Liga Światowa 2010

Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Dee-Jay »

Gromadowski i Wiśniewski nie zostali powołania do 19stki na LŚ, więc na pewno w meczu z Argentyną ich nie zobaczymy...
A Wisniewski nie gra bo trenerzy uważają,że Kłos jest lepszy od niego czy miał jakieś kontuzje,przemęczenia itp?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: KadrO »

Dee-Jay pisze:
Gromadowski i Wiśniewski nie zostali powołania do 19stki na LŚ, więc na pewno w meczu z Argentyną ich nie zobaczymy...
A Wisniewski nie gra bo trenerzy uważają,że Kłos jest lepszy od niego czy miał jakieś kontuzje,przemęczenia itp?
Uważają że Kłos jest lepszy...
Edyta

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Edyta »

Arff pisze:
Edyta pisze:Demonstracja siły przynajmniej autorstwa Wlazłego w ten weekend chyba więc nam nie grozi. Co nie zmienia faktu że i bez niego obowiązkowo powinny być dwa gładkie zwycięstwa z przetrzebioną Argentyną.
Akurat po Wlazłym spodziewałbym się najwięcej... Mariusz już nie raz i nie dwa pokazał, że nawet po długiej przerwie w pierwszych meczach, na świeżości gra mu się bardzo dobrze... a już na pewno o wiele lepiej, niż na zmęczeniu treningami, kiedyś nawet pisałem, że przygotowanie Wlazłego do meczu powinno sie ograniczać do tego, żeby... dać mu wolne od treningów :D Bardziej spodziewam się dobrej postawy Wlazłego w meczach z Argentyną, niż z Kubą...
Miałam na myśli raczej to, że Wlazły po prostu w tych meczach nie zagra. Mam nieustanne i nieodparte wrażenie, że w tej kadrze zawodnicy mają trochę zbyt dużo do powiedzenia w kwestii tego, kiedy i ile będą grać.
Awatar użytkownika
zdystansowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 maja 2010, o 15:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: zdystansowany »

Złych wieści ciąg dalszy:
Kontuzja Michała Winiarskiego jest na tyle poważna, że musimy podać mu zastrzyk z czynnikiem wzrostu, który przyspieszy gojenie. To wykluczy go z gry w meczach z Argentyną, a być może nawet na dłużej - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" lekarz reprezentacji Polski siatkarzy Jan Sokal.

Na zapalenie kaletki podrzepkowej głębokiej przyjmujący reprezentacji Polski narzekał przed rozpoczęciem Ligi Światowej. Po krótkiej przerwie w grze, Winiarski czuł się lepiej i wystąpił w meczach w Argentynie i na Kubie. Niestety, ból wrócił.

- Zrobiliśmy dzisiaj rezonans magnetyczny, który potwierdził odnowienie się kontuzji. W czwartek w Łodzi podamy Michałowi zastrzyk z czynnikiem wzrostu, tydzień później będziemy wiedzieli jak długo potrwa leczenie. Prawdopodobne jest to, że Winiarski wróci do gry dopiero na turniej finałowy Ligi Światowej - informuje Sokal.
Powtórka z ubiegłego roku?
Dee-Jay
Posty: 488
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Dee-Jay »

KadrO pisze:
Dee-Jay pisze:
Gromadowski i Wiśniewski nie zostali powołania do 19stki na LŚ, więc na pewno w meczu z Argentyną ich nie zobaczymy...
A Wisniewski nie gra bo trenerzy uważają,że Kłos jest lepszy od niego czy miał jakieś kontuzje,przemęczenia itp?
Uważają że Kłos jest lepszy...
Śmiech na sali...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Guilder »

Temu panu dziękujemy. Nawet jak nie jego wina, to sytuacja taka jak z Wlazłym: najwyraźniej jest za kruchy, żeby opierać na nim kadrę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: lucass90 »

No to też... :D Ale apel o którym wspominam powyżej, dotyczy buraczanego klaskania podczas hymnu przeciwnika ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Skalar121 »

o kurde :D sorry nawet nie klikałem linka, byłem pewny, że to o tych trąbkach. Nie no, z tym to akurat w pełni się zgadzam.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: maksik »

Grozer show... piękny atak po skosie w 2 metr..przed chwilą :o
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: weary_skier »

Gdzie oglądasz mecz Niemców?

