Final Eight Ligi Światowej 2011

Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Aliassy »

w statystykach fivb powinna być rubryczka.. punkty oddane rywalowi przez sędziów..
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

JasioCha pisze:Ja rozumiem to, że nasi kibice włączyli się do pomocy Bułgarom (swoją drogą mogli by dorzucić do repertuaru nieśmiertelne "Bułgary Junaki"), ale nie mogę zrozumieć po jaki ch---, za przeproszeniem, włączają się do tej pomocy POLSCY sędziowie liniowi! Główni też swoją nieudolnością psują ten spektakl :x
Odpowiedź jest prosta. Ani kibice ani sędziowie (a najpewniej tym bardziej działacze) nic jeszcze nie pojęli z pokazów jake w poprzednich dwóch meczach FE dała nasza kadra. Nadal wszystkim się wydaje, że warto tę beznadzieję pchać do półfinału.
Kiedy my się zaczniemy uczyć na swoich błędach?

dreamer

A Bułgarzy tymczasem spokojnie w końcówce do 22 w drugim secie.
Już pod koniec 2 partii bylo widać, że Włosi są zagotowani. Pewnie ich krew zalewa, gdy pomyślą jak spod ręki ucieka im półfinał.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: tomasol »

Bułgaria-Włochy 2:0 i chyba przestanę już cokolwiek przewidywać na tym turnieju finałowym ;) . Na razie los chyba nam sprzyja, ale Bułgarzy muszą to po prostu wygrać a jeszcze nie wygrali. Zresztą i tak średnio wierzę w zwycięstwo nad Argentyną, chyba, że ta będzie miała fatalny dzień.

Czy pisałem już, że sędziowanie na tym finale to tragikomedia ??? Bo to co robią czasem sędziowie przechodzi ludzkie pojęcie. I nie chodzi o ilość błędów ale o skalę tych błędów.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Italiano »

Włosi w drugim kolejnym secie okradzeni. Brawo! Chociaż tak grającym Bułgarom awans się mimo wszystko należy... Szkoda tych pomyłek sędziowskich, liczyłem, że moje dwie ulubione reprezentacje (Włochy i Argentyna) jednak awansują z grupy. Teraz Włosi będą mieli duże problemy z powrotem do meczu.

Ten sam sędzia oddał punkt Włochom jak set był przesądzony, sędziowie zabrali dwa punkty Włochom gdy ci, gdyby zaliczono im poprawnie zdobyte punkty, dwukrotnie doprowadzili by do wyrównania w samej końcówce.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
trzykropki
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: trzykropki »

Czy tylko ja nie mam dźwięku na Polsat-ach?: )
Wyszedłem do łazienki i cisza....

Btw,świetny mecz Bułgarów!,Polska publiczność też robi swoje, oby tylko Polacy nie zawiedli kiedy rzeczywiście wszystko będzie zależeć od nich.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mate »

2:0 dla Bułgarii :D .

"Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło." Mnie z pewnością nie śniło się taki poziom sędziowania. Rozumiem, że człowiek jest istotą niedoskonałą i myli się, ale żeby aż tak??
Trzeba zgodzić się z Drzyzgą. Psioczymy na rodzimych sędziów, a tak na prawdę nasi sędziowie są bezbłędni, w porównaniu do sędziów z F8.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: tomasol »

dreamer pisze: Odpowiedź jest prosta. Ani kibice ani sędziowie (a najpewniej tym bardziej działacze) nic jeszcze nie pojęli z pokazów jake w poprzednich dwóch meczach FE dała nasza kadra. Nadal wszystkim się wydaje, że warto tę beznadzieję pchać do półfinału.
Kiedy my się zaczniemy uczyć na swoich błędach?

dreamer
Przykra to konkluzja, ale prawdziwa - wygląda to tak jakby wszyscy chcieli nas za uszy wciągnąć do półfinałów. Pytanie tylko po co ???
JasioCha
Posty: 168
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 16:53
Płeć: M
Lokalizacja: Puławy

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: JasioCha »

Swoją drogą dzisiaj Travica gra niemal jak Żygadło wczoraj (to nie jest komplement) :] . Czy ktoś ma podobne wrażenie? 8-)

