy dwa razy, ktory ma swoje problemy kadrowe itd. Ale mam przeczucie ze z Rosja tez bysmy byli faworytami w finale a o takim meczu w ktorym bysmy pokonali wielka Rosje ktorej nikt nie lubi, mknacej pewnie po zloto bysmy mowili bardzo dlugo, nawet wnukom bysmy opowiadali gdyby tak sie stalo ze to my ja zatrzymalismy w finale. Historia podobna jaka jeszcze dlugie lata beda mogli sie poszczycic Hiszpanie ;) A tak to Francja nam odebrala troche ta satysfakcje bo zwyciestwo w ME po pokonaniu Francji jednak nie brzmi tak dobrze jak upokorzenie wielkiej Rosji w finale. Ale nie ma co narzekac. Grunt zebysmy zdobyli zloto. Boje sie tylko ze naszym graczom moze byc niewygodna rola faworytow.

A tak w ogole to znaliscie typy bukmacherow na wczorajszy polfinal Rosja - Francja ? na Rosje bylo 1.10 czyli ten odwazny ktory postawil na Francje dzis jest bardzo szczesliwym czlowiekiem. Polska wczoraj tez nie byla faworytem. Na Bulgarie byl kurs 1.6 a na Polske ponad 2.0. Dzis wedlug bukmacherow Polska jesr zdecydowanym faworytem. Za postawiona zlotowke placa 1.4 a na Francje 2.5.

No i na koniec powiem ze to troche krzepiace ze do finalu awansuja druzyny grajace siatkowke bardziej techniczna, ktora zostawila pokonanych w polfinale przedstawicieli siatkowki silowej - Rosjan i Bulgarow. Ku uciesze wielu , a innych mniej (pozdrowienia dla Nikolowa) to nasza czesc drabinki jednak okazala sie silniejsza. Malo tego, nasza grupa z ktorej startowalismy turniej okazala sie grupa smierci - a poczatkowo cieszylismy sie ze trafilismy do tak latwej grupy. Bo Polska i Francja w finale a i Niemcy swietnie sie spisali. Kto by sie spodziewal ? Na pewno nie Turcy ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: madlark »

mily66 pisze:A ja chciałem zachaczyć o kontekst polityczny.

Dlaczego tak jest ,że nasz 'wielki' prezydent jeździ na jakieś durne mecze w fazie grupowej na euro2008 , a nie pofatyguje się na mecz naszych siatkarzy niczym prezydent Bułgarów?? (zapewne nawet Lechu nie wie ,że odbywają sie jakieś mistrzostwa w piłce siatkowej ,w którą gra z bratem na korcie tenisowym)
wielki to chyba przesada, jest raczej za niski na takie wyjazdy.
przyznam, że gdyby pokazywali go w czasie meczu zepsuli by mi cała zabawę
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Bartex »

Ruscy wyraznie zmeczeni i gladko przegrali 0:3, ciekawe jak tam forma Francji ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Kay »

Bartex pisze:Ruscy wyraznie zmeczeni i gladko przegrali 0:3, ciekawe jak tam forma Francji ;)

Zagrali całkiem bez woli zwycięstwa. Mnie się wydaje, że po prostu wyszło podejście - "albo wszystko(złoto), albo nic"
AZS Częstochowa
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: kevinpsb »

Jeszcze z miesiąc temu stawiałem Francje jako głownego faworyta do mistrzostwa europy... Kontuzja Pujola w mojej opini dawała im potencjalnie 3 miejsce bo uważałem że Francuzi wygraja z takimi przecietniakami jak niemcy słowacy turcy Hiszpanie czy Polacy(bez Wlazłego i Winiara). Polaków stawiałem na 4 miejscu gdyz nie uwazam reprerezentacji niemiec turcji słowacji czy grecji za kadry ktore moga nas ograc... To że Francja znalazła by sie w finale nie dziwiło by mnie miesiac dziwiło by mnie tydzien temu nie dziwiło by mnie po losowaniu półfinału a powód: rosyjski blok (czyt. Francuski przyjaciel w rosji). Natomiast dziwi i ogromnie cieszy mnie fakt że Polska jest w finale... A jeszcze bardziej dziwi mnie że uwazam naszą reprezentacje za faworytów-2 tygodnie temu w taki scenariusz bym nie uwierzył. Ale najważniejsze...: Polacy zagraja w Pucharze Swiata(a na tej imprezie to sie łapie punktów do rankingu)
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
marcin_r

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: marcin_r »

