Mistrzostwa Europy 2023 pań

Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Pomocniczka »

Kursy:
ITA 1,5
SRB 3,0
TUR 4,0
POL 5,0

POL gra w grupie A z BEL (gospodynie), HUN (łatwo), SRB (faworytki), SLO, UKR. Powinny zająć drugie lub trzecie miejsce.
Jeśli drugie to w 1/8 jakiś ogórek, ale w 1/4 TUR.
Jeśli trzecie to w 1/8 niemki a w 1/4 niestety SRB.

Słabo wylosowały.

Jednak jeśli wygrają grupę, to w 1/8 ogórek, w 1/4 niemki lub BEL i szansa na półfinał.
kalkirm
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2023, o 09:35
Płeć: M
Lokalizacja: 3m

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: kalkirm »

Witam. Czy ktoś wybiera się do Gandawy na mecze grupowe Mistrzostw Europy? Ceny biletów to 45 lub 30 EUR. Jeśli ktoś jedzie i chciałby stworzyć w hali większą grupkę kibicowską proszę o info na priv. Spotkania podczas pobytu mile widziane. Bedę na meczach Pt-Nd-Pn-Wt.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2023, o 10:53 przez kalkirm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Macka »

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... 23/9pyvmkb - mamy pierwsze decyzje trenera. Można było się spodziewać, że Nowicka "wypadnie" ze składu. Odnośnie Gryki to w sumie też się tego spodziewałam. Bardziej martwią mnie urazy i kontuzje. Dobrze, że Szlagowska i Piasecka są "w gazie" i w razie potrzeby mogą "z marszu" dołączyć do kadry.

Nie chcę się pastwić nad trenerami przygotowania fizycznego, ale Czyrniańska ma chyba to samo co przed MŚ. Więc albo jest pechowcem, albo ma kruche zdrowie ... albo trenerzy zarówno w klubie jak i w kadrze coś robią nie tak. Nie jestem fachowcem, więc nie chcę nikogo oskarżać, po prostu taka myśl mi przyszła do głowy.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Streeter »

Lavarani zdecydował, że na ataku będą Stysiak i Gałkowska, próbowali przestawić Malwinę na przyjęcie, ale oboje stwierdzili, że za mało czasu, więc Malwina nie będzie się przygotowywać już do ME.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Pomocniczka »

Wygląda na to, że Bartłomiej Bołądź może zadebiutować w ME.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: kamil1999 »

Pomocniczka pisze: 11 sie 2023, o 21:33 Wygląda na to, że Bartłomiej Bołądź może zadebiutować w ME.
Ale chyba nie w ME pań.
No chyba, że zmienia płeć i ja o czymś nie wiem:)
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Seweryn1908 »

Gdzie można zobaczyć Składy wszystkich zespołów uczestniczących w Mistrzostwach Europy?
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Streeter »

Seweryn1908 pisze: 14 sie 2023, o 18:02 Gdzie można zobaczyć Składy wszystkich zespołów uczestniczących w Mistrzostwach Europy?
https://eurovolley.cev.eu/en/2023/women/#teams

Teoretycznie tu, ale to jakaś żenada jest, u nas jest chociażby
Smarzek, Grajber czy Lemańczyk :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Antonella Hard Core »

Seweryn1908 pisze: 14 sie 2023, o 18:02 Gdzie można zobaczyć Składy wszystkich zespołów uczestniczących w Mistrzostwach Europy?
Skład naszych najgroźniejszych grupowych rywalek czyli Serbek:
Rozgrywające: M. Ognjenović, B.Drca
Atakujące: T.Bosković, A.Bjelica
Przyjmujące: B.Busa, K.Lazović, S.Lozo, A.Uzelac
Środkowe: J.Stevanović, M.Popović, M.Aleksić,H. Kuratgić
Libero: T.Pusić, A.Jegdić

Więc w porównaniu z naszym ostatnim meczem przeciwko Serbkom w Lidze Narodów ( 3:0 dla nas na początku czerwca) w serbskiej kadrze będzie powrót T.Bosković, J.Stevanović i M.Ognienović.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Macka »

Oj nie będzie Mirković ... dla Serbii to wzmocnienie. Nadal zastanawiam jak to się stało, że ona tak długo w kadrze grała/gra. Jak dla mnie bardzo słaba zawodniczka i do dzisiaj nie mogę pojąć dlaczego była pierwszą w Chemiku. To znaczy chyba wiem - paszport i kadrowe sukcesy. Dla naszej kadry to zła wiadomość, że nie będziemy oglądać jej na zmianach. Busa to następny fenomen ... ok finał MŚ to był jej "dzień konia". Jak będzie grać to trzeba nękać ja zagrywką ile wlezie.