BTW O sędziowaniu ostatnie zdanie... Ja mam podczas tego Final Eight przykre wrażenie, że mecze dla sędziów są niemiłym przerywnikiem libacji alkoholowych - to co oni wyprawiają to się w pale nie mieści.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 17:33 przez JasioCha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

Mate pisze:...Trzeba zgodzić się z Drzyzgą. Psioczymy na rodzimych sędziów, a tak na prawdę nasi sędziowie są bezbłędni, w porównaniu do sędziów z F8.
Słyszałem wczoraj tezę Drzyzgi.
Coś mi się jednak nie zgadza, bo liniowi chyba są nasi?
A jak liniowy odpowiednio "podpowie" to główny często może podjąć złą decyzję.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mate »

dreamer pisze:
Mate pisze:...Trzeba zgodzić się z Drzyzgą. Psioczymy na rodzimych sędziów, a tak na prawdę nasi sędziowie są bezbłędni, w porównaniu do sędziów z F8.
Słyszałem wczoraj tezę Drzyzgi.
Coś mi się jednak nie zgadza, bo liniowi chyba są nasi?
A jak liniowy odpowiednio "podpowie" to główny często może podjąć złą decyzję.

dreamer
Owszem liniowi są nasi, ale chodzi mi o sędziów głównych. Przede wszystkim największe problemy są z kwestią dotknięcia bloku przez piłkę. Delikatne muśnięcie można przepuścić, bo to tylko kamera zauważy, ale ugięcie się 2-3 palców to horrendalny błąd. Poza tym niejasna sprawa przyjęcia piłki sposobem górnym i nieczyste wystawy - trochę tego za dużo jak na jeden turniej.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

Aleksjew jest jednak bardzo przereklamowanym przyjmującym. Dobrze, że żaden nasz klub nie ściągnął go dotychczas do PlusLigi, choć mówiło się o nim już od kilku sezonów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Angulo »

Aleksjew jest jednak bardzo przereklamowanym przyjmującym. Dobrze, że żaden nasz klub nie ściągnął go dotychczas do PlusLigi, choć mówiło się o nim już od kilku sezonów.
No Ameryki tutaj nie odkryłeś. Przyjmuje słabo, zagrywa jak Żygadło, a w ataku też bez rewelacji.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: ksjw90 »

Jakim wynikiem musi się skończyć mecz Polska - Argentyna żeby nasze drewno awansowało do półfinałów???
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: arbas »

Hmm duża szansa na grę przeciwko rezerwom Argentyny -jako że i tak wyjdą z pierwszego miejsca, więc nie mają po co męczyć graczy z podstawowego składu...
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Angulo »

ksjw90 pisze:Jakim wynikiem musi się skończyć mecz Polska - Argentyna żeby nasze drewno awansowało do półfinałów???
Wygraną Polaków, i mam nadzieję, że tak się nie stanie. :D
trzykropki
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: trzykropki »

Czyli jakiekolwiek zwycięstwo Polaków(nawet 3:2) wprowadza nas do półfinału,tak?
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KK fan »

No i Włochy -Bułgaria 0:3 niech mi ktoś powie że spodziewał się tego wyniku. A niech no nasi tylko spróbują dzisiaj się skompromitowac to nie wiem :x
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Urban »

No i pierwszy krok wykonany przez Bułgarów. Jeśli Nasi awansują to bedziemy mieli wiecej szczescia niz rozumu.
angielski komentator powiedział, że każde zwycięstwo daje nam awans, czyli po równej ilości punktów decyduje bezpośredni mecz?
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: mirek0490 »

Urban pisze:No i pierwszy krok wykonany przez Bułgarów. Jeśli Nasi awansują to bedziemy mieli wiecej szczescia niz rozumu.
angielski komentator powiedział, że każde zwycięstwo daje nam awans, czyli po równej ilości punktów decyduje bezpośredni mecz?
Jak wygramy 3:2 mamy 4 pkt, Włochy i Bułgaria po 3, oczywiście jak wygramy 3:0 czy 3:1 to jeszcze lepiej
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 18:00 przez mirek0490, łącznie zmieniany 1 raz.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: kuchcik77 »

decyduja wygrane a mielibysmy az dwie wygrane... a Włosi i Bułgarzy maja po 1 zwyciestwie...
kurs na Ita-BUl 1.2 vs 3.50 był a na nasz mecz po równo 1.8 ciekawe jak sie zmieni teraz heh
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KK fan »