Rzuciłem okiem na Cernicia, teraz chciałbym uzupełnic ocenę transferów Rzeszowa. Oczywiście poza Baranowiczem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: przemek16 »

a czemu Dunnes gra na środku?? jakaś kontuzja w pierwszych setach któregoś ze środkowych??
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: tomasol »

Całkiem fajny wynik dla nas padł w Trewirze bo skończyło się tie breakiem (którego wygrali Kubańczycy) czyli, że obie drużyny straciły punkty i część strat możemy już jutro odrobić. Liczę na komplet punktów tym bardziej, że Argentyńczycy przywieźli paru rezerwowych.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: maksik »

weary_skier pisze:Gdzie oglądasz mecz Niemców?
Już to gdzieś podawałem ale TUTAJ są wszystkie mecze LŚ.

Włochy - Francja 2:3 ładny meczyk.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: dreamer »

tomasol pisze:Całkiem fajny wynik dla nas padł w Trewirze bo skończyło się tie breakiem (którego wygrali Kubańczycy) czyli, że obie drużyny straciły punkty i część strat możemy już jutro odrobić. Liczę na komplet punktów tym bardziej, że Argentyńczycy przywieźli paru rezerwowych.
Całkiem fajnie byłoby wtedy, gdyby to Niemcy wygrali w tie-breaku, a rewelacyjnie - gdyby wygrali za 3 punkty. Nie ma co ukrywać, że o ile Polacy będą wyraźnymi faworytami w dwumeczu w Polsce z Niemcami, o tyle w dwumeczu z Kubą za "statystycznie realne rozwiązanie" uważam na chwilę obecną podział punktów sprawiedliwie po 50%. Tak więc tracenie przez Kubańczyków po jednym punkcie w meczach z Niemcami, wcale nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.
Oczywiście wszystkie te dywagacje mają sens tylko przy dwóch zwycięstwach "za 3 pkt" w ten weekend z Argentyną... a te są bardzo realne.

Jeżeli chodzi o drużynę Niemiec, to wydaje mi się, że niestety w coraz większym stopniu staje się widoczne to, że dla nich priorytetem na początku tego sezonu reprezentacyjnego, były mecze kwalifikacyjne do następnych mistrzostw Europy. Na pierwsze mecze Ligi Światowej (szkoda, że z Polską) rozpędu z tego pierwszego szczytu formy im wystarczyło, ale potem było już tylko coraz słabiej - nawet wliczając wczorajszy mecz z Kubą.

Wydaje mi się więc, że Niemcy nie postawią nam mocnego oporu, natomiast bardzo niebezpiecznie wydaje się rozwijać dyspozycja Kubańczyków. Wszystko wskazuje na to, że w początek sezonu weszli zupełnie na luzie a teraz - ciągle jeszcze na zasadzie "zabawy" - zyskują coraz więcej zgrania i poprawiają grę zespołową. Z nimi naprawdę możemy mieć poważne problemy w dwumeczu w Polsce.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Guilder »

Będą to po prostu mecze o zwycięstwo w grupie i awans do FSix. Czyli będzie bardzo ciekawie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

Zaczynają od MAzurka ale Argentyna bez czołowych graczy nie musi być taka słaba. Przeciez rwy też walczą o kadrę. A u nas mariuszek na ławie :D Ma być bo tak zapowiadali panowie redaktorowie!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: rafael86 »

szkoda że znów nie gra Zatorski, osłabiona Argentyna i mecz u siebie wydaje się idealnym momentem by dać pograć Pawłowi
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

Jakiś taki nudny ten mecz. Brakuje mi własnie Zatorskiego, no chyba że będzie opcja żucenia go na mecze z Kubą albo Niemcami. Czyli albo się utopi albo sobie poradzi!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

nie umiem edytowac poprzedniego posta!

Włąśnie zauważyłem (2 set podwóna zmiana):
JArosz schodzi i przechodzac obok marisuzka nie klepnęli się tylko odwrócili wzrok od siebie. Dobrze widziałem? NAprwdę się kochają??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
zdystansowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 maja 2010, o 15:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: zdystansowany »

Pele pisze:nie umiem edytowac poprzedniego posta!