Nasza kadra wydaje się optymalna. Drobne korekty po VNL, można powiedzieć, że wzmocnienie i za to brawo. Szkoda Czyrniańskiej, ale ciężko mi określić w jakiej była formie. Myślałam, że trener mocniej na nią postawi. Albo pech albo cherlawe zdrowie i ciało. Liczę, że Szlagowska bo zdobyciu medalu na Uniwersjadzie przyjechała na kadrę naładowana jak kabanos i pokaże na co ją stać.
Jestem również ciekawa jak będzie wyglądała nasza kadra pod kątem przygotowania fizycznego. Starczy już tych urazów i kontuzji.

Uważam, że wbrew pozorom brak Smarzek wyjdzie kadrze na plus. Ostatnio nie była w fenomenalnej formie, a po tym co pokazała po powrocie do kadry ciężko powiedzieć w jakiej formie była. Dobrze, że nie jest "pchana" na siłę do kadry.

P.S. tylko ja mam wrażenie, że Malwina przez całą swoją karierę bardziej skaczę do przodu, a nie do góry? I jestem zdumiona, że przez całą kariere nikt nie skorygował tego. Wiecie o co mi chodzi?
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Mateja »

Chorwatki 3 mecze i już 3 porażki. Bułgarki ok, bo to zespół na ich poziomie (może nawet minimalnie lepszy), jednak Rumunia i Bośnia? Ze Szwajcarkami może wygrają, ale Włoszkami?
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Streeter »

10:6 w pierwszej partii, a Magiera czyta statystyki Chiappini vs. reprezentacja Polski i mówi, że dziś tych statystyk nie poprawi :]

Skąd oni biorą tych geniuszy...

Edit 1.5h później: no i hehe Magiera leszcze, hehe Lavarini leszcze i zaraz będą czwartego seta grać <facepalm>

Edit 2: Hope that teraz już nie wyjmiemy sprzątaczki i makijażystki i normalnym składem dotłuczemy za 3, bo szkoda punktów.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Seweryn1908 »

Fedusio jest tragiczna!
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Streeter »

Oby ten set potem nie okazał się ważny w końcowym rozrachunku. Dobrze że w czwartej partii skończyliśmy błazenadę i wygraliśmy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: kinagyo »

Co za set w wykonaniu naszych pań! Trochę końcówka nerwowa, ale i tak nieźle
Tak trzymać
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: hottakesbot »

Set łatwo wygrany i to jeszcze bez Różański w ataku, brawo!
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Seweryn1908 »

Teraz dostajemy oklep.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: SevenUP »

Niestety Wołosz nas pogrąża, tyle niedokładności i raz po raz oddajemy piłkę za darmo. W dodatku zero środka.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: hottakesbot »

Szkoda, ten set był spokojnie do wygrania. Różański nadal fatalna w ataku, sporo niechlujnej gry u Wołosz.

Wołosz przypomina dzisiaj Drzyzgę z najgorszych czasów - mnóstwo śmieci, nie chce jej się ruszyć do piłki po niedokładnym przyjęciu i leci niedokładny dyszelek.

Lavarini wprowadza Fedusio, poddajemy mecz. Szkoda, ale trudno wygrać z sensownym zespołem bez skrzydłowej i rozgrywającej.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: SevenUP »

hottakesbot pisze: 21 sie 2023, o 17:23 Szkoda, ten set był spokojnie do wygrania. Różański nadal fatalna w ataku, sporo niechlujnej gry u Wołosz.

Wołosz przypomina dzisiaj Drzyzgę z najgorszych czasów - mnóstwo śmieci, nie chce jej się ruszyć do piłki po niedokładnym przyjęciu i leci niedokładny dyszelek.

Lavarini wprowadza Fedusio, poddajemy mecz. Szkoda, ale trudno wygrać z sensownym zespołem bez skrzydłowej i rozgrywającej.
W ogóle biorąc pod uwagę, że ostatnie 3 miesiące grała Wenerska, a Wołosz nie gra WCALE to czy warto się męczyć na siłę?
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: hottakesbot »

Dlaczego cały czas Wołosz z sytuacyjnych wystawia dołem, skoro może palcami? Chyba ma niedoleczoną tą kontuzję ręki. Gdyby grała lepiej od Wenerskiej to niech wchodzi do składu, no ale nie gra niestety.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 316
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Seweryn1908 »

Po meczu. To nie sparingi (LN) tylko gra o punkty.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: SevenUP »

