Liga Światowa 2008

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

również dla informacji redaktorów Strefy Siatkówki:

Kadra Kuby http://www.siatka.sport24.pl/news/show/ ... _swiatowa/
oczywiście bez koksiarza Juantoreny, i świeżych uciekinierów Poeya i Portuondo...

oraz dla mnie zaskoczenie, kadra Bułgarii http://www.siatka.sport24.pl/news/show/ ... _swiatowa/

Martin Stoev zapowiadał że nie powoła swoich asów na ligę światową... a tymczasem są wszyscy najlepsi z Kazyinskim na czele... oraz do łask wrócił Vlado Nikolov... chyba że ja źle zrozumiałem i Ci zawodnicy nie będą po prostu powoływani do 12... ale wątpię, bo w takim razie po co ich powoływać, skoro w Bułgarii świetnych młodych zawodników nie brakuje... a tu nikogo nie ma nowego poza... Tsvetan Sokolovem, chyba najlepszym zawodnikiem kadry Bułgarii na MŚ juniorów w Maroku...

PS: dzięki Pawkens, już poprawiłem...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, o 21:30 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LŚ 2008

Post autor: PAWKENS »

Czyli jak widzimy zdecydowana większość reprezentacji bierze na LŚ swe najsilniejsze skłądy ;)

Arff, dwa razy podałeś ten sam link :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Koras
Administrator
Administrator
Posty: 179
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:47
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Koras »

Składy wszystkich reprezentacji na LŚ 2008 (skarb kibica) można znaleźć tutaj: http://www.siatka.org/?wyniki.ls.2008.3
- Jak to powiadają starzy górale, alkohol pity z umiarem nie zaszkodzi nawet w dużych ilościach. -
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

znalazłem nieścisłość... nie pisałem na maila, bo to przydatna informacja dla wszystkich... w tym skarbie kibica, jest napisane że Wlazły mierzy sobie 197cm... i wszystko o.k., tyle że zdania są podzielone Wikipedia i Fivb też podają 197, za to oficjalna strona Skry i pls.pl podają że Szampon ma 194cm wzrostu, obie te strony podają również że Mariusz waży 80-82kg, za to Fivb mówi że ma 75kg... i o ilę można założyć że przytył te 5kg... to chyba nie bardzo że się skurczył ?? komu wierzyć?? jakie są prawdziwe parametry Wlazłego ??

na wp.pl znalazłem jeszcze że Wlazły ma 196cm, a na sport.pl 195 ;|... brak pytań...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Koras
Administrator
Administrator
Posty: 179
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:47
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Koras »

Arff pisze:w tym skarbie kibica, jest napisane że Wlazły mierzy sobie 197cm... i wszystko o.k., tyle że zdania są podzielone Wikipedia i Fivb też podają 197, za to oficjalna strona Skry i pls.pl podają że Szampon ma 194cm wzrostu
U nas sa tylko oficjalne dane, tzn z FIVB.
- Jak to powiadają starzy górale, alkohol pity z umiarem nie zaszkodzi nawet w dużych ilościach. -
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Urban »

Czemu w kadrze Francji nie ma Frantza Granvorki? Sam zrezygnował czy z niego zrezygnowano? Wydaje mi się, że skoro jest Antiga to Frantz sam musiał powiedzieć "nie"... Napiszcie co wiecie na ten temat.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: ludi14 »

Granvorka ostatnio słabo gra, więc może ze względów sportowych go nie powoływał trener ale nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Urban »

Może i tak. Ale Francja mimo że ma wielu utalentowanych siatkarzy to raczej nie sądzę, że są już gotowi na to aby w druzynie nie bylo Frantza (patrz znalazł się w niej Antiga)
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LŚ 2008

Post autor: PAWKENS »

http://sport.wp.pl/kat,11751,title,Czte ... omosc.html !!! !!!

A my się dziwiliśmy, że w kadrze Dominikany jest piętnastolatka :] :] :]

Ciekawe co z niego będzie, chętnie bym sobie zobaczył jak dziecko gra z dorosłymi na najwyższym światowym poziomie ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: ludi14 »

201 cm wzrostu w wieku 14 lat? 3,5m zasięgu?Albo ma tak zarąbiście naciągnięte statystyki ale typ jest tak wytrenowany.Chociaż w ten zasięg wierze-Taismary Aguero miała jeden z najlepszych zasięgów świata w wieku 16 lat.Zobaczymy,sam jestem tego ciekaw.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LŚ 2008

Post autor: PAWKENS »

ludi14 pisze:201 cm wzrostu w wieku 14 lat?
Mój kolega też tyle ma :P Zasięg rzeczywiście niesamowity :o Wątpię, żeby dali mu zagrać w jakim kolwiek meczu, ale zobaczymy... ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: ludi14 »