Włąśnie zauważyłem (2 set podwóna zmiana):
JArosz schodzi i przechodzac obok marisuzka nie klepnęli się tylko odwrócili wzrok od siebie. Dobrze widziałem? NAprwdę się kochają??
Jakby każdy taki gest świadczył o tym czy zawodnicy się lubią(kochają) czy nie lubią to na pewno nie ciekawie by było, bo połowa kadry się co chwilę poklepuje i idąc Twoim tokiem rozumowania można stwierdzić, ze zawodnicy się kochają bo się poklepują/przytulają itd. To co powiesz na sytuację kiedy Kurek zdobywa punkt i nikomu nie przybija "piątki", ani się nie przytula tylko ucieka na zagrywkę? Stwierdzisz, że tak się kadra kocha z Kurkiem, że nawet mu "piątki" nie chcą przybić?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

Chodziło mi o to, że Jarosza zmieniał Zagumny a za Gumą stał Wlazły. Jarosz przybił 5 z Gumą i przechodząc obok Wlazłego odwrócił się w drugą stronę. Wlazły również się od niego odwrócił. Po prostu w trakcie tej zmiany tylko Jarosz z Wlazłmy się tak zachowali, raszta była ok.
Byłem ciekawy czy dobrze widziałem i tyle. A z tym kochaniem to taka pzrenośnia była!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: mewa »

Pele pisze:Włąśnie zauważyłem (2 set podwóna zmiana):
JArosz schodzi i przechodzac obok marisuzka nie klepnęli się tylko odwrócili wzrok od siebie. Dobrze widziałem? NAprwdę się kochają??
Kupisz rano w poniedziałek Bravo, albo Fakt, i będziesz wszystko wiedział. Albo poczytaj forum onetu, tam już "rozkminiają" (ależ młodzieżowe słowo) całą sytuację.

Po dwóch zwycięstwach Kuby nie pozostaje nic innego, tylko zdobyć w Łodzi 6 punktów. Oczywiście zakładając również 3 punkty jutro. W przeciwnym razie ciężko będzie awansować z 1. miejsca. Chyba, że Włosi i Amerykanie dalej będą przegrywać, wtedy może będzie szansa na awans z drugiego...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: dreamer »

W grupie A LŚ sytuacja coraz bardziej się klaruje. Brazylia pokonała w wyjazdowym meczu 3:1 Holandię, zaś Bułgarzy u siebie wygrali 3:0 z Koreą. Brazylia i Bułgaria będą walczyć o zwycięstwo w grupie i start w Cordobie, a moim zdaniem najprawdopodobniejszym rozwiązaniem jest udział w Final Six obydwu tych drużyn.

Przy okazji, warto zwrócić uwagę, że dzisiejszy mecz Holandii z Brazylią był jubileuszowym, 150 meczem zagranym w Lidze Światowej w barwach reprezentacji Brazylii przez Gibę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: lucass90 »

rafael86 pisze:szkoda że znów nie gra Zatorski, osłabiona Argentyna i mecz u siebie wydaje się idealnym momentem by dać pograć Pawłowi

Spoko, Castellani wie co robi. Gacek będzie grał w kadrze, dopóki nie zacznie pić Biowitala przed snem. Zatorski jest w kadrze w wyniku presji prasy i kibiców.
AZS CZĘSTOCHOWA!
foto
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2010, o 08:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: foto »

Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

mewa pisze:
Pele pisze:Włąśnie zauważyłem (2 set podwóna zmiana):
JArosz schodzi i przechodzac obok marisuzka nie klepnęli się tylko odwrócili wzrok od siebie. Dobrze widziałem? NAprwdę się kochają??
Kupisz rano w poniedziałek Bravo, albo Fakt, i będziesz wszystko wiedział. Albo poczytaj forum onetu, tam już "rozkminiają" (ależ młodzieżowe słowo) całą sytuację.

...quote]
Rozumiem przytyk! :D
Widze jednak, że chyba czasem zbyt się czepiam
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: niepoinformowany »

Wczorajszego meczu niestety nie mogłem zobaczyć.

Ciekawe w jakim składzie dzisiaj wyjdziemy.

Obowiązkowo 3 punkty, i mamy szansę na awans.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Pele »

niepoinformowany pisze:Wczorajszego meczu niestety nie mogłem zobaczyć.

Ciekawe w jakim składzie dzisiaj wyjdziemy.

Obowiązkowo 3 punkty, i mamy szansę na awans.
Może dziś z Zagumnym i Wlazłym??? I Zatorski na libero??
Może więc tak
Zagumny, Wlazły, Pliński, Czarnowski, Ruciak, Bartman, Zatorski
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: jimasek »

Myślę że Grzesiek zagrał wczoraj całkiem niezłe spotkanie a trener DC powinien go ogrywać i pozwalać nabierać doświadczenia. Tak więc myślę że dzisiaj podobnie jak wczoraj:
Łomacz, Jarosz, Pliński, Czarnowski, Ruciak, Kurek, Gacek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: mily66 »

Dziwię się,że Bruno Rezende nie dostał żadnej kartki na zakończenie 2 seta...
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”