Seweryn1908 pisze: 21 sie 2023, o 17:42 Po meczu. To nie sparingi (LN) tylko gra o punkty.
Gdyby dziewczyny tak grały w LN to w życiu nie zrobiłyby takiego wyniku. To jest może 60% tamtej dyspozycji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: krzysiu »

Lavarini zawalil mecz kompletnie
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Simao »

Przyznam szczerze, że irytuje mnie Wołosz. Moim zdaniem trener powinien postawić na Wenerską. Zasłużyła sobie całą Ligą Narodów. Fedusio jest za słaba na kadrę, najwyżej uzupełnienie przyjęcia. Bosković jest niesamowita. Dużo lepsza od Stysiak. Ciężko będzie dostać się do strefy medalowej. Okaże się jeszcze, że obie nasze kadrę zakończą ME bez medalu (męska i żeńska). Jest to możliwe.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2023, o 18:02 przez Simao, łącznie zmieniany 2 razy.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 21 sie 2023, o 17:54 Przyznam szczerze, że irytuje mnie Wołosz. Moim zdaniem trener powinien postawić na Wenerską. Zasłużyła sobie całą Ligą Narodów. Fedusio jest za słaba na kadrę, najwyżej uzupełnienie przyjęcia. Bosković jest niesamowita. Dużo lepsza od Stysiak.
No bardzo przypomina Drzyzgę - quicki do prawego to jedyne dobre odbicie, jakie ma + katastrofalne wystawy z sytuacyjnych i ciągła gra lewe prawe. Fedusio i tak jest najlepsza z dostępnych przyjmujących na ławce, gdyby Czyrniańska i Górecka były zdrowe, to by jej nie było.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Simao »

Jednak drużyna Serbii nie jest jakaś wybitna. Moim zdaniem są bardzo zależne od Bosković. Jednak podobnie nasza kadra zależna jest od Stysiak. Nasze dziewczyny nie zagrały jakiegoś słabego meczu, oprócz drugiego seta i końcówki czwartego. Jednak bez Bosković Serbki miałyby bardzo ciężko wygrać z naszą kadrą. Piłki od Wenerskiej, jej styl rozegrania chyba lepiej odpowiada dziewczynom.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Macka »

Nie mamy liderki niestety.
Nie chce się pastwić nad drużyną, bo nie o to chodzi, ale widać że dużo pracy przed tą ekipą. Trener dostał solidny materiał do analizy, on też dzisiaj się nie popisał Niestety, ale Fedusio mnie nie przekonuje w kadrze, żałuje że nie mogliśmy zobaczyć w większym wymiarze Szlagowskiej.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: hottakesbot »

Nie przesadzałabym w drugą stronę, bo widać jasno, że Wołosz indywidualnie, ale też cały zespół, nie jest w optymalnej formie. Trudno żeby dziewczyny grały na 100% cały sezon reprezentacyjny. Inna sprawa że myślę, że z Wenerską wyglądalibyśmy lepiej, a Wołosz na podwójnej to i tak duży skok jakościowy w porównaniu do Nowickiej. Oczywiście brakuje zmienniczek na przyjęciu, więc Różański musi się ogarnąć w ataku, ale może z Wenerską byłaby skuteczniejsza, bo Wołosz strasznie często daje za niskie piłki.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy 2023 pań

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 21 sie 2023, o 18:26 Nie przesadzałabym w drugą stronę, bo widać jasno, że Wołosz indywidualnie, ale też cały zespół, nie jest w optymalnej formie. Trudno żeby dziewczyny grały na 100% cały sezon reprezentacyjny. Inna sprawa że myślę, że z Wenerską wyglądalibyśmy lepiej, a Wołosz na podwójnej to i tak duży skok jakościowy w porównaniu do Nowickiej. Oczywiście brakuje zmienniczek na przyjęciu, więc Różański musi się ogarnąć w ataku, ale może z Wenerską byłaby skuteczniejsza, bo Wołosz strasznie często daje za niskie piłki.
Te piłki od Wołosz często są tragiczne, dlatego też taka słaba skuteczność na kontrach, męki w ataku. Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie poruszył tego w studiu Polsatu Sport, temat tabu. Na miejscu trenera postawiłbym na Wenerską. To ona przyczyniła się w dużej mierze do tego ostatniego sukcesu, brązowego medalu. Dla mnie największą gwiazdą jest skromna Katarzyna Wenerska. Wołosz może wchodzić na podwójne zmiany. Zresztą najważniejsze to z kim gra się dziewczyną lepiej. Mam takie wrażenie, że chyba z Wenerską.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”