Też mam dwóch bardzo wysokich kolegów w tym wieku ale mają po 192 ale nie dwa metry .Z tym zasięgiem mimo wszystko nie chce mi sie wierzyć ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Nie zdziwię się jeśli to będzie prawda. Taki dwumetrowiec jak łapę podniesie to sięga około 2,60m. A wytrenować siatkarza, żeby miał niecały metr skoku to nie takie trudne. Musieli mu po prostu dosyć wcześnie nakazać trening, i to dosyć intensywny. Ale to możliwe.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Kay »

Kubańczycy nie potrzebują dużo treningu. Jestem pewien, że biały 14-latek, który by intensywnie trenował wyskok, to poskakał by może z 70cm, a potem na wózek. Oni z wyskokiem się rodzą. Mają tak skonstruowany organizm, inne ścięgna, mięśnie. Nie ma to nic wspólnego z rasizmem, ale nie są oni tacy sami jak Europejczycy, czy Azjaci (fizycznie).
Ciekawy jestem jaki będzie miał zasięg za 5 lat, bo w tym wieku na pewno nie rozwinął się jeszcze do końca.
AZS Częstochowa
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

Musieli mu po prostu dosyć wcześnie nakazać trening, i to dosyć intensywny. Ale to możliwe.
jakby mu walnęli trening wyskoku w tym wieku to uwierz mi... już teraz nie grałby wyczynowo w siatkówkę... Kubańczycy od lat mają zawodników z mega jumpem i nie widzę w osobie tego młodzieńca nic nadzwyczajnego... a określenie "kubańska łydka" tylko to idealnie obrazuje...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Arff pisze:(...)jakby mu walnęli trening wyskoku w tym wieku to uwierz mi... już teraz nie grałby wyczynowo w siatkówkę... (...)
To zależy jak interpretować słowo wcześnie. Mi chodziło najwcześniej o 10 rok życia. Może i tacy ludzie mają predyspozycje do skakania wyżej, ale sami z siebie na 360 cm nie skoczą.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

trening wyskoku "zabił" już nie jednego dorosłego zawodnika, choć to zwykle wymysł, źle prowadzonych, młodszych zapaleńców... a jeśli ktoś zaaplikowałby tak młodemu człowiekowi, nie byłoby z czego zbierać... chłopak musiał się urodzić z tym wyskokiem, bo są i takie przypadki...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Kay »

Dennis Guilder pisze:
Arff pisze:(...)jakby mu walnęli trening wyskoku w tym wieku to uwierz mi... już teraz nie grałby wyczynowo w siatkówkę... (...)
To zależy jak interpretować słowo wcześnie. Mi chodziło najwcześniej o 10 rok życia. Może i tacy ludzie mają predyspozycje do skakania wyżej, ale sami z siebie na 360 cm nie skoczą.
10 lat ?! Nie ma opcji, jedyna opcja to kalectwo. Ja w wieku 16 lat odpuściłem po tygodniu trenowania wyskok, bo czułem to w kolanach. Zdrowie jest najważniejsze. NIKT w tym wieku nie trenuje wyskoku, ponieważ nawet nie jest określone jaki ma wzrost i inne predyspozycje. Na 100% nie trenował wyskoku. To "kubańskie predyspozycje". Nie ma chyba w aktualnej kadrze Kubańczyka, który skakałby poniżej 350cm.
Pozdrawiam
,
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

No może przesadziłem, ale jeśli Ty w wieku 16 lat musiałeś przestać to chyba jednak coś robiłeś źle albo się porwałeś z motyką na słońce. I nie mówię tu o jakichś wymyślnych ćwiczeniach ze sztangą tylko o przysiadach czy wspięciach na palce.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Kay »

Zacząłem i skończyłem po tyg. Każda osoba znająca się choć trochę na vb mi to odradzała, bo to NIE JEST wiek na trening siłowy.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, o 20:39 przez Kay, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Kay pisze:Zacząłem i skończyłem po tyg. Każda osoba znająca się choć trochę na vb mi to odradzała, bo to NIE JEST wieki ja trening siłowy.
Tego pogrubionego nie skminiłem. Z tego co ja i znajomi mieliśmy mam takie wnioski, że grając można się dobrze wytrenować, ale ćwicząc w domu też można się poprawić. Wiem z własnego doświadczenia, idzie powoli, ale konsekwentnie skaczę coraz wyżej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Kay »

Sorki za poprzedni post, ale jadłem kolację i pisałem jedną ręką ;P
Temat zaczął się od Kubańczyków, a teraz zeszliśmy na trochę inne tory...
Mam na myśli to, że skoro chłopak łapie 350cm to pewnie nie jest to wynik treningu, bo jest ona na to za młody. Po krótkim czasie jego stawy wysiadają i kariera out. Kiedy mówiłeś o tym 14-latku zrozumiałem, że masz na myśli taki typowo siłowy trening, bo inny nie przyniósłby takiego efektu, GDYBY nie naturalne predyspozycje Kubańczyków.