Urban pisze:No i pierwszy krok wykonany przez Bułgarów. Jeśli Nasi awansują to bedziemy mieli wiecej szczescia niz rozumu.
angielski komentator powiedział, że każde zwycięstwo daje nam awans, czyli po równej ilości punktów decyduje bezpośredni mecz?
Przecież jak wygramy to będziemy mieli 2 zwycięstwa a Bułgaria jedno co nie?
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: ksjw90 »

mirek0490 pisze:
Urban pisze:No i pierwszy krok wykonany przez Bułgarów. Jeśli Nasi awansują to bedziemy mieli wiecej szczescia niz rozumu.
angielski komentator powiedział, że każde zwycięstwo daje nam awans, czyli po równej ilości punktów decyduje bezpośredni mecz?
Jak wygramy 3:2 mamy 4 pkt, Włochy i Bułgaria po 3, oczywiście jak wygramy 3:0 czy 3:1 to jeszcze lepiej

Bułgaria ma 4 pkt, Włosi 3.

Jak wygramy 3-2 to i my i Bułgaria będziemy mieli po 4pkt ale w bezpośrednich spotkaniach wygraliśmy i my awansujemy. Chyba tak to ma być.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 18:33 przez Guilder, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Punkt 20. Regulaminu Forum
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: mirek0490 »

ksjw90 pisze:(...)
Bułgaria ma 4 pkt, Włosi 2.
Fakt, Bułgaria 4, ale Włochy na pewno 3.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 18:33 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Italiano »

Nie będę się powtarzać, sędziowie przeważyli dwa pierwsze sety dla Bułgarów, mam tylko nadzieję, że to zwykłe ludzkie błędy, a nie chęć wprowadzenia Polaków do półfinału. Kibicuję Argentynie, w półfinałach tak grająca Bułgaria, a nie Polacy - ma szansę coś zdziałać.

I jeszcze jedno - Nikołow skończy w tym roku 34 lata, od kilkunastu ładnych lat, zarówno w siatkówce klubowej, jak i reprezentacyjnej, jest bardzo znaczącą postacią. Włado miał w ostatnim czasie miał bardzo dużo urazów, problemów z barkiem i pomimo tego - w przeciwieństwie do polskich, zdecydowanie młodszych od niego, "gwiazdeczek", poświęca się reprezentacji, mimo, że tak uznana gwiazda jak on, nie często ma nawet miejsce w podstawowej szóstce swojej narodowej drużyny... Można? Można.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

mirek0490 pisze:...Jak wygramy 3:2 mamy 4 pkt, Włochy i Bułgaria po 3, oczywiście jak wygramy 3:0 czy 3:1 to jeszcze lepiej
Bułgaria ma już teraz 4 punkty

dreamer
PS
Ale i tak nasza ewentualna wygrana, a tym bardziej wygrana z Argentyną za 3 punkty, będzie najwiekszą sensacją całego turnieju finalowego.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 18:07 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: arbas »

Italiano pisze:Można? Można.
Dokładnie jak Grucha...
SerCos
Posty: 3022
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: SerCos »

W pierwszej kolejności poza punktami decyduje liczba zwycięstw, dopiero potem sety i małe punkty.
tezapl
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 11:02

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: tezapl »

kurs na Polaczków jest już 1.649
. Pytanie tylko czy wie ktoś z Was w jakim składzie wyjdzie Argentyna? Z wypowiedzi wychodzi że w pierwszym także Argentyna spokojnie by wygrała a kurs 2.45
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Angulo »

Ale i tak nasza ewentualna wygrana, a tym bardziej wygrana z Argentyną za 3 punkty, będzie najwiekszą sensacją całego turnieju finalowego.
Dlatego mam nadzieję, że Argentyńczycy nie wystawią rezerwowego składu jak ich dalsi sąsiedzi z północy.
parodia
Posty: 96
Rejestracja: 23 cze 2008, o 17:15
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: parodia »

a może mi ktoś powiedzieć co będzie jak wygramy 3:0? i tak drugie miejsce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”