Wszystko fajnie tylko ze te ME sa w sezonie poolimpijskim ktory nie ma zadnego znaczenia w kontekscie IO. Po MS tez sie mowilo ze jest nowe rozdanie w siatkowce i ze stare potegi zostaly wyparte przez Polske. W IO okazalo sie ze jednak gdy przychodzi do najwazniejszych meczow to w 1/2 finalu sa ci co zawsze(doslownie, w Atenach byly 4 te same zespoly), z kolei Polska smiem twierdzic ze im blizej Igrzysk tym tracila dystans .Tak więc cieszmy sie z sukcesu, pamietając jednak ze docelowa impreza sa IO w Londynie
Ale najważniejsze...: Polacy zagraja w Pucharze Swiata(a na tej imprezie to sie łapie punktów do rankingu)
Nie zagraja bo o awanie do PS beda decydowaly ME w 2011.Zagramy za to w pucharze wielkich mistrzów za który otrzymamy 0 pkt do rankingu FIVB
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, o 19:32 przez marcin_r, łącznie zmieniany 1 raz.
parodia
Posty: 96
Rejestracja: 23 cze 2008, o 17:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: parodia »

najlepsze jest to, że pachnie tu MVP dla gruszki :)
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: maksik »

parodia pisze:najlepsze jest to, że pachnie tu MVP dla gruszki :)
Nawet jak przegrają (tfu) to jak psu buda mu się należy.. nawet za całokształt.
Jest pięknie !!
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
parodia
Posty: 96
Rejestracja: 23 cze 2008, o 17:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: parodia »

ja nie mówie, ze mu sie nie nalezy ale gdyby ktos przed turniejem postawił cos takiego u buka to byłby milionerem
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Lynn »

zupełnie nie wiem co się stało z naszą grą :|
Przystojniak
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2008, o 18:04

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Przystojniak »

JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111

Czapki z głów przed Piotrkiem Gruszką !!!!!
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Logan »

Mistrzostwo Europy taka jest siła polskie siatkówki!!!!!!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: maksik »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja pitole...przepraszam za moje słowne emocje ale ....ale CZAD!!
GRUSZKA MVP!!!
Poza tym mamy wspaniały zespół i tyle !!!!! ŚWIĘTO W POLSCE !!
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: kevinpsb »

marcin_r pisze:
Nie zagraja bo o awanie do PS beda decydowaly ME w 2011.Zagramy za to w pucharze wielkich mistrzów za który otrzymamy 0 pkt do rankingu FIVB
Najbliższy puchar świata jest w roku 2009...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: PGE »

Polska mistrzem Europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teraz pytanie to są vice Mistrzowie Świata czy Mistrzowie Europy ? :)
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: kuchcik77 »

MISTRZOWIE
podziekowania dla winiara swidra i mariuszka za kontuzje i hiszpanow oraz slowakow za meczbole...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: kevinpsb »

PGE pisze:Polska mistrzem Europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teraz pytanie to są vice Mistrzowie Świata czy Mistrzowie Europy ? :)
haha vice-mistrzowie świata i mistrzowie europy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: kevinpsb »

rozgrywajacy: Guma
mvp- gruszka
blokujacy-plinski
atakujacy-rozuzier
przyjmujacy-antiga
libero/broniacy-henno
punktujacy-nikołow
serwujacy/nikołow????
tak stawiam... zobaczymy :] typujcie jak sie nie boicie
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
smelasiatkarz
Posty: 244
Rejestracja: 15 sty 2009, o 13:04
Płeć: M
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: smelasiatkarz »

kevinpsb pisze:rozgrywajacy: Guma
mvp- gruszka
blokujacy-plinski
atakujacy-rozuzier
przyjmujacy-antiga
libero/broniacy-henno
punktujacy-nikołow
serwujacy/nikołow????
tak stawiam... zobaczymy :] typujcie jak sie nie boicie
Nie dużo się pomyliłeś. Rouzier punktujący blokujący Yosifov serwujący Juri atak Volkov
"Moje ciało jest moim kontem bankowym. Najpierw muszę dużo wpłacić żeby potem dużo wyjąć"
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: KadrO »

kevinpsb pisze:rozgrywajacy: Guma
mvp- gruszka
blokujacy-plinski
atakujacy-rozuzier
przyjmujacy-antiga
libero/broniacy-henno
punktujacy-nikołow
serwujacy/nikołow????
tak stawiam... zobaczymy :] typujcie jak sie nie boicie
Byłeś blisko hehe ; )
PGE
Posty: 164
Rejestracja: 6 maja 2009, o 19:14

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: PGE »

Wspaniale :D MVP GRUSZKA :) Najlepszy rozgrywający ZAGUMNY :) i przyjmujący ANTIGA :P
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: Nagor »

Gratulacje dla Polaków :D

A Gruszka nie przybił piony lewkowi :<
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w Turcji 2009

Post autor: maksik »

1) ....organizacyjnie i pod względem transmisji to jakiś 3-ci świat...
2) prezes ładnie się przypiekł ;)
3) wg mnie nagrody indywidualne bardzo sprawiedliwe
4) Arkas pewnie pluje sobie w brodę teraz baardzo a w Bydgoszczy feta zapewne.
5) Guma - ładny gest z koszulką - pięknie by było jakby założyli koszulkę Arka Gołasia bo się chyba nikt nie odważył założyć panów "W" ;)
6) Antiga się ogromnie wzruszył...chyba czuje że to może już być impreza jedna z ostatnich na której mógł zdobyć złoto, na które zasługuje - grał i gra nadal fenomenalnie i naprawdę to zaszczyt grać u jego boku.

JESTEŚMY MISTRZAMI EUROPY !!! GRATULACJE !!!

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”