Natomiast mówiąc o sobie miałem na myśli intensywny, indywidualny trening typowo skocznościowy, bez elementów siatkarskich. Miał on przynieść wiadome efekty w postaci kilkunastu/kilkudziesięciu dodatkowych centymetrów. Moje kolana zaczęły mnie ostrzegać, że nie wyjdzie mi to na dobre, więc odpuściłem.
Dennis Guilder pisze: Z tego co ja i znajomi mieliśmy mam takie wnioski, że grając można się dobrze wytrenować, ale ćwicząc w domu też można się poprawić. Wiem z własnego doświadczenia, idzie powoli, ale konsekwentnie skaczę coraz wyżej.
Tutaj oczywiście się z Tobą zgadzam, musiałeś mnie źle zrozumieć. Ja cały czas miałem na myśli siłownię, która wiadomo jest dość szkodliwa w młodym wieku. Jasne, że nawet sama gra wyrabia wyskok, ale tylko do pewnego momentu. W domu polecam mało hm... "inwazyjne" wznosy na łydkach ( palce i część stopy opierasz na klocku/książce i robisz wznosy używając łydek).

Jeszcze raz mówię moje wszystkie odpowiedzi "na nie" odnosiły się do treningu typowo siłowego, który mógłby przynieść efekty w postaci zasięgu 3,5m.

Pozdrawiam
AZS Częstochowa
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: kevinpsb »

Denerwuje mnie że finał Lś dostała Brazylia nie mogła organizować tego za rok raz na 5 lat trafili im się przeciwnicy w grupie to dostali finał w brazylii.
Przypomnę że w zeszłym roku Brazylia z grupy wyszła3 szóstką...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Brazylia od kilku lat gra tak, że nie ważne jaką grupę dostaną, wyjdą z niej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

W tamtym roku Brazylia miała silniejszą grupę, niż my w tym... =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: ludi14 »

No my w tym roku to takiego prezenta dostaliśmy ze nie wiem.Na odchodne od Acosty.Nie wyjście z tej grupy,podobnie jak brak awansu na olimpiadę powinien skutkować natychmiastowym zwolnieniem Lozano.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

Nie wiadomo jakie będą założenia sztabu szkoleniowego... bo możliwe jest odpuszczenie finału, na rzecz przygotowań do IO... nie chcemy chyba jak rok temu łapać 3 srok za ogon ??
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Arff pisze:W tamtym roku Brazylia miała silniejszą grupę, niż my w tym... =]
Drużyny z naszej obecnej grupy w ogóle nie powinny grać w LŚ. Grają tylko dlatego, żeby promocja siatkówki bardziej się rozeszła...
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: mewa »

Dennis Guilder pisze:Drużyny z naszej obecnej grupy w ogóle nie powinny grać w LŚ. Grają tylko dlatego, żeby promocja siatkówki bardziej się rozeszła...
Jest w tym dużo racji. Podejrzewam, że LŚ powoli będzie umierać. Sportu już w niej niewiele, za to mnóstwo pieniędzy, reklam itp. Jak długo można emocjonować się spotkaniami z Egiptem czy Chinami? Z pierwszej dziesiątki rankingu FIVB brakuje w tych rozgrywkach aż trzech zespołów (USA, Argentyna i Portoryko), jedenastej Australii również brak.

Raul Lozano zapowiedział, że w LŚ da pograć zmiennikom, gazety sugerują, żeby nie awansować do turnieju finałowego, bo może to zakłócić przygotowania do IO... Na co komu te rozgrywki? Dla sponsorów?
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LŚ 2008

Post autor: PAWKENS »

mewa pisze:Jest w tym dużo racji. Podejrzewam, że LŚ powoli będzie umierać. Sportu już w niej niewiele, za to mnóstwo pieniędzy, reklam itp. Jak długo można emocjonować się spotkaniami z Egiptem czy Chinami? Z pierwszej dziesiątki rankingu FIVB brakuje w tych rozgrywkach aż trzech zespołów (USA, Argentyna i Portoryko), jedenastej Australii również brak.
Hm, USA jest w grupie C przecież i gra...A Chiny wcale nie są słabe, rok temu musieliśmy się mocno namęczyć z nimi, by wygrać.

Z resztą opinii niestety się zgadzam :(
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”